Panasonic DMP-BD30 wszystko o tym modelu. Opinie użytkowników.

Woytass242

New member
odp NIUANSE

widać! myślałem..WIDAĆ jak cholera...dla mnie bynajmniej...kolorów jest więcej po prostu - nie mylić z przejaskrawieniem! - sprawdź i podziel się spostrzeżeniami... Helikopter się nadaje...jest robiony na dokument...bez retuszu kolorów...
 
Ostatnia edycja:

jedrek_125

New member
Cześć , woytas :) , dopiero dzisiaj bede mogl sprawdzic te opcje z kolorami bo okazalo sie ze n-ka daje do N-box recordera tylko kabel scart :) smieszne , i w zwiazku z tym moj kabelek marki Hama poszedl do telewizji :)
Do playera zamowilem sobie juz taki dosc dobry techlinka wiress CR :) za 169 zl mam nadzieje ze obraz nie bedzie gorszy :) ha ha .
Dzisiaj pierwsze odpalenie po pracy :)
Pozdrawiam
Ps
nabylem koncert Santany z monroux z 2004 r. koncert zostal nagrany kamerami hdtv w pełnym HD , obraz powala , dźwiek tez , polecam tym bardziej ze cena 70 zł jest do przyjecia :)
 

Woytass242

New member
działaj i opowiadaj co widzisz...ja UNIPHIER Panasa chwalę ale dziś poddam go max próbie...film z 1927...zdaje sie roku....reżysera o nazwisku Langr -- METROPOLIS, niemy, facet wyskoczył do przodu o 50-70lat? mam wersję odczyszczoną (w koncu obróbka wcześniej to czysty analog) - remasterowaną...zobaczymy te kolory: czarne i białe - hehe - ale tak poważnie, w Panasie 35 brak jednej rzeczy, video IN, jak jest w CD Cambridge Audio chociażby, coby użyć tego genialnego codeca do konwersji video z innych źródeł...marzenia...bo przecież od czego są audiofilskie video convertery za circa 20.000zł marki np. Anthem itp? no właśnie... pozdrawiam video i przede wszystkim audio maniaków, którzy słyszą nieakuratnią FAZĘ jak ja... (wtajemniczeni i domyślni wiedzą o co kaman) Woytass
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie miałem okazji obejrzeć tego filmu, ale nie spodziewałbym się tam dynamicznych scen. Więc test przejdzie poprawnie.

ArtS :)
 

jaroslawp

New member
Arts: polecam ten film. I ma całkiem sporo scen dynamicznych. Reżyser wyprzedził swoją epokę o parę dziesięcioleci. Urywki z tego filmu są w teledysku grupy Qeen "Radio Ga Ga" - do obejrzenia na youtube.
 

jedrek_125

New member
A jednak sie myliłem , po zmianie kabla z hamy na techlinka wiressCR obraz zyskal na soczystoci kolorow i na szczególowosci , obejrzałem drugi raz helikopter w ogniu , i nowe doznania , i jak tu wierzyc slowom niektorych osob ze to sa wszystko kable cyfrowe i nie ma znaczenia co ,,wkładamy ,, w gniazdo hdmi - definitywnie ,,obalam ten mit ,, :) jak w Discovery - kable maja znaczenie i nie sluchajcie ze nie warto ,,zainwestowac w nie,,te 200, czy 300 zł .Warto !
pozdrawiam :)
 

pawek

New member
Nigdy tego nie sprawdzalem ale znajoma chciala obejrzec jakies filmy i okazalo sie ze napisy dzialaja nie sprawdzalem w jakim formacie ale wydaje mi sie ze bylo to .txt
 

Aster(L)

New member
pawek jeżeli posiadasz ten sprzet i miałbys chwilke czasu poprosze sprawdz to dla mnie,posiadam mnóstwo płyt w formacie divx i szukam blu ray, który by mi je odtworzył z napisami.Wiem,że era HD i dla niektórych oglądanie tego formatu na sprzecie Blu Ray+Plazma jest troszkę dziwnym pomysłem ,ale filmy które mam były bardzo trudne do zdobycia na divx a co dopiero w HD więc zalerzy mi na tym.Z góry bardzo dziękuje;)
PS. Oczywiscie w specyfikacji technicznej nic na ten temat nie ma a i w Panasonic Polska nic o tym (zresztą jak zwykle) nie wiedzą.
 
