Panasonic 47DT60 test - zaproście mnie do siebie a będę Waszą radością.

Pajsik

New member
Remmyhi, z tym rozmyciem miałeś rację, wprowadziłem twoje ustawienia na youtubie i się poprawiło, a po przełączeniu na tv było rozmyte.
On zapamiętuje chyba ustawienia dla każdego wejścia odrębnie, dlatego jak przełączyłem na tv to było rozmyte (pozostały ustawienia fabryczne).
Na tv nadal kiepsko, ale bez rozmyć, tak jak mówicie muszę zmienić na sygnał cyfrowy. Ale na filmikach w youtubie, żyleta (również 3d - wow).
Jednak ponawiam prośbę, jakby ktoś mógł wrzucić ustawienia po kalibracji tego modelu to chętnie bym wypróbował.
 

roberttx

New member
Witam

Mam pytanie odnoście podłączenia dysku pod telewizor panasonic tx-l42dt60e czy już ktoś to robił? czy dysk musi mieć zasilanie zewnętrzne?
czy jak ustawi się nagrywanie a TV jest wyłączony (stan czuwania) dysk bez zewnętrznego zasilania będzie nagrywał?
 

remmyhi

New member
Dwu i pół calowe dyski (mam toshibę 320gb USB 3.0) ładnie się usypiają, a gdy ma się coś nagrać to się ładnie wybudzają. Nie wiem jak 3,5", ale podejrzewać podobnie.

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka
 

Pajsik

New member
Miałem podłączonego Seagate 1TB, nagrywał bez problemu ale po uprzednim sformatowaniu go przez telewizor. Z uwagi na to, iż potrzebuje go również do przenoszenia i przechowywania danych musiałem zrezygnować z tej funkcji.
Udało się komuś tak stworzyć partycję, żeby dało się na jednym dysku zarówno nagrywać w TV jak i w PC?
 

Stanley

Member
Bez reklam
<...>Udało się komuś tak stworzyć partycję, żeby dało się na jednym dysku zarówno nagrywać w TV jak i w PC?
Witam
Wydaje mi się, że jakimś wyjściem jest stworzenie dwóch partycji na dysku (odpowiednimi narzędziami): jedną przeznaczoną na nagrywanie z telewizora, drugą dla PC. Ale ja tego nie ćwiczyłem. Pytanie również, czy nie lepiej po prostu dokupić drugi dysk, i jeden z nich przeznaczyć tylko do nagrywania z tv? Tym bardziej, że nagrania z dysku/partycji sformatowanej w telewizorze nie są widoczne po podłączeniu tegoż dysku do komputera (aczkolwiek w przypadku DT60 nagrania z HDD można wyciągnąć przez sieć, ale to już inny temat).
 

Stanley

Member
Bez reklam
Dzisiaj tv poinformował mnie o aktualizacji softu, więc zaktualizowałem. 3.877. Ktoś wie jakie są zmiany?
 

remmyhi

New member
Ze strony panasonica wygląda na optymalizację działania obu wejść CI...

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka
 

przemekg

New member
Posiadam Panasonica 50" DT60 . Korzystam z kablówki East&West w Poznaniu i modułów CAM (DVB-C) włożonych w sloty TV . W ramach oferty multiroom za 10 zł/mc odebrałem niedawno drugą kartę. Przy włożonych dwóch kartach wszystko śmiga jak należy. Można nagrywać dowolny kodowany program i jednocześnie oglądać inny kodowany . Można także oglądać jednocześnie jeden program kodowany na TV oraz inny dowolny kodowany na dowolnym urządzeniu podpiętym pod sieć WI-FI, w standardzie N na smartfonie używając aplikacji panasonica oraz na laptopie używając programu XBMC bez żadnych zacięć również w jakości HD.
XBMC widzi również podpięty to TV dysk HDD i pięknie odtwarza to co jest na nim nagrane z TV

pozdrawiam
 

Festan06

New member
Posiadam Panasonica 50" DT60 . Korzystam z kablówki East&West w Poznaniu i modułów CAM (DVB-C) włożonych w sloty TV . W ramach oferty multiroom za 10 zł/mc odebrałem niedawno drugą kartę. Przy włożonych dwóch kartach wszystko śmiga jak należy. Można nagrywać dowolny kodowany program i jednocześnie oglądać inny kodowany . Można także oglądać jednocześnie jeden program kodowany na TV oraz inny dowolny kodowany na dowolnym urządzeniu podpiętym pod sieć WI-FI, w standardzie N na smartfonie używając aplikacji panasonica oraz na laptopie używając programu XBMC bez żadnych zacięć również w jakości HD.
XBMC widzi również podpięty to TV dysk HDD i pięknie odtwarza to co jest na nim nagrane z TV

pozdrawiam

Zaraz,zaraz czegoś nie rozumiem.Odebrałeś drugą kartę i włożyłeś do tego samego telewizora?
Znaczy się w jednym TV masz dwie karty?O ile pamiętam ten TV ma jedno gniazdo na moduł CAM.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Znaczy się w jednym TV masz dwie karty?O ile pamiętam ten TV ma jedno gniazdo na moduł CAM.
Źle pamiętasz. Ten TV ma dwa sloty na moduły CAM. Posiada również podwójne tunery DVB-T/C/S.

