Panasonic GT50 wszystko o serii (TX-P50GT50 TX-P42GT50)

g1zmo

New member
GT50 a cyfrowy POLSAT, oraz napisy filmowe

Czy seria GT50 ma tak dobrą obsługę napisów jak seria VT50, czy jest kompatybilna z tunerem cyfrowego Polsatu ?
 

woytaski

New member
Bez reklam
Czy seria GT50 ma tak dobrą obsługę napisów jak seria VT50, czy jest kompatybilna z tunerem cyfrowego Polsatu ?

Co chciałeś powiedzieć przez w/w??
GT50 odtwarza napisy. Są duże, czytelne (pod warunkiem, że są wmuxowane). Z innymi może być różnie ;)
Wmuksowanie napisów do materiału filmowego za pośrednictwem mkvmerge trwa ok. 5 minut...
 

Lusername

New member
a ja, jako posiadacz tej plazmy, muszę z przykrością stwierdzić, że za te pieniądze, to porażka, zupełnie mija się z celem. Wygląd? Zwykły standard. Jakaś aluminiowa ramka, która przypomina plastik, a i owa ramka, na kolejnym plastiku czarnym osadzona..fuj. Wyposażenie? Też zwykły standard, bo który dzisiaj TV nie ma hdmi, albo double/triple-tuner'a? Pilot - choć czytelny, to przypomina zabawkę dla dziecka, plastikową, tanią zabawkę. Możliwości - Skype? Okej, tylko nie zapomij dopkupić org. kamery Panasonic, która nie kosztuje mało. Menu chodzi ślamazarnie, Viera Connect ukazuje to idealnie. Komputer? Zapomnij. Stary, poczciwy Wide Trinitron 24", min. 100Hz, a rozdzielczości nawet wyższe od FullHD. To były czasy, ale, dzisiaj mamy tutaj 50 cali...którymi jestem zawiedziony. Wad jest jeszcze o wiele więcej, dlatego, dobrze ktoś gdzieś tutaj napisał, że warto kupić, ale, jak cena spadnie - moim zdaniem, najlepiej tak do około 1000zł. Wtedy będzie (może, chyba) warto wymienić stary CRT na tę padakę. Na koniec zalety : ) 1. Wpada znajomy i mówi "o, masz nowy TV, duży". Zachwyt jego trwał może z 10 sekund, poczym poszlimy pić ; p co bardziej interesującym dla nas było. Podsumowanie? Wtedy ponad 5 tyś zł wydane, dzisiaj boję się wyłożyć stówkę na okulary 3D, gdyż, kto wie, może w złości z buta w TV i cześć? Sprzedać? Nie opłaca się. Ktoś tam napisał, że już za 3,3 tyś. zł, a więc? Używany? Nawet połowy ceny tej, którą zapłaciłem, nie jest warty i to dopiero kilkanaście tygodni od tego czasu minęło.
 

Lusername

New member
a, jeszcze jedna ogromna wada, na którą warto zwrócić uwagę. Na czarnym, bądź innym ciemnym tle, jeśli np. na środku ekranu pojawi się białe okienko, bądź inny jasny obiekt, widać, jak od tego obiektu rozchodzą się poziome pasy, smugi.
 

digitalus

Banned
Na pewno ogladales telewizor w sklepie i zauwazyles aluminiowa ramke. W pierwszym poscie napisales o aluminiowej ramce i wymieniles tylko wady telewizora.Bardzo interesujace .Ostatnio na forum jest coraz wiecej takich postow.Uwazam ze takie opinie nie sa prawdziwe.
Przypomne o prawdziwych wadach lcd, led.tv
Najwieksza wada telewizorow "ledowych" to clouding. Usterka nie podlega gwarancji. Na zdjeciu zachmurzony telelewizor "ledowy"
ry%3D480



Odpowiedz z serwisu samsunga.

"Szanowny Kliencie


W imieniu firmy Samsung Electronics Polska Sp. z o.o. serdecznie
dziękujemy za kontakt. W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy
poinformować:
Na podstawie przesłanych przez Pana zdjęć została podjęta decyzja, iż
dane jaśniejsze punkty na matrycy nie są podstawą do reklamacji. W tej
sytuacji nie ma możliwości naprawy Pana sprzętu.

