Panasonic GT50 wszystko o serii (TX-P50GT50 TX-P42GT50)

pantomima

Banned
Lusername - łoooo jej .... 5 tys zlotych o_O 1.2.3. .. PIEC TYSIECY ???! - NIEPOJĘTE !

Zejdz do piwnicy typie i nie wychodz z niej juz wcale :D tak podsumuje twoje chore żale :)
 
Ostatnia edycja:

Lusername

New member
5-ka to już nie jest ostrość, to już jest rozjeżdżanie się konturów. Można to łatwo dostrzec na obrazie kontrolnym obrazu testowego Burosch. Podobnie jest zresztą z LCD Philipsa 42PFL6053K/12, tam musiałem z standardowo 10 zjechać na 0.

Jak dla mnie, to właśnie wyzsze ustawienie ostrości = większa, lepsza ostrość. Jednak, faktycznie, ponad wartością "5" zaczyna wychodzić "rozjeżdżanie się konturów". Może w matrycach o wyższej rozdzielczości by nie pojawiały się tak szybko takie "schodki"? No, ale, o wiele więcej byłoby trzeba zapłacić, a moim zdaniem nie kalkuluje się, jeśli miałoby to wyglądać tak dalej, jak z tym pudłem, o którym mowa w temacie.
 

Lusername

New member
Lusername - łoooo jej .... 5 tys zlotych o_O 1.2.3. .. PIEC TYSIECY ???! - NIEPOJĘTE !

Zejdz do piwnicy typie i nie wychodz z niej juz wcale :D tak podsumuje twoje chore żale :)

Trudno odegrać tę rolę, to zaczynasz improwizować? To tak poza tematem. Jeśli chodzi o tych tysięcy pięć, taka cena. Dzisiaj może i znajdziesz za 3,5 tyś, ale, 3,5 tyś zł!? Może jednak do TV wystarczy 32" z jakiegoś Markt'u za 800 zł? Podobno też, LCD można "katować" stałymi obrazami z komputera...a co, nawet za te 3,5 tyś zł nie będę mógł podłączać komputera pod ekran, bo grozi to wypalaniem, może i nawet stałym, powidoków?

Dlatego więc, szanowny również typie, sam sobie zejdź do piwnicy i oglądaj sobie na tej swojej plaźmie(jeśli w ogóle posiadasz), ale uważaj, nie używaj do tasowania, bo często w tej kategorii filmów obraz zawiesza się na dłuższy czas, poza dwoma punktami, które ciagle w ruchu, ale, ta reszta może nawet zawiesić się na stałe ; )
 

digitalus

Banned
Nie wiem o czym kolega napisal.W sklepie na pewno telewizor mozna bylo obejrzec i aluminiowa ramka byla widoczna.Napisales ze telewizor ma tylko wady to dlaczego go kupiles jesli nawet aluminiowa ramka przeszkadza.gt50 to wysoki model i jakosc obrazu jest bardzo dobra.Na pewno nie gorsza od st60.Mozna skorzystac z ustawien zaawansowanych czyli trybu Professional1. Z linku nizej
Panasonic GT50 review - FlatpanelsHD
link do zrodla
Official Pioneer Kuro Pictures Thread.......
st60
LL


kuro
900x900px-LL-60863c95_p1200472.jpeg


jesli ramka przeszkadza to chetnie sie zamienie. Wtedy pewnie napiszesz ze moim telewizorze ramy sa takie jak w oknach.Niech sobie beda.W plazmach pioneera tez sa szerokie ramy.Nie kazdemu to przeszkadza.
Wracajac do jakosci obrazu w plazmie to jest bardzo dobra nawet w najnizszym modelu.
zdjecie nizej.


DSCF2274D_nhhnnpx.jpg
 
Ostatnia edycja:

Lusername

New member
Nie wiem o czym kolega napisal.W sklepie na pewno telewizor mozna bylo obejrzec i aluminiowa ramka byla widoczna.Napisales ze telewizor ma tylko wady to dlaczego go kupiles jesli nawet aluminiowa ramka przeszkadza.gt50 to wysoki model i jakosc obrazu jest bardzo dobra.Na pewno nie gorsza od st60.Mozna skorzystac z ustawien zaawansowanych czyli trybu Professional1.

