Panasonic PV/PX60/600-problemy z kolorami

dnc

Moderator
VIP
Tylko nie wiem czy można porównywać PA z PV? W zasadzie to ta sama elektronika, ale oprogramowanie zapewne już inne.
Dobrze gdyby to ktoś sprawdził na innych modelach TV, ale z tymi samymi parametrami źródła, kabli i połączeń.
Dobrze by było ominąc element przetworników a/c i podłaczyc po HDMI. Pamiętajcie, że i D-Sub i komponent są połączeniami analogowymi. Robi to także HDMI, i dlatego... Ja mam HDMI to sprawdzę i dam znać wieczorem.

Do k0libra
Czyli jednak jest to wina oprogramowania, a nie sprzętu. Czyli moje przypuszczenia się sprawdziły. Dobrze, że śledzisz forum AV bo przynajmniej wiadomo, że trzeba czekać na update softu.
Niemniej warto zwrócić uwagę, że nie za każdy materiał, na którym objawia się ten problem, jest winny TV. Możliwe, że po updacie na materiale "wzorcowym" problem zniknie, ale będzie na innym, który ma gorszą jakość obrazu.
Warto to uwydatnić już teraz, żeby nie było niedomówień.
 

RoMi

New member
dnc "w tej chwili można edukacyjnie oglądać niemiecki pakiet Premiere i tam na kanałach Premiere Direkt lecą filmy o jakości, której C+ może pozazdrościć. Bitrate jest ciut wyższy bo ok. 3-4Mbps, ale jakość obrazu o dwa nieba lepsze. Nie tych wszystkich śmieci, które lecą na C+"
Proszę na życzenie moderatora obrazki z 3 filmów na Premiere Direct - tak na szybko złapane.
LINK1 - The hills have eyes
LINK2, LINK3 - scary movie 4
LINK4 - new police story

Jeżeli ktoś nic nie zauważy na tych zdjęciach - proszę zgłosić się do okulisty.
A propo "kreciej roboty" - bo to chyba o mnie mowa - "no comments":rolleyes: Proszę czytać dokładnie moje posty - cel jaki mi przyświecał chyba dokładnie wyraziłem w poprzednich wypowiedziach. pozdr
 

robboj

New member
Sledzenie watkow zagranicznego forum to jedno a zglaszanie problemu do naszych polskich serwisow to drugie , jak znam mentalnosc Polakow to nawet jak zagraniczne serwisy uznaja reklamacje lub zaczna rozwiazywac problem to nasze beda chcialy przymknac oko - tym bardziej ze wiele sztuk tego modelu stoi pewnie jeszcze na stanie sklepow i sa one pewnie objete ta usterka a klienci (sa tacy co nie czytaja forum) je kupia.
Sam przekonalem sie o fachowosci serisu wiec wole zglosic ten problem do Warszawy - bede prosil zeby wyslali technika z innego miasta - co z tego wyniknie zobaczymy
 

kamcyk26

New member
RoMi napisał:
dnc "w tej chwili można edukacyjnie oglądać niemiecki pakiet Premiere i tam na kanałach Premiere Direkt lecą filmy o jakości, której C+ może pozazdrościć. Bitrate jest ciut wyższy bo ok. 3-4Mbps, ale jakość obrazu o dwa nieba lepsze. Nie tych wszystkich śmieci, które lecą na C+"
Proszę na życzenie moderatora obrazki z 3 filmów na Premiere Direct - tak na szybko złapane.
LINK1 - The hills have eyes
LINK2, LINK3 - scary movie 4
LINK4 - new police story

Jeżeli ktoś nic nie zauważy na tych zdjęciach - proszę zgłosić się do okulisty.
A propo "kreciej roboty" - bo to chyba o mnie mowa - "no comments":rolleyes: Proszę czytać dokładnie moje posty - cel jaki mi przyświecał chyba dokładnie wyraziłem w poprzednich wypowiedziach. pozdr

Podobne efekty mam na swoim monitorze LCD na niektorych filmach, na CRT czasem tez to widzialem. Moze ktos porowan jakis material z tego samego zrodla na roznych TV? Wtedy bedzie mozna cos powiedziec.
 

kowal510

Member
Oczywiście zgłaszanie tego teraz do serwisu Panasonica nic nie zaszkodzi ale i tak nic nie zmieni dopóty dopóki nie będzie rozwiązania wiem co mówię będzie to tylko wydłużane w czasie.Przy rozwiązaniu globalnym Polskę i tak to obejmie, gorzej jest jesli coś występuje u nas a na zachodzie nie takie przypadki też bywały.Natomist na tym kawału filmu od ThYX widać wyraznie tego weża i daleki jestem od posądzania kogoś o kręcenie spirali ,ktoś nie widzi tego i nie przeszkadza to jemu to jego problem.
 

