Panasonic GT50 wszystko o serii (TX-P50GT50 TX-P42GT50)

Franz_

New member
Dzięki Wojo4 za pomoc, rzeczywiście instrukcja nie była czytana ;) jeszcze odnośnie kalibracji , sugerowałes się jakimś gotowcem?
 

mirons

New member
Podepnę się pod temacik jeśli można.
Dwa dni temu kupiłem swoją pierwsza plazme (tx-p42gt50 ), telewizorek bardzo fajny obraz z nośników HD normalnie powala szczena mi opadła na samą ziemię, ale jest małe "ale" obraz sd z kablówki to porażka, obraz jest nie ostry, jakby zamglony , kontury postaci są jaśniejsze a czasami mają zupełnie inny kolor wygląda to trochę jakby oglądać obraz 3d bez okularów, dodam że z tego samego nośnika tv lcd (lg 32") był ok, czy to wina większej przekątnej , plazmy już takie są, czy morze coś trzeba przestawiać, może po jakimś czasie się to dotrze? Moja żona twierdzi że trzeba się przyzwyczaić bo to większy tv.
 

Xisiek

New member
Dwa dni temu kupiłem swoją pierwsza plazme (tx-p42gt50 ), telewizorek bardzo fajny obraz z nośników HD normalnie powala szczena mi opadła na samą ziemię, ale jest małe "ale" obraz sd z kablówki to porażka, obraz jest nie ostry, jakby zamglony , kontury postaci są jaśniejsze a czasami mają zupełnie inny kolor,

Proponuje wylaczyc wszystkie ulepszaczo/poprawiacze/ konwertery obrazu i jezeli na 32 calowym lcd bylo dobrze na 42 pdp powinno byc rownie dobrze. Choc nalezy pamietac, ze jesli sygnal podpiety jest niskiej jakosci to bedzie to bardziej widoczne na 42' niz na 32'.
 

Artex

New member
Panasonic serii GT50 dostępny w polskiej dystrybucji (podobno)

Witam

Jakiś czas temu gdzieś w końcówce maja 2012r. kontaktowałem się z infolinią Panasonica odnośnie dostępności modeli GT50 w polskiej dystrybucji. W odpowiedzi otrzymałem informację, iż ww. seria nie będzie dostępna w Panasonic Polska. W początkach lipca w kilku sklepach internetowych pojawił się model 42GT50 i w związku z tym ponownie pozwoliłem sobie zadzwonić na infolinię, gdzie poinformowano mnie, iż tak jak poprzednio GT50 nie jest dostępne w polskiej dystrybucji. Przy okazji zadałem pytanie dotyczące uprawnień gwarancyjnych dla egzemplarzy z innych źródeł i otrzymałem odpowiedź, iż gwarancja na te odbiorniki jest uznawana przez Panasonic Polska.
Kilka dni temu w ofertach polskich sklepów internetowych zaczęły pojawiać się modele 42GT50 i 50GT50. Będąc przeświadczony, iż sprowadzane są one z innych niż polskiej dystrybucji pozwoliłem sobie wykonać kolejny telefon do Panasonica celem sprawdzenia czy pozyskana w poprzedniej rozmowie informacja o honorowaniu gwarancji przez Panasonic Polska dla odbiorników z "obcych" dystrybucji jest prawdziwa i czy w przypadku ewentualnych kłopotów nie zostanę z przysłowiową "ręką w nocniku". I tu nastąpiło zupełne zaskoczenie - pan z którym rozmawiałem poinformował mnie, iż seria GT50 jest aktualnie dostępna w Panasonic Polska.
Postanowiłem skontaktować się z jednym ze sklepów posiadających w ofercie 50GT50 i tu otrzymałem potwierdzenie, iż oferowany odbiornik pochodzi z krajowych hurtowni Panasonica.
Nie wiem co o tym sądzić. Może, ktoś z obecnych na forum użytkowników ma na ten temat nieco więcej informacji. Byłbym za takowe wdzięczny.
 

xeo151

New member
Bez reklam
Posiadacze GT50 napiszcie coś więcej o swoich TV, bo jestem bardzo ciekawy tej serii i jak wypada w porównaniu z GT30.
 
