Panasonic LZD70 - test, opinie, wszystko o serii (TX-37LZD70F, TX-32LZD70F, TX-26)

ortax360

New member
Ostatnia edycja:

SCOTI

New member
Witam. No to będzie w czym wybierać. Nowa plazma 42PY70 full hd i nowy lcd 37 full hd. Ceny myślę że będą podobne, tylko który będzie lepszy. Pozdrawiam.
 

lukasszol

New member
Ciekawe jest to, że 32 calowy LX700 kosztuje na niemieckiej stronie panasa dokładnie tyle samo. Czyli 1599 EUR. Na polskiej stronie LX700 5199...
 

Gatekeeper

New member
witam

no więc widziałem wczoraj 37LZD70F na targach IFA i, o ile nie wątpię w jego możliwości od strony technicznej i jestem do niego w 100% pozytywnie nastawiony, to jeżeli chodzi o jego design i ogólne wrażenia zewnętrzne to uważam że jest KIEPSKO. Na żywo wygląda on bardzo ciężko i jest zupełnie bez polotu. LX700 wprezentuje się 10 razy lepiej :(
 

Paweł Dziuba

New member
Witajta !
Mnie też ten Panas ( Moja ulubiona firma - jeśli idzie o TV i DVD ) widzi się
B. D. , choć poczekam aż stanieje do ok. 4500 zł , czyli - jak sądzę -
ok. 6 mies.
W tej wielkości FullHD rzeczywiście ma średni sens , ja bym znacznie bardziej wolał rozdz. HD i niższą cenę oraz większy kontrast ( taki jak
w Samie , czili 15000/25000:1 - przynajmniej teoretycznie ) ,
bo wciąż - nawet - najlepsze pod tym względem LCD są przynajmniej o
2 klasy słabsze od - dobrych - CRT ( piszę o kontraście , ale mam - oczywiście - na myśli czerń : jego głębię , zróżnicowanie odcieni i płynność przejść tonalnych ) . Jeśli ktoś z Was ( szczególnie posiadacze ww. Samsungów , oraz Panasów LX 70/700 ) ma inne zdanie/doświadczenia
to proszę mnie " oświecić " . Czy rzeczywiście kontrast 15000/25000:1
w najnowszych-najlepszych Samach daje ( prawie ? )
taką czerń jak w - dobrych - TV CRT ???
 
Ostatnia edycja:

mensir67pl

Member
Bez reklam
cena za jaka juz mozna go dostac
blank.gif
[FONT=Arial,Helvetica][SIZE=-1]1379.00 €[/SIZE][/FONT][FONT=Arial,Helvetica][SIZE=-1] -- 1499.00 €

http://digihome.52hardware.com/lcd/news/200709/06956.html
[/SIZE][/FONT]
 
Ostatnia edycja:

lukasszol

New member
W Czechach jest już do kupienia w cenie 45000 koron (wychodzi jakieś 6200 zł). Nie wiem czy to wina polskiego oddziału panasonica, ale ciekawe dlaczego u nas na stronie nie ma nawet zapowiedzi. Czyżby Czechy były bardziej atrakcyjnym rynkiem od naszego?
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
lukasszol napisał:
W Czechach jest już do kupienia w cenie 45000 koron (wychodzi jakieś 6200 zł). Nie wiem czy to wina polskiego oddziału panasonica, ale ciekawe dlaczego u nas na stronie nie ma nawet zapowiedzi. Czyżby Czechy były bardziej atrakcyjnym rynkiem od naszego?

Tak Czechy są cywilizacyjnie (np. nowe technologie czy chociażby drogi) przed nami. Polska wyprzedza tylko kraje III świata :eek:
 

danesi

New member
lukasszol napisał:
W Czechach jest już do kupienia w cenie 45000 koron (wychodzi jakieś 6200 zł). Nie wiem czy to wina polskiego oddziału panasonica, ale ciekawe dlaczego u nas na stronie nie ma nawet zapowiedzi. Czyżby Czechy były bardziej atrakcyjnym rynkiem od naszego?

Jest też sklep internetowy: http://www.hifishop.cz/DetailPage.asp?DPG=87538

Biorąc pod uwagę, że mozna kupić bez VAT'u (handel wewnątrzunijny) wychodzi przyzwoita cena ok. 4700 zł. Poważnie zastanawiam się czy nie zamówić.
 

WooDY143

New member
Witam.
Twierdzisz ze mozna zamowić go z tego sklepu za 32975,- Kč??
Trzeba sie gimnastykowac zeby dostać bez VATu czy to prosta operacja??
Jezeli tak to cena jak najbardziej atrakcyjna i TV również. A juz chciałem zamówić 100 hz od SHARPa (LC-37RD2E) jednak ten PANASONIC jest napewno o niebo lepszy i na dodatek FullHD :eek:
 
Ostatnia edycja:

danesi

New member
korek2 napisał:
Podstawy ekonomii się kłaniają. Właśnie dlatego, że jest to wewnątrz unii vat musisz zapłacić. Zwrot vatu możesz otrzymać jeśkl wywozisz poza unię.

Od wielu lat prowadzę firmę, a od wejscia do Unii współpracuję z Włochami i Hiszpanami. Wszystko co kupuję jest w kwotach netto - specjalne faktury i specjalny, unijny NIP. Nie wiem skąd czerpiesz informacje. Sprzedaję do karajów unijnych również bez VAT'u w kwotach netto.
Problem pojawia sie dopiero w momencie kiedy odsprzedaję towar w Polsce - muszę doliczyć VAT - co momentalnie generuje podatek do zapłacenia przy małych kosztach VAT'u.

Ale są to sprawy techniczne. W każdym razie dla osób prowadzacych działalność i posiadających NIP unijny zakup jest w kwocie netto.

Pisząc w poprzednim poście na ten temat myślałem pod kątem swojej działalności - co może faktycznie doprowadziło do nieporozumienia.

Niestety Czechy są droższe od Polski. Porównywałem ceny w czeskim odpowiedniku Ceneo http://www.hledejceny.cz/. Jest ok 10% drożej. Co tu gadać, im się lepiej powodzi. Zwróćcie uwagę, że sprzęt z cyfrowym tunerem (telewizory, nagrywarki....)to w Czechach normalka. W Polsce, jak dowiedziałem się u Panasonic'a, nie przewidują póki co takiego sprzętu.
 

WooDY143

New member
Witam.
Parę dni temu napisalem maila do Panasonic Polska z zapytaniem o premierę tego modelu w Polsce oraz jego cenę...
Oto co dostałem w odpowiedzi:
"Witamy!
Uprzejmie informujemy, że Panasonic Polska nie planuje wprowadzenia do oferty poniższego odbiornika.

Z poważaniem,
Info / Panasonic Polska."

Co wy na to?? KIKI pisał, że premiera 15 października a tu takie coś?! Albo w Panasoniku siedzą tuki co nie mają pojęcia o bożym świecia albo rzeczywiscie nie bedzie tego modelu u Nas:(
 
Do góry