Panasonic LZD70 - test, opinie, wszystko o serii (TX-37LZD70F, TX-32LZD70F, TX-26)

piotrwzk

New member
fajny TV ale trochę drogi (5300PLN). Ja potrzebuję czegoś co tylko z n-ką będzie dobrze działać i niewiem co wybrać. Podpowiedzcie mi coś - plis! Narazie jestem zdecydowany na
37RD2E (100Hz) - ale czy warto miec 100H pry dobrym jakościowo sygnale z n-ki?
37XD1E - nie jestem prekonany ż ew 37" potrzebne jest full HD

no i mam dylemat! Jeżeli tylko n-ka będzie to jaki polecacie? lis -mam mało czasu na zakup (TV dla rodziców)
 

mrdread

New member
Jezeli masz na TV ogladac tylko sygnał z 'n' to wg mnie nie nie jest konieczne aby telewizor mial 100Hz.
W przypadku n-ki to sygnał masz tylko 1080i wiec nawet na tv HDReady obraz bedzie idealny. A przy wyborze ważny też jest wyglad, wodotryski...i inne przydatne funkcje - o ile bedziemy wiedzieć co sie z nimi robi.

37LZ70P podłaczam do C+ tylko po złaczu AV (narazie) i patrząc z odległości 1m i obraz jest idealny. (zresztą wszystko tez widac kilka postów wszesniej na zdjeciach ).

Dla mnie też bardzo ważne było podłaczenie do komputera - bo to chyba obecnie jedyna możliwość wyciagniecia 1080p.- LZ70p sie sprawdził w tej funkcji.

Przez długi okres czekalem na pojawianie sie Sharpa 37RDE który jest 100Hz ale nie jest FullHD. Niestety polityka firmy Sharp jest taka ze traci klientów na rzecz innych firm. Czekałem ....czekałem ...na sharpa rd2 ...aż kupiłem Panasonica i mam 100% zadowolenia - zamiast 100% czekania (może ktos z Sharpa to przeczyta i sie dowie że stracili kolejnego klienta :hmm: )

Może z dostępnością Sharpa juz sie poprawiło - ale to jest temat na inny watek - wiec sprawdz sobie czy są szanse na Sharpa ;) bo jak nie to trzeba poszukać czegoś innego.
 
Ostatnia edycja:

piotrwzk

New member
To jeżeli nie 100Hz to pozostaje mi 37XD1E (4300zł) albo cos innego tylko co? A jak z full HD warto? Możesz podać jakieś propozycje HD ready i full HD?
 

radzix

Member
Panasonic nie dodając funkcji Motion Picture Pro 100Hz chyba zostawił sobie furtkę na wprowadzenie innego modelu, który będzie tą funkcję posiadał, ale pewnie cena będzie na tyle zaporowa, że klient sięgnie po konkurencję. Bo w chwili obecnej 5500zł na 37'' bez 100Hz to naprawdę dużo.
 

seandillon

New member
Osobiście czaję się na 100 Hz Toshibę 37 R3500. Z informacji uzyskanych od sprzedwców wynika, że powinny pojawić się na naszym rynku w połowie listopada br. Parametry ma bardzo zachęcjące i design również. Zresztą sami sprawdźcie.
http://www.toshiba.de/consumer/content/defaultid1_1_id2_0_id3_253_id4_5.aspx
Cena w niemieckich sklepach kształtuje się na poziomie 1000 euro - w zapowiedziach dwóch polskich sklepów znalazłem ten model w cenie 4150-4300. Wyglądana to, że będzie to najtańsza 100 herzowa 37 na rynku.
 

seandillon

New member
ortax360 napisał:
Kolego miałem ten lcd - TOSHIBA 37WL68 - JEST 100HZ .

link- http://www.home-entertainment.toshi...sf/pages/lcdplasma-regza-37wlt68?opendocument

WLT Oznacza tuner cyfrowy .

