Panasonic DMP-BD30 wszystko o tym modelu. Opinie użytkowników.

mgomski

New member
z tego co wiem to PS3 nie ma problemu z divx. Co więcej, posiadając dowolnego laptopa można udostępnić bezprzewodowo wszelkie multimedia dla PS3 i odpalać z MWP. Na psonline.pl jest nawet poradnik jak w ps3 odpalić media-center.
 

espero

New member
jedrek_125 napisał:
Coż , wiec przeciez czyta formaty wsteczne , a ze jest pproblem z plytami , to raczej niewielki problem , biorac pod uwage fakt cen plyt dvd .
Jesli nie ma problemu nawet z divixem co uwazam za duzy uklon w kierunku odbiorcy,bo jaki sens odbierac divix na blue-ray ?? to mysle ze jest sprzetem dosc wszechstronnym !
Ale tak to juz jest , ze jeszcze sie taki nie urodzil co by wszystkim dogodzil ,uwazam ze poza mala niedogodnoscia zamiany tych pozycji dvd ktore mamy na plusach , na minusy wszysko jest ok , ale takie jest moje zdanie , i kazdemu wolno miec swoje ,i do tego inne :) :)
Pozdro

kazdy ma prawo do wlasnego zdania, to oczywiste.
Nie rozumiem tylko skad sa te ograniczenia. Niestety jest ich wiecej i np. dla mnie to bardzo powazne ograniczenia np. JPEG tylko z..... CDR, MP3 tylko z CDR.... To jest dopiero czad... CD?!?!?! Wszystkie zdjecia z cyfraka mam na DVD, MP3 tez. W tej chwili moj player DVD odtwarza wszystko ze wszystkich rodzajow plyt (oprocz bluray;). Dlaczego nowsza generacja, ktora oczywiscie ma nowe funkcje obsluguje tak waski zakres nosnikow? Obsluguje natomiast totalnie egzotyczny format DVD-RAM... Jestem prawie pewien, ze to sa ograniczenia softwareowe. Niestety nowy chip nie jest tak dobrze rozgryziony jak MTK i przerobki szybko nie stana sie mozliwe...
 

jarokar

New member
Jaki firmware

Witam stałem się niedawno szczęśliwym posiadaczem BD30 i mam w związku z nim pytanie jak sprawdzić jaką mam wersję firmware i jeszcze drugie pytanie czy jest wyraźna potrzeba zmieniania na nowszą wersję.
Jak jeszcze się nim pobawię postaram się napisać coś o wrażeniach z urzytkowania .
 

Janunio63

New member
czy wart jest 2500 zł.?

cena wydaje sie z lekka zaporowa...ale spokojnie patrzmy co bedzie dalej...tendencja w ruchu cen jest jednoznaczna
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam pytanie - czy normalne jest, że BD30 nie skaluje płyt DVD? Tzn. opcje powiększania/obcinania obrazu nie działają dla płyt DVD. Jeżeli chodzi o płyty BD to jest oki, mogę się np. pozbyć czarnych pasów, DVD leci bez zmian. PZDR
 

jedrek_125

New member
Skaluje , natomiast musisz ustwic w setupe bd jaki chcesz dostawac obraz , mialem to samo , , domyslnie BD jets ustawiony na format original wiec jak chcesz zeby skalowal to musisz to zmienic w opcjach :)
Gdybys poczytal caly watek to odpowiedz na Twoje pytanie juz padla wczesniej :)
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie zrozumiałeś mnie, nie chodzi mi o płyty w formacie 4:3, a 16:9 (np 2.40:1) z pasami z góry i dołu. Nijak nie mogę powiększyć obrazu i zlikwidować pasów w płytach DVD.
 

samael

New member
Problem z odtwarzaniem DVD-RW

Odtwarzal ktos w BD30 plyty -RW? Na razie sprawdzalem CD-R i DVD-R nagywane z komputera (Nero) i graja bez zarzutow. Dzis sprobowalem DVD-RW i niestety dostaje komunikat ze nosnik jest nieprawidlowo sformatowany. Wiec zrobilem w Nero pelne formatowanie (zajelo jakies 18 min) i nagralem 1 plik (*.avi). Niestety problem pozostal.
Pytanie, jak i czym sformatowac taka plyte zeby odtwarzacz ja "zobaczyl"?
 

jedrek_125

New member
pooh1968 napisał:
Nie zrozumiałeś mnie, nie chodzi mi o płyty w formacie 4:3, a 16:9 (np 2.40:1) z pasami z góry i dołu. Nijak nie mogę powiększyć obrazu i zlikwidować pasów w płytach DVD.
-----------------------------------------------------------------------BD format 16:9 traktuje jako original wiec zawsze bedą pasy , mysle ze wypelnienie ekranu mozesz dokonac funkcjami tv , ja np. w moim PY 85p wylaczam tryb 16:9 , i właczam auto, tv skaluje pełny ekran :)
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Właściwie to wprost odpowiedzi na to pytanie w tym wątku nie ma, chyba że coś przeoczyłem.

