Panasonic HX940

Status
Zamknięty.

Petru23

Banned
Odpaliłem. Tryb standardowy bez zmiany parametrów obrazu. Korekta MPEG załączona, kilka takich bajerów i jest... Kosmos. Telewizja ostra, wyraźna, bez artefaktow, bez rozmyć, twarze przy ruchu stabilne, pryszcze są na swoim miejscu, nie znikają, jest idealnie. Programy sd czy też słabe hd720, które do tej pory wyglądały co najmniej średnio teraz da się oglądać z metra. HD pedarda jeśli chodzi o TV.

Kolory do poprawy ale i tak bardzo ok. Ustawień dotyczących jakości obrazu, jakości że źródła hdmi jest sporo. I każdy wpływa finalnie na jego odbiór w większym lub mniejszym stopniu.

Ruch. Piłeczka na szybko - bdb. Reklama media expert z cleo siedzącej na kuli - do tej pory średnio było, na Sony ciężko było jej twarz zobaczyć. Teraz można się jej w oczy cały czas patrzeć :)

Jakośc obrazu, przetwarzania, skalowania, ruch - mega.
Uwagi mam do kontrastu, który jednak jest ciut za niski mimo ustawienia go na Max. Ale pobawię się na spokojniendidatkiwymi opcjami, może coś się jeszcze wyciągnie z tego.

Kilka fotek. Nie o kolory a o jakość sygnału tv chodzi
https://drive.google.com/folderview?id=1FakHCkOcKp-T0stm1pTrlcNffhnDF6ll
 
Ostatnia edycja:

Stapler76

Member
Petru23
Mógłbyś sprawdzić funkcję PiP, którą podobno ten Tv ma. Konkretnie główny obraz z pc, w okienku Tv i czy można wybrać dźwięk z pc lub Tv.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Odpaliłem. Tryb standardowy bez zmiany parametrów obrazu. Korekta MPEG załączona, kilka takich bajerów i jest... Kosmos. Telewizja ostra, wyraźna, bez artefaktow, bez rozmyć, twarze przy ruchu stabilne, pryszcze są na swoim miejscu, nie znikają, jest idealnie. Programy sd czy też słabe hd720, które do tej pory wyglądały co najmniej średnio teraz da się oglądać z metra. HD pedarda jeśli chodzi o TV.

Kolory do poprawy ale i tak bardzo ok. Ustawień dotyczących jakości obrazu, jakości że źródła hdmi jest sporo. I każdy wpływa finalnie na jego odbiór w większym lub mniejszym stopniu.

Ruch. Piłeczka na szybko - bdb. Reklama media expert z cleo siedzącej na kuli - do tej pory średnio było, na Sony ciężko było jej twarz zobaczyć. Teraz można się jej w oczy cały czas patrzeć :)

Jakośc obrazu, przetwarzania, skalowania, ruch - mega.
Uwagi mam do kontrastu, który jednak jest ciut za niski mimo ustawienia go na Max. Ale pobawię się na spokojniendidatkiwymi opcjami, może coś się jeszcze wyciągnie z tego.

Kilka fotek. Nie o kolory a o jakość sygnału tv chodzi
https://drive.google.com/folderview?id=1FakHCkOcKp-T0stm1pTrlcNffhnDF6ll

Tobie nie przeszkadzaja takie czerwone twarze? Urbanski wyglada jakby dopiero z Egpiptu wrocil, a na pierwszych 2 zdjeciach, to chyba potomkowwie Indian graja :)
 

