Panasonic i współpraca z modułami CI dla platform SAT?

Stanley

Member
Bez reklam
Witam

Mam prośbę do posiadaczy modeli tv Panasonic z wbudowanymi tunerami satelitarnymi oraz modułów CI z platform satelitarnych, np. Cyfrowego Polsatu (CP), nc+, itp. o wszelkie opinie z użytkowania, zalety i wady, za i przeciw. Plusy dodatnie i minusy ujemne ;-)

Osobiście mam tv serii DT60 z 2013r i siłą rzeczy jestem najbardziej zainteresowany współpracą modułów z tym modelem. Lecz myślę, że wszelkie informacje i uwagi będą przydatne, nie tylko dla mnie.

Interesują mnie m.in. takie aspekty jak możliwość równoczesnego oglądania i nagrywania na dysku, oglądania i podglądu (PIP) dwóch różnych programów, strumieniowania (oczywiście w modelach, które mają takie funkcje), itp, itd. Ciekaw również jestem, jak sobie radzicie z sortowaniem kanałów, chociaż zdaje się rozwiązaniem jest tutaj program ChanSort, o którego istnieniu poinformował gradziu1974 oraz TUTAJ podał przepis obsługi.
I jeszcze: jak wyglądają u Was polskie znaki w EPG? Problem opisywałem TUTAJ.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Stanley

Member
Bez reklam
Niestety mało chętnych aby podzielić się wrażeniami.
Albo współpraca modułów jest tak słaba, albo nikt nie chce się wypowiedzieć bo po prostu użytkownicy rzadko korzystają z tych rozwiązań - szkoda :-(
Witaj,

Twojego topicu nie zauważyłem, dlatego postanowiłem założyć ten tutaj. Nie ukrywam, że jako posiadacz tv Panasonic najbardziej interesuje mnie współpraca z odbiornikami tej marki, choć to na pewno jeszcze bardziej zawęża ilość potencjalnych "dawców informacji". Dodam - co zapewne Cię zainteresuje - że jeden z forumowiczów zapowiedział wkrótce testy karty od nc+, inny "przyznał się", że ma moduł od CP. Tyle, że obaj pisali w topicu-tasiemcu, poświęconym konkretnemu modelowi tv, gdzie jest wielka szansa, że ich wypowiedzi znikną w tłumie innych spraw. Mam nadzieję, że jeszcze się odezwą tutaj, albo u Ciebie.

Myślę, że we wszystkim co wyżej napisałeś prawdy jest po trochu. Nie śledzę co prawda rynku, nowinek, etc., ale sądzę, że poszczególne platformy przede wszystkim promują i wspierają swoje dekodery. Z drugiej strony, jak czytałem w jakimś tech-artykule, w ostatnich latach, zwłaszcza roku-dwóch, jest (cytuję z pamięci) "wysyp telewizorów z wbudowanym tunerem SAT, więc nic dziwnego, że rośnie zainteresowanie modułami CI". Jakkolwiek dziwi mnie w takim razie, że podobno CP wycofuje karty z oferty (informacja od jednego z forumowiczów).

Pozdrawiam.

P.S. jaki masz tv?
 

zmez

New member
Cześć, jest to mój pierwszy post na forum więc wypada się przywitać.
Za sprawą tego forum nabyłem txl47dt60 od samego początku z myślą o nc+ mix z modułem cam. Od trzech dni użytkuję modułcam nc+ w/wym tv.

Generalnie wszystko działa bez zarzutu. Wszystko szybko się przełącza, mam opcje wyboru ścieżek dźwiękowych itp. Tv ma wgraną listę kanałów od nc+ więc nie ma tragedii z sortowaniem. Tylko jak raz wybierze się listę kanałów nc+ przy pierwszym strojeniu tak już pozostanie do momentu przywrócenia ustawień fabrycznych całego tv.

W EPG są polskie znaki, mimo że przed instalacją modułu cam ich nie było.
Minusy są takie że tv nie odbiera (a nawet przywiesza) sie na kanałach Polsat Film HD i Sundance HD.
Antenę sat. mam na razie podłączoną do 1 tunera więc nie działa pip, nie sprawdzę nagrywania itp.

