panasonic bd35/55

Foxxx24

New member
Ten sprzęcik dopiero co wszedł więc jest mało informacji:)

Ja razem z plazmą będę brał BD55

A typy odtwarzanych płyt razem z AVCHD masz tutaj:

http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=4146 :)


Mam nadzieję,że to są odpowiedzi na Twoje pytania:)

Z tego co ja widzę,to ten sprzęt odtwarza nagrane płyty,ale tylko jednokrotnego nagrywania,jednowarstwowe oraz nagrane w formacie BD video

Pozdrawiam
 

lord1972

New member
loleklolek napisał:
Panasonic DMP-BD55EG-K Blu-ray Disc-Player, DivX

Odtwarzane nośniki:
* BD-Video (BD Live Profile 2)
* BD-RE
* BD-MV
* BD-R
* BD-MV
* DVD-Video
* DVD-RAM
* DVD-R (DL)
* DVD-RW
* DVD+R (DL)
* DVD+RW
* Audio-CD
Odtwarzane formaty
* MP3 (CD-R/RW)
* JPEG (SD, BD-R/-RE, DVD-RAM, CD-R/-RW)
* DivX (CD-R / RW, DVD-R / RDL)
* AVCHD
Video:
* Procesor UniPhier
* P4HD-Technology
* 1080/24p
* Deep Color / x.v.Color
* 16-Level Motion Detection
* Diagonal Processing
* Skaler 1080p
* Progressive Scan PAL/NTSC
* Video D/A 148,5MHz/12bit
Audio :
* 192 kHz/ 24Bit Audio D/A
* Digital Remaster Processing
* Dolby Digital Plus (Decoder , Bitstream via HDMI) Tu leży piesek pogrzebany.Stąd chudziej i
* Dolby TrueHD (Decoder , Bitstream via HDMI) taniej.Ale może być.
* DTS-HD (Decoder , Bitstream via HDMI)
* Advanced Virtual Surround Sound
* Dialogue Enhancer
* PCM-Audio
* MPEG2
Viera-Link (HDAVI Control 3) Złącza:
* HDMI (Ver. 1.3)
* Ethernet
* SD-HC Card Slot
* Komponent
* Digital audio out (Optic + coaxial)
* S-Video
* AV
* Audio-out: 7.1 ,
Wymiary/waga: 43,0 x 5,5 x 24,9 cm - 2,6 kg
Z tego co wyczytałem na stronie panasonica to nieczyta dvd+r/rw.Ale może sie myle.Mam pytanie czym sie różni zasadniczo 35 od 55
 
Ostatnia edycja:

mario62

New member
Najpierw chciałem się przywitać i podziękować wszystkim za pomoc w wyborze sprzętu, który kupiłem kierując się Waszymi wskazówkami. A są to Panasonic py80 42 cale i odtwarzacz BD35.
Pięknie wszystko gra.
Mam jednak teraz problem. Otóż za diabła nie mogę odtworzyć płyt bd-r nagranych na nagrywarce LG w PC-cie. Ona sama odtwarza natomiast Pasikonik nie.
Na stronie producenta istnieje informacja: "BD-MV (BD-R wersja2) - jest".
Co to właściwie oznacza ta wersja? Na płytkach TDK i Verbatim doczytałem się wersji1.1. Nigdzie ani nikt nie słyszał (nawet serwis autoryzowany we Wrocku) o wersjach. Czy ktoś "posiada wiedzę"? Czy Wam odtwarza takie płyty?
Nagranie to koncert Santany - chciałem mieć jedną w domu i jedną w pracy.
Proszę o pilną odpowiedź bo zniszczyłem już kilka płyt - a są drogie:(.
 

gipsmen

New member
Mp3 Dvd

Czy ktos fizycznie sprawdzal na 55 czy łyka mp3 nagrane na dvd+-r/rw?

bo tak to chyba ma wsio :)

(pytam dlatego ze "podobno" sa rozne opinie o dvd z mp3 ale nikt niegdy tego nei sprawdzil fuzycznie

pozdrawiam i czekam na odp
 

luzak34

New member
mialem caly weeknd wolny to czytalemn czytalem i nawet polazlem do shop@panasonic... no i tak: nie ma na rynku nic co gra wszytko - moze z chipem sigmy 8644 pojawi sie BD player + divx + mkv itd.. ale mysle ze nie szybko. Wszelkie kukurydze (nmt) maja po prostu klopot z licencja na blueraya.. kosztuje podobno gigantyczne pieniadze. Jedyne co sie nawinelo to jest diune ale o blueraya tylko wspominaja przy okazji wiec pewnie gra ripy tylko.... Gdyby Panasonic dodal do swojego cacka dekodowanie Matroski a mysle ze dla czipu unipher nie bylby to problem, to BD35 zawojowaloby rynek dosc szybko... Ogolnie powiedzialem zonie zeby mi na gwiazdke kupila BD35 :)

i linkow podac nie moge... bo to moj dopiero drugi post :)
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Panasonic BD35 by mi pasował już miałem go zamawiać.

