Panasonic 40/48/55 AS640 - opinie, testy, wrażenia - wszystko na temat serii AS 640

lucek18

New member
Witam,

Czy mógłby ktoś napisać swoje ustawienia na sport (głównie piłka nożna)

Chciałbym obejrzeć mecz ze Szkocją wreszcie na dobrych ustawieniach i bez efektu przezroczystej zanikającej piłki w szybszych akcjach przede wszystkim, gdy piłka jest w powietrzu na tle trybun.

Z góry dzięki.
 

digitalus

Banned
Komentarze chyba wymyslone.W panasonicu nie ma czegos takiego nawet w najnizszym modelu.
Przyklad,Najnizszy model A400.
Panasonic TX-39A400B Unboxing and Review - YouTube

Ustawienia zaawansowane dla AS640 w linku

https://www.avforums.com/threads/pa...-reviewers-recommended-best-settings.1888454/

funkcja 24p Smooth Film/Intelligent Frame Creationa w AS640 wylaczona.

Ja tez moge napisac ze we wszystkich modelach samsunga jakosc obrazu jest fatalna , bez znaczenia czy to bedzie nawet telewizor samsunga 4k , w samsungach nie ma obrazu tylko plamy, wszystko sie trzesie, obraz plastikowy, we wszystkich samsungach efekt komety, brak ostrosci i szczegolow.

SAMSUNG WYPRODUKOWAL PONAD 7 MILIONOW TELEWIZOROW BUBLI CZYLI Z KONDENSATORAMI O OBNIZONEJ ZYWOTNOSCI.Telewizor nie wytrzyma dluzej niz dwa lata

Call Kurtis 7 5 Million Samsung TVs Could Be Defective Feb 28 2012 - YouTube

JAKOSC SAMSUNGA NA ZDJECIU.

http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/113540-ue65hu8200-problem-z-pod-wietleniem.html

34q4k1i.jpg
 
Ostatnia edycja:

firekage

New member
Bez reklam
Boże, trzymaj mnie bo nie wytrzymam, ten znowu swoje. Rozumiesz, że mam ten telewizor? Po grzyba wklejasz mi ustawienia jakości obrazu oraz jakieś linki do pseudo recek youtuberów na z odbiornikami, które mają natywnie 50Hz matryce, w których problemów nie ma i nie będzie, pomijając nawet to, że nie mają IFC? AS640 ma panel 100 bądź 120Hz z racji aktywnego 3D i ma opcję IFC.

Rozumiesz czym jest rwanie obrazu i jego jakość? Po grzyba wklejasz pierdoły o Samsungu w temat o Panasonicu. Prowadzisz jakąs misję czy co?
 

firekage

New member
Bez reklam
Dlatego piszesz swoje. Odpalasz film poprzez np. hdmi/usb (wspomniane demo sow-awatar), dajesz ifc na maxa, aby obraz był płynny (przy wyłaczonym jest ostre rwanie obrazu) i co kilka sekund masz przeskok klatek, który widać, a czego na L73 od Toshiby nie miałem.
 

firekage

New member
Bez reklam
Jesli (wspomniane demo sow-awatar), dajesz ifc na maxa i obraz był płynny to jaki problem?ustaw na stale wlaczone ifc .W rekomendowanych ustawieniach dla as640 funkcja ifc jest wylaczona, tryb obrazu true cinema

https://www.avforums.com/threads/pa...-reviewers-recommended-best-settings.1888454/

Mam pytanie - czy TY aby na pewno czytasz ze zrozumieniem? Napiszę, ostatni raz, "jak krowie na rowie"
-IFC włączone (sprawdzony każdy typ): film skacze
-IFC wyłaczony: film niesamowicie rwie.

Rozumiesz teraz? Bez względu na ustawienie IFC, film nie jest płynny, następuje co chwilę przycięcie obrazu, szarpnięcie, które pojawia się ponownie po chwili. BEZ IFC szarpanie jest non stop.