Z chęcią udzielimy odpowiedzi na ewentualne następne pytania.

Z poważaniem ... "

Telewizory "ledowe" samsunga omijac z daleka

ZACHMURZONE LEDY | TV TEST
http://www.google.pl/search?q=cloud...koCQCQ&sqi=2&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1680&bih=911

Telewizory lcd i led niszcza wzrok.

Plazma jest bardziej lagodna dla oczu.. lcd i led to zarowki

[FONT=Tahoma, sans-serif]Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Osace (Japonia) udowodniły, że zbyt jaskrawy obraz jest dużo bardziej męczący dla oczu. Badani z jednej strony określili obraz plazmowy jako ciemniejszy i mniej błyszczący niż w telewizorze LCD, z drugiej – mniej męczący i bardziej wyraźny. Okazało się, że godzina oglądania telewizora plazmowego powoduje wzrost aktywności powieki o ok. 10%, natomiast LCD o 40 %[/FONT]

podobne badania przeprowadzono na uniwersytecie w monachium i uzyskano identyczne wynki , czyli wzrost aktywnosci powieki o 40 % w czasie ogladania telewizji na ekranach pseudotelewizorow czyli lcd, led.tv

przyklady z forum, dzial lcd

Witam,

Kilka dni temu zakupiłem swój pierwszy TV LCD (Philips 37PFL7605). Wcześniej tylko CRT. Po obejrzeniu raptem 2 filmów jednego wieczoru, następnego dnia rano po założeniu okularów widziałem zdecydowanie gorzej niż zwykle. Jestem krótkowidzem, w 1998 roku miałem wadę -1.5, obecnie -2.5 (badanie miesiąc temu). Przez 12 lat pogorszył mi się wzrok tylko o -1. Gdybym teraz poszedł na kolejne badanie jestem pewien że miałbym co najmniej -3.5. Jestem załamany:(.

Wymieniłem telewizor 2 razy. Raz na ten sam model philipsa (obydwa miały problem dźwiękiem przez hdmi) a ostatnio wymieniłem na LG 37LH5000. Wzrok mi się pogarsza dalej, z dnia na dzień jest gorzej. Po siedzieniu przed laptopem nawet przez kilka godzin nic się nie dzieje a to przecież też matryca LCD. Czy ktoś spotkał się z czymś takim?



Dokładnie tego samego doświadczyłem. Od wczoraj mam LCD 32" (Sharp LE705), przesiadłem się z CRTeka 20" z wypukłym ekranem.

Wadę wzroku mam dość mocną bo około -4,5, plus na jedno oko astygmatyzm. Wczoraj obejrzałem mecz, dzisiaj dwa filmy i widzę zdecydowanie gorzej. Podejrzewam, że oko przystosowało się do sferycznego ekranu i trochę minie zanim się 'przestawi'.

Polecam wyjrzeć na chwilę przez okno, ściągnąć okulary i wykonać proste ćwiczenia: wiczenia oczu
Naprawdę pomaga, aż czuć że oko pracuje.

W najbliższym czasie wybieram się do okulisty i trochę popytam... Może przydałyby się jakieś krople wzmacniające etc.
 
Ostatnia edycja:

woytaski

New member
Bez reklam
a ja, jako posiadacz tej plazmy, muszę z przykrością stwierdzić, że za te pieniądze, to porażka, zupełnie mija się z celem[...]
hmm, Lusername, staram się zrozumieć Twoją frustrację ale niestety nie mogę...
Skoro go kupiłeś musiałeś oglądać ten i inne, porównywać...
Skoro wybrałeś plazmę gt50 coś jednak było na rzeczy, że właśnie ten model kupiłeś?
Co do viera connect - u mnie chodzi szybko i bez problemów. Filmy HD z neta (nawet te w 1080p) chodzą ładnie i nic się nie tnie.. Poza tym kupując ten model, nie stawiałem internetu na pierwszym miejscu, ba nawet na 4 i piątym... Od tego mam lapka lub blaszaka.
Idąc Twoim tokiem myślenia, to jeszcze nie wyprodukowano TV plazmowego w cenie ~5K, który wziąłbyś w ciemno :D