Petru23

Banned
Oczywiście, że przeszkadzają. Dlatego zaznaczyłem, że nie na kolory patrzeć a na jakość skalowania dupnego sygnału. Poza tym ustawiony jest tryb normalny a telefon przekłamuje kolory.
Tu zdjęcia i filmik z trybu kino, gdzie zmieniłem tylko Biel na ciepły 1 i podświetlanie podbiłem znacznie. I musicie uwierzyć mi na słowo, twarze teraz wyglądają idealnie wręcz.
I jest krótki filmik że sportem :)

https://drive.google.com/folderview?id=1G0ux8EHc4fsQHedchKtQvg21wJti5QNL

Tak jak na samsungu programów tv praktycznie nie dało się oglądać, na Sony było to bardzo dobre ale artefakty i brak wyraźnej różnicy na materiałach dobrej jakości bardzo drażniły przy oglądaniu z bliska. Ot, taki tv do ogladania TV. Panas gx810 fajny na dobrym materiale ale sd średnio, dużo szumów w tym śnieżenie w tle.

Oglądam właśnie Ludzie gór (kilka fotek zamieściłem) i jest meeeeega.

Później zrobię zdjęcia zenfone 4, który znacznie lepiej oddaje kolory i ma optyczna stabilizację. Nova 5t ma średni aparat.

Aha...
Mając już prawie... 2 miesiące? Różne TV 55" percepcja trochę mi się rozjechała jeśli chodzi o kolory. Fajnie ogląda się nasycone itp. Z hx940 na kinie wydają się takie płytkie, mało nasycone. Ale już po chwili ogladania oko się przyzwyczaiło i po 10 latach uzyskałem praktycznie taki sam efekt jak po kupnie plazmy.
Patrząc na ludzi gór odnoszę wrażenie, jakbym oglądał to przez otwarte okno.

W przypadku sygnału tv każdy program i ramówka często ma inną kolorystykę, gamę, i ogólnie każdy wygląda inaczej. W sony dało się ustawić ładny obraz mniej więcej na każdym programie. Na hx940 widać te różnice w źródłowym sygnale. Raz lepiej, raz gorzej ale wszytsko od hd720 w górę jesg kozak.
Później odpalę xetflixa i demka 4k z YT.

Reasumując. Jakość skalowania i obróbki sygnalu TV jest rewelacyjny. Jestem zachwycony do tego stopnia, żemimo iż świadomie kupiłem 49 aby "przykryć" mankamenty słabego sygnału przy oglądaniu z 1,5m to chyba zamienię go na 55". Oglądałem wiele tv z naziemnej nawet na sklepie, gdzie finalnie pokrywało się to z tym, co miałem w domu. To, co pokazał panas przewyższa moje oczekiwania.
Szkoda że to nie VA z dobrymi kątami jak w Xh95. Ale jest super.

Zobaczymy co napisze jutro :)
 
Ostatnia edycja:

vvv

Well-known member
Bez reklam
Zostaje wierzyć Ci na słowo 😉
Takie fotki nic nie wnoszą a wręcz działają niezbyt zachęcająco 😜
 

Petru23

Banned
Aha, do twarzy jest dedykowany suwak ;)
Na kino nie jest aktywna korekta ostrosci. A szkoda.

Ruch jak dla mnie super. Wszytsko wyraźne, nawet tło przy ruchu kamera. A jest wsio wyłączone.
Na filmiku wydaje mi się, że dobrze to wygląda.
I to, co widzicie na filmie z twarzą Ronaldo to jakiś bubel telefonu. Na żywo jest diametralnie inaczej.

Edit
Ale się władowałem z tym panasem. Jedyne na co mógłbym teraz zmienić tv to Xh95 lub oled jakiś :( na xh80 nie zamienię.
 

masllak

New member
Dzieki serdeczne za obszerne informacje. Coraz bardziej myslę o tym Panasonicu różnica między Sony xh 95 przy 55 calach to 600 zl a przy LG CX około 1000....eh..a jak głośniki dają radę..?
 

SDman

Banned
Edit
Ale się władowałem z tym panasem. Jedyne na co mógłbym teraz zmienić tv to Xh95 lub oled jakiś :( na xh80 nie zamienię.

