Panasonic PV/PX60/600-problemy z kolorami

AproX D

New member
po Waszych postach przyglądałem się uważnie mojemu TV i powiem tak - nie zauważyłem ani tęczy ani "gliny" - owszem może obraz jest trochę że tak powiem "dziobaty" na kanałach o słabym sygnale i tam można by się zawsze do czegoś przyczepić ale tam gdzie sygnał jest mocny obraz jest perfekt. Obejrzałem sobie również wczoraj film na DVD i również prowdziłem obserwację i co ?? I NIC - obraz ŻYLETKA. Może to jest tak jak ze "zwisami" - niektóre Panasy je uświadczyły a inne nie
 

grudzi

New member
U mnie teczę widać najlepiej na obrazie HDnym z kompa. Widać to najlepiej przy mgle, dymie lub niebie. Trzeba patrzeć dosyć blisko TV, bo z większej odleglości trudno to dostrzec.
A dla tych co sie wachają pzred zakupem, powiem że i tak bym go kupił drugi raz, mimo tych być może wad.

Pozdrawiam
 

kowal510

Member
Ja u siebie tego nie widziałem i nie dlatego że tego nie ma ale się nie przyglądałem, i jesli by to nie było zauważone przez innych to bym się tym nie przejmował a tak to trochę wkurza.Ale pada pytanie jakby każdy z nas stanął przed zakupem jeszcze raz a posiadał tą wiedzę co teraz to czy dokonał by tego zakupu jeszcze raz a jeśli nie to co ? oczywiscie w tej grupie cenowej?Można oczywiście kupic pionierra lub hitachi ale za 2 razy więcej kasy albo jakieś lcd.A jeśli chodzi o spadek cen tego modelu to tak nie do końca się z tym zgodzę że chcą się pozbyć tego modelu,produkcja zapewne trwa a i tak wczesniej czy póżniej muszą coś z tym zrobić.
 
Ostatnia edycja:

klaus71

New member
Bez reklam
ja też chyba kilka razy widziałem u siebie takie schodkowanie kolorów.
ale w tym tygodniu jestem u rodzinki która ma 21cali crt grundiga i też znalazłem na jakimś kanale takie schodkowanie kolorów.
więc może to nie jest tak do końca że wina jest tylko w tv.
czy osoby którym najbardziej ten problem się ujawnia mogłyby zamieścić jaką mają wersję oprogramowania?
a może ktoś może porównać materiał (np. film dvd gdzie jest dużo "węży") z jakimś crt /lcd? to mogłoby być ciekawe prorównanie.
poza tym na zdjęciach są kanały cinemax i hbo mające marny bitrate więc potencjalnie kompresja jest powodem wielu tych problemów - przecież divx też nie wygląda fajnie na dużych przekątnych a taki cinemax to przeciętna jakośc divix - jedyna zaleta że np. taki film o długości 1h45m zajmuje mi 1,7-2 Gb na dysku - no ale to powoduje wiele z powyższych problemów.
co do dvd to też wiele osób narzeka że są niektóre wydania marnej jakości - więc może jednak główny problem to marna kompresja i ewentualnie algorytmy skalujące w tv tą marność jeszcze powiększają.
ma ktoś materiał HD na którym ten problem występuje?
 
Ostatnia edycja:

Pansłonic

New member
klaus71 napisał:
ja też chyba kilka razy widziałem u siebie takie schodkowanie kolorów.
Ja widzę je często, praktycznie zaraz po chwili od uruchomienia wiedziałem że coś jest nie tak. Zapewne osoby które mają pierwszą plazmę w życiu nie mają porównania i nie bardzo zauważają ten problem, w moim przypadku jest to plazma numer 3 i bardziej przypomina mi kiepski model Philipsa 37PF9944 który urzytkowałem przez kilka miesięcy, niż Panasonica TH-37PA50 którego miałem do niedawna i zaczynam żałować tej wymiany na serię PV. Tak naprawdę poza dodatkowymi wejściami nie zyskałem absolutnie nic, a i tak narazie C+ i DVD mam podłączone przez scarta. Mam nadzieję że po wymianie sprzętu na taki z gniazdami HDMI choć trochę się poprawi, jednak śmiem w to wątpić.:( Czas chyba pomyśleć nad Nr. 4.

