Panasonic 47DT60 test - zaproście mnie do siebie a będę Waszą radością.

remmyhi

New member
Ja mam podpięty terabajtowy dysk 2,5 od toshiby i nie musi mieć prądu zzewnątrz. Jak jest nieużywanyto nie marnuje prądu tylko jest elegancko wygaszany.

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka
 

ssajki

New member
Dzięki, dale czekam na odpowiedź czy ktoś używa dwóch modułów CI+ w UPC i czy to rozwiązuje problemy z nagrywaniem oraz jednoczesnym odtwarzaniem.
 

bubas1965

New member
Witam,
Na początku witam wszystkich serdecznie.
Po przeczytaniu recenzji z testów tego modelu na forum, postanowiłem nabyć omawianego Panasonica.
Nie zawiodłem się i na pewno wiadomości i uwagi zaczerpnięte z forum dużo pomogły mi w wyborze.
Mam jednak jeden problem, który mam nadzieję, że fachowcy z forum pomogą mi rozwiązać.
Wchodząc w menu-obraz ,Pure Direct 1080p jest nie aktywny/podświetlony na szaro.Jak mogę uruchomić tę funkcję?.
Z góry dzięki za odpowiedź
 

Stanley

Member
Bez reklam
Witam,czy sa juz dostepne do DT60 "gotowce" do kalibracji obrazu?bo szukam i nic nie znalazlem(1 jedynie screen)
Dla mnie kalibracja bez wzorca jest zaprzeczeniem pojęcia kalibracji. To tak jakby regulować np. wagę, aby wskazywała np. 1kg w miejscu gdzie na skali jest zaznaczony 1kg, bez "wzorcowego" odważnika 1kg.
a oka wprawnego by samemu zrobic nie mam;P<...>
Skoro nie masz wprawnego, to po c... Hm, powiem może tak: od początku jadę na fabrycznym "Prawdziwe kino", ze wszystkich gotowych trybów odpowiada mi najlepiej. Oczywiście piszę za siebie, i oczywiście można szukać dziury w całym.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Dzięki, dale czekam na odpowiedź czy ktoś używa dwóch modułów CI+ w UPC i czy to rozwiązuje problemy z nagrywaniem oraz jednoczesnym odtwarzaniem.
Qrczę, tu rzadko bywają opinie posiadaczy jednego modułu CI, a Ty oczekujesz dwóch... ;-)

Przypuszczam, że dwa moduły załatwią temat - ale tylko przypuszczam, pewności nie mam. Lecz czy dla dwóch modułów nie trzeba płacić dwóch abonamentów? Pytam ścieka-w-ości, nie mam u siebie możliwości podłączenia UPC.
 

ssajki

New member
Qrczę, tu rzadko bywają opinie posiadaczy jednego modułu CI, a Ty oczekujesz dwóch... ;-)

Przypuszczam, że dwa moduły załatwią temat - ale tylko przypuszczam, pewności nie mam. Lecz czy dla dwóch modułów nie trzeba płacić dwóch abonamentów? Pytam ścieka-w-ości, nie mam u siebie możliwości podłączenia UPC.

Dziś ma zadzwonić Pani z UPC to się dowiem. Na szubko jeszcze pytanie. Załóżmy, że mam dwie karty i jeden moduł CI+ od UPC, to czy mogę sobie na rynku dokupić taki moduł i będzie on kompatybilny?
Wiem oczywiście, że przy jednym module takiej opcji nie ma ponieważ UPC musi włączyć usługę media box czy jakoś tak. Ale jeśli przy jednym module włączą tą opcję to dotyczy ona tylko jednego modułu czy jest to włączenie usługi bez względu na ilość modułów?

