Panasonic LZD70 - test, opinie, wszystko o serii (TX-37LZD70F, TX-32LZD70F, TX-26)

bobik007

New member
Bez reklam
azja, a możesz mi podpowiedzieć jak się poruszać po menu serwisowym, wiem jak wejść, ale jak się poruszać to już nie bardzo...
 

azja

New member
bobik007 napisał:
azja, a możesz mi podpowiedzieć jak się poruszać po menu serwisowym, wiem jak wejść, ale jak się poruszać to już nie bardzo...

EDIT: przepraszam za pomyłkę - poniższy opis jest dla telewizorów serii LX70, pomyliłem wątki
nie mam możliwości osobistego sprawdzenia jak jest w LZ, którego dotyczy TEN wątek

to moje początki na forum - liczę na wyrozumiałość
:)


poruszanie się niestety jest mało komfortowe, jeśli porównać to z innymi telewizorami (to mój pierwszy panasonik)
przełączanie pomiędzy poszczególnymi podmenu odbywa się przez wciskanie klawiszy cyfrowych 1-4,
aktualne podpowiedzi są w oknie po lewej stronie
zwróć uwagę, zobaczysz coś takiego:

1,2: MAIN SELECT
3,4: SUB SELECT


w trakcie zmian poszczególnych parametrów jest możliwość zmiany trybu (dynamiczny, kinowy, normalny, auto),
bo nastawy są zapamiętywane dla każdego trybu oddzielnie

tryby zmienia się klawiszem "9"
podpowiedż jest również widoczna na ekranie:

9: PICTURE MENU SELECT

aby zmienić "moc" podświetlenia wyszukaj w menu opcję: BACKLGT

jedyna niedogodność jest taka, że wartości są wyświetlanie nie dziesiętnie, a szestnastkowo, ale z tym chyba sobie poradzisz? ;)

i jeszcze jedno: uważaj co robisz w menu serwisowym!
nie radzę modyfikować czegoś, czego nie jesteś w stanie zidentyfikować po skrócie literowym
w ogóle najlepiej nie ruszać niczego ;), ale jak już chcesz regulować podświetlenie to na własną odpowiedzialnośc działaj :D

pozdrawiam!


 
Ostatnia edycja:

sparow

New member
ortax360 napisał:
Oczywiscie ze jest mozliwosc sprawdzenia - wystrarczy nacisnąc i trzymac kilka sekund przycisk F . Tryb demo


Ekran sie dzieli - po prawej stronie jest wyłączone 100hz a lewa właczone.
pozdrawiam


A gdzie znajde ten przycisk?
 

sparow

New member
sparow napisał:
A gdzie znajde ten przycisk?

Zaczynam glupiec odnośnie tych 100Hz
W pt wyslalem pytanko do Panasonika i co dostalem:
"Witamy!
Uprzejmie informujemy, że poniższy model jest odbiornikiem 100Hz.

Z poważaniem,
Info / Panasonic Polska

EL> Witam
EL> Czy 37LZ70P posiada system 100Hz? "

Wiec teraz to naprawde zglupialem.
 

WuMike

New member
Bez reklam
sparow napisał:
Zaczynam glupiec odnośnie tych 100Hz
W pt wyslalem pytanko do Panasonika i co dostalem:
"Witamy!
Uprzejmie informujemy, że poniższy model jest odbiornikiem 100Hz.

Z poważaniem,
Info / Panasonic Polska

EL> Witam
EL> Czy 37LZ70P posiada system 100Hz? "

Wiec teraz to naprawde zglupialem.
Panasonic niepotrzebnie wprowadza klientow w blad. Coz, wynika to albo z niewiedzy, albo z braku profesjonalizmu w podejsciu do klienta...
 

restek

New member
witam. nie będę oryginalny, mam problem z zakupieniem tv lcd bo czym więcej czytam tym mniej wiem. po wielu godzinach zastanawiania się postanowiłem że kupię panasonica 37lz70 lub toshiba 37Z3030, ale oczywiście "problem" mam nadal ponieważ toshibe zeby znalezc z gwarancja polską i w dobrej cenie obecnie jest chyba niemozliwe, swoją drogą dziwna sprawa przeczytałem na tym forum, że ktoś kupił tą toshibe chyba na agito za ok 5300 a teraz wszystkie 6000 i wyżej, ale mniejsza o to. nie mogąc znaleźć ww. toshiby stwierdziłem kupuje panasonica i jeszcze raz przed ostateczną decyzją pojechałem do MM żeby go sobie pooglądać. gdy leciala telewizja w SD było całkiem nieźle jak na full hd i teraz to co mnie dobiło- jak puścili płytę dvd (nie wiem w jakiej rozdzielczości był obraz, ale na pewno był to obraz o wiele wyższej klasy niż sd) w momencie oddalania się kamery i przechodzenia obrazu w prawo wzdłuż jakiegos mostu po którym szła jakaś kobietka (w lewą stronę) ta właśnie kobitka była strasznie rozmazana i to mnie przeraziło. ciekawe co by było gdyby biegła :/ i teraz jest pytanie czy ustawienia były fatalne czy kurde co ? czytając opinie o tym tv raczej jest chwalony, a to co zobaczyłem było nie do zaakceptowania.PRZEPRASZAM ZA TAK DŁUGI WYWÓD.
 

