Jaki jest obecnie najlepszy telewizor?

Jarek.N.

Member
Zacznę tak, mam w domu trzy telewizory kineskopowe, bardzo dobre, nie zamieniłbym ich na żadne inne, dwa Philipsy, jednego Sony. Telewizor dla mnie odgrywa ważniejszą rolę, jak samochód, bo przed telewizorem spędzam więcej czasu. Z tego powodu zawsze kupowałem najlepsze telewizory. Swego czasu najlepsze telewizory były wg mnie marki Philips, miały najlepsze kineskopy i dlatego kupiłem sobie w 1995 roku najnowszego 100 Hz Philipsa z technologią, która się nie rozpowszechniła, Pal Plus 32PW 9761/01 Match-Line, jeden z pierwszych kineskopowych 16:9. Nigdy bym go na żaden inny nie zamienił i śmiem wątpić, czy jakikolwiek dzisiaj nie w HD odbiera lepiej jak ten mój. No ale mamy czasy HD i znika na nieszczęście telewizja analogowa, więc nie będę zakupywał dodatkowych dekoderów.

Do rzeczy, jaki na dzisiejszy czas jest najlepszy telewizor, jeśli chodzi o odbiór obrazu, uniwersalnie, tak jak w kineskopowych telewizorach? Jak wiem, mamy LCD-LEDy i Plazmy do wyboru, LCD z pełnym podświetleniem LED i krawędziowym. Uważam, że te żarówki ledowe za matrycami się wcześniej powypalają, jak ten mój kineskop Philipsa do tej pory chodzi, więc jaki telewizor może mi tak długo chodzić, jak ten mój stary, dobry Philips? Tak od jakiegoś czasu się przymierzam do Plazmy Panasonica TX-P42GT50E i teraz chodzi mi po głowie LED Philipsa 42PFL 6007, waszym zdaniem, który będę miał na wieki i jest lepszy? A może czekać jeszcze z rok na OLEDY? Ja tak jak kiki, kładę nacisk na jakość obrazu, bo to jest w TV najważniejsze. I jeszcze jedno pytanie, jaka jest znacząca różnica między Panasonic GT50 a VT50?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Spokojnie, oczywiście że znajdziesz taki.
Telewizory CRRT miały docelową żywotność 15 lat.
Tera plazmy i LCD mają 31 lat. Więc możesz być spokojny.
Jeśli przepali się żarówka led ( co oczywiście może się zdarzyć) to ją wymieniają a koszt to kilka złotych .

Żeby nie strzelać w ciemno telewizor teraz musi odpowiadać Twoim potrzebom i warunkom w mieszkaniu. I możesz być absolutnie spokojny ze taki dla Twoich potrzeb znajdziemy :
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...przygotuj-odpowiedzi-na-ponizsze-pytania.html
Odpowiedz proszę na pytania.
 

Jarek.N.

Member
Trudno będzie odpowiedzieć na te pytania, bo "przesiadając" się z CRT na telewizory technologii cyfrowej, potrzebuję na początek również 3-4. Jeden do sypialni na ścianę, do 42", tu chyba jednak plazma, ze względu na filmy, jeden do salonu, też do 40-42", tu najlepiej LED, dobrze byłoby z pełnym podświetleniem, chętnie poczekałbym na Philipsa 46PFL9706K/02, ale na razie nie mogę sobie na takiego pozwolić. Jeden potrzebuję na poddasze do studia, tam może być wielki, więc poczekam na OLEDY, jak stanieją za dwa, trzy lata i jeden dla synka do pokoju LED 32", z wszelkimi bajerami i kamerką do Skype. Jak ktoś czytał mój pierwszy wątek z maja, to wie, że oddałem Samsunga UE40ES8000, bo po pierwszym dniu testowania wysiadł mu po prostu obraz, ponoć po jednym dniu usunięto mu usterkę, ale nie wiem co to było. Teraz wiem, że te sterowanie głosem i ruchami rąk to idiotyzm i męczarnia, nie chcę więcej, dziękuję, wolę pilota. Poza tym, on był za jasny, taka lampa.