Nie, kupiłem ten telewizor tylko w oparciu o dobre opinie, więc nie, nie widziałem nic w sklepie. Dobrze, miałem dwa tygodnie czasu na zwrot, ale, z czasem dopiero wychodzą wszelkie wady, minusy, więc, cóż, przyszło teraz tylko przyzwyczajać się do nich. Myślałem jeszcze nad okularami, by dokupić, ale, co, jeśli jeszcze bardziej mnie zawiedzie ten produkt?


jesli ramka przeszkadza to chetnie sie zamienie. Wtedy pewnie napiszesz ze moim telewizorze ramy sa takie jak w oknach.Niech sobie beda.W plazmach pioneera tez sa szerokie ramy.Nie kazdemu to przeszkadza.
Wracajac do jakosci obrazu w plazmie to jest bardzo dobra nawet w najnizszym modelu.
zdjecie nizej.



..a mnie jednak przeszkadza. Jeśli bym już chciał, to bym sobie nawet ramy od wjazdowej bramy dostawił, no, ale, jak to? Jak to będzie wygladało? Jedna czarna rama, druga aluminiowa, a trzecia moja piękna brama wjazdowa? ; ) Teraz, ni to do srebrnego reszty zestawu, ni do czarnego.

Co do jakości, widziałem ostatnio w knajpie jakąś starą plazmę bodaj, że Toshiby, i jakaś taka mała, a więc, przy mniejszej fizycznej powierzchni powinna "starsza" rozdzielczość (bodaj, że 720) równie dobrze umilać oko, a jednak nie. Bardziej zadowolony już bym był (i byłem, i jestem) z wielkiej rury, jakiegoś kopiuterowego 24 26" CRT na Trinitronie. Szkoda, że nie wrócę tego zakupu, bo wolałbym już wykopać juz taki monitor koputerowy z podziemi, a do filmów? Może do kina? ..a może projektor? W tym przedziale cenowym pewnie można już zakupić konkretnie mocny projektor. No cóż, szkoda, że polacy, nie gęsi, własny język mają ; p ... a i mądry, jak każdy po szkodzie...no, poza tymi, co wypowiadają miłe słowa o produktach, których nawet na pięć minut w rękach nie mieli...a może i co niektórzy mają, ale, może oni bardziej chwalą to, że wydali kupę kasy, "bo to przecież plazma, obraz żyleta"...a jak dla mnie? Po co mi Bugatti Veyron, jak w jego cenie kupię bardziej praktyczne, a i nawet bardziej luksusowe i bezpieczniejsze auto, i jeszcze na domek na wsi wystarczy! Tylko, teraz, faktycznie, już po ptokach, a moja opinia, cóż, taka właśnie jest, bo ten Bugatti Veyron mnie po prostu denerwuje ; p
 

Lusername

New member
Jedna rzecz mnie ciekawi. Dlaczego obraz jakby migotał? Ze źródła 50Hz mocniej, ze źródła 60Hz odpowiednio mniej. Idzie się przyzwyczaić, ale, jak przypomnę sobie, że w CRT komputerowym po włączeniu na 100Hz można było pracować godzinami bez zmęczonego oka.. ... bo rozumiem, że tych tam 2500 Hz to ni ma co liczyć, znaczy, nie ma co na nie liczyć?
 

digitalus

Banned
Pewna grupa osob dostrzega migotanie w plazmie.
Nie dostrzegam migotania w zadnym telewizorze plazmowym nawet daewoo ktory posiadam od 5 lat.Bardzo dobra jakosc obrazu z tego telewizora.
Moze masz bardzo wysokie wymagania i wtedy nie bedziesz zadowolony nawet z zt60.
 
Ostatnia edycja:

Lusername

New member
Pewna grupa osob dostrzega migotanie w plazmie.
Nie dostrzegam migotania w zadnym telewizorze plazmowym nawet daewoo ktory posiadam od 5 lat.Bardzo dobra jakosc obrazu z tego telewizora.
Moze masz bardzo wysokie wymagania i wtedy nie bedziesz zadowolony nawet z zt60.

Monitor komputerowy. Włącz na 60 Hz, włącz na 100 Hz, włącz z powrotem na 60 Hz, włącz z powrotem na 100 Hz i odpal plazmę. Zwariujesz.