Napisałem wcześniej, że go zostawisz bo testowałem Panasonic GZ-950 (nie sugeruj się tym , że to OLED).
Nie wszyscy wiedzą, że sterownik do obsługi panelu (OLED, LCD różni się nieznacznie) czyli to tak samo dobre TV.
Pisałem również, że Panasonic ma skalowanie na najwyższym poziomie i jak czytam Twój zachwyt to już wiem, że do oglądania programów TV to jeden z najlepszych odbiorników na rynku.
Materiały 4K to już wiadomo.
Będę miał prośbę jeżeli używasz karty CI to sprawdź w wolnej chwili czy ma stary układ "guide" czyli programu poziomo jak na załączonej fotce.
Wiem, że to może mało ważne ale czy można dodać do przycisku "picture" funkcję display off,
jeżeli nie to czy nadal trzeba, aż 11 kliknięć aby to osiągnąć ?

Może zapoluję na 55", a Ty ?
 

Attachments

  • guide.jpg
    guide.jpg
    72 KB · Wyś: 19
Ostatnia edycja:

rafallo777

New member
Panas to panas. Mam starego na ips i samsunga na va bije plastyks kolorow.

Smiesza mnie ludzie mowiacy, ze ips to dramat, a va najlepszy.
Chyba dobrego ips nie widzieli nigdy na oczy :)
 

Petru23

Banned
Naprawdę dobrze to wyglada. A od jakiego dostawcy masz telewizje? :)

UPC (horizon) gdzie z każdym tv był problem. Później sprawdzę ci+. Nawet technik mi na dniach przychodzi że swoim tv i sprzętem pomiarowym, bo wysłałem kilka fotek do upc sugerując problem z sygnałem.
Albo coś przed wizytą poprawili albo ten panas rzeczywiście cuda robi z sygnału tv.

Co do rozmiaru jest ok. Idealnie bym powiedział. Przypomnę, że oglądam głównie UPC i rozmiar vs odległość liczy się jak do fhd. ;)

Widze, że na niektórych programach brakuje glebi. Ips na krawędzi, czego się obawiałem. Sony na direct lepiej sobie radził, ale 55. 49 jest też na krawędzi.

Podniecenie już opada albo inaczej - włączyło mi się szukanie wad i problemów ;)
 
Ostatnia edycja:

pawel_krakow

New member
Mam to samo kupując telewizor, samochód czy zegarek. Zamiast cieszyć się z nowego nabytku to doszukuje się wad. To jest choroba z która staram się walczyć od lat. Z czasem trochę sie poprawiło ale daleko do pełnego wyzdrowienia ;) Testuj, ciesz się a jak naprawdę coś będzie męczyło to pozostanie tylko wymiana na inny model :D
 

Petru23

Banned
To się nazywa perfekcjonizm domniemany, albo poje... ;)

Mam jedną uwagę a raczej różnice wobec innych tv. Brakuje jednak odrobinkę kontrastu ale nie na tyle, aby stwierdzić iż jest źle. Po prostu widać różnicę w stosunku do va. Ale oko powoli się przyzwyczaja.

Wciąż zachwycony jestem możliwościami skalowania, czyszczenia i ogólnych ustawień. Tego jest tyle, że z tydzień będę ich szukał.
Np znalazłem opcje odpowiedzilana za Dostosowanie obrazu do rytmu filmu z hdmi. Coby to nie znaczyło. Poza tym mam oierdylion ustawień ruchu, gładkości, wyrazistości itp. Nie mam jak i na czym tego posprawdzać. Jakaś masakra.
Zapewne znów będę się dziś kładł koło 4-5 rano to zrobię zdjęcia ustawień.

Jakby tu był direct Led jak w sony xh80 to byłby to genialny tv. Brakuje mu odrobinkę na podświetleniu.
Oglądam teraz 2012 na Polsat i w ciemnych scenach jest ciut za ciemno. Natomiast jasne - bomba.

