Panasonic LZD70 - test, opinie, wszystko o serii (TX-37LZD70F, TX-32LZD70F, TX-26)

piotrwzk

New member
Ortax czy ty polecałbyś ten 37LZ70 w zamian 37RD2E? Zależy mi głównie na dobrym odbiorze SD z "n"-ki (TV dla rodziców) + 2 programy w HD. Mozesz polecić mi jakiś TV w cenie 4000-5000? Czy warto upierać się przy 100Hz lub full HD? Moze wystarczy kupić 37XD1E?
 

ortax360

New member
Uwazam ,ze PANASONIC bedzie lepszy wyborem od 37rd2 i wybrałbym Panasonica 37LZ70.

Lepiej jest miec 100hz ( poprawnie działajace jak w panasonicu lx70 czy Sonym d3000 ) niz panel full HD a przy przekatnej 37 cali to całkowicie bez sęsu .

Stawiam ostro na 40D3000 w przedziale cenowym 5500zł-6500 zł .

Z Panasa 37LZ70 zrezygnowałem z bardzo wielu powodów( waznych dla mnie a niekoniecznie dla innych przyszłych uzytkowników tego lcd.)

Dobrym wyborem bedzie tez nowa Toshiba 37z3030 100hz lub 42 cale.

Co do Sharpa rd2 i xd1 naprawde lepiej dołozyc i wziąc D3000 :eek:k: lub Toshibe z3030 lub Panas 37LZ70 .

PS : wczoraj ogladałem na 40d3000 film blu-ray 300 1080/24 powiem TAK to JEST TO !!! i tyle. jakosc obrazu WOW !!! i prawie całkowity brak juddera .:D


Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

mrdread

New member
Testowałem w oddziale panasonic gliwice. Nawet jak nie ma 100Hz to i tak obraz był bez zarzutu

Zaraz jadę zrobić dalsze testy - kolejna wizyta w salonie - niedługo bedą mnie tam znali. :)
 

Liteon

New member
ortax360 napisał:
.......

Z Panasa 37LZ70 zrezygnowałem z bardzo wielu powodów( waznych dla mnie a niekoniecznie dla innych przyszłych uzytkowników tego lcd.)....

Mam pytanko , czy mógłbyś się podzielić informacjami jakie były powody rezygnacji z tego Panasa ? Przymierzam się do jego kupna i wszelkie uwagi na jego temat byłyby dla mnie przydatne:) Dla mnie najważniejsze czynniki to jakość czerni i stopień ewentualnego smużenia przy dynamicznych scenach ( co w modelu 32 -calowym LX 70P przy technologii 100 hz zostało bardzo znacznie wyeliminowane ) Full Hd ma dla mnie mniejsze znaczenie i przychylam się do stwierdzenia że w przedziale 26-37 calowym w zupelnosci wystaczy HD ready. Ciekaw jestem równiez jak ten LCD radzi sobie przy sygnale TV SD z kablówki, na który będę jeszcze przez jakiś czas skazany, czy równie dobrze jak 32 LX 70P ? Jednym słowem jak wypada ten model versus 32 LX70P 100hz ?:)
Pozdrawiam
 

ortax360

New member
Z Panasa 37LZ70 zrezygnowałem z bardzo wielu powodów( waznych dla mnie a niekoniecznie dla innych przyszłych uzytkowników tego lcd.)....


Wielkosc: 37 za mały .
40 cali w sam raz .

1080/24 .
Czern.
100hz.
Rozb. system kalibra.
Swietne Menu.
Regulacja podswietlenia .
Tryb oszczednosci enegrii ( chodzi o wyłaczenie obrazu pozostawiajac sam dzwięk)
Panel 10 bitowy.
i jeszcze raz Set-up .

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

piotrwzk

New member
mrdread napisał:
Testowałem w oddziale panasonic gliwice. Nawet jak nie ma 100Hz to i tak obraz był bez zarzutu

Zaraz jadę zrobić dalsze testy - kolejna wizyta w salonie - niedługo bedą mnie tam znali. :)

też byłem oglądać ten TV i prezentuje się całkiem fajnie. Tylko że ja szukam czegoś 500-700 zł taniej i jak narazie nie mogę sie doczekać na 37RD2E.
 

mrdread

New member
No i miały być testy a skończyło sie ze TV zabrałem do domu.