Chciałem zrobić kilka fotek i wrzucić je na forum lecz niestety padła mi właśnie bateria w aparacie, zrobię to więc przy najbliższej okazji.

Mam jeszcze pytanie; czy może jest wśród forumowiczów ktoś taki jak ja, kto używał wcześniej PA50 lub 60 a teraz ma PV60 ?
 

digital

New member
Ja tez zauwazylem problem przejsc tonalnych w ciemniejszych partiach obrazu. Sadzilem ze to kompresja ale teraz mam watpliwosci. Nie mam zwisow, gliniane twarze na kiepskim sygnale. Panasonic zakwalifikowal mi wymiane telewizora z uwagi na padniety piksel, przyjrze sie wiec nowemu duzo dokladniej.

Ps. Mimo wszystko zostane przy tym Panasie, bo ma wiecej zalet niz wad (mam porownanie do Samsunga w podobnej cenie i mniejszej rozdzialce - obraz znacznie gorszej jakosci).
 

Smartek

New member
Na jakich kanalach wspomniane "problemy z obrazem" sa najbardziej widoczne?
Probowalem troche wczoraj sie przygladac jednak nic nie zauwazylem.
Za to pamietam, ze na CRT 29' Sony przy ogladaniu DivXow mialem identyczne przebarwienia na scianach. Problem przestal istniec po aktualizacji "xbox media centera" w Xboksie :).
 

tryni

New member
mam samsunga i te same problemy z przejściami tonalnymi w ciemnych scenach. to widać nawet na sygnale HDTV. Niewiem może jakieś części samsunga i panasonica są wspólne?.To nie wina jakości sygnału, lecz jakieś wady części,panelu lub oprogramowania.
 

Warko

New member
Podobno dobrze te efekty widac w filmie "Zakładnik" na twarzach (glownie czolach) bohaterow jadacych w taksowce. Ten film juz wiele razy lecial na Canal+ ale nie zwrocilem na to uwagi. Pewnie bedzie powtorka to musze sie dokladniej przyjrzec.
 

dnc

Moderator
VIP
Moim zdaniem sprawę może wyjasnić, albo serwis Panasonika w Europie albo sprawdzenie jak w rzeczywistosci wygląda obraz np. w filmie "Zakładnik" na kilku różnych modelach TV zarówno LCD jak i plazmowych (w tym na Panasoniku). Musiałyby by być spełnione wymagania takiego samego źródła sygnał i okablowania oraz takiej samej kalibracji obrazu. Wtedy można uznać, że dany model wyświetla sygnał dobrze lub źle.
Nie chce by powstał niepotrzebny ferment i dlatego każdy kto efekt zauważył powinien chwilkę poczekać aż sprawa się wyjaśni. Ci co mają dostęp do zagranicznych wątków na forach, niech śledzą co tam piszą i dadzą nam znać. Dzięki temu uniknie się popłochu. To nie jest wada, która uniemożliwia użytkowanie TV!!! Pojawia się tylko w ściśle określonych warunkach. Jeśli będzie to wina TV zapewne coś z tym będzie zrobione. BEZ PANIKI!!!
 