pozdro,
 

Pawell1

New member
Znalazlem takie oto ustawienia do kalibracji na jakiejs zagranicznej stronie:
Viewing mode:professional1
Backlight53
Contrast100
Brightness0
Colour:50
Sharpness:50
Ambient sensorOn/Off
Color temperatureWarm2
Vivid colorOff
Adaptive backlight controlOff
Noise reductionOff
MPEG RemasterOff
Resolution RemasterOff
Caption smootherOff
Brilliance EnhancerOff
Intelligent Frame CreationOff
Black Expander0
Clear White Effect0
Gamma2.2
16:9 OverscanOff
R-Gain-2
G-Gain-6
B-Gain5
R-Cutoff-1
G-Cutoff-2
B-Cutoff1


http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1374562755

Czy ktoś z was może wyprobowac te ustawienia i podzielic sie wrazeniami? Ja ustawilem i wydaje mi sie ze jest za duzo niebieskiego. No chyba ze mi sie wydaje...

Koledzy gdzie ustawia się te opcje na końcu czyli RGBR itd?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 

Pawell1

New member
A może koledzy podrzucicie swoje ustawienia żeby wypróbować u siebie?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 

ssajki

New member
Jestem po wizycie serwisanta. Dwa moduły UPC zamontowane ale narazie jest lipa. Znaczy się nie widzi drugiego modułu i nie wiem jak go aktywować. Pojawia się komunikat o konfiguracji szczeliny2 ale niestety nic się nie dzieje.

Walczył ktoś z problemem?
 

gradziu1974

New member
Dzięki, dale czekam na odpowiedź czy ktoś używa dwóch modułów CI+ w UPC i czy to rozwiązuje problemy z nagrywaniem oraz jednoczesnym odtwarzaniem.

Witaj
Nie wiem jak to jest w UPC, ale testowałem takie rozwiązanie wykorzystując 2 moduły CI+ z TVK Gawex. Rozwiązanie jak najbardziej działa, t.j. możesz nagrywać kanał kodowany i drugi kanał kodowany oglądać.

PS1.Za kilka dni będę testował nc+ mix, opiszę swoje doświadczenia na forum.

PS2. w nieco innym temacie /sortowanie kanałów/ - polecam aplikację ChanSort do sortowania kanałów satelitarnych na TV Panasonic (obsługuje jeszcze Samsung, LG, Toshiba)
 

ssajki

New member
Witaj
Nie wiem jak to jest w UPC, ale testowałem takie rozwiązanie wykorzystując 2 moduły CI+ z TVK Gawex. Rozwiązanie jak najbardziej działa, t.j. możesz nagrywać kanał kodowany i drugi kanał kodowany oglądać.

Super, że jest jakaś szansa bo utknąłem w miejscu.

Gradziu napisz czy testowałeś to na DT60 i jakie moduły były jednostrumieniowe czy wielostrumieniowe?
Może masz model tego modułu?

K
 

cadet111

New member
Witam ponownie, mój tv wrócił z serwisu ..... wcześniej występował tz.banding i DSE, niestety wymiana matrycy nie pomogła...jestem szczerze zawiedziony.W Toshibie za 1400zł bandingu nie mam ani trochę a tu.... dwa pasy po 10cm....żałosne.
 

ssajki

New member
Ok. dziś otrzymałem dysk i sprawa została rozwiązana. Przypominam chodziło o jednoczesne nagrywanie i oglądanie zakodowanych kanałów z dwoma modułami. Wszystko działa jak należy przynajmniej jeśli chodzi o moje oczekiwania, konkretnie:

Przy dwóch modułach CI+ od UPC ale pewnie i od pozostałych operatorów:
- jest możliwość nagrywania i jednoczesnego odtwarzania zakodowanych kanałów. "Szczelina1" jest wykorzystywana do nagrywania a "szczelina2" do oglądania.
- nie ma możliwości dublowania kanału kodowanego z kodowanym (tu jakoś oprogramowanie nie łapie drugiego "slotu", nawet jak się przełącza w opcjach "szczeliny")
- nie wiem jeszcze czy jest możliwość przerzucenia obrazu z drugiej szczeliny na komputer, tableta czy smartfona bo jeszcze nie rozgryzałem tematu. Obawiam się, że jeśli nie działa dublowanie to tu może też być problem.
 

ssajki

New member
Po zmianie rutera wifi straciłem możliwość łączenia się z Androidem i komputerem? Nie mam pomysłu, co to może być?
 

gradziu1974

New member
Super, że jest jakaś szansa bo utknąłem w miejscu.

