Panasonic 2013 - nowa seria telewizorów LCD LED - seria E6.

bithmore

New member
Czy Wy też tak macie, że tvn działa bardzo bardzo wolno ? czasem włączenie filmu to dobre 10 sek czekania, albo między końcem reklamy a początkiem filmu też trzeba czekać 10-15 sek. Jakaś totalna porażka! mam plazmę panasonica tam jest ok, miałem model l32e30 tam szybciutko, a teraz taka kicha. Co za to niby odpowiada? jakiś wolniejszy procesor wsadzili czy co? mega porażka dla mnie.

Proszę napiszcie jak Wy macie. Oczywiście na kablu używam internetu, na tym samym co wczesniej e30.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pierwsze słyszę , u mnie nic takiego nie występuje nawet przy wolnym złączu gra normalnie. Raczej zgłoś do serwisu i po kłopocie.
 

bithmore

New member
Nie wiem czy się dobrze wyraziłem. Chodzi mi o TVN Player, bez znaczenia jaki film/program puszczam, działa to bardzo wolno :( coś mnie trafia. Kiki u Ciebie TVN player działa szybko ?
Nie wiem czy serwis mi coż pomoże, a wysyłanie do nich TV to pewnie kilka tygodni będę czekał.
 

lajkonik122

Klub HDTV.com.pl
vip
Najlepiej odezwij sie do serwisu skoro wszedzie dzial dobrze a na tym tv ci jakis program tnie, nie spotkalem sie z takimi problemami ani u siebie na panasonicu ani u znajomych.
 

bithmore

New member
Chyba tak zrobię, bo mnie coś trafia. Spróbowałem przed chwilą na WiFi i też jest tak wolno. Jak reklama już leci to jest ok nic nie tnie, film tak samo, ale pomiędzy jedną reklamą a drugą lub reklamą a filmem kilkanaście sekund trwa ładowanie... masakra. Na innych tak nie mam.

Przy okazji jakie ustawienia ekranu macie tak żeby było jak najlepiej Waszym zdaniem. Trochę świeży TV i nie ma w necie za dużo ustawień jak kalibrować. Może się ktoś pochwali?
 

tomciu23

New member
Chyba tak zrobię, bo mnie coś trafia. Spróbowałem przed chwilą na WiFi i też jest tak wolno. Jak reklama już leci to jest ok nic nie tnie, film tak samo, ale pomiędzy jedną reklamą a drugą lub reklamą a filmem kilkanaście sekund trwa ładowanie... masakra. Na innych tak nie mam.

Przy okazji jakie ustawienia ekranu macie tak żeby było jak najlepiej Waszym zdaniem. Trochę świeży TV i nie ma w necie za dużo ustawień jak kalibrować. Może się ktoś pochwali?

Odkąd wrzucili reklamy na tvn player na swoim panasonicu (DT50) mam to samo. Kolega ma E5 i u niego podobnie. Wcześniej działało bez problemu

pozdrawiam
 

tomciu23

New member
Czyli tak naprawde nie wiadomo czy mam jakies szanse w sklepie z tym 100 hz a jest 50 hz.

Raczej słabo z tą wymianą. Chociaż ja kiedyś wymieniałem aparat w MM dwa razy na droższy model. Po drugim razie dali mi do zrozumienia że to już ostatnia wymiana hehe. No ale to był aparat a nie TV. Szkoda że ciągle nie ma testu na tej stronie, może byś się dwa razy zastanowił przed zakupem.
 

wladysz

New member
Powiedzcie czy seria E6 smuży. Konkretnie chodzi mi o model 42E6, czy widoczne są przycięcia, smużenie lub inne nieporządane zjawiska??
 

amk67

New member
moim zdaniem smuży ma kłopoty z płynnością czekamy na test KIKIEGO chociaż poleca ten telewizor często?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie cenowej wszystkie modele maja matryce 50Hz, czy to oznacza że telewizorów do 2000 zł nie wolno kupować ?
Ludzie je kupują i są bardzo zadwoleni.
Jeśli komuś się nie podoba to nie kupuje.

amk67- co ma piernik do wiatraka
W klasie cenowej jest to bardzo dobry telewizor.
 

martinus123

New member
To niedobrze, myslalem ze Panasonic robi troche lepsze matryce od konkurencji. A na jakim sygnale Ci smuży? W też grach sprawdzaleś smużenie?

