Panasonic DMP-BD30 wszystko o tym modelu. Opinie użytkowników.

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Płyty czyta i odtwarza:)
Ale Tobie pewnie chodzi o odtwarzanie z płyt +R filmów DivX - tu faktycznie nic z tego - ale to jest przecież podane w specyfykacji.
 

jedrek_125

New member
poch 1968

:) To co jest podane w specyfikcji znam , ale np, nie czyta plikow vob ? a powinien , wiec mysle ze jednak chodzi o to ze byl nagrany na dvd+R
 

jedrek_125

New member
Pytanie do woytasa :)

mam pytanie , ja wlasnie kupiie wczoraj 30-ke :) nie mialem czasu sprawdzic wszystkiego , ale np wrzucam koncert pusl pink floyd i obraz sie nie skaluje automatycznie ?? dopiero moge powiekszyc opcja zoom , dlaczego tak sie dzieje ?
oczywiscie odtwarzacz jest podlaczony po hdmi .
 

jedrek_125

New member
pytanie ?

Czy 30-ka , czyta pliki mkv i avi w rozdzielczosciach 1280 lub 1920 ?
nagrane na zwykle plyty dvd ?? prosze o szybka odpowiedz , bo nie chce ,,marnowac plyt :)
 
Ostatnia edycja:

Woytass242

New member
hej, podaj więcej danych co do koncertu - jaki nośnik? DVD? BLU? jaki masz telewizorek?

co do jakości component contra hdmi - hdmi daje relatywnie większą ostrość a przez to lepiej oddaje szczegóły - w niektórych przypadkach, przy ostro nastawionym kontraście i innych ustawieniach wyświetlacza może to razić sztucznością oraz "komputerowością" obrazu - sugeruję uśrednienie parametrów, np. tryb enhanced color w ustawieniach HDMI, oraz tryb CINEMA w parametrach OUT HDMI.
Component daje obraz bardziej plastyczny, jak lampa we wzmaku daje dźwięk bardziej "muzykalny" ale tutaj też istotne są ustawienia wyświetlacza.

panas ma dobre przetworniki obrazu i chyba delikatnie mówiąc NIEWYGODĄ byłoby oglądanie DVD via component a BLU via HDMI? co do jakości DVD przez HDMI, ja nie mam zastrzeżeń -> a sprawdzałem już wiele konfiguracji choć...obraz jest w ogromnym stopniu zależny od telewizora, bo HDMI podaje obraz bez konwersji w odtwarzaczu - całość odbywa się w TV...więc...jak masz dobry TV to zdaj się na niego - jak masz słabszy, straszy TV wystrzel całość VIA component - błędy będą zamaskowane..

pozdr

Woytass
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jedrek_125

New member
Do woytasa :)

Koncert to Puls Pink Floyd , nagrany na zwyklej dvd-R , na moim ,,starym ,, dvd , obraz skalowal sie opcjami typu 16/9 lub panascan .
a tutaj br podaje 5:4 jak w tv , plazma 42py85 czyli niezla ma ustawiona opcje wyswietlania 16/9 i nic to nie daje , dopiero wejscie w opcje obrazu b-ray moge powiekszyc obraz opcja zoom , ale obeaz jest gorszy niz w dvd . Dlatego pytalem czy w takiej sytuacji nie byloby lepiej podlaczyc po komponencie .ten sam koncert na dvd po euroscarcie wypada idealnie .

mam pytanie dodatkowe :) jesli jestes taki uprzejmy :)- db 30ka odbiera divixa sprawdzales moze czy odbiera divixa w rozdzielczosci hd ? , mam planet earth hd na laptoku , ale to troche niewygody zawsze , nie wiem czy bedzie odbieral jak nagram na zwykle plyty dvd ?
 

Woytass242

New member
1. a jaki masz nastawiony w Blu -> model telewizora? może właśnie 4:3? dlatego masz popsuty aspekt wyświetlania
2. jak ustawiłeś plazmę? proponuję wide -- czyli właśnie 16:9
3. co do koncertu na płycie DVD-R jeśli tak jest jak mówisz...to założę się o każdą kasę, że koncert był długi tak? jeśli tak to (przepraszam nie znam) to jest cięty z oryginalnej płyty DVD - tak? jeśli tak to zakładam, że Twoja płyta to jednowarstwowy DVD-R więc aby się taki koncercik zmieścił Ktoś dokonał kompresji...a to na sprzęcie full HD (i blu i plazma) niestety widać...dlaczego nie widać na component ani scart? bo tam po prostu NIE WIDAĆ SZCZEGÓŁÓW! ot co...na HDMI TAK
4. jeszcze jedno!! uświadomiłem sobie, że ten koncert MOŻE być nagrany w 4:3 a Ty masz w Blu nie nastawione w SETUP 16:9 full -- jest taka opcja i w tejże sytuacji sprzęt wypluwa i plazma przyjmuje video w formacie takim jakim on jest. Ot'co
5. co do divx -- niestety jakbyś śledził od początku ten wątek przeczytałbyś, że nie uznaję Divx -- co innego mkv i x264 ;-) ale to można oglądać z kompa, wątpię by ktoś poza net playerami to wprowadził...

pozdr

Woytass
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jedrek_125

New member
Ddp. woytas :)