Ale mam jeszcze inne pytanie. Czy ten odtwarzacz odtwarza płyty DVD Video z nośników +R +RW? W instrukcji jest to niejasne (w opisie formatu brak DVD-Video, a w kolumnie symboli jest DVD-V). Nie od dziś wiadomo, że Panasonic jest promotorem formatu minusowego, ale to już nie te czasy, aby z ludzi robić sobie .... i ograniczać funkcjonalność.

ArtS :)
 

jedrek_125

New member
No własnie nie odtwarza plusow , mialem may problem bo czesc filmoteki mialem na plus i musialem przegrac :) ale w koncu to nie taki wielki wydatek , raczej ,,niewygoda ,, i czas :) nie musialem tego robic bo mam rowniez dvd ktore czyta wszystkie formaty lacznie z divix . Ale tutaj arts jest inny problem , od czasu wejscia bd30-ki na rynek , byly juz trzy aktualizacje fimware , wiec tak sobie mysle ,ze ,,nacisk uzytkownikow , bo na forach sie duzo mowi o tym bedzie tym czynnikiem ktory spowoduje rozszrzenie funkcjonlnosci
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
jedrek_125 napisał:
BD format 16:9 traktuje jako original wiec zawsze bedą pasy.....

No właśnie, że film z płyty bluray mogę w odtwarzaczu powiększać, żeby zniknęły czarne paski, dla płyt DVD ta opcja nie działa. Stąd moje pytanie czy tylko ja tak mam, czy również inni. Mój TV niestety nie powięszka niestety obrazu w formacie 16:9. PZDR
 

Foxxx24

New member
samael napisał:
Odtwarzal ktos w BD30 plyty -RW? Na razie sprawdzalem CD-R i DVD-R nagywane z komputera (Nero) i graja bez zarzutow. Dzis sprobowalem DVD-RW i niestety dostaje komunikat ze nosnik jest nieprawidlowo sformatowany. Wiec zrobilem w Nero pelne formatowanie (zajelo jakies 18 min) i nagralem 1 plik (*.avi). Niestety problem pozostal.
Pytanie, jak i czym sformatowac taka plyte zeby odtwarzacz ja "zobaczyl"?

A czy czasami nie ma to związku z faktem,ze aby odtworzyc plyty DVD-R/+R trzeba je sfinalizowac natomiast DVD-RW aby pozostalo wielokrotnie nagrywalne nie moze zostac sfinalizowane i dlatego nie jest odtwarzane przy nagraniu na innym sprzecie niz Panasonic'a?:)

Nawet w instrukcji do mojej nagrywarki DMR-EH65 jest informacja,ze plyty nagrane w innym urzadzeniu i nie sfinalizowane nie beda dzialaly i podobnież w druga strone:)

Pozdrawiam:)
 
Ostatnia edycja:

markusp

New member
firmware BD30

Jako ze jest to mój pierwszy post na tym forum chciałem pozdrowić wszystkich forumowiczów. W sobotę nabyłem BD30 i jak na razie jestem zadowolony, sprzęt spisuje się super. Po prześledzeniu wątku chciałem sprawdzić wersje oprogramowania w moim blu rayu. Ku mojemu zaskoczeniu po wciśnięciu Status a potem Display pokazało się w prawym dolnym rogu 1.5. Nigdzie nie mogę znaleźć jakie są różnice co do wersji 1.3. i co ciekawe na stronach panasonic.jp/support/global/cs/bd/download/bd30/bd30_euro jest do ściągnięcia tylko wersja 1.3. Czy któryś z kolegów ma również wyższy numer wersji oprogramowania w swoim BD30?
 

jedrek_125

New member
To prawdziwa ciekawostka , poniewaz zaraz po premierze soft mial nr. 1.1
nastepnie w odstepach tygodniowych byl dostepny update 1.2 , a potem 1.3 ktory jest do dzisiaj jak slusznie zauwazyles .:)
Wydaje mi sie ,ze niebawem bedzie dostepny 1.5 skoro masz juz w bd o takim numerze . Soft na rynek amerykanski ma juz nr 1.8. Caly czas cos dodaja :) wiec nie masz sie co martwic , masz najnowszy soft :)
Pozdro
 

jedrek_125

New member
Do posiadaczy , bd 30 -ka ktora sie obecnie sprzedaje ma soft 1.5 , wiec radze podgladac witryne panasa , bo pewnie lada moment bedie zmiana firmware :)

Do moderatora :) jakim cudem moj post ma znowu nr 130 , czyzby to byla jakas nieprzekraczalna bariera ??:):)
 
Ostatnia edycja:
Do góry