Panasonic nie robi matryc. W swoich tv montuje matryce innych producentów, dużo modeli ma panele IPS od LG.
W tym modelu matryca nie jest ani od LG, ani Samsunga czy Sharpa. Testując tv na francuskim portalu lesnumeriques napisali, że producentem matrycy jest prawdopodobnie AU Optronics, lub CMI.
 

wladysz

New member
Panasonic nie robi matryc. W swoich tv montuje matryce innych producentów, dużo modeli ma panele IPS od LG.
W tym modelu matryca nie jest ani od LG, ani Samsunga czy Sharpa. Testując tv na francuskim portalu lesnumeriques napisali, że producentem matrycy jest prawdopodobnie AU Optronics, lub CMI.
Dzieki za wyjasnienie,...to facet w sklepie wprowadził mnie w błąd mowiąc, że Panas sam sobie robi matryce, ale nie ważne bo w dalszym ciągu nie wiem najistotniejszej dla mnie kwestii, odnosnie smużenia/przycinania w tej serii.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy rozumie co innego przez smużenie.
Typowego smużenia nie ma . W scenach dynamicznych nie odróżnisz.

Brak płynności w telewizorach z matrycą 50 Hz objawia się nie równomiernym przesuwem w ruchu jednostajnym.
I tu masz każdy obecnie telewizor jakiej chcesz firm w klasie do 2000 zł ma matryce 50Hz.

Jeśli nie masz więcej kasy to musimy Ci polecić modele w tej klasie cenowej z taką matrycą. I w tym przypadku ten telewizor Panasonic wypada bardzo dobrze. Wiem bo dostaję od tych ludzi ( w lasie cenowej) podziękowania.
Jeśli ktoś kupuje telewizor do obecnego sygnału cyfrowego dla rodziców czy babć i dziadków to są mega zadowoleni.
Dlaczego producenci się zdecydowali na taki ruch ?
Ponieważ z badań w Europie wynika że na sklepach ludzie w 75 procentach nie widzą różnić 50Hz i 100 Hz.
 

bithmore

New member
Naprawdę mam ochotę wywalić ten TV...nieostry obraz mnie dobija. Mam prośbę do ludzi posiadających serię E6, czy jak w konfiguracji obrazu zmieniacie pozycje ostrość to widać JAKĄKOLWIEK zmianę w obrazie? ja mogę dać na 0 albo na 100 i obraz jest dokładnie taki sam, nie widzę różnicy, w e30 tak nie było.

Jeszcze zaczął mi ten TV strzelać delikatnie (plastiki czy coś sie rozszerzają i raz na jakiś czas jest puk), coś mnie z nim trafi...E30 był 100 razy lepszy. Oglądanie seriali z odtwarzacza standardowego 350MB (40min filmu) kiedyś były przyjemnością dla oka przy 32 calach, teraz poziom rozmycia dobija.
Nie wiem może to przez to, że miałem coś lepszego i zamieniłem na gorsze.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Naprawdę mam ochotę wywalić ten TV...nieostry obraz mnie dobija. Mam prośbę do ludzi posiadających serię E6, czy jak w konfiguracji obrazu zmieniacie pozycje ostrość to widać JAKĄKOLWIEK zmianę w obrazie? ja mogę dać na 0 albo na 100 i obraz jest dokładnie taki sam, nie widzę różnicy, w e30 tak nie było.

Ciekawe co piszesz, nie wiem jak w tym Panasonicu konkretnie, ale ostrość bardzo dużo zmienia.
Miałem kiedyś podobnie z innym "suwakiem", kompletnie nie reagowal i nic nie można było zrobić, po wymianie tv już było dobrze, roznica kolosalna.
 

bithmore

New member
Jesteśmy w dziale z nową serią e6. Posiadam dokładnie model tx-l32e6, używam go przy sygnale cyfrowym i poprzez HDMI mam podłączony odtwarzacz dune. Nie ważne z jakiego sygnału oglądam obraz ostrość się nie zmienia. Najlepiej jakby ktoś mi potwierdził kto posiada ten TV czy ostrość u niego się zmienia jak manipuluje parametrem...Kiki może poratujesz, bo pewnie masz na sklepie ten model.
 
Do góry