Panasonic 40/48/55 AS640 - opinie, testy, wrażenia - wszystko na temat serii AS 640

rott319

Member
Masakrycznie to wygląda. Bardzo się rzuca w oczy podczas oglądania?

Gołym okiem nie widać podłużnych, ruchomych, ciemnych pasów na matrycy.
Zauważyłem to dopiero na wyświetlaczu aparatu fotograficznego i na zdjęciach.
Podobne zjawisko występuje na moim monitorze LCD, który również jest na matrycy VA.
To jest niemożliwe, abym na obu wyświetlaczach średniej klasy miał wadliwe matryce.
Gdybym to zauważył gołym okiem, to chyba dostałbym zawału ...

Podsumowywując, gołym okiem widzę na jednorodnych, jednokolorowych planszach tylko statyczne, równomiernie niedoświetlone rogi, które widać również na zdjęciach. Niemniej jednak ten mankament matrycy jest akceptowalny. Jakość matrycy to mój najmniejszy problem ...
 
Ostatnia edycja:

konstant

New member
Tak myślałem że to kwestia aparatu ale nie chciałem wyjść na durnia, myślałem że to uwzględniłeś. Zaraz to podchwyci jakiś fanboy Samsunga i będzie pisał jaki bubel z tego AS640.
Ps A co jest twoim większym problemem?
 

psiaja

Member
Gołym okiem nie widać podłużnych, ruchomych, ciemnych pasów na matrycy.
Zauważyłem to dopiero na wyświetlaczu aparatu fotograficznego i na zdjęciach.
Podobne zjawisko występuje na moim monitorze LCD, który również jest na matrycy VA.

Nie wiem czasem, czy przez aparat nie widzisz odświeżania matrycy ;)
na moim F6770 jest to samo - poziome pasy dosyć szybko wędrujące do góry..
Póki co jeszcze nie spotkałem się z TV, który nie byłby tak "widziany" przez optykę aparatu fotograficznego (nawet w komórce)

Także możesz spać spokojnie ;)
 

grzes_k

New member
Panowie, nie oglądajcie tv przez aparat, na żywo jest dużo lepiej :)
Ten efekt to tylko zasada działania aparatu i wyświetlacza tv, można to wyeliminować dobierając czas naświetlania w aparacie.
 

psiaja

Member
Panowie, nie oglądajcie tv przez aparat, na żywo jest dużo lepiej :)
Ten efekt to tylko zasada działania aparatu i wyświetlacza tv, można to wyeliminować dobierając czas naświetlania w aparacie.

Oczywiście, że nie oglądam TV przez aparat foto, nie mam nic przeciw tym pasom (o ile występują w aparacie) i tylko "strzelam", że pasy to efekt pracy aparatu foto a nie wadliwego działania TV :)
 

WuMike

New member
Bez reklam
Według recencji na Trustedreviews.com, AS640 posiada TV anywhere:

The 48AS640’s Network/smart features are excellent. The highlight for us is Freetime, where you can access the catch-up services of the key UK broadcast channels via a brilliantly simple Electronic Programme Guide that can be scrolled back through time as well as forward.

Also excellent are TV Anywhere (which lets you use your phones and tablets to watch your TV’s tuner no matter where in the world you are), and the personalisable My Home Screen smart interface. For much more detail on Panasonic’s latest – excellent - smart system, check out our dedicated review.
Read more at Panasonic TX-48AS640 review - TV - Trusted Reviews
 

rott319

Member
Posiadam 48AS640.

1) Jak stwierdzić czy TV był profesjonalnie skalibrowany ?

2) Gdzie są zapisane w TV parametry skaliborwanego obrazu ?

3) Czy parametry skaliborwanego obrazu są zapisane w TV na stałe np. w jakimś profilu/trybie ?

4) Czy po zmianie trybu obraz na np. "prawdziwe kino" mogę bez problemu powrócić do profilu skalibrowanego obrazu ?

5) Gdzie w TV znajdę profil/tryb skalibrowanego obrazu ?
 