Pierwsze wyniki:
Sygnał SD - (z anteny zbiorczej)

TVP1, TVP2 - obraz ok ( z 1,5 - 2m można juzz spokojnie ogladać )
TVN, Polsat - jest się do czego doczepić (dopiero od 3,5m da sie na to patrzeć )

Sygnał SAT (narazie tylko po AV)
Wszystko zależy od tego co nadaja - ale obraz bardzo doby.

Reszta testów jutro ( a raczej juz dzisiaj :) ).
Trzeba bedzie tylko jakieś kable dokupic - bo narazie to nie mam co podłaczyć :confused:
 

WooDY143

New member
:hmm: no to swietnie :) Ja czekam na swój - ma być ok 11-12. Trochę mnie zaniepokoiłeś tym polsatem z 3,5 m bo ja mam 2,0 m z kanapy :) Mam kablówke z UPC wiec moze silniejszy sygnal poprawi choć trochę jakość - przynajmniej tak sobie moge wmawiać i mieć nadzieję ;) Ja sprawdzę w takim razie HD, fullHD i gry (HDMI) i wrzucę pare fotek.
 

WooDY143

New member
WIEC TAK, Z SD ZGODZE SIE Z PRZEDMOWCĄ I JAK JEST DOBRY SYGNAL SPOKOJNIE MOZNA OGLADAC MIMO ZE TO FULLHD. OBRAZ Z PC PO HDMI 1080P KLADZIE NA KOLANA, FILMY HD-DVD I GRY W ROZDZIELCZOSCI 1920X1080 TO JEST TO!!! PONOC OBSLUGUJE 24p TYLKO Z MOJEGO RADEONA HD 2900 XT NIE MOGE WYKRZESAC TAKIEGO ODSWIEZANIA - JEST 25 HZ I NIE WIEM CZY WYSWIETLI? MUSZE SPRAWDZIC, MAM TYLKO NADZIEJE ZE NIC SIE NIE STANIE Z PANELEM JEZELI COS POJDZIE NIE TAK ;) WRACAJAC DO GIER I FILMÓW FULLHD TO WYGLADAJA PRZEPIEKNIE Z KAZDEGO KĄTA JEDNAK TRZEBA POSIADAC MOCNY SPRZET ZEBY TO WSZYSTKO PŁYNNIE WYSWIETLAŁ. OBIECAŁEM TESTY I SŁOWA DOTRZYMAM - ZARAZ JAK WSZYSTKO WYREGULUJE BIORE APARAT I ROBIE FOTY. MYSLE ZE WIECZOREM JUZ WSZYSTKO WYSTAWIE :)
 

Liteon

New member
WooDY ---> Hmmmm, da się oglądać analogową kablówkę z 2,7 m , czy pikselowa zbyt razi? Pytam bo nie chcę żeby mnie żona pogoniła z tym telewizorem bo dotychczas mieliśmy zwykły 21 calowy CRT i nie chciałbym aby doznala szkoku,że tyyyyyle kasy a obraz dno.:???: ( póki co, bo oczywiście mam w planach dekoder N-ki, no ale to kwestia jeszcze kilku miesięcy ) .A jak czerń i ewentualne smużenie ??? I jak się miewa obraz ze zwykłego DVD, bo sporo filmów oglądamy z domowej kolekcji ? To takie moje pytanka pierwszego rzutu:) Pozdrawiam
 

bobik007

New member
Bez reklam
woody i jak testy, zobaczymy jakieś fotki??matryca jest 100hz??tak jak podpowiadał ortex kilka sekund trzymasz f na tv i się pojawia demo 100hz...pozdr
 

mrdread

New member
Ten TV nie ma 100Hz wiec nie da sie uruchomic trybu demo (przytrzymujac F ). Mozna jedynie wejść do tryby serwisowego - tylko nie za bardzo wiem co tam można zrobić - albo na co patrzeć.
 

WooDY143

New member
NO jestem :) Odrazu mowie ze wiecej wieczorem nie moglem wykrzesac z mojego aparatu gdyz mam slabo oswietlony pokój w dodatku swiatlem relax, ale wystawie co mam:D 100 Hz nie ma jak pisalismy wyzej (funkcja F nie dziala), Panasonic Polska sam sprostowal news i wykasowal kawalek ze 100 Hz. Odrazu zacznę od tego ze ma ogromne pudło, SAMSUNG daje mniejsze (nie wiem jak kurier to w ogole sam wniosl na 2 pietro).



