Panasonic PV/PX60/600-problemy z kolorami

Grigorij

New member
:) I tak właśnie nakręca się spiralę paniki. Ktoś, kto zajrzy do tego topicu będzie miał takie pojęcie o TV plazmowym, że gdy go kupi to czeka go oglądanie jednego wielkiego "purpurowego węża" zamiast zwykłego obrazu. Dlatego piszę ogólnie o TV plazmowym a nie o Panasonicu, bo ktoś wcześniej wspomniał, że na Samsungu ma to samo.
Do wszystkich malkontentów: ile razy podczas codziennego oglądania TV widzicie tego węża? Bo ja rzeczywiście dostrzegłem go parę razy na ciemnej scenie na sygnale kiepskiej jakości. I tylko dlatego go zauważyłem, że usilnie się wpatrywałem i chciałem go zobaczyć!;) Przy normalnym oglądaniu nie widzę tego zjawiska.
Cała współczesna high-tech to jeden wielki kompromis. Nie ma rzeczy idealnych. Być może ten purple snakes jest wynikiem kompromisu z jakimś innym parametrem ekranu wysokiej rozdzielczości, inaczej mówiąc, gdyby zlikwidowano całkowicie te purpurowe węże to odbyłoby się to kosztem jakiegoś innego parametru o wiele bardziej pogarszającego komfort odbioru? Plazma ma "purple snakes", TV projekcyjny DLP ma efekt tęczy, a co ma LCD? Zapraszam do linka poniżej:
http://**********.com/index.php?showtopic=3910

Pozdrawiam
Grzegorz
 

robboj

New member
Nie ,no sorki jaka "spirala paniki" - skoro kolor sie pojawia tam gdzie go nie powinno byc to jest ewidentna wada , ktora powinna byc poprawiona przez producenta (niewazne jakiej marki)
To co widze na zdjeciach "Pansłonic-a" to zgroza - mozna to nazwac nie "purple snakes" tylko "purple plazma" , na twoim miejscu "Pansłonic" wzywałbym serwis i niech cos z tym zrobia albo zadaj zwrotu kasy za sprzet ktory nie spełnia wymogow normalnego uzytkowania
 

ThYX

New member
Grigorij napisał:
:) I tak właśnie nakręca się spiralę paniki....

Jestem daleki od paniki. Zgłosze to do serwisu i tyle.

Powiem jeszcze tylko tyle: gdybym miał dzisiaj kupować znow tv to wybrałbym ten sam model (znając jego wady i zalety, gdyż zalet ma zdecydowanie więcej :) ).
 

mszyma

New member
Pansłonic napisał:
A oto dowód na istnienie "purple snacks", niestety fotki pochodzą z mojej plazmy:(;

http://img184.imageshack.us/my.php?image=purplesnacksrw0.jpg

http://img72.imageshack.us/my.php?image=purplesnakeskd8.jpg

P.S. Fotki wykonano bez użycia lampy więc jakość nie najlepsza.

Moze masz przerozowiony obraz z racji duzej ilosci rozowego mięska na tym kanale:) Moze tu nie serwis panasonica jest potrzebny....jak to mawia moj kumpel. Pi...ą oczy Ci zaszly.

PS,
Mam nadzieje ze bez urazy dla Ciebie- ot taki czarny humor Sylwestrowy.
 
Ostatnia edycja:

Smartek

New member
Panowie, a u mnie ten problem chyba nie wystepuje..

Mozna prosic o jakas probke tak do 20MB?
Mozna wrzucic np. na rapidshare, najlepiej *.avi, ktore odtworze sobie na Xboksie.
Albo obciac VOBa.

I przy okazji mogloby to posluzyc jako "sprawdzacz" dla innych uzytkownikow serii PV i na innych wersjach firmware i moglibysmy stworzyc "baze firmware", na ktorych ten problem wystepuje, bo ja naprawde tego nie widze :) (u siebie).

Z gory wielkie dzieki!

Pzdr.
 

k-d

New member
Panika jest niewskazana, jeżeli ktoś ma taki problem to niech zgłasza to do serwisu.
Używam tego tv od miesiąca, na różnych sygnałach i nie zauważyłem problemów, których nie byłoby na innych telewizorach w tym crt (są to problemy wynikające głównie z niskiego bitrate), a mam telewizor, kupiony z potaniałej serii z 2 wentylatorami...
 