Loster

New member
Witam...
Wczoraj ogladałem na żywo Panasonica TX-37LZD70F i Toshibe 40XF355D, obudowa Panasonica pozostawia wiele do życzenia w porównaniu z Toshiba jednak pod wzgledem obrazu Pan-as troszeczkę lepszy niz Tos-ia ze wzgledu na lepsze katy widzenia (obraz równie wyraźny z boków jak i z przodu Tos-ia o wiele gorzej), lekkie rwanie przy sygnale SD w Toshibe za to Panasonic bez zarzutu ocena 5/10. Przy meczu bilarda gdy biała bila zostaje uderzona obydwa pozostawiaja lekkiego ducha za bilą. odwzorowanie kolorów lepsze nieco w Toshibie. Sygnał z DVD zarówno b.dobry w Pana-sie jak i w Toshibie bez żadnych niedociągnięć oocena 9/10. Z "n" mimo ze obydwa FullHD obraz z "nSportHD" pozostawia dużo do myślenia. dla mnie ocena 6/10. Chyba że byc może jest to wina ich sygnału. Osobiście miałbym dylemat którego wybrać, choć bliżej mi do Panasa choć duży minus za kiepską obudowe TV w porównaniu z Toshibą. To tyle jak na jedną wizyte w Saturnie w Gdańsku.:D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
restek - wystarczy że zamówisz prezentację w domu i sam dojdziesz do wniosku że to zupełnie co innego widzieć je z własnego sygnału.
W domu masz zupełnie inne światło.
I nikt od Ciebie lepiej nie wybierze.
A do Panasonica 37 LZ 70
wybrałbym
Toshibe 37 X 3000
Sharpa 37 X 20
JVC 37 P 80

A Toshiba 40 XF 355 jest po prostu piękna.
pozdrawiam
 

Neva

New member
Od paru dni mam taki telewizor w domu.
Dzisiaj próbowałam podłączyć video do telewizora. Chce przegrac stare kasety.
Telewizor kupilam w Niemczech , nie mam polskiej instrukcji, nie wiem jak to zrobić.

Może ktoś z Was ma taką instrukcję w języku polskim , chodzi dosłownie o podłączenia Video .
Udało sie uzyskać obraz , ale czarno bialy

Proszę jak możecie prześlijcie na mój mail beata.soluch@gmail.com

Telewizor super , bardzo jestśmy zadowoleni , polecam , w Niemczech cena telewizora 1590euro
 

Neva

New member
kiki napisał:
w Polsce jest taniej i to z gwarancją polską i instrukcją po polsku :D

Ja nie znalazłam w Polsce taniej.

Gwarancja niemiecka zdecydowanie korzystniejsza niż polska, ale mam nadzieje że nie będe musiała i z tej korzystać:)

Instrukcji jednak po polsku nie mam, sa wszystkie języki swiata , tylko polskiej niem:)
 

crupa

New member
Witam wszystkich,mam od tygodnia ten telewizor,wspolpracuje z odtwarzaczem Onkyo sp-405-Jakosc dvd po hdmi jest rewelacyjna natomiast nie jestem do konca zadowolony z cyfrowego polsatu.Mam ten nowy dekoder samsunga,podlaczony jest po hdmi i obraz sniezy.Nie wiem czy to wina hdmi (dobry kabel) czy wina sygnalu.Mozliwe,ze jest on nowy i musi sie jeszcze troche wyswiecic? Sprobuje go podlaczyc po komponencie,zdarzaly sie juz sytuacje ze obraz po komponencie bywal znacznie lepszy.Jesli chodzi o katy ogladania to Panasonic jest mistrzem w tej dziedzinie.Nawet pod duzym kontem obraz nie traci na jakosci i nie blednie.
Zanim go kupilem to czytalem opinie ludzi ktorzy krytycznie wypowiadali sie na temat obudowy,wedlug mnie jest ok,nie ma sie czego wstydzic,fajny mebel.
Generalnie,jak ogladalem Gladiatora (dvd-po raz kolejny) to szczeka opadla,piekne kolory i dzwiek tez.Mysle ze na razie zadowole sie dzwiekiem bez kina domowego.Zycze wszystkim Wesolych Swiat
 

marek206

Klub HDTV.com.pl
vip
Mam na oku ten model,optymalna dla mnie wielkośc przy 3m od telewizorka,jedyne co mnie martwi to brak 100Hz,prosze o wypowiedzi czy ten telewizorek smuży przy ruchu na sd?
 

fiaam

New member
@Kiki, który model wg Ciebie jest lepszy: ten 37'' bez 100 Hz czy LX 700P z technologią 100 Hz. Załóżmy że oglądam z 4 metrów i mam podłączonego nboxa.
 
Do góry