Gradziu napisz czy testowałeś to na DT60 i jakie moduły były jednostrumieniowe czy wielostrumieniowe?
Może masz model tego modułu?

K

Tak, testy wykonywałem na posiadanym DT60, co do modułów to muszę sprawdzić, w tej chwili nagrywam film i nie dam rady wyciągnąć modułu
 

gradziu1974

New member
Jak zapisać listę kanałów w panasonicu, bo nie widzę takiej opcji?

W Panasonic DT60 (takim tv dysponuję) można zapisać listę kanałów TYLKO dla tv-sat, nie da się tego zrobić dla kablówki.

Wchodzisz w menu, dalej w konfigurację i jeśli dobrze pamiętam w ustawienia kanałów, na samym końcu znajdziesz żądaną opcję.

Nie mam w tej chwili możliwości sprawdzić, szczegółowo opiszę to jutro
 

gradziu1974

New member
Zaciekawił mnie ten ChanSort, lecz właśnie, jak w telewizorze eksportować do pliku oraz importować listę kanałów?

dokładny opis zamieszczę jutro

Ooooo... Czekam z niecierpliwością. Moduł CP też będziesz testował?

Nie, przymierzałem się do zakupu CAM od CP, ale ich oferta nie odpowiadała moim potrzebom (pakiet z HBO za nie więcej niż 60 zł na miesiąc) i zrezygnowałem z CP (przy okazji rezygnacja z CP to cała procedura, a okres wypowiedzenia umowy to 3 miesiące :sad:)

NC+ mix wydaje się być lepszym rozwiązaniem, a Panasonic DT60, który posiadam - od 13-tego Stycznia 2014 ma certyfikat nc+. Poza tym CP wycofuje się z modułów CAM i na liście wspieranych tv nie ma Panasonic'a
 

gradziu1974

New member
Ok. dziś otrzymałem dysk i sprawa została rozwiązana. Przypominam chodziło o jednoczesne nagrywanie i oglądanie zakodowanych kanałów z dwoma modułami. Wszystko działa jak należy przynajmniej jeśli chodzi o moje oczekiwania, konkretnie:

Przy dwóch modułach CI+ od UPC ale pewnie i od pozostałych operatorów:
- jest możliwość nagrywania i jednoczesnego odtwarzania zakodowanych kanałów. "Szczelina1" jest wykorzystywana do nagrywania a "szczelina2" do oglądania.
- nie ma możliwości dublowania kanału kodowanego z kodowanym (tu jakoś oprogramowanie nie łapie drugiego "slotu", nawet jak się przełącza w opcjach "szczeliny")
- nie wiem jeszcze czy jest możliwość przerzucenia obrazu z drugiej szczeliny na komputer, tableta czy smartfona bo jeszcze nie rozgryzałem tematu. Obawiam się, że jeśli nie działa dublowanie to tu może też być problem.

Witaj, czy mógłbyś wytłumaczyć co miałeś na myśli pisząc "nie ma możliwości dublowania kanału kodowanego z kodowanym" - czy chodzi o to żeby ten sam kanał oglądać i nagrywać?

Jeśli chodzi o "czy jest możliwość przerzucenia obrazu z drugiej szczeliny na komputer, tableta czy smartfona" to jak najbardziej jest to możliwe (w DT60, ponieważ jest on serwerem DLNA), na komputerze (testowane na Windows 7) wystarczy Windows Media Player, albo VLC żeby odebrać strumień wideo.

poza tym ... można też ten strumień za..sać na dY$kU
 
Do góry