Mam jeszcze oddzielne ustawienia odnoście czerni, kontrastu i poprawy bieli, zupełnie poza opcjami obrazu. Nie ruszałem jeszcze... Entuzjam powoli mija ale wciąż jest bdb.
 

pantomima

Banned
8Y
Napisałem wcześniej, że go zostawisz bo testowałem Panasonic GZ-950 (nie sugeruj się tym , że to OLED).
Nie wszyscy wiedzą, że sterownik do obsługi panelu (OLED, LCD różni się nieznacznie) czyli to tak samo dobre TV.
Pisałem również, że Panasonic ma skalowanie na najwyższym poziomie i jak czytam Twój zachwyt to już wiem, że do oglądania programów TV to jeden z najlepszych odbiorników na rynku.
Materiały 4K to już wiadomo.
Będę miał prośbę jeżeli używasz karty CI to sprawdź w wolnej chwili czy ma stary układ "guide" czyli programu poziomo jak na załączonej fotce.
Wiem, że to może mało ważne ale czy można dodać do przycisku "picture" funkcję display off,
jeżeli nie to czy nadal trzeba, aż 11 kliknięć aby to osiągnąć ?

Może zapoluję na 55", a Ty ?

Przepraszam ,ale co robiłeś?
Testowałeś oled Panasonica GZ950 ?
A to ciekawe !
Musisz być świetnie wyposażony w odpowiedni sprzęt do takich testów .


To żeby nie być gołosłownym opublikuj może wyniki tego testu.
Porównamy je z wynikami testu z forum konkurencyjnego .

Mam na myśli wyniki :
- testów syntetycznych
- profesjonalnej kalibracji
- skalowania SD, obróbki cyfrowej
- kontrastu i czerni
- odwzorowania ruchu
- równomierności ekranu
- jakości efektu hdr (ilość kandeli)
- odwzorowania obrazu z szeroką paletą barw***(Rec 2020/DCI)
- input lagu itp itd .

Przeprowadzenie takiego testu to nie lada wyzwanie i z całą pewnością trochę czasu zajmuje .
Napewno zachowales tabele pomiarowe i całą resztę .
Opublikuj .

Pochwal się również tym profesjonalnym sprzętem, którego używasz do tych testów.

No chyba , że te testy to bieganie po marketach z pendrivem i zawracanie głowy sprzedawcom.

A więc czytelniku , bronisz się tą publikacją czy standardowo robisz unik ?
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
@up
Prywatne krucjaty proszę zachować dla siebie. Nie będziesz mi w moim wątku próbował dyskredytowsc kogokolwiek.
Druga sprawa, to że się strasznie wywyższasz pond wszystkich wskazując jakim to specem nie jesteś.
W żadnym wypadku nie bronię SDman, ale ewidentnie wyszukujesz jego wpisy i negatywnie się do nich odnosisz chwiejąc się jednak na piedestale.
To, co wskazujesz to są profesjonalne testy za pomocą profesjonalnej aparatury. I to już ktoś profesjonalnie wykonał. SDman też testuje, tak samo jak i ja. Testuje pod swoje użycie danego sprzętu. Sam wskazałeś - testy syntetyczne. Każdy, ale to absolutnie każdy związany z IT wie, że syntetyki są dla lanserow, którzy chcą się chwalić na przerwach ile to GPU wykręciło w testach.
I każdy związany z IT wie, że syntetyk realem użyciu nie jest równy w żadnym stopniu.

Kiedyś, jak robiłem w IT/AV i miałem kupę kontaktów bawiliśmy się z chłopakami z Konica sprawdzając wyświetlacze (monitory, ekrany, telewizory). Sprzęt tak profesjonalny, że z USA był ściągany na potrzeby ogromnego tematu biznesowego. Zgadnij co wykazały syntetyczne testy a co my, żywi ludzie widzieliśmy i który odbiornik wypadł najlepiej.

Jeszce dokończę te wypowiedź..
 

Petru23

Banned
Jednak chyba na tym zakończę.

Wracając do temau.
Wszystko super ale franca jest trochę za ciemna :(
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry