Panasonic 40/48/55 AS640 - opinie, testy, wrażenia - wszystko na temat serii AS 640

konstant

New member
Szukam, nie pamiętam skąd to wziąłem, gdzieś na forum widziałem.

Na marginesie, polecam również to do przyszłych zabaw:
https://docs.google.com/file/d/0BwsXZmRe04CkbF8yWUNCZkdaLTA/edit

(te "tech"demka na AS640 powalają jakością, zwłaszcza te, gdzie czerń przeważa z ostrymi kolorami).

Edit: MAM!
https://drive.google.com/folderview?id=0B6fjKs5w437rNmpfNXdNRWl4R1k#

Tam jest kilka, w tym wspomniany, na którym sprawdzalem. Przy okazji, na Bondzie nie ma tego problemu nawet przy IFC MAX oraz IFC OFF, tutaj jedynie na wstępie przy OFF występuje, gdy mamy tą słynną czołówkę, ale włączenie IFC powoduje natychmiastowe wygładzenie i tej sceny, zaś sam film bez IFC, i tak jest płynny.

Na którym filmiku sprawdzać to 'rwanie' ?
ps. a od sprawdzenia DSE czegoś nie masz ?
 
Ostatnia edycja:

firekage

New member
Bez reklam
Do sprawdzania DSE na forum były, chyba tdx linkował to ze swojej strony. Rwanie na sow-awatar sprawdzałem, a i Bonda odpalałem.

PS - nie działa skrzynka odbiorcza prywatnych wiadomości. Linkuje do plazm. Nie jestem w stanie nikomu odpowiedzieć na pytanie.
 
Ostatnia edycja:

grzes_k

New member
Jestem ciekaw co inni napiszą na przykładzie dema sow-awatar. Może to demo tak po prostu ma. Na LG, który natywnie jest 50Hz, też***mi skacze, ale to jest monitor z funkcją***tunera.

Demo wygląda na dobre, na LG oprócz "drżenia" przy pierwszej scenie ze statkiem kosmicznym przy minimalnych ustawieniach, przy maksymalnych ustawieniach obraz był płynny. Natomiast na laptopie obraz drżał, lekko szarpał, ale komputer kilkuletni, mało wydajny.
Może spróbuj z innym penem, spotkałem się, że poprawnie współpracujące z jednym urządzeniem miały fatalną wydajność na innym.
 

firekage

New member
Bez reklam
Rzecz w tym, że tak samo jest przez hdmi, odpalone z bardzo mocnego pc'ta. Stacja orbitalna ma moment przeskoku klatek, nie jest to rwanie, jak przy IFC=off, ale widać to, a sam pendrive to Cruzer Sandiska, a więc nie ma mowy o problemach przez niską jakość i prędkość samego pendrive.
 

grzes_k

New member
Albo Twój tv nie lubi filmów SF albo jestem mniej wyczulony na te efekty.
Ale znając Ciebie, pewnie weźmiesz pena i wytestujesz na innych tv w sklepie, wyeliminujesz wtedy subiektywne spojrzenie innych użytkowników.
 

konstant

New member
Jak dla mnie to głupie szukanie dziury w całym. Zamiast cieszyć się naprawdę dobrym produktem kolega @firekage na siłę szuka jakichś jego wad.
Kup OLEDa za 10k, może cię zadowoli. AS640 to niska półka, więc logiczne, że idealny nie będzie.
 

firekage

New member
Bez reklam
Albo Twój tv nie lubi filmów SF albo jestem mniej wyczulony na te efekty.
Ale znając Ciebie, pewnie weźmiesz pena i wytestujesz na innych tv w sklepie, wyeliminujesz wtedy subiektywne spojrzenie innych użytkowników.

Już to robiłem ;) Również spędziłem sporo czasu bawiąc się tym na 50 albo 55H6400 (nie pamiętam czy to był telewizor 50 czy może 55 cali).

Masz rację, jestem na to wyczulony bo dla mnie płynność ma być wzorowa (oglądam F1, między innymi dlatego), a mając stosunkowo mocnego pc, wiem czym ona jest.
 
Ostatnia edycja:

firekage

New member
Bez reklam
Jak dla mnie to głupie szukanie dziury w całym. Zamiast cieszyć się naprawdę dobrym produktem kolega @firekage na siłę szuka jakichś jego wad.
Kup OLEDa za 10k, może cię zadowoli. AS640 to niska półka, więc logiczne, że idealny nie będzie.

