Klawiatura Smart dla Panasonic - wybrana

Stanley

Member
Bez reklam
Klawiatura Smart dla tv Panasonic - wybór dokonany

Witam

Jeżeli ktoś z Was poszukuje klawiatury do obsługi funkcji Smart w Panasonicu (choć myślę, że w innych markach tv również...) - proponuję zapoznać się z moim wyborem oraz mini-testem TUTAJ.

Jako bonus załączam fragment instrukcji z wykazem klawiszy obsługiwanych przez tv Panasonic (z mojego DT60 z 2013r, myślę jednak, że we wszystkich modelach są te same)

Pozdrawiam.
 

Attachments

  • Klawiatura Panasonic.pdf
    17,6 KB · Wyś: 305
Ostatnia edycja:

rRobert83

Member
Ciekawy temat, jednak jak sam zauważyłeś lepiej by było by takie urządzenie komunikowały się przez bluetooth i nie zajmowały portów USB. Jak masz jakiegoś hub pod ręką to sprawdź czy takie rozwiązanie będzie działać.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Ciekawy temat, jednak jak sam zauważyłeś lepiej by było by takie urządzenie komunikowały się przez bluetooth i nie zajmowały portów USB.
Powiem tak: też wolałbym na BT, ale jakoś nie wpadła mi w oko/ręce żadna, spełniająca kryteria przedstawione na tamtym forum. Albo jeśli spełniała, nie chciała współpracować z telewizorem. Wspominałem o probie podejścia e5 ST-027BT, niestety okazało się, że pod telewizorem nie działa touchpad. Poza tym sporo klawiatur BT, zwłaszcza "dla tabletów", nie posiada urządzenia wskazującego myszy (touchpad, trackball, itp.), zatem odpadają w przedbiegach. Próbowałem nawet kiedyś z ciekawości takie maleństwo:
Miniklawiatura bluetooth
lecz po pierwsze właśnie nie miała czym napędzać wskaźnika myszy, po drugie nie ma klawiszy funkcyjnych F. Po trzecie, a właściwie po pierwsze strasznie małe przyciski... już lepiej odpalić klawiaturę ekranową w tv i obsługiwać pilotem ;-)

Jak masz jakiegoś hub pod ręką to sprawdź czy takie rozwiązanie będzie działać.
Mój telewizor posiada 3 porty USB. Jeden jest zajęty przez dysk do nagrywania programów. Do drugiego mam podpięty właśnie odbiornik klawiatury. Trzeci jest wolny, można w razie czego podpiąć jakiegoś pena z filmem, fotkami, itp. Chociaż korzystam bardzo rzadko, gdyż multimedia strumieniuję do tv przez sieć, z serwera NAS. Zatem hub jest mi niepotrzebny. Ze względu na ilość portów uznałem, że klawiatura może być z odbiornikiem USB.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

rRobert83

Member
w sumie masz racje 3 porty wystarczą, ja niestety mam tylko dwa. A nie bawiłeś się może kolego próbami podłączenia kamerki??. Jestem ciekaw czy jest inna alternatywa niż tylko kamerka panasa.

Napisz coś o tym serwerze NAS, ile tv obsługują, czy nie przycina, po kablu czy wifi. Mam w domu 3 tv każdy ma złącze sieciowe rj 45. Dwa tv dodatkowo wifi. Meczące jest kopiowanie na pena i przenoszenie filmów pomiędzy tv.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Próbami podłączania kamerki nie bawiłem się. Jakoś nie rajcuje mnie to. Jeszcze tylko brakuje, żeby telewizor mnie śledził ;-)

NAS: Synology DS214play. W tej chwili 1 telewizor, podłączony kablem (planuję drugi). Nie przycina, ale ja nie jestem zawziętym filmomaniakiem, nie mam plików z dużym bitrate. W ogóle muszę wymienić router na nowy, własnie się rozglądam, gdyż obecny ma porty eth jeszcze 100Mb i trochę już do tego NAS-a oraz tv nie pasuje ;-)

Jednak odbiegamy od tematu. Jeśli interesują Cię dyski sieciowe, odwiedź specjalistyczne fora, np. TUTAJ.

Pozdrawiam.
 
Do góry