Wadę wzroku mam dość mocną bo około -4,5, plus na jedno oko astygmatyzm. Wczoraj obejrzałem mecz, dzisiaj dwa filmy i widzę zdecydowanie gorzej. Podejrzewam, że oko przystosowało się do sferycznego ekranu i trochę minie zanim się 'przestawi'.
digitalus, mój znajomy mimo zdecydowanie mniejszej wady, w ogóle nie bierze pod uwagę 3D w TV... Po prostu nie widzi efektów. Co do LCD - niestety nawet neutralne ustawienia ustępują tym z plazmy (mam porównanie LCD i plasma Panasa). Nawet starsze pokolenie (moi rodzicie) zauważa tę istotną różnicę i zachwyca się jakością obrazu plasmy...
Pewnie znajdą się takie LCD-ki, które mogą konkurować z plasmami Panasonica (lub wygrać ten pojedynek) ale to już nie ten rząd cen :grin:
 
Ostatnia edycja:

Krzysieq

New member
Hej, podepnę się pod temat. Myślę nad P42GT50 lub ST60. Oglądam lub gram na ps3 głównie wieczorami, więc nie martwią mnie kwestie jasności panelu. Teraz nie mam tv, jedynie ekran 22" do pc asusa który jest podpięty do konsoli. Także przesiadka z tego na cokolwiek będzie jak z trabanta na mercedesa. Odległość oglądania zwykle będzie ~3m, chyba że większy spęd ludzi, wtedy część będzie siedziała bliżej i bokiem (narożnik). Ale ja nie o tym.

Czy warto w tej chwili dopłacić ~500zł do GT50? Jeszcze są w sklepach internetowych, pytanie czy ma to sens. W razie problemu z panelem i tak mi go prawdopodobnie nie wymienią na taki sam, bo już ich nie będzie.

Są tylko dwie rzeczy, które sprawiają, że zastanawiam się nad jakimś ledem w podobnych pieniądzach - bzyczenie i kwestia promieniowania emf, na temat którego ciężko jest znaleźć jakiekolwiek wiarygodne, nowe opracowania. Czytałem teksty z początku tej technologii, to podobno pierwsze plazmy potrafiły zakłócać radio FM w sąsiednim domu. Nie wiem ile w tym prawdy, a jeśli jakieś ziarnko było, to jak to się ma do dzisiejszych plazm?

Wczoraj byłem w saturnie, gdzie jeszcze przed weekendem wisiały oba interesujące mnie ekrany. Chciałem posłuchać czy bzyczą i jak bardzo jest to odczuwalne. Ale w sklepie hałas, więc obserwacja nie byłaby do końca miarodajna. Poza tym oba się sprzedały w niedzielę, został tylko jakiś X60 w rozmiarze 42" i VT60 chyba 60". Ten pierwszy buczał po przyłożeniu ucha bardzo blisko, ale tylko od góry i z boków ekranu, a tam zwykle się nie ogląda. Od przodu pomimo usilnych starań nic nie usłyszałem. VT60 w warunkach sklepowych był dla mnie niesłyszalny. Jak to jest po postawieniu tv w salonie?
 

Jarek.N.

Member
Jak się ustawia poszczególne kolory w TX-P50GT50E? Widzę w necie zdjęcia z menu, gdzie jest pokazany jakiś profil1, jak to się ustawia? Chciałbym skalibrować po swojemu obraz i kolory i nie wiem, jak wejść w ustawienia poszczególnych kolorów? Jest gdzieś opis, jak to się robi? Czy ustawia się to i wchodzi się tam przez menu serwisowe?
 

woytaski

New member
Bez reklam
Jak się ustawia poszczególne kolory w TX-P50GT50E? Widzę w necie zdjęcia z menu, gdzie jest pokazany jakiś profil1, jak to się ustawia? Chciałbym skalibrować po swojemu obraz i kolory i nie wiem, jak wejść w ustawienia poszczególnych kolorów? Jest gdzieś opis, jak to się robi? Czy ustawia się to i wchodzi się tam przez menu serwisowe?

Najpierw musisz włączyć menu zaawansowane...
 

Jarek.N.

Member
Najpierw musisz włączyć menu zaawansowane...

Dzięki, sam bym na to nigdy nie wpadł, dopiero jak szukałem takiej funkcji, przestawiłem w Konfiguracji -> Zaawansowany (isfccc), na włączony i dopiero zobaczyłem dodatkowe profile i funkcje obrazu.

