Panasonic 47DT60 test - zaproście mnie do siebie a będę Waszą radością.

Alania18

New member
Witam
Mam nadzieje że pisze w odpowiednim miejscu (to moj pierwszy post ;) chciałabym kupic tv (na dniach) wybrałam dwa modele: Panasonic TX-L55DT60E i Sony KDL-55W805, ktory z nich jest bardziej zaawansowany? Być moze macie tez jakaś inna propozycje 55cali do 4,5 tys.
Alania18
 

Stasiek52

New member
Przesyłanie obrazu z laptopa na TV

Pytanie mam takie , czy można przesłać obraz z laptopa na telewizor , chodzi o TV 47DT60E, czy tylko zdjęcia , filmy i muzę po DLNA to co jest na dysku w laptopie.
 

AnTurek

New member
Mam pytanko:
Czy jest jakieś oprogramowanie na PC (googlowałem i nie mogłem znaleźć), które by pozwoliło wykorzystać funkcje w tym TV 'Dublowanie' abym mógł widzieć pulpit PC na TV?

Dublowania świetnie się sprawdza z Androidem, ale czy jest coś takiego na komputer?
 

Stanley

Member
Bez reklam
Mam pytanko:
Czy jest jakieś oprogramowanie na PC (googlowałem i nie mogłem znaleźć), które by pozwoliło wykorzystać funkcje w tym TV 'Dublowanie' abym mógł widzieć pulpit PC na TV?

Z tego co mi wiadomo, PC musi mieć na pokładzie odpowiedni hardware/system, a i to podobno nie zawsze chce współpracować. Poczytaj o technologii Miracast, np. tu:
Miracast, czyli bezprzewodowe przesyłanie obrazu z monitorem Philips Brilliance 239C4QHWAB :: PCLab.pl
Przekazywanie obrazu na ekran bezprzewodowy za pomocą technologii Miracast - Pomoc systemu Windows
 

Stasiek52

New member
Przeglądarka WEB Browser w DT60E

Koledzy mam pytanie, jak otworzyć przeglądarkę w DT60E żeby była na całym ekranie bez tego podglądu który jest w górnym lewym rogu, nie mogę sobie z tym poradzić.
 

Pajsik

New member
Już wcześniej pytałem ale brak odpowiedzi. Panasonic 47DT60 kalibrował go ktoś profesjonalnie? Jeżeli tak to dużo się zmienia? Wrzućcie ustawienia dla porównania.
 

Stanley

Member
Bez reklam
@snowman82: w DT60 masz podwójne tunery telewizji cyfrowej DVB-T/C/S. Czyli możesz niezależnie np. jeden program oglądać, drugi nagrywać na dysk USB. Albo drugi strumieniować do swojej sieci lokalnej i oglądać np. na smartfonie. Albo mieć jednoczesny podgląd obu na ekranie (tzw. "prawdziwy PIP").
Pytanie, czy te funkcje wykorzystasz, bo do odbioru kanałów kodowanych np. z telewizji satelitarnej (DVB-S) albo kablowej (DVB-C) trzeba posiadać od dostawcy odpowiednie moduły CI/CAM. Aby w pełni wykorzystać oba tunery, trzeba dwa takie moduły.
Co do reszty: jakości obrazu, czerni, bandingów, srandingów, cloudingów, smużenia, itd.,itp., etc. nie wypowiem się.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

snowman82

New member
no wlasnie no i dt60 to model 2013 a rok w elektronice to duzo. jest za 4500 w euro rtv a as 640 moge miec za 3400 wiec roznica tez spora ale dylemat nadal jest
 

Stanley

Member
Bez reklam
Napisałem jaka jest zasadnicza różnica wg. mnie. Rok w elektronice to oczywiście sporo. Pytanie czy przez ten rok postęp technologiczny był aż tak znaczny, np. w budowie matryc, tudzież elektroniki "ulepszającej" obraz, szybkości tejże elektroniki, etc. Zwróć też uwagę, że w 2013 seria DT była, że tak napiszę: z półki średnio-wyższej (nad nią o ile pomnę chyba tylko WT i ZT). Natomiast AS640 z 2014r zdaje się do takiej półki nie należy. Na pewno jako nowszy posiada ciut lepsze możliwości multimedialno-sieciowe, ale wydaje mi się, że pod tym względem kolosalnych różnic nie ma.
Powiem może tak: nieco ponad rok temu za DT60 dałem właśnie 4500zł, ale 47 calowy (właściwie dałem 5000-, ale dostałem w "promocji" razem z tabletem wartości wtedy ok. 500-). Gdyby była taka możliwość, teraz bez zastanowienia bym zamienił na 55" ;-)
 
Ostatnia edycja:

snowman82

New member
no wlasnie jest opcja 55 za 4500 ale waham sie bo to znowu ma byc tv na kolejne kilka lat i stad moj dylemat miedzy nim a modelami z 2014 roku
 

Stanley

Member
Bez reklam
No niestety, nikt za Ciebie dylematu nie rozwiąże. Każdy by chciał jak najlepszy, jak największy, jak najtaniej, i żeby służył co najmniej przez kilka lat ;-)
Jednak moim zdaniem, skoro chcesz mieć model "rocznikowo" jak najnowszy, oraz priorytetem jest dla Ciebie jak sądze przekątna min. 55", a także jak myślę kwota 4500 (i jak się domyślam firma Panasonic) - poszukaj co w tym budżecie możesz kupić "najwyższego".

Natomiast jeżeli są istotne dla Ciebie podwójne tunery: najniższym modelem z 2014 tak wyposażonym jest zdaje się AS750 (celowo piszę "zadaje się", "chyba", gdyż siłą rzeczy po nabyciu DT60 już nie śledzę pilnie nowinek Panasa). Przy czym jak rzuciłem okiem przed chwilą na ceny: za 55" trzeba obecnie zapłacić circa 5k, czyli już ponad budżet. Nie wiem również, jak się ma jakość obrazu, tzn. gdyby obok siebie postawić DT60 i AS750. W ogóle nt. obrazu się nie wypowiem: po pierwsze nie jestem maniakiem, fascynatem jakości śledzącym na matrycy zachowanie każdego pixela. Po drugie uważam, że właśnie należałoby postawić dwa telewizory obok siebie, w takich samych warunkach (najlepiej u siebie w domu) i dopiero wtedy cokolwiek porównywać.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

onyx771

New member
Pamiętaj, że nowszy nie zawsze znaczy lepszy. Dt to "wyższa półka" i dzięki temu że jest już chwilę na rynku ma sporą rzeszę użytkowników których opinie powinny pomóc podjąć ci właściwą decyzję czy jest to model godny uwagi. Zanim go kupiłem pod koniec 2013 roku czytałem opinie dt. kilku innych modeli konkurencji i żadna grupa użytkowników nie wypowiadała się tak pochlebnie nt. swojego tv jak posiadacze tego Panasonica. Dziś jako jeden z nich mogę powiedzieć z ręką na sercu, że nie żałuję wyboru.
 
Do góry