Panasonic 40/48/55 AS640 - opinie, testy, wrażenia - wszystko na temat serii AS 640

firekage

New member
Bez reklam
Widocznie ma kij zamiast anteny - ha ha.
A Ty dajesz nabrać na plewy - jak zawsze - ktoś piardnie a Ty jeż wyczuwasz sensacyjny zapach.

Tu wczorajszy klient w Polsce :
Zakończę temat wyrazem zadowolenia z zakupu oraz kilkoma spostrzeżeniami dot. modelu 42as650:
- kąty widzenia, niby deklaruje się oglądanie na wprost lecz w praktyce na codzień różnie to bywa. Ogromny plus w stosunku do as600. W euro akurat wszystkie Panaski stały w rzędzie i widać było przepaść na tym polu;
- kontrast i kolory- super, może w as600 jest brzytwa ale idealna czerń w naturze nie występuje
icon_wink.gif
a w czarno-białą szachownicę nie mam zamiaru się wpatrywać. Zauważyłem też lekko niedoświetlone rogi, to dowód na rodowód panelu IPS od LG.
- dynamika obrazu- jak w testach, rewelacja. Kilka poziomów ustawień upłynniaczy, że może być gładko jak w teatrze tvp, lubię tenis i premiership i tu nie może być smug, 100hz się przyda;
- dużo ustawień, 4 predefiniowane tryby obrazu. Troszkę tnie menu ale nie w sposb przeszkadzający w użytkowaniu. Ciekawe opcje usuwania szumów- przydatne gdy ma się bogatą kolekcję starych divx'ów;
- input lag, jednak jest obecny. 30-40ms to nie jest żadna rewela ale z PC dogaduje się znakomicie po hdmi. W ustawieniach tryb GRA, konieczność bo inaczej kursor niezdarnie goni nasze ruchy myszą. W BF4 wyrabia się, pro gracze mogą jednak narzekać i warto sobie samemu wybrać się z netbookiem i posprawdzać w sklepie;
- dźwięk- kiepsko, słychać że to słabe telewizyjne pierdziawki. Od tego jednak mam rozstawione altusy 110 i tyle w temacie;
- smart... jest. Pilot Jedi też. Także wbudowany tuner tv naziemnej, gniazdo ci, funkcje 3d + tylko, uwaga! jedna para bryli pasywnych. Może kiedyś znajdę czas poużywać tego wszystkiego i w szerszym skrócie opisać wrażenia z jazdy
icon_wink.gif
na razie PC + nc+ i kopyta przed tv.
TV 42"-48" uniwersalny telewizor ok 2000pln - elektroda.pl

Ekhem, ja nie wietrze, ja czytam i filtruję wiadomości bowiem tej umiejętności nauczono mnie jeszcze w szkole. Mówiąć kolokwialnie, "nie łykam" wiadomości, jak "młody pelikan...Zresztą, recenzje traktuje z przymróżeniem oka, a rzeczowymi dla mnie są komentarze użytkowników...a to oni raportowali problem, nie ja.

Swoją drogą, skoro przeklejasz cytat z elektrody:

kontrast i kolory- super, może w as600 jest brzytwa ale idealna czerń w naturze nie występuje
icon_wink.gif
a w czarno-białą szachownicę nie mam zamiaru się wpatrywać. Zauważyłem też lekko niedoświetlone rogi, to dowód na rodowód panelu IPS od LG.
- dynamika obrazu- jak w testach, rewelacja. Kilka poziomów ustawień upłynniaczy, że może być gładko jak w teatrze tvp, lubię tenis i premiership i tu nie może być smug, 100hz się przyda;
On napisał tutaj o wymaganiach, cytując "tu nie może być smug", ale ja nie pisałem o smugach, a o bugu związanym z materiałem 50Hz i to nie ma wiele wspólnego z problemem smużenia, a czymś znacznie poważniejszym, co określa się mianem microstutteringu. Nie chcę być niegrzecznym, ale czytaj dokładniej - proszę, gdybym pytał o smużenie to napisałbym o smużeniu, a nie o 50Hz bugu, a w sklepach przeważnie puszczane są ewentualnie reklamy, a więc tego problemu można nawet nie tyle co nie zauważyć, ale co nie będzie możliwości zauważenia, a materiał z pendrive będzie przeważnie nagrywany z prędością circa 24kl/s (23,9xxx), więc też tego nie będzie bo to nie transmisja telewizyjna - rozumiesz teraz? Osoba, którą cytowałeś nie pisała jak ten "tenis i premiershib" wygląda, co z problemem, a opisała swoją preferencję, wymaganie.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No właśnie , opowiadasz jak Kazio w Pcimiu dolny nie ma pojęcia jak podłączyć , z czym i opisuje później swoje niekompetencje. Dla Ciebie wszystko co złe to wyrocznia. Tysiące ludzi kupiło Panasonica i pewnie kupi jeszcze i są bardzo zadowoleni. I najgorsze dla Ciebie to że nie dają się nabrać na Twoje plewy.

