panasonic bd35/55

Korniszon

New member
Witam - mam pytanie - przy rozdzielczosciach widze cyfry np.; 1280x720 5 Mbps , albo 1920X1080p 11 Mbps, innym razem 5.750 Mbps.
Co oznaczają te cyferki - czy1920 X1080 11Mbps jest lepsze od 5.750 Mbps?.Dzieki
 

Q.bak

New member
1280x720 albo 1920x1080 to rozdzielczości obrazu.
w Mbps podawana jest ilość danych jakie zawiera 1 sekunda obrazu (np. 5Mbps oznacza, że w ciągu sekundy jest "wyświetlane" 5Mbit (słownie: pięć megabitów) danych.
Jeśli film ma powiedzmy 25fps (klatek na sekundę) to każda klatka ma ok 205kb (kilobitów).
Im wyższa wartość tym plik z filmem zajmuje więcej ale ma też lepszą jakość.
 

Korniszon

New member
marciniozo i Q.bak - dzieki - bardzo.
Mam pytanie - nagrałem plik BluRay 1920 X 1080p. DTS. X264 .dxva-Eureka, czy po przepuszczeniu go przez txMuxer. AVCHD będzie chodzil na panasonicu BD35 .
I jeszce jedna sprawa - jakim programem mozna podzielic ten plik - plik ma ok.9GB.
 

Korniszon

New member
Witam - marciniozo - robilem to programem TsRemux wszystko mi załatwił.Przpusciłem przez niego, ale wybrałem funkcje bluray ,jednoczesnie ustawilem żeby mi podzielil plik. Koncowy plik wyszedl m2ts ,przelecialem go potem tsMuxerem ustawiłem na AVCHD potem Imgburn i wszystko mi gra. pozdrawiam
 

gawroni

New member
Jak wygląda sprawa z obsługą napisów przy divxie ? Czy poprawnie wyświetla polskie znaki, obsługuje txt czy trzeba konwertować na formaty typu srt ?

Pozdrawiam
 
Do góry