ThYX

New member
Witam,
Nie umiem przerobić dvd na avi, ale proponuje pożyczyć Egzorcyzmy Emily Rose (DVD) i sprawdzić .. minuy pomiędzy 3 a 4 jest to pięknie widoczne na ścianie.

A.. jak puszczam ten film poprzez komputer (Cyberlink DVD) to efekt ten jest mniejszy ... ciekawe czemu ... zapewne jakieś filtry karty graficznej i samego programu mogą eleminować część efektów.

To jest link do ISO z filmu Egzorcyzmy Emily Rose (niecałe 10 MB)
http://ul57.rapidshare.com/files/9656937/EXORCISM_OF_EMILY_ROSE.ISO
potraktowane DVD Shrinkiem.

Efekt jest widzialny na hdmi (720p, 1080i) oraz na komponencie.

Jest to ISO i zawiera zaledwie kilkanaście sekund z tego filmu, nalezy wypalić na DVD i .. oglądać.

A cały film dostępny ... w wypożyczalni :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pansłonic

New member
robboj napisał:
Nie ,no sorki jaka "spirala paniki" - skoro kolor sie pojawia tam gdzie go nie powinno byc to jest ewidentna wada , ktora powinna byc poprawiona przez producenta (niewazne jakiej marki)
Zgadzam się z tym w 100% że jest to wada, zresztą nie występująca zupełnie w plazmie z serii PA, którą to miałem okazję urzywać dokładnie przez rok. Co innego w Philipsie 9946, tam to była dopiero jedna wielka "purple KICHA" no ale żeby w tej klasie co PV (przecież teoretycznie lepszej od PA).
Poprostu wpadka Panasa i tyle. Gdyby wszystko było OK to skąd ta szybka obniżka cen na ten model; wczoraj w Electro World 37PV60 wystawiony był za 3999 pln z dopiskiem - Wyprzedaż!!!

robboj napisał:
Moze masz przerozowiony obraz z racji duzej ilosci rozowego mięska na tym kanale:) Moze tu nie serwis panasonica jest potrzebny....jak to mawia moj kumpel. Pi...ą oczy Ci zaszly.
PS,
Mam nadzieje ze bez urazy dla Ciebie- ot taki czarny humor Sylwestrowy.
He He, ale przynajmniej nie mam zaćmy, tobie też radzę zdjąć różowe okulary i spojżeć prawdzie w oczy, poprostu na tym kanale prawie zawsze można to dostrzec, choć nie tylko na tym i nie zawsze w takim stopniu;

http://img505.imageshack.us/my.php?image=purplesnacks4lr2.jpg

/piękny zielony snakes przez środek ekranu ...prawda?/

robboj napisał:
Napisał Grigorij
:) I tak właśnie nakręca się spiralę paniki....

Jestem daleki od paniki. Zgłosze to do serwisu i tyle.

Powiem jeszcze tylko tyle: gdybym miał dzisiaj kupować znow tv to wybrałbym ten sam model (znając jego wady i zalety, gdyż zalet ma zdecydowanie więcej :smile: ).
Ja również stronię od panikowania, potwierdzam tylko fakty które krążą na forach całego świata, więc chyba coś w tym jest(?)
Osobiście uważam Panasonica (zaraz za Pioneerem :wink: na którego mnie jeszcze nie stać) za najlepszego producenta plazm, stąd i mój wybór po raz drugi a i możliwe że i trzeci, tylko poczekam na coś pozbawionego obecnych wad. Mam nadzieję że Panas stanie na wysokości zadania i skonstrułuje coś na skale swoich możliwości wyciągając wnioski z obecnego stanu, a wiem że potrafi...