Coś bardzo niechętnie ludzie tu udzielają jakiś porad :|

Przy okazji, ostrość standardowo jest wszędzie na 5, a należny raczej zjeżdżać na niższe, u mnie na 2, żeby zlikwidować na krzyżykach cienie.
 
Ostatnia edycja:

Jarek.N.

Member
Jesli chcesz mozesz sprawdzic zaawansowane ustawienia dla gt50.

Dzięki, dużo się zgadza z moimi testami.
Na razie skalibrowałem i ustawiłem na 99% następujące parametry w TX-P50GT50E, przy użyciu filmów z avsforum:

Profesjonalnyl1

Kontrast 34
wcześniej zdawało mi się, że 33 jest dobrze, 36 było chyba fabrycznie.

Gamma 2.2
dobrze wychodzi także z Korekcja S, ale jaśniejszy obraz, nie wiem, co to jest takiego.

Strojenie szczegółowe - wzmocnienie 15
próbowałem także 14, ale ostatecznie przeważyło 15.

Jasność 0
chciałem też ustawić na +1, ale ostatecznie dopracowany jest jednak na 0.

Ostrość jednak na 2, tak jak w tym linku, co podałeś.

Kolorów na razie nie ruszam, muszę znaleźć więcej czasu i samozaparcia.
 
Ostatnia edycja:

Jarek.N.

Member
Znalazłem super ustawienia kalibracji dla TX-P50GT50E.

U mnie pasuje wręcz idealnie, zobacz post nr 130 w linku
kalibration
W trakcie kalibracji trzeba jednak w zaawansowanych ustawieniach Gamma najpierw wybrać 100 IRE i wzmocnienie ustawić na +15, potem można zmienić na 10 IRE i wzmocnienie ustawić na -7, ale nic to nie zmienia i nie musi się tego robić. Samo 10 IRE -7 jest gorzej niż 100 IRE 15. A, i ostrość na 2 zjechać, a nawet może być na 0, tam nie zajmowali się tą wartością.
 
Ostatnia edycja:

danielu78

New member
Problem z przeglądarką w P50GT50 oraz aplikacją YouTube

Witam,
Czy ktoś się spotkał z problemem braku wyświetlania grafiki i styli na stronach internetowych. U mnie wyświetla się tylko sam tekst strony na białym tle i nic więcej. Mogę podesłać zdjęcie jak to wygląda.
Drugi problem to nie działająca aplikacja YouTube. Po uruchomieniu tej aplikacji dostaję komunikat na niebieskim tle "Błąd. Serwer nie może w tej chwili obsłużyć tej transakcji z powodu przerwy technicznej lub przeciążenia. Spróbuj ponownie później"
Telewizor mam prawie 3 miesiące i próbowałem włączać tą aplikację wielokrotnie, nigdy się jeszcze nie udało. Po telefonie do Panasonica powiedzieli, że nie odpowiadają za aplikację firm zewnętrznych.
Telewizor jest podłączony do routera przez WIFI .
 
Ostatnia edycja:

Sellarius

New member
Panowie proszę o pomoc. Muszę w miarę szybko się zdecydować na TVka w okolicach 4k. Zastanawiam się pomiędzy modelami P50GT50 a P50ST60. Co radzicie i dlaczego ?
 

Lusername

New member
Na pewno ogladales telewizor w sklepie i zauwazyles aluminiowa ramke. W pierwszym poscie napisales o aluminiowej ramce i wymieniles tylko wady telewizora.Bardzo interesujace .Ostatnio na forum jest coraz wiecej takich postow.Uwazam ze takie opinie nie sa prawdziwe.
.

