Panasonic GT50 wszystko o serii (TX-P50GT50 TX-P42GT50)

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Zgoda, pewnie, że niekiedy warto poczekać. Zakup zawsze musi być przeprowadzony z rozsądkiem i na spokojnie. I dotyczy to nie tylko czasu zakupu, ale ogólnie całego zakupu, żeby później nie żałować, nie stracić pieniędzy w niepewnym sklepie itp.
Jednak z drugiej strony są osoby (także na tym forum), które już kilka lat czekają i o to mi chodzi bo można całe życie czekać, a niestety nikt wiecznie nie żyje!

Co do ulepszeń w nowych modelach, to nie tylko przeglądarka internetowa, tutaj bywa różnie, raz modele są lepsze innym razem nie. Wszystko sprowadza się do początku - zakupów z rozsądkiem.
Pozdrawiam
 

2pet

New member
Mam pytanie do posiadaczy plazmy GT50:
Czy telewizor faktycznie posiada port PC VGA, tak jak jest to napisane w specyfikacji?
Pytam, gdyż GT30 nie miała takiego portu, co mnie bardzo dziwiło.


--
Witam

Jakiś czas temu gdzieś w końcówce maja 2012r. kontaktowałem się z infolinią Panasonica odnośnie dostępności modeli GT50 w polskiej dystrybucji. W odpowiedzi otrzymałem informację, iż ww. seria nie będzie dostępna w Panasonic Polska. W początkach lipca w kilku sklepach internetowych pojawił się model 42GT50 i w związku z tym ponownie pozwoliłem sobie zadzwonić na infolinię, gdzie poinformowano mnie, iż tak jak poprzednio GT50 nie jest dostępne w polskiej dystrybucji. Przy okazji zadałem pytanie dotyczące uprawnień gwarancyjnych dla egzemplarzy z innych źródeł i otrzymałem odpowiedź, iż gwarancja na te odbiorniki jest uznawana przez Panasonic Polska.
Kilka dni temu w ofertach polskich sklepów internetowych zaczęły pojawiać się modele 42GT50 i 50GT50. Będąc przeświadczony, iż sprowadzane są one z innych niż polskiej dystrybucji pozwoliłem sobie wykonać kolejny telefon do Panasonica celem sprawdzenia czy pozyskana w poprzedniej rozmowie informacja o honorowaniu gwarancji przez Panasonic Polska dla odbiorników z "obcych" dystrybucji jest prawdziwa i czy w przypadku ewentualnych kłopotów nie zostanę z przysłowiową "ręką w nocniku". I tu nastąpiło zupełne zaskoczenie - pan z którym rozmawiałem poinformował mnie, iż seria GT50 jest aktualnie dostępna w Panasonic Polska.
Postanowiłem skontaktować się z jednym ze sklepów posiadających w ofercie 50GT50 i tu otrzymałem potwierdzenie, iż oferowany odbiornik pochodzi z krajowych hurtowni Panasonica.
Nie wiem co o tym sądzić. Może, ktoś z obecnych na forum użytkowników ma na ten temat nieco więcej informacji. Byłbym za takowe wdzięczny.
Przejrzałem cały temat i widziałem jak ktoś wcześniej poruszał ten temat i już wtedy miałem chęć odpisać.
Chodzi o to, że u was nastąpił błąd interpretacji, tego co pisali, bądź mówili w Panasonicu. Dystrybucja produktu, a jego sprzedaż w sklepach to co innego. Producent może zaprzestać dystrybucji, a mimo to produkt może być sprzedawany w sklepach przez lata, aż wyczerpią się zasoby. Oczywiście o ile sklep nabył telewizory u dystrybutora jeszcze w czasie dystrybucji.
 

2pet

New member
Pisałem już kilka postów wyżej...
50GT50 NIE POSIADA portu PC VGA/
Czyli jakieś nieporozumienie.
Na oficjalnej stronie Panasa ewidentnie jest napisane, iż jest to gniazdko (D-Sub 15-pin).
Nawet w instrukcji do tej plazmy jest jak wół na obrazku widoczny i wyraźnie podpisany "PC terminal".

Jeśli ktoś poza Woytaskim ma sprzęt z tej serii, to niech zajrzy do tyłu. Powinien znajdować się w zasadzie w tym samym panelu, co gniazdko Ethernet.
 

woytaski

New member
Bez reklam
Czyli jakieś nieporozumienie.
Na oficjalnej stronie Panasa ewidentnie jest napisane, iż jest to gniazdko (D-Sub 15-pin).
Nawet w instrukcji do tej plazmy jest jak wół na obrazku widoczny i wyraźnie podpisany "PC terminal".