Ostatnia edycja:

esperal

New member
Jednak na stronie Panasonica przy modelach AS640 podana jest informacja, że posiadają funkcję TV Anywhere. Dodatkowo na stronie panasa jest news z czerwca gdzie podane są funkcje nowych telewizorów. Wg tego możesz oglądać obraz na telefonie, ale już nie możesz zdalnie wydać dyspozycji nagrania programu.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Ust. Sa przypisane do trybu np. Prawdziwe kino i do jednego hdmi zazwyczaj tego z arc. Wystarczy zaglebic sie w ust i widac ze sa zmiany w porownaniu z tym samym trybem na innym hdmi a pozniej przepisac je sobie do kolejnego hdmi.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Panowie czy miał ktoś podobny przypadek..? Mianowicie oglądam coś na nc+ TV jak w temacie i nagle obraz ginie, zmienia się na śnieg i miga naprzemiennie z niebieskim, wyłączam TV włączam i znów jest dobrze i to różnie, niekiedy raz na 3h i częściej. Gdzie szukać przyczyny..?? Dekoder to gówniany Sagemcom ale na starym tv nie miałem podobnej sytuacji. Na filmach z usb czy BD nie ma takiej sytuacji... Ktoś pomoże ?? Mam nadzieje że nie będę musiał odsyłać TV ;)
 

firekage

New member
Bez reklam
Panowie, mam pytanie w związku z AS640 po lekturze wypowiedzi na jednym zagranicznym portalu. Pamiętacie zapewne o 50Hz bugu w brytyjskich odbiornikach. Okazuje się, że to samo raportował użytkownik z Norwegii. Macie to samo w swoich odbiornikach przy oglądaniu materiału telewizyjnego? Ten z Norwegii pisał, że oglądanie hokeja jest niemożliwe (co ciekawe, dodał, że przeżyje słaby soft i wolne menu...).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Widocznie ma kij zamiast anteny - ha ha.
A Ty dajesz nabrać na plewy - jak zawsze - ktoś piardnie a Ty jeż wyczuwasz sensacyjny zapach.

Tu wczorajszy klient w Polsce :
Zakończę temat wyrazem zadowolenia z zakupu oraz kilkoma spostrzeżeniami dot. modelu 42as650:
- kąty widzenia, niby deklaruje się oglądanie na wprost lecz w praktyce na codzień różnie to bywa. Ogromny plus w stosunku do as600. W euro akurat wszystkie Panaski stały w rzędzie i widać było przepaść na tym polu;
- kontrast i kolory- super, może w as600 jest brzytwa ale idealna czerń w naturze nie występuje
icon_wink.gif
a w czarno-białą szachownicę nie mam zamiaru się wpatrywać. Zauważyłem też lekko niedoświetlone rogi, to dowód na rodowód panelu IPS od LG.
- dynamika obrazu- jak w testach, rewelacja. Kilka poziomów ustawień upłynniaczy, że może być gładko jak w teatrze tvp, lubię tenis i premiership i tu nie może być smug, 100hz się przyda;
- dużo ustawień, 4 predefiniowane tryby obrazu. Troszkę tnie menu ale nie w sposb przeszkadzający w użytkowaniu. Ciekawe opcje usuwania szumów- przydatne gdy ma się bogatą kolekcję starych divx'ów;
- input lag, jednak jest obecny. 30-40ms to nie jest żadna rewela ale z PC dogaduje się znakomicie po hdmi. W ustawieniach tryb GRA, konieczność bo inaczej kursor niezdarnie goni nasze ruchy myszą. W BF4 wyrabia się, pro gracze mogą jednak narzekać i warto sobie samemu wybrać się z netbookiem i posprawdzać w sklepie;
- dźwięk- kiepsko, słychać że to słabe telewizyjne pierdziawki. Od tego jednak mam rozstawione altusy 110 i tyle w temacie;
- smart... jest. Pilot Jedi też. Także wbudowany tuner tv naziemnej, gniazdo ci, funkcje 3d + tylko, uwaga! jedna para bryli pasywnych. Może kiedyś znajdę czas poużywać tego wszystkiego i w szerszym skrócie opisać wrażenia z jazdy
icon_wink.gif
na razie PC + nc+ i kopyta przed tv.
TV 42"-48" uniwersalny telewizor ok 2000pln - elektroda.pl
 

konstant

New member
Panowie, mam pytanie w związku z AS640 po lekturze wypowiedzi na jednym zagranicznym portalu. Pamiętacie zapewne o 50Hz bugu w brytyjskich odbiornikach. Okazuje się, że to samo raportował użytkownik z Norwegii. Macie to samo w swoich odbiornikach przy oglądaniu materiału telewizyjnego? Ten z Norwegii pisał, że oglądanie hokeja jest niemożliwe (co ciekawe, dodał, że przeżyje słaby soft i wolne menu...).

Jak się objawia ten bug ?
 
Do góry