Panasonic GT50 wszystko o serii (TX-P50GT50 TX-P42GT50)

woytaski

New member
Bez reklam
To że nie odtwarza niektórych mkv, wynika raczej z ich kodowania...
U mnie ok. 2-3% nie hula...
Jaka rada pytasz?? Są dwie opcje:
1) szybsza, ale niekoniecznie wygodna - odtwarzanie ich z lapka po HDMI,
2) wygodniejsza ale dłuższa - rekodowanie plików (u mnie plik 4-5GB rekoduje się ok 1 godziny)

Pamiętaj, że łączenie po DLNA czy bezpośrednio z HDD po USB - dla TV to generalnie to samo...
nieznane kodowanie = plik nieobsługiwany
 
Ostatnia edycja:

xeo151

New member
Bez reklam
Niektóre programy do DLNA jak Mezzmo mają transkodowanie, nie wiem jak to działa w praktyce, ale czyta mi wszystkie filmy jakie dotąd miałem.
 

dycjusz

New member
Pamiętaj, że łączenie po DLNA czy bezpośrednio z HDD po USB - dla TV to generalnie to samo...
nieznane kodowanie = plik nieobsługiwany
Kiedy z dysku bierze każdy film bez jęknięcia.. a po dlna tylko .avi.

Czego używasz do rekodowania??

Dużo filmów mam teraz po 10-20 GB.. więc troche nie opłacalna czasowo zabawa.. skoro mam dysk.. Ale chciałbym przez dlna wrzucać pulpit z kompa..
 

xeo151

New member
Bez reklam
Co do jakości jest idealna i bezstratna w stosunku do materiału źródłowego, oglądam w ten sposób głównie 720p i nie ma różnicy między DLNA i USB.
 

dycjusz

New member
Panowie nowe pytanie.
Mam Cyfrowy polsat z dekoderem HD Echostar.. Dzisiaj podłączyłem dysk Twardy Hitashi 1TB.. Sformatowałem, Wszystko zgodnie z instrukcją.
Dekoder mam połączony kablem HDMI z TV.. Ale jak chce włączyć nagrywanie za pomocą przycisku "REC" i otrzymuje informacje "brak danej funkcji"...

Ktoś podpowie czemu tak, albo co nie tak??
 

rafaello99

New member
A czy to nie jest tak, że na dysk twardy podłączony przez USB telewizora można nagrywać tylko programy cyfrowe odbierane przez tuner telewizora?
 

riculek

New member
Witam Szanownych Forumowiczów po dłuższej przerwie. Mam konkretne pytanie. Czy ktoś z użytkowników mógłby powiedzieć jakie dokładnie są wymiary kartonu telewizora Panasonic TX-P42GT50?

Z góry b. dziękuję.
 

Franz_

New member
Witam, mam problem z przegladarka polegający na tym ze w momencie oglądania filmu online zatrzymuje sie on co 10-15 min ,żeby wrócić do oglądania muszę znów przechodzić przez logowanie itd. a to na tej przeglądarce nie należy do przyjemności ;) może ktoś miał podobny problem i udało mu sie go rozwiązać. Komunikat który wyskakuje : we are sorry for inconvenience web browser had a problem and crashed while displaying the webpage .
 

panaskanic

New member
Witam, mam 50 GT50 od 2 tygodni. przesiadłem sie z panoramicznego Trinitrona :)
Spostrzeżenia:
Bzyczenie - z3 m niesłyszalne nawet przy białym obrazie.
Obraz HD bajka - to na co liczyłem.
Dźwięk naprawdę ok jak na płaskie pudełko.
W dzień średnio nasłoneczniony pokój - widoczność jest OK.

Minusy - już widzę na białym tle loga stacji - próbuję zniwelować białym pasem ale słabo schodzą - zaznaczę że zmieniam kanały, nigdy tego samego nie wyświetlam dłużej niż 3h. Ustawienia mam standardowe THX z eko więc biele nie są specjalnie jaskrawe.
Czerń spodziewałem się że będzie ciut lepiej po testach /nie mam porównania do ledów ale gorszej bym nie zniósł/ - no chyba że może się ktoś podzielić swoimi ustawieniami obrazu w tej kwestii.

I w ogóle chyba mało tego modelu ludzie mają- głównie ST i VT bo cisza na tym wątku. Po dotarciu może napisze coś więcej.
Pozdrawiam właścicieli GT50.
 

ali69

New member
Ja mam 42" od 2 miesięcy i :
-oglądam z 2,5m i bzyczenia nie słyszę, zresztą jak reszta rodzinki
-w dzień przełączam na THX Bright Room i obraz jest ok! w średnio nasłonecznionym pokoju.
- loga stacji nie widać ale robiłem "dotarcie plazmy" może to pomogło ?
(poszukaj na forum co i jak, zastosuj może będzie lepiej z powidokami)
- Jak gorszej czerni byś nie zniósł to dobrze wybrałeś. Ja mam porównanie z LCD i teraz dopiero wiem co to czarny :mrgreen:
Okularki 3D kupiłem samsunga SSG-4100GB działają świetnie i kosztują duuuuuużo mniej niż panasa.
 

woytaski

New member
Bez reklam
I w ogóle chyba mało tego modelu ludzie mają- głównie ST i VT bo cisza na tym wątku. Po dotarciu może napisze coś więcej.
Pozdrawiam właścicieli GT50.
A co byś chciał usłyszeć? Narzekania??
To nie tutaj :razz:
Uważam, że GT to baaaaardzo udany model (jedyny prztyczek, to problemy z odtwarzaniem niektórych plików *.mkv)
 

azael666

New member
No to ja też dorzucę coś do ogródka. Od połowy stycznia świeci i u mnie 50 calowy GT. Coś tam bzyczy, ale jak oglądam to nie wyłączam dźwięku. Wiem, że może dziwnie robię, ale tak już mam, lubię programy/filmy z dźwiękiem. Powidoków nie widzę, ale też się za nimi nie rozglądam. Z odległości 2,9 m nie widać, a podchodzić pod TV i ich szukać mi się nie chce.
Poprzeczkę GT miał wysoką, bo poprzednikiem była bańka Loewe 32", dwa dni i przywykłem do plazmowego obrazu. O dziwo mecze też da się oglądać. Nie wiem czy działa 3D, nie próbowałem. W domu mam tylko 1D i to zazdrosną.

Reasumując - dobrze wydane 5kzł.
 
Do góry