Smartek

New member
Potwierdzam.
Problem u mnie jednak wystepuje, jednak sam bez wiedzy, ze istnieje - w zyciu bym go nie zauwazyl, gdyz staje sie u mnie widoczny dopiero z bardzo bliska.
Pliczki rozpakowalem z iso > VOBy przerzucilem ftpem na dysk Xboksa.
Obraz jednak nie zawieral "przebarwien" czy tez "stopniowych przejsc kolorow", widoczne byly tylko te "purple snakes".

Mnie to osobiscie nie przeszkadza, ale jak zorganizujecie akcje "zglaszania usterki do serwisu" to moge dolaczyc.

Pzdr.
 

ThYX

New member
Smartek napisał:
Mnie to osobiscie nie przeszkadza...

Widać jednak że dotyczy to pewnie wszystkich, osobną kwestią jest sprawa naszej percepcji i to czy to komuś przeszkadza czy nie. Jest troche tak, że jak się chce widzieć te węże to oczywiście one są na ekranie (dla mnie widoczne przede wszystkim na twarzach i w przypadku raczej słabego oświetlenia).

A filmy Egzorcyzmy... wpadł mi w rękę dokładnie 2 dni przed przeczytaniem tego wątku, nie do końca wiedziałem czy to efekt zamierzony reżysera czy nie (film raczej z gatunku horror) .. dopiero później skojarzyłem to z problemami tej plazmy.

Co do serwisu w PL to możemy zgłaszać, osoby na infoliniach w UK trochę się gubią i nie do końca wiedzą co z tym fantem zrobić więc użytkownicy czekają na rozwiązanie problemu przez serwis producenta w Japonii.
 

Smartek

New member
Wiec czekamy i czytamy zagraniczne fora?

Mowie - mnie to w ogole nie przeszkadza, bo ogladajac probke dopiero za 2-3 razem stwierdzilem, ze "TO jest TO".

Dobrze by bylo jakby uzytkownicy INNYCH plazm sprawdzili to na tej probce :).

-edit-

DZIWNE!
Wlasnie przed chwila chcialem komus pokazac i zobaczyc czy zauwazy purple snake'a na tej probce i.. sam nic nie moglem dostrzec! Tak jakby przy sztucznym swietle nie bylo tego widac ^^ ;-).
Sam nie wiem o co tu chodzi, bo bylem pewien, ze wczesniej to widzialem w tych miejscach, na ktore sie teraz patrzylem kilka razy, a nawet zatrzymywalem film..
 
Ostatnia edycja:

dnc

Moderator
VIP
Włączyłem, zobaczyłem i rzeczywiście są. Zrobiłem kilka zdjęć w tym ostatnie wyświetlone na monitorze LCD.
Co ciekawe na zdjęciu snajki bardziej widać niż w rzeczywistości, znowu na LCD ich nie widać za bardzo, a lekka fioletowa poświata jest!!!. Pewnie warunki oświetlenia matrcy są różne więc jakość zdjęć jest różna.
Zdjęcia
http://www.mzg.pl/images/private/hdtv/pic_007.jpg
http://www.mzg.pl/images/private/hdtv/pic_008.jpg
http://www.mzg.pl/images/private/hdtv/pic_009.jpg
http://www.mzg.pl/images/private/hdtv/pic_0091.jpg
i LCD
http://www.mzg.pl/images/private/hdtv/pic_0092.jpg

Muszę przyznać, że trochę mi to wygląda na niedopracowanie programowe TV a trochę na warunki pracy źródła video.
Tak czy siak, Mea culpa, przyznaję jest to widoczne. Dobrze żeś to kolego Robboj udostępnił. Przynajmniej jest jakaś baza porównawcza. Niemniej dalej uważam, że problem jest bardzo specyficzny i pojawia się w ściśle określonych warunkach. Jeśli spece Panasonica z Japonii uaktualnią software TV i problem zniknie, będzie to sprawa bardzo ciekawa. Dzięki temu będzie można reklamować wiele mankamentów pojawiających się na naszych ekranach. W końcu wydaliśmy kupę kasy i produkt powinien być stale dopracowywany.
Swoją drogą szkoda, że nie ma możliwości updatu firmware'u w TV tak jak się np. uaktualnia BIOS w PC czy na kartach graficznych albo w napędach DVD-RW. Wiele problemów byłoby załatwianych szybciej niż obecnie. Wystarczyłby PC - kabel RS232 i oprogramowanie aktualizujące. Ściągamy sami programik, on robi swoje a my mamy święty spokój i sprzęt zawsze dobrze działający.
Oooo marzenie ściętej głowy...
 

kowal510

Member
Niestety tak to tylko w erze ci dopasują a tak poważnie w wersjach z kartami SD zapewne odbywa się przez slot karty a w pv60 jeatem ciekawy jak musze poszukać.
 
Ostatnia edycja:

grudzi

New member
Ja tez potwierdzam problem na :
1920 denon podlączony po HDMI i laptop podlączony po D-Sub, przy materiałach HD i SD.

Wiec jednego możemy byc pewni, że to nie żadne bicie piany tylko prawdziwy problem.