Jeśli ktoś poza Woytaskim ma sprzęt z tej serii, to niech zajrzy do tyłu. Powinien znajdować się w zasadzie w tym samym panelu, co gniazdko Ethernet.
W mojej instrukcji nie ma...

20121214164.jpg


Na stronie Panasonic Polska też nie znajduję informacji o tym gnieździe... ani w oficjalnej instrukcji...
 

woytaski

New member
Bez reklam
witajcie,
napiszcie proszę jak GT50 radzi sobie z "bzyczeniem", ST ma z tym problem.
Co ci mam napisać??
GT bzyczy. ST też bzyczał, ale ciszej...
Przy normalnym użytkowaniu i oglądaniu z odległości 2,5-3m przy sile głosu 5-10 niesłyszalne.
Jak wsadzisz głowę między TV a ścianę - bzyczy... więc jeśli tak zamierzasz oglądać i przejmować się bzyczeniem - ten TV nie jest dla Ciebie!
 

markaw_70

New member
rozumiem, że syczeć coś tam musi, chodzi o to, czy nie jest to słyszalne przy normalnym oglądaniu, jeden gość pisał, że ST50 przy głośności 10 i odległości ponad 3m słyszy i go to wkurza. Jeśli jest tak jak piszesz to spoko.

dzięki
 

2pet

New member
W mojej instrukcji nie ma...

Na stronie Panasonic Polska też nie znajduję informacji o tym gnieździe... ani w oficjalnej instrukcji...
No właśnie no...
Doczytałem się, że te plazmy nadane na Polskę nie mają tego wejścia D-Sub 15-pin. W ogóle wszystkie, bo nie tylko GT, a VT czy ST...
Przykre jest to, że my zawsze po dupie dostajemy. Zagraniczne plazmy z serii 50 mają to wejście na PC.
Polska instrukcja nie ma nic o wejściu PC. Zagraniczne mają.
Sytuacja przypomina mi dawne czasy i zżynanie od kogoś na klasówce z matmy, gdzie nieświadomie przepisujemy ten sam błąd na swoją kartkę. Tutaj Polacy przepisali specyfikację od zagranicznych i nie skorygowali tego, że polskie - przykładowo GT50 - nie będą miały wejścia PC.

Nie żeby takie wejście było najważniejsze, ale jednak jego brak w moim przypadku powoduje, że TV jest doskonały nie w 100%, a w ... 90%.

Ja mam poczciwą TX-P50X10E. Ów wejście w niej jest.
Ciężko uwierzyć, żeby 5 lat starszy TV miał takie coś, a nowy nie.
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
W Europie Panasoniki nie mają D-Sub. Wejście D-Sub jest tylko w USA.

D-Sub 15-pin to stary analogowy standard. Teraz w komputerach stosuje się DVI i takie wejście Panasoniki 2012 mają.
 

Pingu

New member
Płacz z analogowym wejściem PC jest jak płacz za Eurozłączem.

Osobiście nie używam go z 10 lat ,a mój stary kilkuletni komputer już nawet czegoś takiego nie ma.
 

marcinc81

New member
Hej, mam GT50 więc wypowiem się. :)

D-Sub to zaszłość historyczna, max. rozdzielczość uzyskana przez to przy dobrej ostrości i dobrym kablu to jakieś 1600x1200 max. @60Hz. Ogólnie nie traktowałbym braku tego złącza jako kryterium przy wyborze TV. Jakość obrazu PC podpiętego przez HDMI po prostu wymiata! :) Taka ostrość, że się skaleczyć można.

Jak nie masz kompa z HDMI, to pora zmienić kompa, myślę że D-Sub to już niszowa opcja i w przyszłym roku będzię jeszcze trudniej kupić TV z tym wejściem.

Bzyczenie 42GT50 spadło u mnie po tygodniu gdzieś o połowę. Nie wiem czy to przez zmianę parametrów obrazu, czy przyzwyczaiłem sie, wyraźna różnica jest. Na początku było to trochę irytujące.

Ogólnie wada jest jedna, małe napisy na filmach i za mała "obwódka" wokół liter, pzrez co zlewają się z tłem na jasnych scenach. Czyta wszystko, wczoraj poleciał film 1080p z pendriva. Wypas. Płynnie, dynamicznie, nic nie zacina, nie ma artefaktów, efektu 50Hz.

Obraz jest żyletka, jakość rewelacja, przez tyle czasu nie zauważyłem żadnych powidoków (może przez 5 sek. po włączeniu TV odbija się czasami okienko z informacją "brak sygnału" i menu, ale szybko znika). Czarny powala, ale nie jest całkiem czarny. Widać w nocy, że się jednak świeci. Może to "bezwładność" luminoforu, bo jak TV wyłączy się, to widać, że coś jeszcze emituje przez kilka minut całą swoją powierzchnią (no trzeba się przyjżeć, żeby zobaczyć ;) ). Ale w porównaniu do mojego poprzedniego LCD, to raczej nie ma co porównywać... Kolory, kontrast, wykonanie, rewelacja.

