Panasonic 47DT60 test - zaproście mnie do siebie a będę Waszą radością.

snowman82

New member
mnie nie zalezy na podwojnych tunerach i nie jestem maniakiem tv (bo wiem ze nie ma idealnego telewizora a jak to bywa u kazdego wyznacznikiem jest zalozony budzet) tylko na dobrym obrazie zebym sie nie wkurzal no i czytalem ze w dt60 wystepuje "teatralnosc obrazu" czyli nie chce miec sztucznie pieknego obrazu tylko naturalnego. no i zeby mial najwazniejsze podstawy tv smart-a czyli youtube,tvn player, ipla,iplex. jesli uwazacie ze mimo roku tv i tak przewyzsza wspomniane wczesniej przeze mnie modele to zapewne wezme dt60 mimo wyzszej ceny niz tv z tego roku. jesli jednak ktos majacy troche wiedzy stwierdzi ze dt60 to juz dziadek jesli chodzi o aktualne technologie odnosnie matryc i jakosci odtwarzanego obrazu to bede szukal czegos z modeli 2014
 

Stanley

Member
Bez reklam
@onyx771: też nie żałuję wyboru - żałuję tylko, że nie kupiłem większego. Ale i tak cieszę się z 47", bo o mało co nie wziąłem 42", 47" kupiłem trochę na próbę, z obawą, czy aby nie będzie za duży...
Teraz bez wahania bym kupił 50, a nawet 55, albo i wręcz 60. Dlatego moja dewiza odnośnie przekątnych obecnie brzmi: jeśli myślisz o x (np. 50) weź przynajmniej o "rozmiar" większą (np. 55). Dodam, że tv oglądam z odległości ok. 2-2,5m.
 
Ostatnia edycja:

snowman82

New member
chlopaki coraz bardziej mnie utwierdzacie w przekonaniu zeby dolozyc te 500 zl ponad moj budzet i wziac tego dt60 tym bardziej ze podobno zostalo kilkanascie sztuk w magazynie centralnym. obym nie zalowal ze nie wzialem czegos tanszego :)
 

Stanley

Member
Bez reklam
@snowman82: teatralnosci w DT60 nie zauważyłem, ale może za słabo się wpatruję ;-). Z tego co wiem, efekt może występować w każdym modelu tv (no może nie w każdym, ale w wielu), a do jego usunięcia zazwyczaj wystarcza odpowiednie wyłączenie "polepszaczy" obrazu.

Poza tym ponawiam pytanie: szukałeś co możesz kupić z 2014 za 4500? Bo chyba nie tylko tego AS640, chyba są też wyższe modele?

Co do wymienionych przez Ciebie możliwości multimedialno-sieciowych (aplikacje YT, TVN Player, Ipla itp.) - DT60 je posiada. Aczkolwiek o ile mi wiadomo modele z 2014 mają ciut lepsze, np. możliwość zdalnego programowania nagrywania na dysk USB przez sieć (podobno nawet z zewnątrz swojego LAN), czy otwieranie plików multimedialnych z udostępnionych dysków/folderów sieciowych. Pytanie tylko, czy te opcje Cię w ogóle interesują.
Jeśli mogę od siebie w sprawach "internetowych" coś doradzić: zwracaj uwagę, czy przegladarka internetowa w danym modelu tv obsługuje technologie flash. To naprawdę się przydaje. Przykładowo w tej chwili zaglądam w swoim DT60 na kamer na żywo w Jeleniej Górze, Karpaczu, czy w Szklarskiej Porębie (dosyć często tam bywam), od razu widzę jaka jest tam pogoda. Obejrzenie ostatniego wydania Teleexpresu, innych wiadomosci, itp. też nie stanowi problemu. O stronach nie dla dzieci nie wspomnę... ;-)
 

snowman82

New member
O stronach nie dla dzieci nie wspomnę... ;-)

kolejny plus :) w okolicach 4500 wlasnie takie modele sie nasuwaja bo musze doliczyc jeszcze raty a ten dt60 jest 50x0%. wiec zostaly mi juz tylko 3 opcje. panasonic as640 na matrycy va za 3700 z ratami albo as650 na matrycy ips za jakies 4200 czy tez dt60 za 4500 na matrycy ips. roznica jest spora i dlatego wpadlem zeby sie dowiedziec czy warto dolozyc te kilka stowek czy mija sie to z celem. panasonic przemawia do mnie bo mam plazme tego producenta i dziala do dzisiaj bez zarzutu.