Ps - rekomendowanie ustawienia wiszą mi. Jakość odbioru ustawionego obrazu jest rzeczą subiektywną i to mnie ma się podobać, a nie komuś kto to podał.
 

konstant

New member
Mam pytanie - czy TY aby na pewno czytasz ze zrozumieniem? Napiszę, ostatni raz, "jak krowie na rowie"
-IFC włączone (sprawdzony każdy typ): film skacze
-IFC wyłaczony: film niesamowicie rwie.

Rozumiesz teraz? Bez względu na ustawienie IFC, film nie jest płynny, następuje co chwilę przycięcie obrazu, szarpnięcie, które pojawia się ponownie po chwili. BEZ IFC szarpanie jest non stop.

Ps - rekomendowanie ustawienia wiszą mi. Jakość odbioru ustawionego obrazu jest rzeczą subiektywną i to mnie ma się podobać, a nie komuś kto to podał.

U mnie nic takiego się nie dzieje. Żadnego szarpania.
 

digitalus

Banned
Mam pytanie - czy TY aby na pewno czytasz ze zrozumieniem? Napiszę, ostatni raz, "jak krowie na rowie"
-IFC włączone (sprawdzony każdy typ): film skacze
-IFC wyłaczony: film niesamowicie rwie.

Rozumiesz teraz? Bez względu na ustawienie IFC, film nie jest płynny, następuje co chwilę przycięcie obrazu, szarpnięcie, które pojawia się ponownie po chwili. BEZ IFC szarpanie jest non stop.

Ps - rekomendowanie ustawienia wiszą mi. Jakość odbioru ustawionego obrazu jest rzeczą subiektywną i to mnie ma się podobać, a nie komuś kto to podał.

Tak czytam ze zrozumieniem.Znajomy ma ten model czyli AS640 i nic nie szarpie.Szarapanie obrazu pewnie wymyslili uzytkownicy samsunga.
Gdy bylismy w sklepie MM to sprzedawca tez polecal tylko samsunga.Znajomy jednak sie upral i kupil panasonica as640. Sprzedawca jak katarynka mowil samsung najlepszy to krol telewizorow:)
Stalem obok i czekalem gdy znajomy zmieni zdanie i kupi samsunga wtedy wkrocze do akcji:)
Panasonic to solidna firma, telewizory tej marki nie psuja sie tak czesto jak samsung.Nie polecam zadnego samsunga.

Naprawa telewizorów Wrocław. Standardowe usterki telewizorów Samsung
Naprawy telewizorów LCD

panasonic nie jest wymieniany w linkach bo awaryjnosc tej marki jest znacznie mniejsza
 
Ostatnia edycja:

firekage

New member
Bez reklam
Jednak Ty masz jakiś***poważny problem. Znowu wtrącenie o Samsungu, gdy to temat o Panasie. Dzizas...Co mnie obchodzi, a i czytających temat o Panasie, co polecał Tobie i znajomemu sprzedawca, a i to jaką***one mają awaryjność?

Kolejny raz klepiesz jak katarynka o awaryjności Samsunga, gdy nikt o nich w ogóle nie pisze. Czlowieku, zastanów się***bo robisz się***śmieszny.

Napisałem jak to wygląda u mnie, a ten mi w odpowiedzi pisze o wymysłach użytkowników Samsunga. Za te brednie powinieneś mieć ZPP choć na tydzień.
 

