Panasonic DMP-BD30 wszystko o tym modelu. Opinie użytkowników.

jedrek_125

New member
Zdjecie ,,srebrnych glosnikow

to pierwsza proba umieszczenia zdjecia , zobaczymy czy udana
 

Attachments

  • glosniki.jpg
    glosniki.jpg
    48,8 KB · Wyś: 195

Woytass242

New member
wiadomość ogólna

naprawdę się cieszę, że jestem uczsetnikiem tego forum, 1.3 zainstalowałem i oczywiście nie widzę różnic... ale nie oglądam DIVX...choć...macie taki problem, że player domyślnie włącza się w standardowym kodowaniem kolorów na HDMI a nie na rozszerzonym?? przestawiam to na rozszerzone oglądam film, wyłączam sprzęt, włączam i....znowu kodowanie kolorów to STANDARD....
 

jedrek_125

New member
Odp. dla woytasa

Ciekawa uwaga , nawet nie wiem ze taka opcja jest :):) , trzeba bedzie sprawdzic :), jak do tej pory zdazylem obejrzec dopiero jeden film w oryginalnym formacie blue-ray ,,helikoptr w ogniu , bylem zadowolony , choc jest to film upscalowany . A zauwazyles jakas znaczaca roznice miedzy trybem rozszerzonym a standart ?? czy to juz sa takie niuanse ze nie widac ?
 

BitTornado

New member
to wkoncu jaki divx smiga na tym plajerze i na jakich nosnikach,bardzo mnie to interesuje zamierzam nabyc ten player a oprucz ogladania blu,dvd chodzi mi tez o divx.
 

espero

New member
^^ przylaczam sie do pytania. Rowniez bardzo mnie to interesuje. Po zakupie tego bluraya chce koniecznie pozbyc sie zwyklego odtwarzacza dvd...
 

Woytass242

New member
darek1234567 napisał:
Mam pytanie czy mogę upgrade nagrac na płyte w nero burning.
można nagrać jako DATA CD -- albo w PL: Dane CD -- zauważ, że najlepiej wgrać ten plik w główny katalog płyty i najlepiej aby to była płyta CD-R..

p.s.

a tak swoją drogą dziwię się że ktoś chce oglądać kompresowane video (divx) w dobie HD i bluray... nie łatwiej kupić DLINK video player albo jakikolwiek inny chiński oferujący przez lan --> video streaming z całą funckją kodeków?
 

BitTornado

New member
A wiec stalem sie posiadaczem tego cuda, mam kilka pytan do posiadaczy tego playera a mianowicie, w moim starym dvd panasonic dvds-100 byly do wyboru takie funkcje jak kino1 kino 2 normal czy idzie wybrac cos takiego na tym otwarzaczu no i jeszcze chodzi mi o taka fukcje jak wybur RGB poprzez hdmi.

AHA i jeszcze jedno dlaczego jak odpalam dvd to obraz jest w PAL i moge nastawic tv na 100Hz a jak odpalam BD to obraz jest w 60 hz czy idzie wybrac tryb 1080p 50 hz i w telewizorze 100hz?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ArtS007

New member
Bez reklam
Napisz, czy miałeś okazję odtwarzać na swoim poprzednim dtwarzaczu płyty DVD-Video nagrane na nośnikach DVD+RW lub DVD-RW? A przy okazji, jak porównałbyś jakość obrazu z płyt DVD-Video w stosunku do nowego nabytku? Zastanawiam się nad zakupem takiej s100.