..a i tak, wymagania, za sprzęt już można powiedzieć z wyższej średniej pólki, albo z niższej górnej półki, o tak, mam wymagania.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy ma swoje potrzeby. Dla mnie nie miga i jest w 100% w mojej akceptacji. Ale szanuję tych którym to przeszkadza. Z tego co wynika z badań to tylko niewielkiej liczbie osób to przeszkadza.
Ja całe szczęście jestem wolny od takiej przypadłości.
A obecnie najlepszy telewizor na świecie co do jakości obrazu to ... właśnie plazma.
 

Jarek.N.

Member
Jak dla mnie, to właśnie wyzsze ustawienie ostrości = większa, lepsza ostrość. Jednak, faktycznie, ponad wartością "5" zaczyna wychodzić "rozjeżdżanie się konturów". Może w matrycach o wyższej rozdzielczości by nie pojawiały się tak szybko takie "schodki"? No, ale, o wiele więcej byłoby trzeba zapłacić, a moim zdaniem nie kalkuluje się, jeśli miałoby to wyglądać tak dalej, jak z tym pudłem, o którym mowa w temacie.


Zapamiętaj, 0 (zero), to jest normalnie, tzw. oryginalna ostrość, powyżej 0 jest przedobrzanie. Tak na upartego, w TX-P50GT50 może być i 0, może być i 5 i faktycznie, powyżej 5 od razu daje się zauważyć pogarszanie się ostrości. Ale ja nawet przy 5-ciu widzę już cieniowany obraz, plamy, dlatego pozostaję przy dwójce, ale i 0 mogłoby być. Czasami dostaję zajoba z tym ustawianiem, nigdy nie mogę sobie dogodzić, raz jestem zadowolony, a raz już mi się wszystko zlewa, bo to i wzrok u mnie już nie taki ostry (+2 do czytania) po 50-ce... Kiedyś rozpocząłem wątek, "Jaki jest obecnie najlepszy telewizor"
http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/89031-jaki-jest-obecnie-najlepszy-telewizor.html, i wcześniej już upatrzyłem sobie dwa telewizory, i właśnie je sobie w końcu kupiłem, w lepszym nawet wydaniu, LCD i plazmę. Ponieważ mam zajoba od dzieciństwa na tle dobrego obrazu, to nie jestem nadal zadowolony, inaczej to sobie wyobrażałem. Raz wydaje mi się, że LCD/LED Philips 42PFL6057K/12 jest lepszy pod względem obrazu, a raz mówię sobie nie, jednak plazma Panasonica TX-P50GT50E jest lepszy. I schodzę na dól do LCDeka i na górę do plazmy i jestem zły, bo mój stary kineskopowy telewizor Philipsa był najlepszy, tam były idealne kolory i ostrość obrazu SD, nic nie trzeba było grzebać. Kto to wymyślił obraz cyfrowy?

PS. To są moje pierwsze cyfrowe telewizory, nie licząc monitora Samsunga. A długo obserwowałem przez lata zmiany w tej technologii i chyba naprawdę nie ma dzisiaj lepszych od tych dwóch, które sobie w końcu kupiłem.
 
Ostatnia edycja:

norshall

New member
Troszkę z innej beczki...czy pomoże ktoś w uzyskaniu informacji jak "wypuścić" dźwięk z tego telewizora na kolumny głośnikowe przez wzmacniacz (Marantz pm 66 KI). Proszę o wskazówki bo dźwięk z tego tv oczywiście nie powala:)
 

Lusername

New member
Troszkę z innej beczki...czy pomoże ktoś w uzyskaniu informacji jak "wypuścić" dźwięk z tego telewizora na kolumny głośnikowe przez wzmacniacz (Marantz pm 66 KI). Proszę o wskazówki bo dźwięk z tego tv oczywiście nie powala:)

Ba, dobre pytanie! Ja oczywiście bezpośrednio ze źródła wyprowadzam dźwięk, a więc pomijam TV, tylko dostarczam same video do odbiornika. Nie musiałem więc nad tym się głowić, ale, może po prostu użyjesz wyjścia "jack" na słuchawki z TV? Może też da się z EURO-Scarta wyciągnąć liniowe? Tylko, z tego, co pamiętam, przeważnie AudioOut z Euro-Scarta było zawsze zawieszone przy tunerze RF telwizji naziemnej, a więc nici, jeśli chciało się oglądać programy z wbudowanego Sat-tunera, bądź innych źródeł.
 

Lusername

New member
Kto to wymyślił obraz cyfrowy?