Ostatnia edycja:

zulian_pl

New member
Witam
Dołączam się do prośby xeo151

Posiadacze GT50 napiszcie coś więcej o swoich TV, bo jestem bardzo ciekawy tej serii i jak wypada w porównaniu z GT30.

Niestety mój roczny 50GT30 miał mały "wypadek" i muszę szybko kupić nowe "pudło", bo dzieciaki żyć nie dają. Na pewno będzie to plazma Panasonica i prawie na pewno GT30 lub GT50. Pytanie jak duże są różnice w obrazie ... :smile:

Serię GT50 oferuje jak na razie tylko kilka sklepów i boję się że za chwilę cena zamiast w dół pójdzie w górę. Ma ktoś w końcu jakieś sprawdzone info dotyczące dostępności tej serii w Polsce ?
 

zulian_pl

New member
Witam wszystkich ponownie.
Nikt nie chciał napisać więc kupiłem GT50 w oparciu o swoje przeczucia i miałem rację. W porównaniu do poprzednika czyli GT30 obraz jest lepszy, kolory bardziej żywe, biel jest według mnie dużo lepszej jakości.
Osławiony efekt 50Hz nie był widoczny na starym więc i na nowym TV go nie zauważyłem ;)
GT50 ma wbudowane WiFi i jest bardziej dopracowany multimedialnie - tutaj Panasonic poszedł do przodu :smile:
Współpraca z routerem w standardzie g i jakość połączenia bez zastrzeżeń.
Na porcie USB działał pendrive 16GB (FAT32) i dysk USB 500GB (NTFS).
Pliki MKV odtwarza bez problemów.
Napisów i wielu jeszcze innych rzeczy nie sprawdzałem, bo TV mam dopiero dwa dni.
Jeżeli ktoś ma pytania to służę pomocą i dobrymi chęciami - czasu odpowiedzi nie mogę zapewnić.
Ogólnie - po raz drugi nie żałuję że kupiłem Panasa.:bober:
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Swoją drogą według jednej recki gt50 tak jak vt50 w przeciwieństwie do st50 ma pure direct mode, co pozwala na włączenie koloru 4:4:4 z PC czy konsoli. Dla mnie różnica przy LCD po włączeniu 4:4:4 była totalna i pewnie tu przy gt50 jest to samo. Za jakiś czas będę kupował nową plazme i jak nie wyjdzie nowa seria to zainteresuje się właśnie tym gt50 a nie st50 (vt50 odpada bo chodzi mi o 42 cale).
 

witjam

New member
Również mam zamiar kupić ten model TX-42GT50 ale zależy mi na pełnej przeglądarce internetowej. Proszę o informację czy można normalnie korzystać z internetu czy tylko z wybranych serwisów?
 

Fatata

New member
Siema!
Ja tez sie przymierzam do zakupu p42gt50, dlatego specjalnie sie zarejestrowalem, by poprosic was o porade.
Na wstepie pragne jeszcze tylko zwrocic uwage, ze korzystalem z tej porownywarki modeli:
panasonic(.)net/avc/viera/eu/comparison_plasma(.)html

Telewizor bedzie sluzyl TYLKO jako monitor do komputera (telewizji w ogole nie ogladam, lasuje mozg), dlatego opcje typu internet sa mi niepotrzebne. Chodzi mi tylko o to:
- Czy bede zadowolony z tego telewizora grajac w gry na full HD?
- Czy nie bedzie problemow z powidokami, jesli bede korzystal np. z photoshopa, internetu itp?

Myslalem o wersji ST, wiec dodatkowo chcialbym sie spytac: czy faktycznie widac roznice pomiedzy neo plasma - neo plasma black 2500? Albo roznica pomiedzy FocusedFieldDrive 2000 a 2500. Bo jesli nie musze przeplacac, to wolalbym zaoszczedzic troche kasy ;)

DZIEKUJE!
 

xeo151

New member
Bez reklam
Według mnie plazma jako typowy monitor się nadaje. Obraz jest dość niewyraźny w typowym użytkowaniu. Gry, filmy jak najbardziej tak, ale nic poza tym.
 
Do góry