firekage

New member
Bez reklam
Kolego Firekage masz as640 bo zastanawiam się nad zamianą swojego h6400 ale piszesz o tych przycięciach obrazu?
Owszem, dlatego męczę, jeśli tak można napisać, temat. Z telewizora, jako całości, jestem BARDZO MOCNO ZADOWOLONY*, zarówno jeśli chodzi o równomierność podświetlania matrycy (tutaj przyznam, że jestem pod wrażeniem), całkowitym braku cloudingu (bez względu na warunku w jakich telewizor pracuje, czyli porę dnia, wraz z nocą, oczywiście oraz parametrami podświetlania, zresztą, odpalałem go na 100%) rewelacyjna czernią (to akurat rzuciło się każdemu domownikowi w oczy. Wiem, że tutaj jest VA, ale nie spodziewałem się, że takie coś zobaczę nawet w nocy, przy ciemnych scenach) również bez względu na warunki w jakich telewizor był odpalony, przez brak bandingu, ewentualnie, o ile w ogóle, znikomą ilościa DSE (w każdym bądź razie, ja jej nie widzę, a skoro nie dostrzegłem osobiście, rodzina również). Nawet lekko zaciemnione rogi nie nastawiają mnie do niego źle bo on ma zbyt dużo pozytywnych cech, które powinien mieć telewizor, więc musiałbym mieć coś nie tak pod "kopułką", gdyby tego czepiał się (brak cloudingu, czerń oraz kontrast wraz z kolorami po prostu rekompensują mi każdą niedogodność, o ile taka występuje). Zostaje jedynie temat płynności obrazu, jednak, z racji czasu, nie mam możliwości dogłębnej zabawy i oglądaniu non stop by więcej się wypowiedzieć, a to było coś co od razu rzuciło mi się w oczy, gdy odpalałem sow-awatar z pendrive.

BTW - odnośnie Samsunga, skoro pytasz. Bawiłem się modelem 50H6400, nawet nie zdążyłem odpalić jakiegokolwiek filmiku, gdy osoba z rodziny (pani, mówiąc nawiasem) zapytała mnie: "co to za pionowe pasy", a odpalony był "smart" z miniaturkami zdjęc, które chciałem uruchomić (widoczne to było zwłaszcza na zielonym)...o cloudingu nawet nie mówię, tego nie dałoby się imho sprawdzić w warunkach sklepowych, chyba, że w ciemni, a dse to w nim najbardziej widoczny był na samej górze matrycy.

*na "tapecie" miałem AS640, H6400, LG LB. Samego AS640 sprawdzałem ze 2h w sklepie...a ludzie przechodzili, przystawali i patrzyli co ja sprawdzam, odpalając dziwne filmy...Szczerze mówiąć, aż szkoda, że Toshibie w L73 nie udało się uzyskać tego braku cloudingu, bo oba mają rewelacyjną czerń, choć tutaj Panasonica i tak trudno dogonić.


Nie dopisałem - soft. Telewizor używa 2 rdzeniowego proca na aplikację. Sam "smart" działa płynnie, nie jest to poziom Samsunga, ale nie ma czego czepiać się. Inaczej wygląda sprawa z ustawieniami głównymi. Tutaj menu, gdy jest przewijane, przycina. Warto dodać coś jeszcze: telewizor niezwykle szybko botuje. Nie ma tutaj tego debilnego oczekiwania aż całość zostanie załadowana przez system (znajomy mówił: kiedyś włączałem telewizor i był od razu obraz, dźwięk...dziś jest z tym różnie), gdy przez minutę-dwie, nic nie można zrobić (kolejny raz Toshiba...), żadna funkcja nie działa, za wyjątkiem zmiany kanału - ktoś odrobił tutaj lekcję. Odpalam z prądu, nawet przy odpiętym wcześniej kablu, i jest. Od razu obraz. Sam soft użytkowy również in plus (zwłaszcza względem Toshiby). Soft bardzo szybko przemienia kanały, a te są bogato opisane, nawet obraz można pomniejszyć do okna by widzieć resztę w ramkach. Co ciekawe, epg nie wyłacza ani obrazu, ani dźwięku (w LG wyłacza obraz i dźwięk). Również duży plus, sam epg jest bardzo szybki (w Toshibie dramat).

Ps - zabawna rzecz na koniec. TV ma osobny wyłacznik zasilania sieciowego.

BTW - napisy w .txt i .srt działają bez problemów. Tutaj po prostu wybór tego jest troszkę mylny, bowiem zamiast odpalać napisy z predefiniowanych ustawień, trzeba wejść w kodowanie i wybrać odpowiednie (sprawdzałem dla napisów pobieranych w CP1250, UTF8, ISO-8859-2 bowiem nie używam windowsa, na wszystkich jest ok).
 