Bzdury, nikt mi nie daje tego za darmo, więc oczywistym jest, że telewizor ma spełniać głowne zadanie - pozwalać bez problemów ogladać materiał. W momencie, gdy obraz szarpie, nie spełnia tej roli. Zresztą, Panas jest droższy od LG z serii LB (IPS, full led z okularami 3D, których Panas nie dodaje, a także pilotem zyroskopowym, ktorego w panasie również brak bo jest dotykowy). Niska półka to przedział ceny do rozmiaru, a rzeczony rozmiar Panasa to już stan średni bo wszystkie kosztują mniej więcej 2500 do 3500 (LG zaniża lekko przedział cenowy), zaś 58H5xxx Samsunga kosztuje tyle samo, tak jak i 50 Sharpa.

Cieszyć się będę mógł, mając płynny obraz. W momencie, gdy ten szarpie, to nie ma jak cieszyć się urządzeniem do tego przeznaczonym, więc sprawdzam.

Ps - nie zauważyłeś wpisu od kolegi mającego LG. Tam było to płynne...przy ustawieniach przyśpieszacza. Tutaj następuje zwiększenie płynności, ale jest "żabkowanie" na scenie ze statkiem.

Mówisz o oledzie. Co mi dałby? Przeciez już pojawiają się pewne problemy...to jest smużenie oledów...skoro L73 nie smużył i nie miał problemów z płynnością, a kosztuje średnio połowę mniej od AS640, to?

Na marginesie - klient, który nie wymaga, jest idealnym klientem, można mu wcisnąć każdy bubel. Właśnie z tego względu nie kupię już na pewno odbiornika Toshiby...(bo działanie softu to jakiś żart, kolejny motyw to procedura wgrywania firmware, gdzie pdf'y mówią co innego niż wyświetlana instrukcja w trakcie aktualizacji i tak mógłbym długo, zresztą - w temacie o L74 ktoś nawet napisał, że ten telewizor żyje swoim własnym życiem, co jest przykre biorąc pod uwagę jakość obrazu). Nie ma prezentów za darmo. Stąd skoro płacę, wymagam i nie ważne czy towar kosztuje 100 zł, 1000, czy więcej, bez względu na to czy kupuję telewizor, czy pomidor (od tego ostatniego wymagam w tym momencie smaku, wyglądu i świeżości, ale może Ty kupiłbyś byle co...i był zadowolony).


Wieczorem jadę sprawdzić sobie to samo jeszcze na Sony'm z motionflowem. Zdam relację pewnie jutro, za chwilę jadę.
 
Ostatnia edycja:

konstant

New member
Ło Jezu ale elaborat. W takim razie oddaj jak najprędzej swojego As640 do sklepu a nam pozwól się cieszyć niezłym sprzętem w dobrej cenie. Ale z twoim podejściem to nigdy nie znajdziesz TV który w pełni cię zadowoli. Dziękuję dobranoc.
 
Ostatnia edycja:

Borixon

Active member
Bez reklam
Ło Jezu ale elaborat. W takim razie oddaj jak najprędzej swojego As640 do sklepu a nam pozwól się cieszyć niezłym sprzętem w dobrej cenie. Ale z twoim podejściem to nigdy nie znajdziesz TV który w pełni cię zadowoli. Dziękuję dobranoc.

To samo napisałem gdzieś wyżej, dajemy 2500 zł a nie 10 000 zł :)
Też się z niego cieszę, i uważam że najlepsza w tym wszystkim jest pasja a nie to ile wykładasz na sprzęt :)
 

firekage

New member
Bez reklam
Ło Jezu ale elaborat. W takim razie oddaj jak najprędzej swojego As640 do sklepu a nam pozwól się cieszyć niezłym sprzętem w dobrej cenie. Ale z twoim podejściem to nigdy nie znajdziesz TV który w pełni cię zadowoli. Dziękuję dobranoc.
Nie przypominam sobie bym komukolwiek zabraniał, natomiast to jest forum ogólnodostępne i chyba nie do końca rozumiesz jego ideę.
 

lucek18

New member
Panowie jak wygląda sytuacja z aktualizacjami w panasie można jeszcze na jakąś liczyć?