PS. To są moje pierwsze cyfrowe telewizory, nie licząc monitora Samsunga. A długo obserwowałem przez lata zmiany w tej technologii i chyba naprawdę nie ma dzisiaj lepszych od tych dwóch, które sobie w końcu kupiłem.

Ten wymyśłił, kto nie dokończył jeszcze swojego dzieła. No, ale, coś przecież trzeba sprzedawać, inaczej nigdy tego dzieła nie dokończy się. Najgorsze to, że inwestujemy, ale otrzymujemy tylko słabsze koncepty. Cóż, wybór należy do nas.

Dalej, ja też baaardzo długo obserwowałem świat tych nowoczesnych, płasko-cienkich ekranów. Nie. Jednak są lepsze wyświetlacze, tylko, czy oby warto na takie wydać pieniądze? Ja potrzebwoałem tylko zamiennika, bo już moje CRT ledwo żyły. Czekałem, aż pojawi się coś, co w miarę świeci w dobrej rozdzielczości. Tysiąc w tę, czy w tamtą, padł wybór na Plazmę. Tysiąc w tę, czy w tamtą, padł wybór na P50GT50E. Jednak, po czasie doszedłem do wniosku, że więcej, jak 1000zł za te pudło bym nie dał, a za niższe modele nawet innych marek, ho, nawet bym na nie nie spojrzał. Nie opłaca się. Kiedyś za 2 tyś zł można było kupić ekran wypasiony, a za 4 tyś? To już ze złota był. Dzisiaj robią nas w ciula, bo my myślimy, że za tych 4 tysięcy zł otrzymamy te złoto, a jednak, co się okazuje, to tylko plastik nafaszerowany reklamą.
 

Lusername

New member
Rozumiem że innego rozwiązania nikt nie poleci....?

Takie rozwiązania są, tylko pewnie będą bardzo kosztowne, a kto wie, może i nawet nie przyniosą w pełni oczekiwanych rezultatów (opóźnienia, synchronizacja). Inna możliwość, to utrata gwarnacji ; p czyli, śrubokręt w rękę weź i dobierz się do su...syna ; p
 

Jarek.N.

Member
Ustawienia formatu obrazu

Coś tu w Polsce jest pokręcone z nadawaniem telewizji cyfrowej i kodowaniem ustawień formatu obrazu. Aby poprawnie był wyświetlany obraz w TX-P50GT50, trzeba wybrać w proporcjach obrazu (przycisk na pilocie ASPECT) format 4:3 i tylko wtedy obraz wyświetla się w telewizorze w prawidłowych formatach przy programach nadawanych przez DVB-T. Przy wyborze formatu Auto, audycje nagrane w formacie 4:3 wyświetlane są w trybie rozszerzonym.
Z kolei przy odbiorze sygnału z telewizji satelitarnej DVB-S można już ustawić do prawidłowego odbioru formatu obrazu proporcje zarówno Auto jak i 4:3, przynajmniej sprawdzone przy odbiorze niemieckich kanałów z Astry.

He, teraz sprawdziłem jeszcze raz i na kanałach satelitarnych (DVB-S), jak się przełączy na polskie kanały, np. TVP Historia, to też przy ustawionej proporcji obrazu Auto, film nagrany w formacie 4:3 jest wyświetlany rozszerzony na cały ekran. Zresztą obojętnie przy jakim źródle odbioru ustawia się format, zmiany dokonują się dla wszystkich źródeł i kanałów. Zatem jest to tylko częściowo wina nadajnika, a częściowo telewizora. W telewizorach Philipsa, na przykład w 42PFL6057K/12 można ustawić osobno format dla kanałów HD, a osobno dla SD i w tymże Auto dopasowanie obrazu funkcjonuje na kanałach HD zarówno dla DVB-T jak i DVB-S, a dla kanałów SD trzeba już tam wybrać Auto zoom aby mieć poprawnie wyświetlany format obrazu oglądanej audycji.
 
Ostatnia edycja:

woytaski

New member
Bez reklam
Moje GT50 przestało widzieć sieć WIFI...
Nie pomaga ponowne odszukanie (nawet ręczne)
Po kablu łączy bezproblemowo.
Macie jakieś pomysły co się stało?

Ustawienia na routerze sprawdzałem (filtrowanie MAC wł; wył) - za kazdym razem to samo :(
 
Do góry