Panasonic 47DT60 test - zaproście mnie do siebie a będę Waszą radością.

ssajki

New member
Witaj, czy mógłbyś wytłumaczyć co miałeś na myśli pisząc "nie ma możliwości dublowania kanału kodowanego z kodowanym" - czy chodzi o to żeby ten sam kanał oglądać i nagrywać?

Jeśli chodzi o "czy jest możliwość przerzucenia obrazu z drugiej szczeliny na komputer, tableta czy smartfona" to jak najbardziej jest to możliwe (w DT60, ponieważ jest on serwerem DLNA), na komputerze (testowane na Windows 7) wystarczy Windows Media Player, albo VLC żeby odebrać strumień wideo.

poza tym ... można też ten strumień za..sać na dY$kU

Jeśli chodzi o dublowanie to chodzi o tę aplikację, która pozwala na wyświetlanie dwóch kanałów jednocześnie obok siebie. Nagrywanie działa normalnie.

Wiem, że ze strumieniowaniem obrazu nie ma problemu w przypadku jednego modułu ale nie wiem jak będzie się zachowywał przy dwóch modułach.

Dziś wymieniam TV, bo okazało się, że 50 cali to za mało i wymieniam na 55 :D W poniedziałek pewnie się będę dalej bawił z TV.
 

ssajki

New member
A możesz opisać problem dokładniej bo opis jest zbyt lakoniczny, żeby ew. Ci pomóc
Przed wymiana rutera (wifi) wszystko działało: DLNA, łączenie za pomoca smartfona "romote2". Zmieniłem na nowy, lepszy ruter i TV łączy się z internetem ale nie mogę postawić DLNA i połączyć remote2 z TV.

Wydaje mi się, że będę musiał jakoś ruter wifi ustawić, może gdzieś jest jakaś blokada?
Jestem laikiem, dlatego mogę być mało precyzyjny.
 

gradziu1974

New member
W Panasonic DT60 (takim tv dysponuję) można zapisać listę kanałów TYLKO dla tv-sat, nie da się tego zrobić dla kablówki. ...

Przepis na zapisanie i późniejsze wczytanie posortowanej listy kanałów (tylko TV SAT)

1. Upewnij się, że wybrałeś TV-SAT w opcjach (nie TV-analog, nie TV-K i nie TV-Naziemna, tam nie znajdziesz opcji "wymień listę kanałów")
2. Wchodzisz w "menu", dalej w "konfigurację" i "inne ustawienia", a następnie w "wymień listę kanałów",
3a. wybierasz opcję "eksportuj" w celu zapisania aktualnej listy kanałów na pendrive (w starszych modelach zapisywało się na kartę SD, w nowszych, jak DT60 na pendrive) lub
3b."importuj" jeśli chcesz listę kanałów wczytać z pendrive.

Taką zapisaną listę kanałów z TV w postaci pliku 'svl.bin' edytujemy w ChanSort i później już posortowaną wedle naszego uznania wczytujemy do TV. (patrz 3b)
 

gradziu1974

New member
Tak, testy wykonywałem na posiadanym DT60, co do modułów to muszę sprawdzić, w tej chwili nagrywam film i nie dam rady wyciągnąć modułu

mam Conax Smit (taki wykorzystuje TVK Gawex), nie znalazłem opisu odnośnie ilości strumieni, ale zakładam że to moduł jednostrumieniowy - mogę oglądać tylko jeden kanał kodowany na raz, albo 1 nagrywać

to taki sam moduł jak pod tymi linkami:
Moduł CAM Conax Smit - oryginał Najnowszy!!! - 3686112986 - oficjalne archiwum allegro
Conax Smit CAM
Moduły CAM - CAM Conax Smit - Haldon
 

Stanley

Member
Bez reklam
Przepis na zapisanie i późniejsze wczytanie posortowanej listy kanałów (tylko TV SAT)<...>
Wielkie dzięki. Opcja rzeczywiście jest, znalazłem jeszcze przed Twoim postem z przepisem. Co prawda jeszcze nie testowałem, ale zmienia to zasadniczo perspektywę ewentualnego sortowania, poukładania wg. własnych gustów tysięcy kanałów w DVB-S ;-)
Swoją drogą, tak trochę OT: dziwi mnie, że w tak zaawansowanych telewizorach nie można przeprowadzać konfiguracji przez sieć (edycja kanałów, i w ogóle _wszystkich_ ustawień tv), np. przez przeglądarkę, jak obecnie każdego byle routerka z kilkadziesiąt zł ? "Żaliłem" się kiedyś TUTAJ.

Jeszcze przy okazji parę innych spraw:

1. Mam prośbę, jeśli będziesz testował kartę od nc+, sprawdź jak się mają polskie znaki w EPG. Pisałem o problemie TUTAJ.
Z ciekawości: domniemywam, że zakup dwóch modułów, aby móc niezależnie oglądać/nagrywać dwa programy, korzystać z muliplikacji, itd. = opłacanie dwóch abonamentów?

2. Funkcja dublowania, o której wspominałeś, nazywa się w Panasonicach multiplikacją obrazu. Zaś żargonowo chyba bardziej znane jako "prawdziwe PIP" - w odróżnieniu od spotykanego w niektórych tv "PIP nieprawdziwego", czyli gdy podgląd innego programu/obrazu nie pochodzi z wbudowanego podwójnego tunera, lecz z zewnętrznego źródła, np. dekodera podłączonego do wejścia HDMI, Scart. Natomiast funkcja Dublowania znaczy w Panasie możliwość odbierania obrazu z urządzenia przenośnego (tabletu, smartfona), choć na świecie zdaje się bardziej jest znana pod nazwą Miracast.