Oki - terz przyznaję ci rację jednak sam musisz przyznać, że wg. poprzednio podanego prze ciebie linku ten LCD nie miał 100 HZ - tylko na tym się opierałem. Ale co do ceny - to jest dziwnie tania sprawdziłem na ceno i skąpcu - najtańsze 37 WL 68 są tam od ok. 4800
A przy okazji jkabyś mógł to podziel się kilkoma spostrzeżeniami odnośnie tej Toshi - ew. na priv, żeby nie było uwag o zaśmiecanie porum.
Ponownie pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

publo

New member
Tx-37lzd70

Dzisiaj we wrocławskim MM pojawił się omawiany model.
cena 6199zł

stał obok py70 i naprawdę robił wrażenie, szkoda że to tylko 37" bo mam na niego ogromną chrapkę:-D

czekamy kiki na ciąg dalszy testu i porównania do plazmy py70
kąty jak już wiadomo super ale co ze smużeniem?
 

Tom0000

New member
kiki napisał:
Ale nie ma się co dziwić matryca IPS - to dobre dziecko Panasonica i Hitachi
Nikt inny nie ma swoich IPS ? Czy to znaczy ze Toshiba uzywa matryc Panasonica i Hitachi ?

...
Znalazlem info , ze Toshiba uzywa matryc IPS Philipsa. Tak wiec i Philips ma swoja wlasna technologie IPS. Prawda jest , ze rozwiazanie Philipsa nie umywa sie do Panasonika.
 
Ostatnia edycja:

paswoj

New member
Wrażenia

Dziwnie długo się włącza
Strasznie zbiera Kurz
Menu to droga przez mękę
Obraz HD powala w każdej konfiguracji ( Tv, Dvd, PC)
SD takie sobie
Strasznie wielki Karton
:roll:
 

Metroid

New member
Witam

Dzieki wielkie :)
kiki trzyma reke na pulsie (czyzby moim :D)
Juz bylem zdecydowany w poniedzialek kupic JVC 37P80 ale wypatrzylem tego panasa i teraz musze wybrac albo JVC albo Panasonic.
Z niecierpliwoscia czekam na dalsze testy i podsumowanie.
Pozdrawiam

ps. czyzby panas mial dalej swoj swiat zwiazany z formatowaniem obrazu (puculowata twarz itd.)
 

quax

New member
Rozdzielczość po D-sub

kiki napisał:
Najpierw komputer po d- sub. Komputer Panasonic więc wszystko musi grać jak trzeba :D . (...) Oczywiście pełna rozdzielczość a telewizor może spokojnie służyć jako duży monitor. Wyrazistość taka, że wzbudza radość. Czystość jak pupa niemowlaka
f023696133a77d8cmed.jpg
Napisałeś "pełna rozdzielczość", ale jak dla mnie to napis "Start" jest zbyt duży a ikony wydają się rozciągnięte. Jestem przekonany że nie jest to rozdzielczość 1920x1080 ani tryb piksel-na-piksel... Proszę o wyjaśnienie.
 

mrdread

New member
quax napisał:
Napisałeś "pełna rozdzielczość", ale jak dla mnie to napis "Start" jest zbyt duży a ikony wydają się rozciągnięte. Jestem przekonany że nie jest to rozdzielczość 1920x1080 ani tryb piksel-na-piksel... Proszę o wyjaśnienie.

Z tego co widzę to faktycznie rozdzielczość pulpitu chyba nie jest 1920x1080 - natomiast telewizor dostaje obraz 1080p gdzie pulpit jest przeskalowany do pełnego HD.

Dokladnie tak samo ustawiłem to u siebie ( aby ikonki nie były za małe - i dało sie przyjemnie pracować ) pulpit w rozdzielczości 1440x900 - ustawione klonowanie obrazu na DVI (we własciwoasciach ustawiam wyjście na 1920x1080 czyli 1080p oraz wybrane mam skalowanie pulpitu do pełnej rozdzielczości wyjścia):cool:

Efekt taki że na laptopie mam idealny natywny obraz 1440x900, a na wyjściu DVI mam 1080p również pixel-na -pixel.

Ot cała tajemnica :cool:
 
Do góry