***czego sobie i wszystkim czytającym ten wątek w nadchdzącym 2007 roku serdecznie życzę***

P.S. Powiem tylko tyle jeszcze, że gdybym miał wybrać jeszcze raz ten sam model to zapewne powstrzymałbym się, wpatrując się w dalszym ciągu w lepiej dopracowany choć znacznie uboższy TH-37PA50... aczkolwiek(?);)
 

kowal510

Member
Sprwadziłem ten materiał kolegi ThYX na swoim 42PV60 i faktycznie węże są przede wszystkim na scianie.Odtworzyłem to również na 26" tv LCD węże jak się dobrze wpatrzyć też występują ale dużo dużo mniej widoczne i nie takie jednolite ale są. Myślę że nie należy tego odpuścić przede wszystkim obserwować zachodnie fora bo u nich zdecydowanie jest wieksza presja a jak będzie rozwiązanie do gnać do serwisu i cisnąć i cisnąć.Dla mnie zapewne i dla wielu innych w tej grupie cenowej i tak nie ma alternatywy na dzień dzisiejszy(chyba że lcd brrrr), mam nadzieje że nie bawem problem rozwiążą.A tak swoja drogą ciekawe jak z tym kawałkiem filmu radzą sobie inne plazmy i lcd .
 
Ostatnia edycja:

ThYX

New member
kowal510 napisał:
A tak swoja drogą ciekawe jak z tym kawałkiem filmu radzą sobie inne plazmy i lcd .
U mnie na laptopie nie mam tego efektu, ale nie wiem ile w to pracy wkładają sterowniki do karty graficznej i kodek z PowerDVD. Żeby było śmieszniej efekt ten na tv ale puszczony z laptopa po kablu VGA-VGA jest mniejszy przy czym sądzę że może mieć na to wpływ oprogramowanie PowerDVD które samo w sobie ma już jakieś tam ulepszacze.

Poczekamy na opinie innych, którzy być może nie mają tego efektu...
 
Ostatnia edycja:

robboj

New member
Zgadza u siebie mam to samo - film puszczony z kompa programem vlc - defekt jest mniejszy i nie rzuca sie tak w oczy , ale puszczony z dvd panasonica s35 - defekt widac wyraznie
 

dnc

Moderator
VIP
robboj napisał:
Zgadza u siebie mam to samo - film puszczony z kompa programem vlc - defekt jest mniejszy i nie rzuca sie tak w oczy , ale puszczony z dvd panasonica s35 - defekt widac wyraznie

A jakim złączem puszczałeś sygnał? Tym samym czy różnymi?
Jeśli tym samym, to wychodzi, że to nie problem TV, ale jakości przetwornikow video w czytniku dvd!
Ściagnąłęm sobie ten obraz i jak przyjdę do domu to zobaczę czy mam te węże czy to tylko niektórym się w oczach mieni...!
 

dnc

Moderator
VIP
No wiem, wiem. Ale mnie to nadal intryguje, bo jednym się to objawia, a innym nie. Na tym samym TV z jednego źródła tego nie ma lub prawie niewidoczne, a z innego widać? Dlatego coś mi tu śmierdzi. Przyjadę do domu i zobaczę jak to jest u mnie. Jeśli nie będzie to... co potem? No właśnie, mam uznać, że ktoś tu robi krecią robotę posiadaczom PV60? Że ludzie nie wiedzą co mają za sprzęt źródłowy i nieumiejętnie się nim posługują? Rozumiem problem gdyż został on "sfotogtafowany", ale to wcale nie oznacza, że to jest wina TV w każdym wypadku. Moim zdaniem jedynym uprawnionym źródłem testowym winne być materiały HD. Każdy materiał o gorszej jakości (a takim jest także materiał DVD) mogą powodować artefakty związane np. ze złym skalowanie obrazu, ze złym generowanie kolorów i odcieni przez układ przetwornika video w źródle sygnału, jak tunery DVB czy DVD.
Oglądałem wczoraj film na Canal+ Film po południu i zła gradacja kolorów była tam na porządku dziennym, zwłaszcza na ciemnych ujęciach i twarzach aktorów. Wiem jednak, że bitrate C+ jest biedny (ok. 2Mbps) co znacznie ogranicza "pasmo przenoszenia" sygnału video. Utrata jakości jest zauważalna.
Co ciekawe w tej chwili można edukacyjnie oglądać niemiecki pakiet Premiere i tam na kanałach Premiere Direkt lecą filmy o jakości, której C+ może pozazdrościć. Bitrate jest ciut wyższy bo ok. 3-4Mbps, ale jakość obrazu o dwa nieba lepsze. Nie tych wszystkich śmieci, które lecą na C+
 