Chętnie odpowiem na pytania związane z tą usługą.
 

prezy

New member
Bez reklam
C
Minusy są takie że tv nie odbiera (a nawet przywiesza) sie na kanałach Polsat Film HD i Sundance HD.

No własnie tego po cichu się obawiałem - Mankamentów z modułem.
Najgorsze jest to, że nikt nie chce ponieść odpowiedzialności.

Dzięki za info.
 

mmmarcin

New member
Jeśli chodzi o DVB-C to panasonic serii ST60 współpracuje z CI+ od UPC.

Wady:
- EPG wyświetla się podwójnie,
- po włączeniu telewizora trzeba odczekać 3-5s żeby karta się zgrała z systemem.

Zalety:
- działa całkiem szybko.

DVB-S nie testowałem.
 

biegacz32

New member
Witam. Znalazłem trochę szasu to napisze jak współpracuje moduł CP. Mój tv 42DT60 zaczne od instalacji modułu która przebiega szybko i bezproblemowo, brak listy kanałow CP to mały problem, ja wybrałem strojenie automatyczne :fool:(nigdy nie wybierac strojenia automatycznego 2000 kanałow rozrzuconych byle jak). Programy poukładałęm tym(Panasonic VIErA Channel List Edytor) ale lepszy jest ten "SetEditPanasonic" tylko płatny i ma mozliwość usuwania zbędnych programów i mozna poukładac kanały DVB-T,DVB-C.
Moduł CP jest jednostrumieniowy czyli PIP (DVB-S\DVB-S) nie działą, przed aktualizacją tv PIP (DVB-T/DVB-S)działał, po aktualizacj tv u mnie juz nie chodzi. Strumieniowania DVB-S kanałów kodownych nie ma, jezeli chodzi o przełaczanie kanałów to czasami pojawi sie komunikat (brak karty, kanał zakodowany). Jezeli chodzi o obraz to jest bajka nic nie przycina, EPG działa dobrze, ogólnie jestem bardziej zadowowolony niz z dekoderu jaki miałem od CP.

Mam pytanie do kolegi od modułu nc+ przy włanczaniu telewizora tez masz uwierzytelnianie modułu?
 

diabel1

New member
Witam. Znalazłem trochę szasu to napisze jak współpracuje moduł CP. Mój tv 42DT60 zaczne od instalacji modułu która przebiega szybko i bezproblemowo, brak listy kanałow CP to mały problem, ja wybrałem strojenie automatyczne :fool:(nigdy nie wybierac strojenia automatycznego 2000 kanałow rozrzuconych byle jak). Programy poukładałęm tym(Panasonic VIErA Channel List Edytor) ale lepszy jest ten "SetEditPanasonic" tylko płatny i ma mozliwość usuwania zbędnych programów i mozna poukładac kanały DVB-T,DVB-C.
Moduł CP jest jednostrumieniowy czyli PIP (DVB-S\DVB-S) nie działą, przed aktualizacją tv PIP (DVB-T/DVB-S)działał, po aktualizacj tv u mnie juz nie chodzi. Strumieniowania DVB-S kanałów kodownych nie ma, jezeli chodzi o przełaczanie kanałów to czasami pojawi sie komunikat (brak karty, kanał zakodowany). Jezeli chodzi o obraz to jest bajka nic nie przycina, EPG działa dobrze, ogólnie jestem bardziej zadowowolony niz z dekoderu jaki miałem od CP.

Mam pytanie do kolegi od modułu nc+ przy włanczaniu telewizora tez masz uwierzytelnianie modułu?

Tak! komunikat pojawia się za każdym razem gdy włączamy telewizor
 

zmez

New member
Mam pytanie do kolegi od modułu nc+ przy włanczaniu telewizora tez masz uwierzytelnianie modułu?