A to zastalem w środku ;)



A to tylni panel:



Widok z przodu:



Przyszedł czas na telewizję SD (foto bez swiatla) - TVP1:



SD Kąt:



SD Kąt (z dołu):



SD z przodu jeszcze raz:







SD ciag dalszy - sport (mimo braku 100 Hz uważam ze jest całkiem przyzwoicie, sami ocencie):







To samo ujęcie z bardzo bliska:





Oto zdjęcia z DVD przez HDMI (filmy w dobrej jakości wyglądają naprawde imponująco):





I jeszcze fasola z kąta ;) :



Na koniec zostawiłem kąski. Czyli HD-DVD (1080p) i gry PC w rozdzielczosci 1920x1080p 60 Hz jak i 25 Hz:

HD-DVD - The.Chronicles.Of.Riddick.HD-DVD.1080p.VC-1.DDPlus.5.1.EVO:







HD-DVD - Shooter.HD DVD.REMUX.1080p.H264.DDPlus.DD51.F_Silu:









PC - HDMI 1080p:

- pulpit:



- screen z forum hdtv (mozna ocenic poziom czerni):



Czas na gry :D

- Colin McRae: Dirt 25hz



- Call of Duty 4 60Hz





To tyle na dzisiaj - teraz lece na mecz LM. Mogę powiedziec ze po paru h uzytkowania jestem zadowolony z zakupu. SD powyżej moich oczekiwań (w końcu to FullHD), smużenia prawie nie ma (ale przyznam ze 100Hz by sie przydało), DVD wygląda swietnie a FullHD to juz naprawde bajka. Niektórzy powiedzą ze 37'' to za malo na FullHD jednak jezeli oglądacie z dość małej odległości (ja np. 2,0 m) to jest na co popatrzeć :)
Jeżeli chodzi o przesiadkę z telewizora CRT i płeć żeńską to róznie to z tym bywa. Ja swoją kobietę przygotowałem na pogorszenie jakości ale obiecałem niesamowite wrażenia z DVD i HD - nie zawiodła się, a nawet powiedziała ze SD też ładnie wygląda i jej to nie przeszkadza ;)

Pozdrawiam i dzięki za cierpliwość:)
 

Liteon

New member
WooDY---> Wielkie dzięki za podzielenie się z nami pierwszymi wrażeniami i dzięki za zdjęcia :) Mam nadzieję,że po pierwszym ochłonięciu podzielisz się wrażeniami użytkowania na spokojnie w ciągu najbliższych dni:) Teraz zapytam tylko jeszcze jak się sprawują wbudowane głośniki ( choć wiadomo ,że to grzech nie podłączyć takiego TV do kina domowego ).

PS. Acha, dzieki za to info o wrażeniach drugiej płci, troszke odetchnąłem biorąc pod uwagę fakt, że te istoty odbieraja świat i obraz TV "inaczej":grin: ,jest zatem szansa że uniknę linczu:mrgreen:
Pozdrawiam:)
 

WooDY143

New member
Hey. No z tym ochłonięciem to przesada, staralem sie obiektywnie ocenic ten sprzęt :) a głośniki (jak na TV oczywiscie) spisują sie swietnie - po włączeniu funkcji surround naprawde dobrze grają, zreszta panasonic slynie z dobrego audio w swoich telewizorach - jednak dla mnie to za malo i musialem podlaczyc pod 5.1 (zwlaszcza dvd i hd oraz gry) ale spokojnie nawet bez kina graja przyzwoicie i napewno lepiej wypadaja niz wiekszośc konkurencji w tym przedziale cenowym :)
 

Liteon

New member
Zatem rozumiem,że nie planujesz zrezygnować i oddać go z uwagi na brak zapowiadanego wcześniej 100hz ? :mrgreen: Myśle, że sama matryca IPS Alpha daje tu radę bez 100hz i sprawuje się lepiej niż IMO nieco przereklamowany w modelach konkurencyjnych firm system 100hz -vide Samsungi czy Philipki,a nawet Sharpy ( pomijam Panasa LX 70P ,gdzie ten system sprawuje się znakomicie,no ale to tylko 32 -cale :( )
 
Do góry