3. Ad. modułów od CP - tak, zauważyłem, że tv Panasa nie są wspierane. Niemniej tak się składa, że jestem abonentem tej platformy, i oferta w abonamencie, który posiadam ogólnie mi pasuje. Od dawna nagabują mnie na wymianę dekodera (nie wiem czy wypada się przyznać w tym wątku: wciąz mam stary Mini, bez żadnego wyjścia cyfrowego ;-) ) - a skoro mam telewizor z wbudowanym tunerem DVB-S - rozważam wciąż opcję z modułem. Przynajmniej jedno pudełko i jeden pilot mniej, chociaż to drugie załatwiłem uniwersalnym.
 
Ostatnia edycja:

biegacz32

New member
Witam. Posiadam moduł cam+ CP od dwóch miesięcy i ogólnie działa, denerwuje mnie że przy każdym właczeniu telewizora sprawdza moduł. A tak od siebie dodam ze tuner wbudowany w tv działa szybciej niz ten od CP.
 

ssajki

New member
Przed wymiana rutera (wifi) wszystko działało: DLNA, łączenie za pomoca smartfona "romote2". Zmieniłem na nowy, lepszy ruter i TV łączy się z internetem ale nie mogę postawić DLNA i połączyć remote2 z TV.

Wydaje mi się, że będę musiał jakoś ruter wifi ustawić, może gdzieś jest jakaś blokada?
Jestem laikiem, dlatego mogę być mało precyzyjny.

Słuchajcie musicie mi pomóc. Zwróciłem 50 cali i wziołem 55 :)

Ale dalej mam problem z Grupą Domową i z wyszukaniem TV na smartfonie. Co mam zrobić. Przypominam, że wszystko działało na starym ruterze. To muszą być jakieś ustawienia rutera ale nie znam się na tym.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Witam. Posiadam moduł cam+ CP od dwóch miesięcy i ogólnie działa, denerwuje mnie że przy każdym właczeniu telewizora sprawdza moduł. A tak od siebie dodam ze tuner wbudowany w tv działa szybciej niz ten od CP.
O, miło, że się odezwał posiadacz modułu od CP. A tak nieco więcej szczegołów z użytkowania? Ogólnie jesteś zadowolony, czy jednak teraz wolałbyś osobny dekoder? Można jednocześnie oglądać i nagrywać? Można strumieniować kanały kodowane? Jak wyglądają polskie znaki w EPG?

Przy czym mam prośbę i propozycję: o kontynuowanie spraw i tematów związanych z modułami CI dla platform satelitarnych w TYM WĄTKU, specjalnie założyłem.

Przed wymiana rutera (wifi) wszystko działało: DLNA, łączenie za pomoca smartfona "romote2". Zmieniłem na nowy, lepszy ruter i TV łączy się z internetem ale nie mogę postawić DLNA i połączyć remote2 z TV.
Wydaje mi się, że będę musiał jakoś ruter wifi ustawić, może gdzieś jest jakaś blokada?
Jestem laikiem, dlatego mogę być mało precyzyjny.

Słuchajcie musicie mi pomóc. Zwróciłem 50 cali i wziołem 55 :)
Ale dalej mam problem z Grupą Domową i z wyszukaniem TV na smartfonie. Co mam zrobić. Przypominam, że wszystko działało na starym ruterze. To muszą być jakieś ustawienia rutera ale nie znam się na tym.

Skoro przed wymianą routera wszystko działało, czyli jest to wina routera (może konfiguracji?), a nie telewizora. Ten wątek dotyczy konkretnego modelu tv, ma w tej chwili już ok. 50 stron, i uważam szkoda go zaśmiecać i "rozmywać" (bez urazy) dyskusją o innych urządzeniach. Proponuję udać się w miejsca, gdzie z definicji są prowadzone dyskusje, porady, itp. o sieciach/urządzeniach komputerowych. Np. na Elektrodzie, Trzepaku. Na pewno ktoś Ci tam pomoże.
Pozdrawiam.

P.S. Sprawdź, czy w menu tv masz:
Menu->Sieć->Ustawienia poł. siec.->Serwer DLNA -> Włączony
Menu->Sieć->Ustaw. Aplik TV Remote -> też właczone
 
Ostatnia edycja:

Pawell1

New member
Koledzy czy u Was zdarza się że podczas meczy piłkarskich czasami występują jakby zwolnienia obrazu?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 

remmyhi

New member
Tryb obrazu: prawdziwe kino,
Podswietlenie 55
Kontrast 70
Ostrosc 75
Temp Ciepły2
Intensywne kolory wlaczone
Sterowanie adapt. podswiet Max
Redukcja szumow Auto
Mpeg Auto
Korekcja Auto
Jaskrawosc Min
Zaawansowanych trybow nie ruszalem bo mi odpowiada

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka
 

Slashdub

New member
Witam,
za niedługo planuje kupić ten TV w rozmiarze 50 cali,
czy zdarzyło się, żeby po zakupie ktoś z Was, jeśli go też kupiliście,
trafiły się bad pixele ? Zwracać w ogóle na to uwagę w sklepie przed zakupem ?
 

remmyhi

New member
Eeetam. Nie zauważyłem. Sygnal podaje z ncplus i bluray, troche ps3 i jak jest na max to mam czerń, która mnie w pełni zadowala

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka
 
Do góry