- dynamika obrazu- jak w testach, rewelacja. Kilka poziomów ustawień upłynniaczy, że może być gładko jak w teatrze tvp, lubię tenis i premiership i tu nie może być smug, 100hz się przyda;
 

firekage

New member
Bez reklam
No właśnie , opowiadasz jak Kazio w Pcimiu dolny nie ma pojęcia jak podłączyć , z czym i opisuje później swoje niekompetencje. Dla Ciebie wszystko co złe to wyrocznia. Tysiące ludzi kupiło Panasonica i pewnie kupi jeszcze i są bardzo zadowoleni. I najgorsze dla Ciebie to że nie dają się nabrać na Twoje plewy.

- dynamika obrazu- jak w testach, rewelacja. Kilka poziomów ustawień upłynniaczy, że może być gładko jak w teatrze tvp, lubię tenis i premiership i tu nie może być smug, 100hz się przyda;

Zabawne, z tego co pamiętam to ja nie prowadzę handlu, nie sprzedaję telewizorów, więc generalnie w przeciwieństwie do niektórych, jest mi zupełnie obojętnym to, czy ktoś kupi produkt, A, czy B, bez względu na to czy "mam go na stanie".

W skrócie: smużenie nie jest tożsame z angielskim słowem stuttering.

Z mojej strony EOT.

PS - tak, wiem, Ty znasz setki i tysiące zawsze zadowolonych ludzi. Ciekawe kiedy dobijesz do miliona. Zresztą, dla Ciebie nawet przeklejony link, który potwierdza problem 50Hz w brytyjskich modelach, a i innych, nie jest prawdą, przecież to plotka zadowolonych userów...gdyby go nie było, temat by nie istniał, dlatego pytałem w temacie o tym sprzęcie osób, które go mają, osób które kupiły produkt na rynek polski.
 
Ostatnia edycja:

firekage

New member
Bez reklam
Digitalus, jeśli chodzi o jakość***obrazu to ja Panasonicowi AS640 nic nie zarzucę. Poziom czerni po prostu powala i to bez względu na warunki w jakich odbiornik pracuje, bez względu na porę dnia, czy też***oświetlenie pomieszczenia. Kolory są***świetne. Telewizor nie traci detali w ciemnych scenach, w zaciemnieniach. Równomierność podświetlania matrycy to również***duży plus (pomijam delikatnie niedoświetlone rogi), tak samo jak brak DSE/bandingu, ale kwestia stutteringu...płynności, bo to nie jest tożsame ze smużeniem. Odpalasz IFC nawet na maks, a obraz i tak skacze.

Ps - nawet na plus zaliczę mu osobny przycisk power on/off...za to minusem jest brak okularów 3D...
 
Ostatnia edycja:

grzes_k

New member
...czesc osob dostrzegala migotanie obrazu w plazmach .Nic takiego nie dostrzegam w plazmie.Niektore komentarze sa wymyslone.

Nie do końca wymyślone, nie wiem jak w najnowszych ale np. 42PV70 migotanie jest zauważalne, nie to co w starych kineskopowych ale przy pewnych obrazach migotanie jest zauważalne (ale nie jest uciążliwe).
 

firekage

New member
Bez reklam
Eh...piszesz to na podstawie filmiku z yt, gdy ja na podstawie bezpośredniej zabawy z AS640.

PS - polskie napisy też nie chodzą...a są w .txt czyli wg. Panasa powinny.
 

konstant

New member
Jesli chodzi o plynnosc to trzeba wylaczyc Intelligent Frame Creation/24p Smooth Film wtedy obraz jest plynny nawet w najnizszym modelu czyli A400 bez efektu teatru.Nic sie nie zacina , nie ma efektu komety.

Z tego postu wynika, że A400 ma IFC i należy go wyłączyć.
1. A400 nie ma IFC
2. Wyłączenie IFC jest bez sensu
 

digitalus

Banned
Nie kazdemu podoba sie obraz "teatralny"
W internecie tez mozna o tym przeczytac
cytat
układ IFC Pro śmiało można pozostawić wyłączonym, co pozwoli cieszyć się obrazem bez artefaktów i nadpłynności obrazu wywołującej tzw. efekt teatru telewizji (ang. soap opera effect).
Dotyczy wszystkich modeli z funkcja IFC.
Podobny przyklad ktory dotyczy efektu teatru w telewizorach innych firm.

http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/87511-efekt-teatru-wystepuje-wszedziea.html
 