Człowieku, tak, ramka aluminiowa, która mnie nie powala tak, jak aluminowy HTC ONE w porównaniu do plastikowego SamS3. Tutaj wręcz odwrotnie, plastiki bardziej powalają na kolana, niż ta ramka. Dalej, za pięć tyś. zł (5,000 zł) oczekiwałem nie błyskającego obrazu, choć do którego idzie przyzwyczaić oko, no i do tych przesiewów, jakichś poziomych linii, czy nawet standardowych dla plazmy efektów, czyli duszków, albo nawet "wypalania" stałego powidoku. 10-15 lat temu za ten tysiąc, nawet dwa, na tamte czasy odbiornik TV był wypasem. Dzisiaj? 5 tysięcy! Człowieku! 5 ty się cy zło tych! Opinie? A w d.. sobie można je wsadzić! Te niby dobre opinie! Pochlebne! Tak! Kup! Opłaca się! No i co, że mi z 10 metrów w sklepie pokażą jakieś demko, jak w domu, po przetestowaniu jednak d.. a raczej w d.. ę to można sobie wsadzić tego grata. Gdyby tylko gabaryty były mniejsze ; ) Krótko mówiąc, czowiek wydając tyle kasy oczekuje już pewnego luksusu, a tu proszę, stadium jeszcze testowania. Tak, a my, kretyni, wydajemy te tysiaczki, właśnie, żeby trochę potestować niedoróbki. Nigdy! Nigdy więcej! Jak się zepsuje, przyniosę z piwnicy starego poczciwego CRT. LCD, czy już na Ledach, też nie, bo z tego spod kąta też nie idzie oglądać. Porażka. Totalna porażka, co dzisiaj w technologii tych TV się dzieje.
To tak jednym zdaniem miało być ; p
Jeśli ktoś sobie życzy, mogę wymienić więcej wad. Zalet? Przykro mi, ale za te pieniądze, które wydałem za ten TV, żadnych nie znalazłem.
Dalej, ktoś mówił o odtwarzaniu, że nie zacina, i okej! Chodziło mi o poruszanie się w menu, w Viera dodatkach. Chodzi wszystko, jak na pegasusie! .. albo i nawet nie. Okej, ktoś może powiedzieć, że drobiazgowy jestem, ale, i no właśnie, jestem! Będę więc czepiał się wszystkiego, by w końcu skompromitować tych, którzy tak chwalą ten odbiornik, a i żeby nie było, nie wojuję tutaj, tylko wyrażam swoją opinię, a tych, którzy będą starać się tę moją opinię zmieszać z błotem, właśnie, będę właśnie ich kompromitował, nawet, przyznając, że nie mam lepszego punktu zaczepnienia, jak tylko ten grat, P50GT50E ; p
Tak z innej beczki, kiedyś, baardzo dawno temu, myślałem nad FLAT CRT, bez ramek, z np. 9-ciu sztuk razem obraz złożyć. Multi monitor. Właśnie, znowu się nad tym zastanawiam ; p bo czemu by nie? Odświeżanie, rozdzielczość, no i takie np. 24" x 9? Fakt, może i tych nawet 50 cm głębokości jest, ale, tam głębokości 50 cm, a tutaj 5.000 zł! Mniejsza, w sumie to się nie znam ; p ale, pofantazjować można ; )
Dziękuję za uwagę.
 

Lusername

New member
Dzięki, sam bym na to nigdy nie wpadł, dopiero jak szukałem takiej funkcji, przestawiłem w Konfiguracji -> Zaawansowany (isfccc), na włączony i dopiero zobaczyłem dodatkowe profile i funkcje obrazu.

Coś bardzo niechętnie ludzie tu udzielają jakiś porad :|

Przy okazji, ostrość standardowo jest wszędzie na 5, a należny raczej zjeżdżać na niższe, u mnie na 2, żeby zlikwidować na krzyżykach cienie.

Odnośnie ostrości, przy "dwójce" to wydaje mi się, że kineskop w tym CRT ; p siada. Obraz musi być ostry, inaczej wzrok wysiada, bo będzie zawsze próbował "doszukać" się konturów, ostrych krawędzi, których nie ma, a jedynie zamazane linie na ekranie. Oko będzie szybciej się męczyło, a co za tym idzie, wzrok pogarszał będzie się szybciej. Ja właśnie na "5"-ce jadę, choć i tak brakuje mi jeszcze ostrości, tylko, że już na 6-tce czasami, a na 7-ce to już prawie cały czas, cóż, pikseloza, jakieś połamane krawędzie. Mniejsza. Taka moja mała skromna opinia ; p
 

Jarek.N.

Member
5-ka to już nie jest ostrość, to już jest rozjeżdżanie się konturów. Można to łatwo dostrzec na obrazie kontrolnym obrazu testowego Burosch. Podobnie jest zresztą z LCD Philipsa 42PFL6053K/12, tam musiałem z standardowo 10 zjechać na 0.
 
Do góry