Będę w międzyczasie edytował ten post i uzupełnię ankietę, bo teraz najpierw chcę kupić do sypiali jeden, albo jeden do salonu, najlepiej, żeby oba miały wyposażenie w kamerkę do Skype, no i obraz najwyższej jakości.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor - 24 m2.
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora - do 4 m.
3.Ile osób zasiada przed telewizorem - 4 osoby.
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - przeważnie na wprost, inne osoby już z boku.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć - stać we wnęce od wystawnego regału z masywnego klonu.
6.Jak słońce świeci w pokoju - czasami coś się odbija, ale słońce świeci raczej na mnie, okno jest po lewej od wschodu, telewizor stoi na południe, mogę zasuwać żaluzje.
7.Jaki masz obecnie telewizor - Philips 32 CRT 16:9.
8.Co chcemy aby telewizor posiadał - WiFi, kamerka Sype i super obraz, odtwarzanie plików MKV.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora - naziemna cyfrowa i satelitarny reciver Humax PR-HD 1000.
10.Jakie urządzenia - patrz wyżej, do tego ew. Netia Spot w domu.
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor - ile się da, raz dzieci, raz ja.
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą - która lepsza, zdaje się, że błyszcząca.
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej - polskie główne publiczne i niemieckie satelitarne, filmy, show, informacyjne.
14.Czy zamierzasz serfować po internecie - oczywiście.
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie - na początek wcale, a może i nigdy, ale dzieciak, może przerzuci się z komputera?
16.Preferencje co do marki - Philips, Panasonic.
17.Preferencje co do wielkości - do 40-42".
18.Co Cię denerwuje w telewizorach - zlewanie się obrazu w cyfrowej TV, pływający obraz, nie ma wyraźnych rozgraniczających kontur wyświetlanych poszczególnych obrazów czy postaci. W CRT tego nie ma.
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień - różnie.
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup - 5.600,-
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne - które lepsze, ale chyba pasywne, 2D ma być najlepszej jakości.

Ankieta dotyczy telewizora w salonie, ale równie dobrze mogę pierwszy kupić do sypialni, zmiana będzie polegać tylko na tym, że tam będzie wisiał na ścianie północnej i słońce będzie w dzień świecić w ekran pod kątem z prawej, przez okno ze wschodu, ale też mogę zapuścić żaluzje.

Aaa, i najważniejsze, ma się automatycznie ustawiać do formatu obrazu. W CRT oglądam większość programów w 4:3 i z boku mam jaśniejsze paski jak leci 16:9. Czy w Plazmie i LED też tak się światło, obraz wżera i wypala matrycę?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak odpowiesz na pytania - to zaznacz warunki w każdym salonie gdzie ma zawitać telewizor. To w Twoim przypadku bardzo ważne - bo stawiasz wysokie wymagania.
 

Jarek.N.

Member
Tak wyglądają warunki, w jakich mają wisieć/stać telewizory. Zdjęcia zrobione w dzień z pozycji oglądającego.
Tu na pierwszym zdjęciu w sypialni ma wisieć na ścianie, z prawej strony okno na wschód, za mną południe, telewizor na ścianie północnej i drzwi balkonowe na ścianie północnej mają prawie zawsze zasunięte żaluzje, tak jak na zdjęciu.
A w salonie ma stać we wnęce, 40" się całkiem schowa, a 42" może być lekko wysunięty i zachodzić na ramę lewej witryny i tak będzie bardziej cofnięty, niż ten mój kloc Philipsa, a nawet nie, bo teraz zmierzyłem i wnęka ma 97 cm szerokości i większość 42" się całkiem schowa. Okno w salonie także na wschód, tylko ja siedzę od ściany północnej i telewizor ma stać na ścianie południowej, od okna odbija się mimo to światło.
 