Ostatnia edycja:

firekage

New member
Bez reklam
ja u siebie też sprawdzę dasz link do dema?
mam 40as 640
Szukam, nie pamiętam skąd to wziąłem, gdzieś na forum widziałem.

Na marginesie, polecam również to do przyszłych zabaw:
https://docs.google.com/file/d/0BwsXZmRe04CkbF8yWUNCZkdaLTA/edit

(te "tech"demka na AS640 powalają jakością, zwłaszcza te, gdzie czerń przeważa z ostrymi kolorami).

Edit: MAM!
https://drive.google.com/folderview?id=0B6fjKs5w437rNmpfNXdNRWl4R1k#

Tam jest kilka, w tym wspomniany, na którym sprawdzalem. Przy okazji, na Bondzie nie ma tego problemu nawet przy IFC MAX oraz IFC OFF, tutaj jedynie na wstępie przy OFF występuje, gdy mamy tą słynną czołówkę, ale włączenie IFC powoduje natychmiastowe wygładzenie i tej sceny, zaś sam film bez IFC, i tak jest płynny.
 
Ostatnia edycja:

jabird

Member
Owszem, dlatego męczę, jeśli tak można napisać, temat. Z telewizora, jako całości, jestem BARDZO MOCNO ZADOWOLONY*, zarówno jeśli chodzi o równomierność podświetlania matrycy (tutaj przyznam, że jestem pod wrażeniem), całkowitym braku cloudingu (bez względu na warunku w jakich telewizor pracuje, czyli porę dnia, wraz z nocą, oczywiście oraz parametrami podświetlania, zresztą, odpalałem go na 100%) rewelacyjna czernią (to akurat rzuciło się każdemu domownikowi w oczy. Wiem, że tutaj jest VA, ale nie spodziewałem się, że takie coś zobaczę nawet w nocy, przy ciemnych scenach) również bez względu na warunki w jakich telewizor był odpalony, przez brak bandingu, ewentualnie, o ile w ogóle, znikomą ilościa DSE (w każdym bądź razie, ja jej nie widzę, a skoro nie dostrzegłem osobiście, rodzina również). Nawet lekko zaciemnione rogi nie nastawiają mnie do niego źle bo on ma zbyt dużo pozytywnych cech, które powinien mieć telewizor, więc musiałbym mieć coś nie tak pod "kopułką", gdyby tego czepiał się (brak cloudingu, czerń oraz kontrast wraz z kolorami po prostu rekompensują mi każdą niedogodność, o ile taka występuje). Zostaje jedynie temat płynności obrazu, jednak, z racji czasu, nie mam możliwości dogłębnej zabawy i oglądaniu non stop by więcej się wypowiedzieć, a to było coś co od razu rzuciło mi się w oczy, gdy odpalałem sow-awatar z pendrive.

BTW - odnośnie Samsunga, skoro pytasz. Bawiłem się modelem 50H6400, nawet nie zdążyłem odpalić jakiegokolwiek filmiku, gdy osoba z rodziny (pani, mówiąc nawiasem) zapytała mnie: "co to za pionowe pasy", a odpalony był "smart" z miniaturkami zdjęc, które chciałem uruchomić (widoczne to było zwłaszcza na zielonym)...o cloudingu nawet nie mówię, tego nie dałoby się imho sprawdzić w warunkach sklepowych, chyba, że w ciemni, a dse to w nim najbardziej widoczny był na samej górze matrycy.

*na "tapecie" miałem AS640, H6400, LG LB. Samego AS640 sprawdzałem ze 2h w sklepie...a ludzie przechodzili, przystawali i patrzyli co ja sprawdzam, odpalając dziwne filmy...Szczerze mówiąć, aż szkoda, że Toshibie w L73 nie udało się uzyskać tego braku cloudingu, bo oba mają rewelacyjną czerń, choć tutaj Panasonica i tak trudno dogonić.