Ostatnia edycja:

konstant

New member
Nie kazdemu podoba sie obraz "teatralny"
W internecie tez mozna o tym przeczytac
cytat
układ IFC Pro śmiało można pozostawić wyłączonym, co pozwoli cieszyć się obrazem bez artefaktów i nadpłynności obrazu wywołującej tzw. efekt teatru telewizji (ang. soap opera effect).
Dotyczy wszystkich modeli z funkcja IFC.
Podobny przyklad ktory dotyczy efektu teatru w telewizorach innych firm.

http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/87511-efekt-teatru-wystepuje-wszedziea.html


Tylko, że akurat przy ustawieniu na minimum ani trochę nie widać efektu teatru. Radzę poczytać recenzję AS640 na konkurencyjnym forum.
 

digitalus

Banned
Mam inne zdanie:) Wylaczyc calkowicie IFC, wtedy jest ok.
Inne osoby tez nie lubia efektu teatru w telewizorach

Może i pytanie powielam ale chcę się dokładnie dowiedzieć jak to jest z tym efektem teatru.

Sam przy poprzednim telewizorze (samsung) widziałem tego skutki: programy przyrodnicze/sport - ok; film - KATASTROFA. Teraz jestem w trakcie kupna nowego tv i zastanawiam się który (i czy w ogóle) jakiś telewizor nie posiada tego efektu mimo "200/400/800 Hz", a może któryś z nich ma ten efekt mniejszy?
Mam na oku 2 modele philips PFL6007 i toshiba YL863 (42cale) i z tego co wyczytałem philips ma ten efekt bardzo widoczny (nie da się go zmniejszyć?) a co się tyczy toshiby ... jedni piszą, że jest bardzo widoczny a inni, że go nie ma.
Inne moje spostrzeżenie: po co kupować tv z tymi wszystkimi "ulepszeniami" skoro i tak je wyłączę ale nie było efekty teatru? Mam taki mętlik, że już sam nie wiem co o tym myśleć i proszę o dogłębne wyjaśnienie tego problemu.:mrgreen:
 
Ostatnia edycja:

rott319

Member
(...) kwestia stutteringu...płynności, bo to nie jest tożsame ze smużeniem. Odpalasz IFC nawet na maks, a obraz i tak skacze.

Też mam wrażenie, że obraz delikatnie "skacze/rwie" w dynamicznych scenach na maksymalnych ustawieniach IFC.
Miejcie jednak na uwadze, że oglądam tylko filmy DVDrip/BDrip/BRrip 480p/720p z PenDrive, więc "skakanie/rwanie" obrazu w dynamicznych scenach może być winą materiału źródłowego a nie telewizora.
W każdym razie nie mogę powiedzieć, że obraz jest naturalnie płynny w dynamicznych scenach.
Domyślam się, że to są te legendarne mikroprzycięcia obrazu o których często piszą zwykli użytkownicy TV.

PS

Zalecam oglądanie filmów w jakości minimum 720p, a szczególnie Avatar (2009), Incepcja (2010), Labirynt Fauna (2006), Matrix (1999) i Czarownica (2014).
Wtedy zobaczycie, co ten TV naprawdę potrafi ...
 
Ostatnia edycja:

firekage

New member
Bez reklam
Też mam wrażenie, że obraz delikatnie "skacze/rwie" w dynamicznych scenach na maksymalnych ustawieniach IFC.
Miejcie jednak na uwadze, że oglądam tylko filmy DVDrip/BDrip/BRrip 480p/720p z PenDrive, więc "skakanie/rwanie" obrazu w dynamicznych scenach może być winą materiału źródłowego a nie telewizora.
W każdym razie nie mogę powiedzieć, że obraz jest naturalnie płynny w dynamicznych scenach.
Domyślam się, że to są te legendarne mikroprzycięcia obrazu o których często piszą zwykli użytkownicy TV.

PS

Zalecam oglądanie filmów w jakości minimum 720p, a szczególnie Avatar (2009), Incepcja (2010), Labirynt Fauna (2006), Matrix (1999) i Czarownica (2014).
Wtedy zobaczycie, co ten TV naprawdę potrafi ...

Źródło sygnału imho nie ma znaczenia, sprawdzałem to na pendrive i po hdmi.

Ps - nie trzeba oglądać specjalnie filmów, ot, materiał testowy z Avatara, plik nazywa się bodaj sow-avatar, który gdzieś chyba na forum ktoś linkował. Tam jest kilka genialnych ujęć:
-stacja orbitalna na tle planety, a dookoła mocna czerń
-ostrość osób ze sobą rozmawiających, szczegółowość, detale
-dynamika spadającego statku/myśliwca.
 
Do góry