robboj

New member
"dnc" - film puszczony z dvd panasa s35 kablem component Tech-linka
a z kompa kablem d-sub
dzisiaj ide do salonu panasa sprawdzic to na modelu ktory maja w sprzedazy ze swoim odtwarzaczem i kablem - takze bede mial porownanie
zauwazylem tez jedna rzecz - na razie odbieram z kablowki (czekam na monterow od "n") i zauwazylem ze w ciemnych scenach kolor czarny przechodzi w fiolet - trzeba przygladac sie zbliska - ale to oczywiste ze wada jest slaby sygnal , tylko ciekawe czemu czern przechodzi akurat w fiolet
zanim zglosze to do serwisu sprawdze na pewno na plazmach innych firm , mam tez mozliwosc sprawdzenia na modelu PA - ale to juz pisał "Pansłonic" ze nie wystepuje


no dobrze "kamcyk26" skoro to jest wina kompresji , to czemu nie wystepuje to na modelu PA oraz na pv50 ??
 
Ostatnia edycja:

Flapu

New member
U mnie tez jest

Sprawdziłem...
... na nagrywarce Panasa EH65 podłączonej do TV kablem HDMI 1080i i efekt jest idealnie zauważalny, niestety.
Plazma kupiona 2 miesiące temu z dwoma wiatrakami.

PS: Jak odtwarzam na laptopie POWER DVD (na ekranie laptopa) - wszystko jest OK.
Dzisiaj po pracy podłącze laptopa po DSUB do plazmy i zobaczymy.

Pozdrawiam
 

k0liber

New member
dnc napisał:
No wiem, wiem. Ale mnie to nadal intryguje, bo jednym się to objawia, a innym nie. Na tym samym TV z jednego źródła tego nie ma lub prawie niewidoczne, a z innego widać? Dlatego coś mi tu śmierdzi. Przyjadę do domu i zobaczę jak to jest u mnie. Jeśli nie będzie to... co potem? No właśnie, mam uznać, że ktoś tu robi krecią robotę posiadaczom PV60?
DNC, piszę z wielkim szacunkiem dla Twojego wkładu w poznanie i opisanie Panasoniców PV60, z czego zresztą skorzystałem także ja sam. Uwierz jednak, że nie ma podstaw do podejrzewania tu "kreciej roboty". Problem niestety istnieje. Być może wśród członków tutejszego forum nie został on jeszcze należycie zbadany, ale wypowiedzi, które można znaleźć w wątku AV Forums są wystarczająco (przynajmniej dla mnie) wiarygodne.

Moim zdaniem można wykluczyć tezę, iż przyczyną problemu "purple snakes" są złe połączenia lub zła jakość źródła. Po pierwsze, problem został zauważony na praktycznie wszystkich rodzajach złącz (scart, component, hdmi, vga - choć na tym ostatnim ponoć mniej). Po drugie zjawisko zaobserwowali użytkownicy dysponujący różnym sprzętem - w tym np. wyższymi modelami DVD Denona, którym trudno zarzucić marną jakość. Po trzecie zaś - co moim zdaniem bardzo istotne - jeden z tamtejszych forumowiczów, którzy zauważył problem u siebie wziął wszystkie peryferia, tj. DVD, kable i płyte, podłączył do innego egzemplarza, te same ustawienia - i problem się nie pojawił. Po czwarte Panasonic w Japonii i Niemczech już zareagował na wystąpienie wpomnianego problemu - jeden z forumowiczów jest umówiony w Japonii na instalację "fix'a" (o którym nic bliżej nie wiadomo) na 7 stycznia b.r., w Niemczech podobno ma się pojawić "firmware fix" w połowie miesiąca.

Niestety u mnie - 37PV60E - problem występuje, jest także w innym 42PV60E, do którego mam dostęp. Można całymi dniami oglądać telewizję i nic nie zauważyć, niektórych materiałow jednak po prostu nie da się oglądać - polecam filmy Zakładnik i Egzorcyzmy Emily Rose (choć tu opieram się tylko na fragmencie, do którego odnośnik jest podany w wyżej w wątku). Tryb kinowy, ustawienia fabryczne, jeśli problem jest - to nie da się go nie zauważyć.

Myślę, że nadchodzący miesiąc przyniesie wiele wyjaśnień co do tego problemu i (mam nadzieję) rozwiązanie, które również Panasonic Polska zaaplikuje swoim klientom.

Pozdrawiam,

k0liber
 
Do góry