Grigorij

New member
Pamiętam dokładnie ten sam efekt przejść tonalnych na screenach różnych filmów kompresowanych różnymi kodekami typu DivX, XviD itp. za czasów gdy się uczyłem robić DivX ;) . Byłem pewien, że jest to efekt cyfrowego sygnału i jego kompresji. Teraz już nie wiem, druga sprawa- gdyby mi ktoś nie zwrócił uwagi chyba bym tego nie zauważał na moim Panasie...:) Ten TV jest naprawdę OK! Mam go co prawda dopiero tydzień ale mogę stanowczo stwierdzić, że główny straszak TV plazmowych czyli "powidoki" tego TV nie dotyczą! Oglądam np. kilka godzin dziennie jakiś jeden kanał TV z różnymi logami i trójkątami i pomimo laboratoryjnych eksperymentów z lupą żadnego powidoku nie było mi dane do tej pory ujrzeć!:cool: Skoro nie ma powidoków to jestem w stanie mu baaardzo dużo wybaczyć...:krol:
P.S. Oglądam na ustawieniach obrazu "normalny".
 

bart

New member
Zauwazylem "purple snakes" na moim 37pv przy ogladaniu dvd (serial 24 godziny). Przy ogladaniu TV zjawisko nie wystepuje.
Skala zjawiska jest (poki co) marginalna, z zakupu jestem nadal b.zadowolony.
 

MadMax

New member
Z tego, co zauważyłem u siebie to jednak im gorszy sygnał tym więcej "purple snakes". Wystarczy, że włączę na chwilę np. HBO, tam można to wyraźnie zobaczyć, nawet na twarzach.
Oglądam teraz na ustawieniach nieco mniejszych niż normalny, wszystko ok. 35%. Inne ustawienia niewiele dają, co najwyżej „węże” przesuwają się w inne miejsce. Wygląda to tak jakby TV nie radził sobie z przejściami tonalnymi niektórych kolorów.
 

ThYX

New member
Potwierdzam, u mnie na PV 37 te problemy też wystepuja, tak właściwie się do nich prawie przyzwyczaiłem ... Ostatnio ogladałem film Egzorcyzmy Emily Rose .. postaram się jutro podac minutę filmu w której to występuje i ... sam nie wiedziałem co się dzieje ... gdyż snake objwaiał się na ścianie jako duuuży okrąg. Może jutro podrzucę jakąś fotkę ...

A... jak się chce to znaleźć to nawet teraz na TVN to widać ... jest fioletowy snake :-(
 
Ostatnia edycja:

Pansłonic

New member
Dlaczego widać to właśnie na serii PVa na PA jest OK (mam tu na myśli PA50, nie wiem jak z tym w nowszej wersji PA60) ? Przecież teoretycznie PV to wyższe modele.
 

RoMi

New member
Witam, ThYX - zapodałeś "piękny" przykład defektu Panasonica - dodajmy, iż dotyczy on materiału DVD; Pansłonic - w poprzednich seriach Panasa tego defektu nie ma - także w serii Pa60. Dlaczego widać to w nowych modelach PX/PV - bo producent zafundował nam defekt w przejściach kolorów w tym tv. Szanowni użytkownicy px/pv- te purpurowe fale nie powinny się wogóle pokazywać i nie można sobie usprawiedliwiać złego działania tv w tym zakresie stwierdzeniem "ale ogólnie to i tak dobry tv i nie kupiłbym w tej chwili innego" - na to liczy producent. Powtórzę raz jeszcze - to można wyłapać niestety na każdym rodzaju sygnału. Dziś na angielskim AVforum - jeden z użytkowników potwierdził że "purple snakes" były nie do zniesienia - w zasadzie przez cały film "Superman returns" odtwarzanym z HD-DVD! :-o .
Jeżeli w poprzednich seriach tego problemu nie było a w nowych jest - odpowiedź jest prosta - Panas coś spier..... elektronikę albo soft. pozdr
 

