panasonic bd35/55

benk07

New member
Jestem ciekaw jaka będzie cena BD55.
Mam nadzieję, że zblizona lub ew. niewiele wyższa od Sony S550.
W sieci znalazłem już kilka krajowych sklepów, które oferuję S550 za ok. 1350 zł.
Fajnie gdyby niebawem pojawiły się jakieś opinie/testy tych 2 playerów. Szczególnie interesuje mnie jakość audio, jaką oferują analogowo na wyjściu 7.1.

Pewnie kupie tego, który lepiej z tym sobie będzie radził.
 

janusz

New member
Bez reklam
mobor napisał:
skoro 55 ma być tanszy to na pewno bedzie jeszcze bardziej tendetny i "plastikowy"
U mnie w miescie powstał pierwszy w Europie oficjalny salon Denona - dają 10% off na cały asortyment. Chyba czas na zakupy :)
Z tą opinią nie można się zgodzić (odnośnie porównania nowego modelu do starego), nawet gdyby w tym przypadku okazała sie prawdziwa. Jak z każdą technologią wprowadzaną, każdy nowy model danego producenta jest nieco lepszy od poprzednika, a cena wyrażnie niższa. Tak będzie do czasu aż odtwarzacze Panasonica czy Sony wyposażone w dekodery dojdą do ceny około 500 zł (rok, góra dwa). Wyższa cena w pierwszych latach spowodowana jest koniecznością dużych nakładów na rozwój formatu BR.
Zgodzić sie natomiast muszę, iż produkty typu Panasonic są może nieco tandetne i "plastikowe" w porównaniu z np. Denonem (choć to też dla wielu tandetna japońska masówka przy produktach brytyjskich). Jednak dla conajmniej 95 % użytkowników nie będzie to miało znaczenia, dla użytkowników formatów MP3 czy DivX Panasonic to zbędny luksus, oni zaczekają na Mantę.
 

gerost

New member
loleklolek napisał:
Panasonic DMP-BD55EG-K Blu-ray Disc-Player, DivX

Odtwarzane nośniki:
* BD-Video (BD Live Profile 2)
* BD-RE
* BD-MV
* BD-R
* BD-MV
* DVD-Video
* DVD-RAM
* DVD-R (DL)
* DVD-RW
* DVD+R (DL)
* DVD+RW
* Audio-CD
Odtwarzane formaty
* MP3 (CD-R/RW)
* JPEG (SD, BD-R/-RE, DVD-RAM, CD-R/-RW)
* DivX (CD-R / RW, DVD-R / RDL)
* AVCHD
Video:
* Procesor UniPhier
* P4HD-Technology
* 1080/24p
* Deep Color / x.v.Color
* 16-Level Motion Detection
* Diagonal Processing
* Skaler 1080p
* Progressive Scan PAL/NTSC
* Video D/A 148,5MHz/12bit
Audio :
* 192 kHz/ 24Bit Audio D/A
* Digital Remaster Processing
* Dolby Digital Plus (Decoder , Bitstream via HDMI) Tu leży piesek pogrzebany.Stąd chudziej i
* Dolby TrueHD (Decoder , Bitstream via HDMI) taniej.Ale może być.
* DTS-HD (Decoder , Bitstream via HDMI)
* Advanced Virtual Surround Sound
* Dialogue Enhancer
* PCM-Audio
* MPEG2
Viera-Link (HDAVI Control 3) Złącza:
* HDMI (Ver. 1.3)
* Ethernet
* SD-HC Card Slot
* Komponent
* Digital audio out (Optic + coaxial)
* S-Video
* AV
* Audio-out: 7.1 ,
Wymiary/waga: 43,0 x 5,5 x 24,9 cm - 2,6 kg





A to to niby co to jest?
 

mobor

Banned
Czaję się na transport DVD-2500BT
Ale ja mam trochę inną sytuację ;) Mamw domu w sumie już 3 playerry Bluray /wliczając PS3/ wiec cisnienie na zakupy nie jest aż tak duże. Na razie się przyczajam. Idealnym dla mnie byłby 3800 w cenie 2500 - wtedy nie miałbym żadncyh wątpliwości co i kiedy kupić :)
 

wujo1

New member
mobor to sobie zaszalejesz gratulki ja to może ps3 to na święta z tatą się zrzuce ale 500 i 300 potaniały ale musze wkońcu jechać bo zbieram się i dupa
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Witam,
już chciałem kupić BD50 jednak jak szybko się pojawił tak szybko zniknął. W ofercie panasa są już te dwa nowe modele w dość dobrej cenie jednak nie wiem czym one się w sumie różnią (prócz ceną 350zł) bo chyba żaden z nich nie dekoduje nowych formatów HD i nie podaje ich na analog, jak to z nimi jest?? 55 ma wyjście 7.1 jednak w opisie jest podane, że DD HD i DTS HD ma tylko wyjście strumienia :( No to w sumie po co to 7.1?? Widział ktoś już te modele, jak to z nimi jest w rzeczywistości??
Chciałem kupić BR panasa jednak z możliwością dekodowania formatów HD na analog bo nie chcę zmianiać ampli.

Dzięki za info
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Witam ponownie,
to jak to jest z tym nowym BD55, dekoduje nowe standardy HD i puszcza je na analog z możliwością podłączenia do starszego ampli czy tylko sygnał przez HDMI??
 

mirek58

Member
BD55 pomocy

witam!
kupiłem panasa bd55 -wczoraj dojechał -ciesze się jak gwizdek!!!!:)
ale nie ma polskiej instrukcji. co powinienem zrobić w ustawieniach?????
nie znam języków obcych. na razie podłączyłem hdmi do tv i optykiem do
ampli onkyo 575. czy to jest optymalne?

tv jvc 47 v80
ampli onkyo 575

ps. obraz bajka- nie rozumiem czemu tak długo zwlekałem z zakupem bd.
 

zn21

Member
a czy BD55 ma analogowe wyjścia 5.1? pytam bo BD35 wg. opisu ma a w rzeczywistości niestety nie ma wyjść 5.1 na cinch!!!. Czy podobnie jest w BD55?
 
Do góry