Pytanie do przemeg. Piszesz, że możesz strumieniować po sieci także kanały kodowane. Myślałem, że jest to w ogóle niemożliwe. Tak wynikało z wypowiedzi innych użytkowników, z tym, że o ile pamiętam mieli zainstalowany jeden moduł CAM. Czyżby to zależało od ilości modułów? A może czegoś innego? Prośba zatem: czy mógłbyś sprawdzić, czy da radę strumieniować kanał kodowany przy zainstalowanym pojedynczym module? Oczywiście przypuszczam i zdaje sobie sprawę , że oglądanie tego kanału(ów) na DT60 będzie w tym samym czasie prawdopodobnie niemożliwe.

Może wyjaśnię do czego zmierzam. Otóż w sypialni mam drugi telewizor, na którym mam naziemną DVB-T. Chciałbym jednak czasami sporadycznie do tego tv "wystrumieniować" z DT60 jakiś kanał kodowany. W tym czasie DT60 nie będzie służył do oglądania, tzn. jeśli okaże się konieczne, może być przełączony np. na inny tuner, źródło zewnętrzne itp. Jego rolą będzie tylko strumieniowanie sygnału do telewizora w sypialni. Pytanie tylko, czy to zadziała dla kanałów kodowanych w tunerze DVB-S ? Przymierzam się do zakupu do DT60 modułu z którejś platformy satelitarnej, na pewno widziałeś TEN wątek
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

przemekg

New member
Źle pamiętasz. Ten TV ma dwa sloty na moduły CAM. Posiada również podwójne tunery DVB-T/C/S.

Pytanie do przemeg. Piszesz, że możesz strumieniować po sieci także kanały kodowane. Myślałem, że jest to w ogóle niemożliwe. Tak wynikało z wypowiedzi innych użytkowników, z tym, że o ile pamiętam mieli zainstalowany jeden moduł CAM. Czyżby to zależało od ilości modułów? A może czegoś innego? Prośba zatem: czy mógłbyś sprawdzić, czy da radę strumieniować kanał kodowany przy zainstalowanym pojedynczym module? Oczywiście przypuszczam i zdaje sobie sprawę , że oglądanie tego kanału(ów) na DT60 będzie w tym samym czasie prawdopodobnie niemożliwe.

Może wyjaśnię do czego zmierzam. Otóż w sypialni mam drugi telewizor, na którym mam naziemną DVB-T. Chciałbym jednak czasami sporadycznie do tego tv "wystrumieniować" z DT60 jakiś kanał kodowany. W tym czasie DT60 nie będzie służył do oglądania, tzn. jeśli okaże się konieczne, może być przełączony np. na inny tuner, źródło zewnętrzne itp. Jego rolą będzie tylko strumieniowanie sygnału do telewizora w sypialni. Pytanie tylko, czy to zadziała dla kanałów kodowanych w tunerze DVB-S ? Przymierzam się do zakupu do DT60 modułu z którejś platformy satelitarnej, na pewno widziałeś TEN wątek
Pozdrawiam.
Jak miałem tylko jedną kartę w slocie to strumieniował kanały kodowane na mojego smartfona ale w tym samym czasie mogłem oglądać na tv tylko kanały niekodowane. Nie wiem jak to wygląda jeżeli dana platforma cyfrowa ma wszystkie kanały zakodowane. Natomiast przy zapełnionych 2 slotach tak jak pisałem wszystko działa tak jak powinno.Jest tylko jedno ale. Oglądając TV należy unikać włączenia tego ekranu z podglądem na inne kanały bo wtedy rozłącza strumieniowanie z uwagi że nie można oglądać trzech kanałów na raz
 

Stasiek52

New member
TX-L47DT60e

Śledzę to forum od kilku miesięcy na temat DT60e i już jestem jego posiadaczem, muszę przyznać że telewizor bardzo dobry ale mam pytanie które tu chyba jeszcze nie padło , czy w waszych telewizorach grzeje się tył z lewej strony tam gdzie są gniazda USB i HDMI wraz z metalową ramką, proszę to sprawdzić czy to tylko u mnie tak jest.
 

Stasiek52

New member
Aplikacje

Kledzy, czy u was aplikacja IPLEX.pl nie działa , chodzi o telewizor TX-L47DT60e , dzwoniłem do panasonica i pani powiedziała że to od nich nie zależy, nie wiem jak na innych telewizorach, albo to tylko u mnie.
 
Do góry