Ostatnia edycja:

jedrek_125

New member
Panasonic bd dmp30 odtwarza wszystkie divix :) niestey musisz sprawdzic na kjakich pytach masz nagrane , bo niestety akceptuje wylacznie dvd-r, i dvd-rw , tak wiec jak masz na plusach bedziesz musial przegrac na minusy .
w instrukcji jest o tym napisane :) na jakich formatach plyt i jaki divix odtwarza :)
a tak w ogole to zostaw sobie jakie badz dvd , ja tak zrobilem , i nie ,,męcze, bd innymi plytami , chyba ze dobrze zrealizowane plyty dvd :)
Pozdr.
 

espero

New member
^^ fatalnie :(
wszystko mam na plusach. I jeszcze do tego z 50 czystych +R. To ograniczenie jest smieszne... Dam sie zalozyc, ze nie jest to ograniczenie hardwareowe, ale softwareowe... wprowadzone z dziwnych przyczyn...
 

markatan

New member
espero napisał:
Dam sie zalozyc, ze nie jest to ograniczenie hardwareowe, ale softwareowe... wprowadzone z dziwnych przyczyn...

Nie mam tego sprzętu ale też mi się tak wydaje.
Mam nagrywarkę Panasa DMR-EH68 i czyta DIVX'y z płyt DVD+R , -R
Za to są problemy z DWD-RW , z +RW nie wiem bo nie mam takich.
 

jedrek_125

New member
:) no wlasnie nie ma i tu jest podstawowy problem , natomiast co do formatow plyt , to w koncu nie widze tutaj zadnego problemu , kupujesz sprzet i poslugujesz sie plytami ktore pasuja , a jesli masz cos na plytach ktorych dany sprzet nie czyta , to akurat nie jest to wielki wydatek zamienic format , zreszta to jest odtwarzacz BD , w zwiazku z tym wkladanie do niego plyt dvd ma sens jedynie w przypadku bardzo dobrze zrealizowanego materialu , w innym przypadku sa od trego playery dvd.
Przeciez trudno miec pretensje o to , ze nawet najlepsze dvd nie czyta plyt blue-ray , wiec po co stwarzac problem w ,,drugą,, strone mam bd i dvd , i nie ma zadnego problemu !!
 

espero

New member
uwazam, ze nie masz racji. 99% osob (w tym ja) zamierza sie pozbyc odtwarzacza DVD. Odtwarzacz bluray rowniez powinien czytac wszystkie formaty wstecz. Nie widze powodu, dla ktorego mam kupowac sprzet, ktory nie czyta kolekcji plyt, ktora juz mam. Zamierzam korzystac i z bluray i z dvd i z divx... Oczywiscie alternatywa jest bardzo skromna w stosunku do BD30... niestety...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jedrek_125

New member
Coż , wiec przeciez czyta formaty wsteczne , a ze jest pproblem z plytami , to raczej niewielki problem , biorac pod uwage fakt cen plyt dvd .
Jesli nie ma problemu nawet z divixem co uwazam za duzy uklon w kierunku odbiorcy,bo jaki sens odbierac divix na blue-ray ?? to mysle ze jest sprzetem dosc wszechstronnym !
Ale tak to juz jest , ze jeszcze sie taki nie urodzil co by wszystkim dogodzil ,uwazam ze poza mala niedogodnoscia zamiany tych pozycji dvd ktore mamy na plusach , na minusy wszysko jest ok , ale takie jest moje zdanie , i kazdemu wolno miec swoje ,i do tego inne :) :)
Pozdro
 
Do góry