ArtS :)
 

BitTornado

New member
Tak mialem okazje otwarzac dvd+ oraz - rw chociasz z dvd - rw jest troche problem wczytuje te plytki troszke dlurzej,Jakosc obrazu z DVD-Video pomiedzy dvd s-100 a DMP-BD30 niezaowarzylem duzych zmian obraz w obuch jest bardzo dobry w dvd s-100 jest bardzo dobry scaler DCDi Faroudja Chip

Pozdrawiam;)

gifspacer.gif
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

espero

New member
Woytass242 napisał:
można nagrać jako DATA CD -- albo w PL: Dane CD -- zauważ, że najlepiej wgrać ten plik w główny katalog płyty i najlepiej aby to była płyta CD-R..

p.s.

a tak swoją drogą dziwię się że ktoś chce oglądać kompresowane video (divx) w dobie HD i bluray... nie łatwiej kupić DLINK video player albo jakikolwiek inny chiński oferujący przez lan --> video streaming z całą funckją kodeków?

W dobie HD i Bluray wiekszosc seriali (np lost) mozna z netu sciagnac w divx SD, poza tym ludzie maja spora kolekcje divx'ow z ulubionymi filmami. Dlaczego maja sie z nimi rozstawac tylko dlatego, ze wszedl nowy model playera, ktory mozliwe, ze nie obsluguje starszych formatow, co jest oczywista glupota ze strony producenta (lub tez celowym dzialaniem...). Nie samym bluray i nie samym materialem HD czlowiek zyje ;)
 

Woytass242

New member
masz rację..w tym ujęciu problemu naturalnie. a co do głupoty Producentów sądzę, że jest to...celowe działanie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jedrek_125

New member
Panasonic jest chyba w porzadku jesli do odtwarzacza blue-ray implementuje kodeki divix , nie widze tu zadnej ..złośliwosci ? ,, mogli przeciez pozostac tylko przy jednym formacie !!
A tak na marginecie pozostaje pytanie czy jak powiedzieli A , to powiedza B i przy nastepnych upgrade dodadza obsluge kodeka DX 50 :) to bedzie dopiero test czy tak naprawde nie boja sie tego formatu jako alternatywy kompredji plikow HD :)
 

Woytass242

New member
Proszę nie cytować (powtarzazc) ostatniej wypowiedzi. ArtS :)

z tego co twierdzą tutejsi forumowicze to "normalne" divx się odtwarzają...co do DX50 -- sam jestem ciekaw jak by je było na tym sprzęcie widać...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

espero

New member
jedrek_125 napisał:
Panasonic jest chyba w porzadku jesli do odtwarzacza blue-ray implementuje kodeki divix , nie widze tu zadnej ..złośliwosci ? ,, mogli przeciez pozostac tylko przy jednym formacie !!
A tak na marginecie pozostaje pytanie czy jak powiedzieli A , to powiedza B i przy nastepnych upgrade dodadza obsluge kodeka DX 50 :) to bedzie dopiero test czy tak naprawde nie boja sie tego formatu jako alternatywy kompredji plikow HD :)

oczywiscie chwala Panasonicowi za obsluge divx. Uwazam jednak (a troche na sprzecie sie znam), ze brak mozliwosci odtwarzania divx z plyty DVDRW jest jakims... celowo wprowadzonym ograniczeniem. Nie widze najmniejszego powodu dla ktorego stream mialby nie byc odczytywany z takiej plyty, a z DVDR jak najbardziej tak... Poza tym MP3 tylko z CDR (CD?!?!?!?!). Ja np cala kolekcje MP3 trzymam na kilku DVDR i zaluje, ze tego rowniez nowy odtwarzacz Panasonica nie obsluguje. Jest to co najmniej dziwne...
 

darek1234567

New member
Po wgraniu nowego softu 1.3 (był 1.1 zakupiony 22.05.2008r.) obraz po HDMI 24p plus SHARP 46XL2E b. dobry ("Black Hawk Down").
Divx też chodzą te które uprzednio nie szły lub pikseloza zamiast obrazu była.
 

klata69

New member
...a czy ktoś przeprowadził już test porównawczy BD30 z Play Station 3 ?

Zastanawiam się czy PS3 jednak nie jest bardziej uniwersalne, a jakość DVD i BD odtwarzana z tych dwóch urządzeń identyczna.
 
Do góry