Attachments

  • 20121002_009.jpg
    20121002_009.jpg
    711,1 KB · Wyś: 619
  • 20121002_014.jpg
    20121002_014.jpg
    815,8 KB · Wyś: 542
Ostatnia edycja:

play007

New member
Bez reklam
Żaden z dziś produkowanych tv nie przetrwa moim zdaniem okresu 7-8 lat.W międzyczasie awaria w postaci padnięcia matrycy i tv wyrzucasz.Wielu tęskni za epoką trwałości crt ale to nie wróci.Nawet jak kupisz najbardziej topowy i najdroższy tv nie licz na superżywotność - gwarancja to najczęściej tylko 2 lata - rzadko 5.Poczytaj wszystkie fora z zakresu tvhd i zobacz jak wielu użytkowników ma problem z płaskimi tv... i nie licz na cud.Teraz producenci robią tak być sprzęt wymieniał często i tylko wydawał kasę i wkółko kupował.Czasy superjakosci takich gigantów jak japońskie Sony dawno przeminęły /Bo i Sony dziś nie z Japonii tylko ze Słowacji a do głosu doszły koncerny koreańsko- chińskie.Pioneera na rynku już nie ma....
Czasy jakości bezpowrotnie minęły.
http://www.hdtv.com.pl/forum/sony/88959-poszukuje-gwaranci-na-model-lcd-sony-40-x-3500-a.html
ten link dla osłody.
a pisanie o 31 latach trwałości to dobry kabaret.....
Tv może chodzić na papierze i 100 tys godzin a w praktyce nawet 6 razy mniej.
 

Jarek.N.

Member
To prawda, a poza tym, jakościowo jeśli chodzi o obraz, to według mnie, ale i chyba w rzeczywistości to telewizory CRT dobrej klasy mają o niebo lepszy obraz w jakości DVD 720p, niż LCD i Plazmy. Następny model po tym moim 100 Hz Philips Pal Plus 32PW 9761/01 Match-Line, chyba już w 1996 roku był wyposażony w technologię Pixel Plus i miał całkiem płaski kineskop, do dzisiaj nie zapomnę, jak chodziłem po Media Markt w Aschaffenburgu i nie mogłem się nadziwić taką wspaniałą jakością obrazu. Gdybym go dzisiaj miał, to wszystkie dzisiejsze płaskie TV by się do niego chowały jeśli chodzi o standard SD i transmisję analogową. W ogóle to później porównywałem go z Sharpem Aquos i pierwszą plazmą Pioneera i też ich bił na głowę. Chyba jednak będę czekał jeszcze z rok, do czasu aż wyłączą u mnie naziemną TV analogową, zanim przerzucę się z moimi CRT na cyfrowe TV LCD czy Plazmę. Analogowe wszystko było lepsze.
 
Ostatnia edycja:

Jarek.N.

Member
No u mnie do dziś stoi 32PW9520 z Pixel Plusem 2, nie jeden LCD i Plazmę by zawstydził w sygnale SD.

No to pomyśl sobie, przez blisko 10 lat w CRT nic się nie zmieniło, a potem już było tylko gorzej, he, he..

Znalazłem ciekawy komentarz:

najlepszy crt na świecie

Opinia o PHILIPS 32PW9520
Opinię dodano: 24.11.2008

Ocena: 5/5



recommendedYes.gif
Polecam ten produkt


Głównie dzięki funkcji Pixel Plus 2 (w nowszym modelu 9551 jest wersja 1), którą można wyłączyć by porównac różnicę, stwierdzam z całą odpowiedzialnością, że jest to szczyt możliwości tej technologii bo następnych juz nie ma... Mam go jako 2-gi właściciel bo przed rokiem lcd były jeszcze bardzo słabe i postanowiłem nabyć go jako przejściówkę na najbliższe 2-3 lata. Potem pewnie kupię coś podświetlanego diodowo ale doświadczenie uczy by wystrzegać się pierwszych modeli więc może 3 generacja będzie faktycznie arta swoich pieniędzy.