Tak. Po włączeniu wyświetla komunikat trwa proces autoryzacji, a potem że prawidłowo nawiązano połączenie z modułem trwa to do 5 sek. Potem na jakieś 2-3 sek wyświetla się logo telewizjio na kartę n.
 

kg2000

Member
Czyli jednak dobrze zrobiłem, zostając przy dekoderze nc+ :D

Ja natomiast testuje moduł od nc+ w moim PV50 i już jestem prawie pewien, że pozbędę się dekodera :wink:

Zalety;
1 pilot (to ogromna zaleta, szczególnie dla innych członków rodziny)
swobodna edycja listy kanałów - mogę ustawić co chcę, gdzie chcę, nadać własne numery itd.

Wady:
nie zawsze w EPG mam polskie znaki, nie wiem od czego to zależy - jedne kanały mają inne nie, ale mnie to jakoś szczególnie nie boli

Komentując uwagi innych przedmówców:
- wszystkie kanały nc+ odbierają mi idealnie tak jak na dekoderze. Nie wykluczam, że tuner w TV jest mniej czuły niż w dekoderze i to może mieć u niektórych osób znaczenie
- pokazuje mi się ten komunikat o uprawnieniach, ale jak miałem dekoder to pokazywał mi się zawsze na starcie komunikat o błędzie HDMI więc jest remis :grin:
- nie wiem o chodzi z tym podwójnym EPG, u mnie jest normalnie
 

Herhor70

New member
A jak się mają sprawy nagrywania kodowanych kanałów na zewnętrzny HDD z jednoczesnym oglądaniem innych kodowanych kanałów (np. Canal + i HBO)?
 

popeye81

New member
Gdzie taki moduł CI można nabyć?
Dostawcy nc+ twierdzą że nie ma go w ich ofercie, a ja obecnie muszę podjąć arcy ważną decyzję czy kupić tuner czy moduł. Kartę NC+ ( a raczej starej cyfry bo od kilku lat nie była wymieniana) już posiadam. TV to 55DT60E.
 

popeye81

New member
Z tego co się orientuję, to jest to oferta da nowego klienta.
Dla mnie, osoby która już posiada kartę c+ w pakiecie multiroom, nie jest dostępny moduł. Ja sam nie chcę oddawać starej karty gdyż opcja multiroom działałaby wyłącznie na 2 tunerach połączonych siecią lan, a tak mam w jednym abonamencie karty działające niezależnie.
Dla takiej karty modułu brak bo te obecnie dostępne są parowane z kartą.
 

Herhor70

New member
Z tego co się orientuję, to jest to oferta da nowego klienta.
Dla mnie, osoby która już posiada kartę c+ w pakiecie multiroom, nie jest dostępny moduł. Ja sam nie chcę oddawać starej karty gdyż opcja multiroom działałaby wyłącznie na 2 tunerach połączonych siecią lan, a tak mam w jednym abonamencie karty działające niezależnie.
Dla takiej karty modułu brak bo te obecnie dostępne są parowane z kartą.

Niestety nic nie zrobisz. Pytałem o to w NC+. Trzeba wypowiedzieć umowę z dekoderem i jeszcze raz zostać abonentem nc+ na zasadzie "Telewizji na kartę". Pracownik Działu Obsługi Klienta szczerze odradzał mi to jednak, bo w przypadku jakichkolwiek problemów oni umywają ręce (moduł z kartą jest Twoją własnością i nc+ nic już nie obchodzi).
Ja w każdym razie, po przemyśleniu sprawy, zostałem z dekoderem :lol:
 

popeye81

New member
Tego się obawiałem.
Szlak mnie normalnie trafia. Mam tv z 2 wejściami sat i sterowanie z pilota TV było by sporym udogodnieniem. Obecnie mam już pilota od:
2x TV Panasoniic
1x Harman Kardon
1x dekoder sat. Ferguson
1x Dekoder Humax
1x Bray Harman Kardon
Przecież to zwariować idzie.

Na szczęście pilot Harmana można dowolnie programować i mu zaimplementowałem wszystkie inne więc mogę nim sterować każde urządzenie. Ale i tak na wszelki wypadek pozostałe muszą być pod ręką bo przycisków na HK jest mniej.

Tak czy siak dzięki za informację.
 
Do góry