Nie dopisałem - soft. Telewizor używa 2 rdzeniowego proca na aplikację. Sam "smart" działa płynnie, nie jest to poziom Samsunga, ale nie ma czego czepiać się. Inaczej wygląda sprawa z ustawieniami głównymi. Tutaj menu, gdy jest przewijane, przycina. Warto dodać coś jeszcze: telewizor niezwykle szybko botuje. Nie ma tutaj tego debilnego oczekiwania aż całość zostanie załadowana przez system (znajomy mówił: kiedyś włączałem telewizor i był od razu obraz, dźwięk...dziś jest z tym różnie), gdy przez minutę-dwie, nic nie można zrobić (kolejny raz Toshiba...), żadna funkcja nie działa, za wyjątkiem zmiany kanału - ktoś odrobił tutaj lekcję. Odpalam z prądu, nawet przy odpiętym wcześniej kablu, i jest. Od razu obraz. Sam soft użytkowy również in plus (zwłaszcza względem Toshiby). Soft bardzo szybko przemienia kanały, a te są bogato opisane, nawet obraz można pomniejszyć do okna by widzieć resztę w ramkach. Co ciekawe, epg nie wyłacza ani obrazu, ani dźwięku (w LG wyłacza obraz i dźwięk). Również duży plus, sam epg jest bardzo szybki (w Toshibie dramat).

Ps - zabawna rzecz na koniec. TV ma osobny wyłacznik zasilania sieciowego.

Czy podsumowując twoje wrażenia z użytkowania as640 polecasz go, czy może to szarpanie obrazu jest tak irytujące, że odbiera całą przyjemność z oglądania? Jak wygląda sport na tym tv?
 

firekage

New member
Bez reklam
Sportu nie oglądam, nie miałem czasu oglądnąć jeszcze F1, czeka to na mnie. W przypadku filmów "z tv", czyli po dvbt, nie zauważyłem niczego niepokojącego (wczoraj leciał bodaj chyba "Ojciec chrzestny"), a i miałem okazję oglądać Thor'a - też ok.

Jeśli chodzi o definitywny werdykt, wstrzymam się***do czasu, gdy będę mógł na spokojnie, wieczorem, oglądnąć coś***dłużej, a i kilka pozycji pod rząd, więcej, nie tylko z dvbt, ale i po hdmi.

Moge natomiast napisać, że ten telewizor pozytywnie zaskakuje - bardzo pozytywnie (pomijając nawet przycinające menu) ale patrząc jedynie przez pryzmat jakości obrazu, to jest, najwazniejszej funcji, ogromny plus. Czerń powinna tak właśnie wyglądać (a i nie mam tego, co mnie męczyło w Toshibie - chmurki nawet przy maxynalnym podświetlaniu, tam były, ale dało się z tym powaliczyć ustawieniami podświetlania do max 40, gdy oglądało się ciemny film, w nocy - warto jednak odnotować).

Jestem ciekaw co inni napiszą na przykładzie dema sow-awatar. Może to demo tak po prostu ma. Na LG, który natywnie jest 50Hz, też***mi skacze, ale to jest monitor z funkcją***tunera.

Edit - skleroza. Nie mam jak sprawdzić input laga, ale grała mi rodzina na nim w WarThundera, a obok postawiony był 27 calowy monitor. Świetna sprawa. W momencie, gdy był odpalony jedynie pulpit, szybko ruszało się myszką, to rodzina mówiła, że jest lekki poślizg, ale to jest bardzo minimalne, wręcz nie do zauważenia, gdy na Toshibie w ogóle nie dałoby się zrobić nic po hdmi.
 
Ostatnia edycja:

jabird

Member
Dzięki za odpowiedź. Ja oglądam głownie sport i filmy, zwłaszcza wieczorem. Poczekam, może ktoś opisze swoje wrażenia z oglądania sportu. Może faktycznie to demo coś w sobie ma, bo na konkurencyjnym forum autorzy recenzji nie wspominali o przycinaniu obrazu.
 
Do góry