PHILIPS 32PW9520 opinie użytkowników - Cokupic.pl
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam

Jarek.N.

Member
Zauważyłem, że Philips 42PFL 6007 codziennie spada o 10 zł, obecnie można go kupić za 3419.06 zł, a nawet za 3424.90 zł z darmową dostawą. Czy jest duża różnica w jakości obrazu między nim, a 7007? Interesuje mnie jeszcze, czy można będzie do niego doposażyć zewnętrzną kamerkę i korzystać w przyszłości ze Skype, czy to aplikacji, czy bezpośrednio z przeglądarki?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Różnice masz w teście.
Raczej ważniejsze są warunki w mieszkaniu.
Do każdego możesz dostać kamerkę Skype.
W sprawie oferty dla niebieskich napisz na PW.
 

Jarek.N.

Member
Interesuje mnie jeszcze jaka jest różnica między modelem 42PFL6007K a 42PFL6057K. Na niemieckim rynku jest 42PFL6057K a na polskim tylko 42PFL6007K. Nie chce mi się wierzyć, że to tylko inny numer. Tak samo jest z Samsungiem, na niemieckim rynku jest model UE40ES8090 a na polskim UE40ES8000. Jeśli nie miałyby być "przypadkiem" do nas pchane telewizory drugiej kategorii, to by te same modele były i u nas i w Niemczech dostępne.

W Niemczech Philips 42PFL6007K kosztuje już 738 euro (idealo.de), co w złotówkach wychodzi 2952 zł (x4), u nas najtaniej dzisiaj można go kupić za 3294 zł. Philips 42PFL6057K można w Niemczech kupić w Saturnie i w Media Markt za 999 euro.

I jeszcze jedno pytanie, jak się przedstawia porównanie Philipsa 42PFL6007K do LG 42LM660S bądź do LG 42LM760S?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Otwórz porównanie i sprawdzisz. Różnice są jedynie w wyposażeniu.
Ale nie sprawdzałem rynku niemieckiego.

Philips ma :
- dodatkowy wbudowany głośnik
- Dual games
- Procesor DUal Core
- Ambilight
- równiejsze podświetlenie matrycy
- 4 okulary w komplecie
- mniejszy input lag
- mniejszy pobór energii (Eisa nagroda)
http://www.eisa.eu/award/56/european-green-tv-2012-2013.html
- lepsza czerń
- wzorcowe blokowanie szumów.
- rewelacyjna płynność obrazu
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...ilips-czyli-nowa-jakosc-w-klasie-premium.html - tu masz test poczytaj.
- świetny design (bezramkowy)
- obsługa extra z poziomu Androida.

http://www.hdtv.com.pl/forum/relacj...prezentacji-nowosci-pfl-6007-7007-8007-a.html - tu masz jeszcze inne możliwości tego telewizora.
Na dniach przybędą nowe widgety więc będzie i pod tym względem super .
 

Jarek.N.

Member
Ale trzeba przyznać, że w LG 42LM660S obsługa pilota Magic Motion jest czymś, co wyróżnia telewizory LG. LG Magic Motion działa jako wypasiona myszka, kursor chodzi bezbłędnie po ekranie i można najłatwiej w ten sposób uruchamiać aplikacje. To lepsze niż nieudane sterowanie głosowe czy męczące ruchy rąk w Samsungach ES8000. Czy aby to jedyna wyróżniająca zaleta LG?
 

marioking

Member
Czy pilocik od philipsa 7xxx wzwyz nie ma zdaje sie tez pointera a'la magic motion?

Sam sie skłaniam ku 6007, ale właśnie ten bajerancki pilocik od 7xxx neci pod względem ergonomii i to sterowanie a'la lg. Bo bardziej mi pasuje pasywne 3d z 6x niż aktywne z 7x. No i zdaje sie ze w 7xxx jest tez lepsze audio co mi nie jest potrzebne bo mam kino, są jeszcze jakieś znaczące różnice przemawiając na korzyść 7xxx?
 
Ostatnia edycja:
Do góry