robboj

New member
fakt , spieprzył i nie ukrywam ze mam ochote swojego sprzedac , musze sprawdzic na tym filmie co "ThYX" jak to moj model zniesie.
Szczeze to nie wiem jak zglosic ten problem do serwisu bo jak znam zycie to pewnie serwis rozlozy rece ale cos trzeba robic , tym bardziej ze poprzednie modele tego nie maja , wracajac do serwisu to jestem po wizycie panow serwisantow autoryzowanego serwisu panasa w moim miescie , zglaszalem problem pisku w trybie stereo i glosnej pracy elektroniki i jak sie pozniej okazalo glosnej tylko dla mnie a odnosnie pisku serwis zamowil nowszy modol foni i go wymienil - fakt bardzo szybko bo w przeciagu jednego dnia ale i pewnie niepotrzebnie bo po wymianie jest to samo czyli dalej piszczy w stereo , no wiec ruszylem swoja makowka , podlaczylem stary crt i ......piszczy - wada dostawcy telewizji kablowej , takze teraz jak bede zglaszal jakis problem to na pewno skorzystam z usługi innego serwisu - dzwonilem do centrali panasa w Warszawie i gosc z infolini powiedzial ze moga wyslac serwisanta z innego miasta. Więc jezeli te "purple snakes" pojawia sie u mnie to na pewno nie odpuszcze i bede nekal serwis
Zauwazylem u siebie tez cos dziwnego - mianowicie fioletowe brzeszki twarzy - takie delikatne , trzeba sie przygladac z bliska i widoczne wlasnie na marnej jakosci sygnalu(tv kablowa) na demkach hd puszczanych z kompa tego nie widac , "RoMi" czy to tez zalicza sie do tej wady?? , zastanawia mnie czy modele wczesniejsze(te drozsze , przed obnizka) maja ten defekt i tu pytanie do "dnc" - czy zauwazyles to w swoim tv??

Dla poprawienia nastrojów uzytkownikow "purple snakes" zapodaje linka jak to sie robi w serwisie panasa , albo raczej jak to powinno wygladac w Polsce:)
http://www.panasonic.de/specials/movies/pop_movie.aspx?movie=Panasonic_Service_320_240
 
Ostatnia edycja:

RoMi

New member
robboj - "fioletowe brzeszki twarzy"- trudno mi odpowiedzieć na to pytanie - wydaje mi się że brzegi twarzy to już nie ten efekt lecz ewentualnie sprawa rozmycia-ale to już zależy od sygnału, jakości kabli, samej kablówki czy tunera sat.
Dodam że temat purple snakes i ilości postów na zagr. forach jest podobnie długi jak najbardziej rozbudowany temat na tym forum. Do najciekawszych rzeczy należy to, że ten defekt potwierdzają użytkownicy tv wszystkich odmian 37/42/pv/px z serii 60 i 600 składanych w czechach i meksyku. Inną ciekawą sprawą jest też to, iż wielu userów nie potwierdza tych problemów w swoich tv. Wobec tego zaczęto porównywać wersje software - ale okazało się, że to jest bez znaczenia !
Kolejna tym razem nie do końca przebadana sprawa to moment kupna tv. Pamiętacie zapewne sprawę ilości wentylatorów. Na zachodnich forach podawano także info, iż Panas zmienił któregoś z dostawców części elementów elektroniki i nagle zaczął tanieć - ot taka dedukcja w rozpaczy właścicieli trefnych tv. Dorobiono więc teorie, iż modele nowsze i tańsze, (już nie te pokazowe) są nie tylko uboższe w wentylatory ale być może posiadają nie do końca prawidłowo działający element elektroniki odpowiadający za przejscia kolorów.
TAK - ciekawe by było info od userów posiadający ten tv od dawna. Ja kupiłem pv600 w listopadzie.
Na koniec w celach reklamy wyrobu Panasa dla tych którzy myślą o jego zakupie - dwa obrazki z AVForums.
LINK1 - obraz ze SKYHD - user napisał że nie pomogło przełączanie 720p,1080i
LINK2 - dla kupujących - zobaczcie to:p od usera ze Szwecji obrazek z filmu Heartstopper. Super:D. Czy tak powinien działać świetny tv 9-tej generacji?
pozdr
 
Ostatnia edycja:
Do góry