ogolnie chce kupic cos do 4000 zl ale wiadomo ze czasami warto cos dorzucic extra :)
 

Stanley

Member
Bez reklam
Powiem może tak: nie widziałem AS640 i AS650 w akcji, może gdzieś przelotnie bawiąc w MM, MExpercie czy innym tego typu markecie. Nie chce mi się teraz porównywać specyfikacji (wybacz, ja nie szukam tv ;-)). Jednak wydaje mi się, że ze wszystkich trzech wyżej wymienionych DT60 jest mimo wszystko najbardziej "wypasiony". Przykładowo nie wiem czy AS640/650 mają na pokładzie bluetooth. Może dla kogoś to tylko niewykorzystany gadźet, ale parę m-cy temu kupiłem sobie słuchawki stereo w tym standardzie i dosyć często je używam do tv, zwlaszca wiecorem. Nie przeszkadzam domownikom, nie ciągną się żadne kable. W ogóle nic nie trzeba dodatkowo instalować, żadnych nadajników/odbiorników, wystarczy słuchawki raz sparować i już (nawiasem moje daly się sparować ze wszystkim co mam w domu z BT na pokładzie: laptopami, telefonami, tabletami, etc., zatem korzystam nie tylko do tv). Przez BT można podłączyć także klawiaturę bez zajmowania portu USB, ale ja nie znalazłem klaw. na BT spełniającej moje wymagania, i mam podpiętą przez port (jeśli temat Cię zainteresuje, zerknij TUTAJ). Kolejna sprawa, wspomniany już wcześniej flash w przeglądarce: nie wiem jak wygląda sprawa w AS640/650, ale często niższe modele producenta go nie posiadają (tak było w 2013r bodaj z serią ET60 i niższymi).

Natomiast kolejny raz powtarzam się: nie wypowiadam się na temat jakości obrazu, rodzajów matryc (VA vs IPS "lepsza/gorsza"), itp. Po prostu nie mam możliwości osobiście porównać, nie param się tym, nawet hobbystycznie, nie fascynuje mnie to, nie prowadzę salonu/hurtowni tv, itp.
Jedyne co mogę szczerze powiedzieć o ekranie DT60: od początku wkurza mnie błyszcząca matryca. Co mi po (ewentualnych) kalibracjach, sralibracjach, skoro widzę w niej odbicie, że tak napiszę własnej gęby. Może zauważam tym bardziej, że przesiadłem się z tv z matrycą matową.
Ale to (tzn. błyszcząca matryca) już chyba przypadlość niemal wszystkich obecnych modeli tv, AS640/650 chyba też.
 
Ostatnia edycja:

snowman82

New member
no wlasnie tez odnosze takie wrazenie ze dt60 jest lepszy niz obecne as650. w koncu jego cena jak na model 2013 nadal nie jest mala. mysle ze chyba go jednak przygarne do siebie i licze na to ze nie bedzie to wybor ktorego bede zalowal za kilka dni
 

Stanley

Member
Bez reklam
Ja nie żałuję do dziś, choć kupiłem ponad rok temu. Jedynie żałuję - jak już wspominałem - że nie kupiłem wtedy większego niż 47" (a miałem jeszcze szansę w ciągu 10 dni zwrócić, kupowałem przez internet...). Ale wtedy to też nie było takie oczywiste, bo wówczas o ile pamiętam 50-tka, czyli zaledwie o 3 cale większy kosztował prawie o 1000zł drożej, 55" nawet przez myśl mi nie przeszedł. Teraz za kwotę, którą wówczas zapłaciłem za 47 możesz mieć ten sam model 55".
Poza tym wtedy przesiadłem się z LCD 32" - zatem różnica wielkości przekątnej wydawała mi się wówczas kolosalna. A teraz... Ot taki sobie tv, mógłby być spokojnie parę cali większy ;-) Jeśli chcesz, wyrazisz zgodę, możemy się zamienić: kup tego 55DT60, daj mi, ja Ci dam mojego 47, dorzucę tablet Asusa, który wtedy dostałem razem z tv + jeszcze skrzynkę browara ;-)
Pozdrawiam.