Pozdrawiam
 

robboj

New member
male sprostowanie , nia ja udostepnilem tylko kolega "ThYX"
druga sprawa to jak kupilem ten tv i podlaczylem go do ps2 to nie widzialem tego przebarwienia , tak samo na sygnale z anteny , obecnie widze to prawie na kazdym programie(kablowka) no i dvd, wczesniej mialem przez jakis tydzien odtwarzacz dvd bellwood czyli produkt niszowy i tez nie zauwazylem tych fioletowych lun - mialem go podpietego tym samym kablem component co teraz panasa s35 - co ciekawe obraz z tego bellwooda bije na glowe tego s35(fakt ze ten s35 to juz stary model)
Teraz przymierzam sie do kupna jakiegos nowego dvd - mysle o s52 - i jak go bede bral to poprosze aby mi go podpieli w sklepie pod pv60 na moim kablu - wtedy bede widzial czy na nowym sklepowym pv60 tez jest ta wada(sadze ze bedzie)
czyli co czekamy co sie rozwinie na zachodzie i u kitajcow w tym temacie i na razie nie zglaszamy tego problemu serwisowi ??
 

Pansłonic

New member
dnc napisał:
...Ale mnie to nadal intryguje, bo jednym się to objawia, a innym nie. Na tym samym TV z jednego źródła tego nie ma lub prawie niewidoczne, a z innego widać?
Mnie również intryguje... a oto próbka dla niedowiarków lub jak kto woli niedowidzących;
"Egzorcyzmy Emily Rose - L I V E" na TH-37Pv60E (niestety to mój model:()

http://www.wrzuta.pl/film/lh1PgN7QTP/panasonic_pv60_purple_snakes

Zastanawia mnie też fakt że efekt jest troszeczkę inny jak puszczam to przez nagrywarkę Panasonica (gorszy) a inny na DVD Pioneer'a z lepszym kablem (filmik z tego zródła). Sprawdzę ten sam urywek też na kilku innych plazmach i LCD i podzielę się z wami moimi spostrzeżeniami.

A co do kreciej roboty... to w :szukaj: aż roji się od tego tematu na innych forach więc jest to z pewnością jakaś wada... a jaka(?) to mam nadzieję że niedługo się okaże, z korzyścią dla obecnych i przyszłych posiadaczy tego modelu.
 

Smartek

New member
U mnie zdecydowanie obraz jest bardziej podobny do tego ze screena kolegi AdSos niz np. PanaSłonica, a juz zdecydowanie DNC u Ciebie to wyglada okropnie!
Moze zrobie zdjecia, ale moim aparatem ciezko zrobic ostre foty bez flasha..

Jestem ciekaw czy zalezy to od firmware - w wiekszym lub mniejszym stopniu?

Chociaz skoro problem wystepuje na wszystkich jego wersjach to mysle, ze bardziej przyczyniaja sie do tego kable i odtwarzacze, ktorych uzywamy przy odtwarzaniu powyzszej probki.
Czekamy na dalsze testy i fotki uzytkownikow naszej plazmy jak i innych firm.

Pzdr.
 

kamcyk26

New member
U mnie niestety wyglada to tak jak u DNC czyli kiepsko tzn widac nawet z ok 3m. Na innych materialach tez wystepuje ten efekt ale przewaznie jest tak maly ze nie widac go z normalnej odleglosci.

Skala tego efektu zalezy od ustawienia jaskrawosci tzn na max i min jest najlepiej (ale obraz nie bardzo bo za jasny albo za ciemny) W polozeniach posrednich juz wyraznie go widac.
 
Ostatnia edycja:

stereoman

New member
hm
u mnie mało co kiedy widać PS i chyba ,gdyby nie ten wątek,to nawet bym nie brał tego zjawiska za błąd,tylko ''urok'' filmu:D
zauważyłem to na KILL BILL 1,zrobiłem fotkę,ale nie będę powielał innych,chociaż widzę ,bo wiem:p
dnc-uzyskałeś okropny efekt-czy dlatego,że masz NAJSTARSZY tv na forum?

być może tę wadę tworzy jakiś poprawiacz obrazu?gdyby tak zrobić stop klatkę i pokombinować z ustawieniami obrazu??

ps
nie wiem czemu,najlepiej mi się pisze małymi literami-sorki
pzdr
 

darien

New member
Cholerne jest to zycie- 4 miechy czytania, porównywań, medytowania. W październiku zdecydowałem się na Samsunga LE37R72, w listopadzie po prześledzeniu wątku o PV60 na ten właśnie model w 42". I jutro miałem jechać do sklepu po telewizorek. Ale zachciało mi się zajrzeć na forum:-x .

I teraz sobie myślę - a na cholerę mi ten kaktus!!!!! 2,5 roku męczę sie z przebarwieniami na moim Samsungu CRT. Mam S52, wezmę pod pachę, pojadę do sklepu z jakimś DVD w super jakości i z jakimś szajsem - obejrzę i zadecyduję. Zastanawia mnie tylko jedno - czy te węże i inne widać z 3-4 metrów?
 
Do góry