Panasonic GT50 wszystko o serii (TX-P50GT50 TX-P42GT50)

adosztt

New member
Okulary 3D

witam użytkowników serii GT mam pytanie jakie okulary innych firm pasują do naszych TV pytam ze względu na cenę oryginalnych (dość drogie) może ktoś ma jakieś doświadczenie w tej kwestii i da się kupić coś tańszego.:szukaj:
 

ali69

New member
witam użytkowników serii GT mam pytanie jakie okulary innych firm pasują do naszych TV pytam ze względu na cenę oryginalnych (dość drogie) może ktoś ma jakieś doświadczenie w tej kwestii i da się kupić coś tańszego.:szukaj:

[FONT=&quot]Samsung SSG-4100GB , sprawdzone działają b.dobrze. Za jedną parę panasonica masz 3 pary samsunga :bober:[/FONT]
 

KODO3

New member
42gt50

Od kilku dni użytkuje 42gt50 i muszę przyznać ze czerń jest rewelacyjna ale pod warunkiem że mamy jakieś małe światełko w pokoju lub na ekranie mamy jasny punkt .Niestety w pełnej ciemni bez żadnego jaśniejszego punku w tv lub np małej lampki w pokoju , czerń jest już szarawa, może nie aż tak jak np w pv80 , którego użytkowałem od 2008 roku w tych samych warunkach ale jednak jest lekkie rozczarowanie. Drugą kwestią jest zjawisko nabrania złych cech przez plazme od technologi LCD , dosłownie widziałem lekkie smużenie i klatkowanie obrazu (taka jak w przypadku wyłączenia 100hz w lcd) oraz dziwne efekty w szczególności twarzach :) - może to efekt 50 hz ale fakt faktem coś takiego istnieje -pomaga włączenie IFC. Migotania obrazu nie zauważyłem .Lekkie bzyczenie jest ale głównie w jasnych scenach i raczej nie wpływa na komfort oglądania. Dziwnym zjawiskiem jest także nadmiernie widoczny migający zielony piksel w trybie normalnym, wiem że zielony piksel gaśnie najwolniej ale w trybach np Kino, lub thx , profesional taki efekt nie występuje (przy takich samych ustawieniach ). TV analogowa wygląda średnio , cyfrowa HD daje rade -polecam oglądanie jednak z odległości pow. 2,5 m .Ale chyba to wszystko jest do przeżycia po włączeniu Avatra :) , takiej głębi obrazu, (świetnie widoczna różnica pomiędzy pierwszym a drugim planem) jeszcze nie widziałem , kolory barwa , także płynność obrazu (po włączeniu IFC)
Dźwięk jako to w cienkich TV - średnio ale wystarczy.Ogólnie polecam bo alternatywy nie mamy.
Plazma lub LCD :)
 

woytaski

New member
Bez reklam
Zielonych pixeli nie zaobserwowałem. Co do jakości obrazu (HD publiczna w dvbt) z odległości < 2m widać wszystkie niedoskonałości na zbliżeniach twarzy aktorów... ;)
 

KODO3

New member
tryb serwisowy

Niestety mam problem z trybem serwisowym , po wejściu , naciskam 2 i wchodzi mi do Drive check a nie do serv_tool , gdzie mogę sprawdzić przebieg TV - proszę o pomoc :) (tv jest nowy tzn ma wgrany fabrycznie już najnowszy soft) ?

Pozdrawiam
 

KODO3

New member
Dzięki za odpowiedz ale niestety mam inny rozstaw opcji w trybie serwisowym , w starym (tym w który ta metoda działa ) serv_tol jest ostatni u mnie niestety przedostatni i po wciśnięci 2 wyskakuje mi disk check , a nie okno serv_tol :(
 

Sellarius

New member
witam wszytkich, jestem nowy na forum i nie wiem czy patanie już takie padło ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi więc pytam :)
A więc czy może mi ktoś w miarę szczegółowo wyjaśnić jakie są różnice pomiędzy P50GT30 a P50GT50
 

Pitexx

New member
Dzięki za odpowiedz ale niestety mam inny rozstaw opcji w trybie serwisowym , w starym (tym w który ta metoda działa ) serv_tol jest ostatni u mnie niestety przedostatni i po wciśnięci 2 wyskakuje mi disk check , a nie okno serv_tol :(
Gdy jesteś w oknie disk check, naciskasz przycisk "2" a następnie "OK", powinno pojawić się okno srv-tool.
 

teddyberek

New member
[FONT=&quot]Samsung SSG-4100GB , sprawdzone działają b.dobrze. Za jedną parę panasonica masz 3 pary samsunga :bober:[/FONT]
Czy ktoś wie czy nowe okularki samsunga ssg 5100 będą dobrze odbierać 3D na Panasie 50GT50?
I jeszcze jedno pytanie: Po podpięciu do USB pendrive odtwarza normalnie filmy itp, ale gdy chcę bezpiecznie usunąć pendriva (przycisk OPTION) to pendrive nie jest widoczny ??? Czy w waszych Panasach tez tak jest? ( w starym 42GT20 wszystko było OK z pendrivem).
 

Jarek.N.

Member
To ja może ponwnie zapytam, tak w 2 zdaniach czy ktoś może opisać dla laika czym się różni GT30 od GT50.

Jest duża różnica, trzeba porównać specyfikacje obu telewizorów. Inny panel, inne odświeżanie itd. GT50 ma jaśniejszy obraz, a co najważniejsze, wyraźnie lepszej jakości obraz i można go już kupić za 3399 zł, właśnie złożyłem w końcu na niego zamówienie. A chciałem kupić jak spadnie tylko poniżej 4 tys.:grin: Prawie żadnej różnicy nie ma natomiast pomiędzy GT50 a VT50 i obecnymi z serii 60.
 

Pitexx

New member
Bardzo bym prosił o dedykowane do tego modelu ustawienia obrazu, by mieć jakąś bazę. Znalazłem tylko ustawienia do amerykańskiej wersji, a do europejskiej wersji takich ustawień brak.
 

maremag

New member
Właśnie kupiłem 50GT50 i w związku z tym mam pytanie: czy któryś z użytkowników tego modelu ma podpięty moduł CI+ Polsatu, jeżeli tak, to czy nie ma z tym modułem jakiś problemów?
 

woytaski

New member
Bez reklam
Panowie posiadacze modelu 42GT50 czy wystepuje w nim efekt buczenia na jasnych tlach, warto doplacac do tego modelu czy lepiej kupic tanszy z serii ST50.
Jeśli występuje, to raczej nie buczenia a syczenie lub dźwięk podobny do spawarki...
Usterka taka, polegająca na dokręceniu śrub poszczególnych modułów wchodzących w wibracje usuwa serwis w domu, w ramach gwarancji...
 
Do góry