P.S. W jaki sposób odbierasz tv: sat, kablowka, itp.? Znaczy się najważniejsze: czy przez dekoder od dostawcy? Bo jeśli masz możliwość choćby podłączyć naziemną DVB-T, możesz już wykorzystać podwójny tuner. Można wtedy także dokupić twardy dysk USB i nagrywać.
 
Ostatnia edycja:

snowman82

New member
Dzieki za opinie. Tc kupiony za 4200 + aparat kompaktowy panasonic sz9. Sprawdzilem i ma przepracowane 2500 godzin ale mysle ze nie bedzie to mialo zadnego znaczenia przy gwarancji 5 letniej. Pozdro dla wszystkich majacych tenmodel. Napiszcie jeszcze jakie macie ustawienia bo obraz jest troche taki sztuczny co przy przesiadce ze starej plazmy troche daje mieszane uczucia. Pewnie trzeba wylaczyc jakies ulepszacze ale nie wiem co kokretnie
 

onyx771

New member
W pierwszej kolejności ustaw na minimum w ustawieniach obrazu parametr "Intelligent Frame Creation" co zniweluje tzw. efekt teatru.
 

remmyhi

New member
Efekt teatru widziałem tylko przez pierwszy tydzień od kupienia telewizora. Poprzednio miałem Philipsa 32" 7862 i tam 100hz też robiło efekt teatru.
Ja to nazwałem efektem Mody na Sukces.
Teraz jak oglądaj na innych telewizorach to się zawsze dziwię dlaczego tak dwie.
Kwestia przyzwyczajenia.
 

masa66

New member
Witam, mam taki problem posiadam Panasonica 55DT60 i podczas włączania filmu w przeglądarce w TV po chwili wyskakuje komunikat 'przepraszamy za niedogodności przeglądarka nie może wyświetlić strony internetowej.' oprogramowanie TV najnowsze 3.877
Pozdrawiam.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Witam, mam taki problem posiadam Panasonica 55DT60 i podczas włączania filmu w przeglądarce w TV po chwili wyskakuje komunikat 'przepraszamy za niedogodności przeglądarka nie może wyświetlić strony internetowej.'

U mnie też to się dzieje na niektórych stronach/filmach. Niestety przeglądarka w tv to nie przeglądarka w komputerze. Trzeba się liczyć, że czasem czegoś nie obsłuży. To samo dotyczy implementacji wtyczki Flash.
Jeśli chcesz wszystko otwierać z netu na 100%, podłącz do tv kompa i na nim korzystaj z przeglądarki.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Jeśli chodzi o ustawienia obrazu, po wyjęciu tv z kartonu w zasadzie tylko przestawiłem na fabryczny tryb "Prawdziwe kino". Mnie to wystarcza, ale już wspominałem, specjalnym fanatykiem jakości obrazu nie jestem. Co nie znaczy, że nie dostrzegam pewnych niedoskonałości. Zresztą zdaje się sam pisałeś, że idealnego tv nie ma.

Jeśli chodzi o przeglądarkę - tak jak Ci już odpisano, niestety nie da się jej powiększyć na cały ekran. Było już chyba z 10x w wątku ;-). Ale często można powiększyć film, klikając w odpowiednią ikonkę odtwarzacza, zazwyczaj w prawym dolny rogu.
 
Ostatnia edycja:

snowman82

New member
jeszcze jedno pytanie. zauwazylem ze jesli jakis obiekt jest "blisko obiektywu kamery" to jest ostry na tv a jesli postac jest troche dalej to jest juz troszke rozmazana. czy to jakies ustawienie czy po prostu ten typ tak ma ? (ips)
 
Do góry