Jednakże może taka alternatywa Samsung BD-2500.
http://www.skapiec.pl/site/cat/28/comp/397837


Sprzęt bardzo chwalony za procesor REON.
 

tom226

New member
Witam, mam pytanie czy PANASONIC BD-35 odtwarza plytki DVD+R w formacie DVD-VIDEO???.Jestem tuz przed zakupem tego sprzetu a filmy DVD mam w 95 % na DVD+R
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Pomocy!!!!!!!!!!

Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem Panasonica BD35.

Prezentuje się bardzo ładnie. podłączyłem go do Plazmy 42PV80 i obraz wymiata!!!

Włączyłem film Patriota..... i to jest TO.

Ale żeby nie było tak słodko.... Dźwięk podłączyłem do amplitunera Yamaha kablem optycznym i brak sygnału.... / nie posiada wejścia HDMI /

Wyłączyłem dźwięk po HDMI - gdy jest włączony jest sygnał na TV. Po wyłączeniu dźwięk powinien na wyjściu cyfrowym, ale go nie ma. Ustawiałem PCM i Bitstream i nic, dźwięku jak nie ma tak nie ma....

Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć co trzeba ustawić...????

Wiem wiem, że trzeba czytać instrukcję, ale nie mogę dojść do ładu z tym dźwiękiem, swoją drogą instrukcja jest w wielu językach z wyjątkiem polskiego...

POMOCY!!!!!!!!!!!!!!

Edit

Okazało się, że mój kabel optyczny był walnięty!!!!!
Kupiłem nowy i dźwięk pięknie śmiga!!!

Idę testować sprzęcik.....
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No i moje pierwsze wrażenia z obcowaniem z modelem Panasonic BD35.

Sprzęt prezentuje się ładnie. Po podłączeniu - brak polskiego menu, ale konfiguracja podstawowa nie jest trudna.
/ pomijam mój problem z przewodem optycznym, który był uszkodzony i bardzo mnie zdenerwował :twisted: /.

Na pierwszy ogień poszedł Patriota. A że mam też wydanie DVD to mogę porównać i powiem tak widać znaczną różnicę na korzyść Blu-Ray oczywiście.

Także pod względem dźwięku, pomimo, że mój amplituner nie posiada dekoderów HD / jak w podpisie /.

Także wstępne wrażenia bardzo pozytywne. Odtwarzacz zakupiłem za 899zł w sklepie Zadowolenie.pl i uważam, że to dobry zakup. Z pewnością można kupić dużo lepszy sprzęt, ale ten mnie zadowala i pasuje do plazmy Panasonic.

Jak już go dokładnie przetestuję to napiszę coś więcej.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No i moje pierwsze wrażenia z obcowaniem z modelem Panasonic BD35.

Sprzęt prezentuje się ładnie. Po podłączeniu - brak polskiego menu, ale konfiguracja podstawowa nie jest trudna.
/ pomijam mój problem z przewodem optycznym, który był uszkodzony i bardzo mnie zdenerwował :twisted: /.

Na pierwszy ogień poszedł Patriota. A że mam też wydanie DVD to mogę porównać i powiem tak widać znaczną różnicę na korzyść Blu-Ray oczywiście.

Także pod względem dźwięku, pomimo, że mój amplituner nie posiada dekoderów HD / jak w podpisie /.

Także wstępne wrażenia bardzo pozytywne. Odtwarzacz zakupiłem za 899zł w sklepie Zadowolenie.pl i uważam, że to dobry zakup. Z pewnością można kupić dużo lepszy sprzęt, ale ten mnie zadowala i pasuje do plazmy Panasonic.

Jak już go dokładnie przetestuję to napiszę coś więcej.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Ale filmy divx nagrane na płytach CD spokojnie odtwarza - właśnie sprawdziłem - chociaż na tym mi akurat wcale nie zależy. Nie w tym celu kupiłem odtwarzacz Blu-Ray.....
 

gipsmen

New member
marciniozo sluchaj a czy moglbys sprawdzic czy lataja mp3 nagrane na plyte dvd? (na cdr/w wiem ze jest ok a nie wiem jak na dvd)

dzieki z gory
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No sprawdziłem na TDK+R i nie chce otworzyć tej płyty z nagraniami w mp3. Chwilowo nie mam innych płyt bo dużo testów już zrobiłem i brakło.

Ale z tymi płytami to jest rożnie np. moja nagrywarka DVD LG RH278 nie chce nagrywać płyt DVD DL Emtec. A Verbatimy zapisuje bez problemu i są one później odczytywane w innych odtwarzaczach.
 
Do góry