Dodam, że byłem zwolennikiem technologii LCD i zadeklarowałem się, że w życiu plazmy nie kupię. Kupiłem. :D Nie żałuję, jak ktoś ma kase, żeby zapłacię te 4100 zł za 42", to warto.

Podsumowując, a wybredny jestem (nie chorobliwie, ale lubię cieszyć się sprzętem w 100%):
+ obraz, nie widziałem lepszego (nie widzę różnicy między VT50 a GT50), a widziałem wiele TV przed zakupem,
+ dźwięk (może to nie kino domowe, ale naprawdę daje rade)
+ pełne wsparcie dla multimediów (mam mediacenter z serviio - rewelacja)
+ czyta wszystko co się wtyknie na USB (wszystkie pendrive, dyski - sprawdzone, co miałem - wtyknąłem - działa) - nawet z NTFS.
+ szybkie menu i w miare szybkie smart tv
+ dobre 3D, crosstalking nie przeszkadza (o ile tam jest, bo nie widziałem).

- dość małe i nieczytelne literki w napisach filmów
- bzyczenie - trochę ucichło, ale słychać - nie przeszkadza mi z odległości 2m
- duuża podstawka - żonie się nie podoba, bo bardzo wystaje z tyłu TV - duzo więcej niż z przodu - a środek ciężkości bardziej na przód wypada - nie wiem, może dla równowagi taka jest :) Ma to plusy, dla mnie to minus.

Umówiony jestem na kalibrację TV, nie podejrzewam, że coś bardzo się zmieni, dla mnie obraz jest bomba, przy poleprzaczach ustawionych na poziom pośredni.

Pozdrawiam!
 

vert0

New member
Nie wierz temu co sklepy piszą na swoich stronach... MM podaje dla wersji ST tryb "gra" w ustawieniach obrazu. Fizycznie nie znajdziesz go w TV.

Jesteś pewien? Nawet w mojej starej plazmie był tryb "gra", ale uwidaczniał on się dopiero po podłączeniu TV do PC (w funkcji TV go nie było), więc byłoby dziwne gdyby o tym nie pomyśleli.
 

HDbodzio

New member
Witam, mam 50GT50 od 3 miesięcy. Potwierdzając wszystkie zalety tego telewizora chcę zwrócić uwagę na jedną, mającą jak dla mnie kapitalne znaczenie - wbudowany tuner S2. Zakupiony moduł dostępu (CI+) bezproblemowo współpracuje z C+, zapewniając idealny odbiór kanałów SD i HD.
Podobnie wygląda sprawa z N-ką (oczywiście z innym, dedykowanym modułem).
Brak osobnego tunera sat, dodatkowych kabli i obsługa wszystkiego jednym pilotem - bezcenne :)
 

woytaski

New member
Bez reklam
sortowanie multimediów

witajcie,
Pytanie banalne, ale na razie nie znajduję odpowiedzi...
Podpinam HDD którego odtwarzam multimedia i niestety sortowanie plików załamuje...
TV nie sortuje katalogów w sposób analogiczny dla PC-ta, nie zachowuje struktury katalogów.
Czy da się to jakoś zmienić?
 

woytaski

New member
Bez reklam
Podziel dysk na kilka partycji, będzie mniejszy bałagan.
Tu nie o to chodzi,
Chodzi o brak struktury katalogów:
Kod:
filmy:
|_ seriale
|          |_ polskie
|          |
|          |_ zagraniczne
|
|_ filmy
        |_ 3D
        |
        |_ reszta
ot takie coś dla przykładu...
Dziwne to, bo przy czytaniu serwerów multimediów układ folderów jest zachowany :sad:
 

dycjusz

New member
witam,

W związku z tym, że od 3 tygodni też mam 50GT50 mam już pewne przemyślenia.. i kolega woytaski odebrał mi pytanie, ale też uzyskałem odpowiedz..
Szkoda, że telewizor nie widzi katalogow tak jak są one stworzone na dysku twardym dlatego, że jest to nieco uciążliwe.. (jak ktoś ma 10 filmów to ok.. ale jak ktoś rozwinie swoją kolekcję do 50 to powodzenia).

Drugie pytanie dotyczy dlna, a konkretnie czy da się zrobić dzielenie ekranu... czyli obraz z laptopa wrzucić na TV??
Dlatego, że połączyłem sie przez dlna z laptopem, ale TV nie czyta w tedy formatów .mkv (plik nieobsługiwany). Jakieś dobre rady?
 
Do góry