Mam jeszcze takie pytanie w moim modelu (40 cali) w niektórych filmach jest przez środek poziomy pas taki wyblakły praktycznie przez cały ekran widać to również zawsze jak się włączy youtube na tym pierwszym szarym tle jest taki pas/pasy ma ktoś podobnie?
 
Ostatnia edycja:

lucek18

New member
szary pas nie jest to uszkodzenie matrycy na meczach tego nie widać, najbardziej wtedy gdy się ładuje youtube na tych tłach szarych itp. oprócz czerwonego. na niektórych filmach jest idealnie przez środek taki z 5 cm szerokości poziomy.
 

kolaboracja

New member
Usb

Witam. Po wielu wielu tygodniach zdecydowałem się na ten model i w celu jego sprawdzenia udałem się do sklepu z penem 8gb fat32. Dacie wiarę że ani jeden (słownie - żaden) model nie widział pamięci? Chwilę po włożeniu pojawiła się informacja 'podłączono urządzenie usb' i jednocześnie na środku ekranu - nie wykryto urządzenia. Sprawdzałem 48, mniejsze, inne modele, to samo... LG, Samsung, Sony - wszystkie inne widziały. Wiecie co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Dziś idę do MM, może jakaś wadliwa partia czy coś :/
 

firekage

New member
Bez reklam
Z ciekawości - jaki pendrive, pojemność? Ja sprawdzałem na SandiskCruser'ze o pojemności 8GB i nie miał z tym żadnego problemu.

Wracając do tematu - wczoraj miałem okazję***oglądać dłużej, akurat na jednym z kanałów po dvbt leciały dwa filmy, pod rząd, na które miałem ochotę. Oglądałem "4 braci", a następnie "CSI Las Vegas". Mogę***potwierdzić, w przypadku sygnału dvbt wyświetlanego u nas w 50Hz mój odbiornik problemu z tym nie ma, wszystko jest płynne. Zobaczę***jeszcze później coś puszczane z pc'ta po hdmi.


Przy okazji, CSI, a dokładniej wczorajszy odcinek, miał kilka scen, które wywołały u mnie uśmiech na twarzy, a mianowicie - niesamowicie ciemne sceny oraz miks ciemnych scen z ostrym niebieskim światłem, a i to samo, ale z białym. Rewelacja. Po prostu, tak powinna wyglądać czerń w telewizorze (choć i tak nie zrobiło to na mnie takiego wrażenia, jak odpalony z pendrive materiał testowy Samsunga na AS640...widzieliście to pewnie w reckach Kikiego, tam jest ta scena z brązową planetą***itd.)


Skleroza. Zapomniałbym. Uznanie należy się za coś o czym pewnie nikt nie wspominał - czułość głowicy Panasa. Tam, gdzie Toshiba na tej samej instalacji dawała mi poziom sygnału opisany jako "słaby", co chwilę traciła dźwięk, a obraz stawał, tam Panas ma poziom sygnalu powyżej 'średni", jakość sygnału wynosiła jakoś 36 (ciekaw jestem czy to jest faktycznie podawane w MER'ach), zaś siła sygnału wynosiła 56 (ciekawe czy w dB). Co ciekawe, soft Panasa odnośnie siły sygnału to chyba coś opartego o typowe mierniki mocy sygnału bo podaje mapę korekcji błędów oraz odpowiednie suwaki, czyli parametry, które są na miernikach monterskich instalatorów anten.
 
Ostatnia edycja:

kolaboracja

New member
Z ciekawości - jaki pendrive, pojemność? Ja sprawdzałem na SandiskCruser'ze o pojemności 8GB i nie miał z tym żadnego problemu.

GoodRam 8GB Fat32. W ostateczności kupię jakiś MediaPlayer with HDD, ale tyle się mówi o tych super smart rozwiązaniach - w praktyce okazuje się to zwykłym marketingowym bublem. Swoją drogą zastanawiam się jak to przechodzi fazę testów.
Mi Avatar z MF działał na Sony 829B bezproblemowo. Ale napisy srt okazały się barierą nie do przeskoczenia.
 
Ostatnia edycja:

566666

New member
Chyba zdecyduje się na ten model ale mam pytanie odnośnie działania flash w przeglądarce . Idzie odpalić cos takiego jak weeb tv ? Jest pełno stron zagranicznych które transmitują sport w podobny sposób . Podał bym link ale niestety jeszcze nie mogę tego zrobić :)
 
Do góry