1)Tak , miales racje , BR byl nastawiony na jak to okresliles ,, wypluwanie,, 5:4 , i tu tkwil problem :) zmana ustawien pomogla :) , a koncert jest original ,na dwoch plytach bez zadnej kompresjii , polecam z 1994 roku , odbyl sie na kortach w Londynie , wydanie nosi nazwer ,,PULSE,, :) super
Najladniejszy koncert flojdow jaki widzialem - klasyka :) lasery i efekty wyprzedzily swoja ,,epoke ,,:) nie wspominajac juz o muzyce .
2) Nie badz sarkastyczny :) watek z divixem sledzilenm i Twoje zdanie znam , nie mniej jednak biorac pod uwage znajomosc tematu , mialem nadzieje ze to wiesz :) , juz sprawdzilem sam :) nagralem i pomimo ze BR czyta divix to jest to divix 3 , niestety nie czyta divix 6 :), a szkoda bo byloby ,,wygodnie ,,
Pozdro
Ps . tak czy inaczej niezle byc w klubie HDTV I BLUE-RAY Panasa :))) nie sadzisz ?:)
 

adalo

New member
Woytass242 napisał:
tak! tutaj się w 100% zgadzam, zanczy nie wiem czy DVD-Audio nie łyka...bo..Panasonic uwielbia w instrukcji nie o wszystkim pisać...ale jeśli ma to być odtwarzacz VIDEO to nie znam lepszego a w łódzkim Zielpolu można go dostać za 1799--1750zł brutto z 36miesięczną gwarancją!
Przepraszam za być może lamerskie pytanie ale gdzie to jest napisane że gwarancja 36 miesięcy? Dostajesz kartę gwarancyjną? Czy może tylko fakturę? Jakie dokumenty odnośnie gwarancji stosuje teraz Panasonic? :(
 

Woytass242

New member
dostajesz dowód zakupu i drukowaną gwarancję na 36miesięcy.

co do przepisów omijających tą konkretną promocję - choć nie wiem czy ona nie była czasowa - Panasonic nie daje już karty gwarancyjnej jak dawniej tylko stosuje tzw. e-gwarancję którą wypełnia się na www oraz nanosi się tam dostawcę i numer dokumentu zakupu w Polsce - niezbędny do roszczeń gwarancyjnych

pozdr

Woytass
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jedrek_125

New member
Pytanie do woytasa

mam pytanie , czy moze doczytales sie lub sprawdziles czy bd 30 to multiregion ?, bo ja jakos nie moge sie doszukac inf . na ten temat :)
 

Woytass242

New member
Nie doczytałem się ale szczerze wątpię...BD i Sony są restrykcyjni...pewnie region europa i kwita.

pozdr
Woytass
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Woytass242

New member
dzięki! zapodaję nowy firmware i opowiem co mi się zmieniło...jeśli to zauważę - hehe..


pozdr

Woytass

wiesz..dzięki Twojemu wyśledzeniu nowego firmware do mojej maszyny czuję się luxsusowo :)

żyć nie umierać, hdtv.com.pl śledzić :)

pozdr

Woytass
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jedrek_125

New member
Do Woytasa :)

Ok , ja jeszcze nie na tyle poznałem menu , wiec mogłbym nawet niezauwazyc takich zmian :)
Czekam z niecierpliwoscia na informacje , jakie by nie byly :) bo tak jak mowisz , moze sie tak skonczyc ,ze zmieni sie nr. firmware , i nic poza tym :) , mam nadzieje ze zmiany dotycza poszerzenia zaimplementowanych kodekow , jak to mowia ,,od przybytku glowa nie boli ,,:) ha ha .
A jesli chodzi o komfort towarzyszacy nam uczestnikom forum , to masz calkowita racje , co dwie glowy to nie jedna , a jesli wszyscy , a widze ze wiekszosc tak robi dolazą swoja cegielke , to ten watek moze sie zamienic w małe kompendium wiedzy ,z ktorego jak dobrze pojdzie beda korzystac pracownicy Panasonic Polska :) ha ha !! czego i im , i nam zycze :)
Pozdro
 

drummer44

New member
Witam
Właśnie nabyłem bd30.I po wgraniu nowego firmware zauważyłem ,że divxy są wyświtlane prawidłowo,wcześniej na niektórych obraz był rozmazany.No i nie odtwarza nagranych AVI na DVD+ a szkoda bo nagrywam tylko na plusach.Nie wiem czy soft ze strefy A też nie czyta AVI nagranych na DVD+.Trzeba będzie się zaopatrzyć teraz w DVD z minusikiem.Może ktoś wie jakie są różnice między bd30 ze strefy A i B.Fakt jest taki ,że B mają soft 1.6.
 

jedrek_125

New member
Odp. Drummer

To fajnie , przybywa nam w klubie BD 30 uzytkownikow :)Niestety co do + to tak juz ma - nie czyta zadnych :) ani dvd ani cdr , wiec to musi być swiadoma decyzja firmy , dlaczego ? spytasz :) nikt tego nie wie .
Jesli divix chodzi lepiej to dobrze , mam nadzieje ze kolejne softy uwzglednia kodek DX50 , moznaby wtedy odbierac divix w rozdzielczosciach HD , a tak wwszelkie ogladanie divix na BD nie ma sensu , bo jak juz wczesniej woytass wspomnial na tym forum , nie po to mam BD 30 , zeby ogladac na nim divix , od tego mam zykle DVD dobrej klasy :).
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry