Panasonic 2013 - nowa seria telewizorów LCD LED - seria E6.

MAX_Mario

New member
Witam, czy ktoś może mi udostępnić jakieś optymalne ustawienia do 39e6ek, ewentualnie jakiś link bo nie mogę znaleźć? Dzięki
 

ClaudeB

Member
Kupiłem model e6ek 39 cali bo naczytałem się, że obraz świetny jak za tę cenę, i powiem szczerze, że widziałem tańsze modele, z lepszym obrazem.
Ten model jak dla mnie strasznie słaby, mrowienie widać z 2m a oglądanie sportu ze względu na wszechobecne smużenie to raczej kiepska przyjemność.
Jak ktoś ma małe mieszkanie, to raczej ten tv mu nie sprawi radości, słabe kolory gdy ogląda się pod kątem, i ta bliższa połowa tv wyraźna a ta dalsza rozmazana.
Nie jestem ekspertem od Lcd, to drugi tv, który kupilem, i o ile w pierwszym Sharpie 32 oglądanie pod kątem było średnie, to przynajmniej obraz na wprost wyglądał porządnie, bez mrowień i smug, a ten tv dwa razy droższy a jakość niższa
Szczerze powiedziawszy dziwię się że Panasonic sobie psuje marke takim sprzętem. W końcu w tv najważniejszy jest obraz, a nie ładny design czy bajery.
 

dominlesne

New member
Podaj jakie masz źródło sygnału? Ten słaby obraz to z naziemnej, czy z blu ray/dvd podobnie? Może masz ustawienia sklepowe. Kąty są słabe, bo to taka matryca, gdzie zaletą jest zamiennie wyższy kontrast.
 

ClaudeB

Member
Podaj jakie masz źródło sygnału? Ten słaby obraz to z naziemnej, czy z blu ray/dvd podobnie? Może masz ustawienia sklepowe. Kąty są słabe, bo to taka matryca, gdzie zaletą jest zamiennie wyższy kontrast.

Słaby obraz to glownie tv naziemna, bo przygladaniu filmow z plyt jest duzo lepiej, ale tez nie ma szalu. Ustawienia zmodyfikowalem i wydaja mi sie ok, powoli sie do niego przyzwyczajam.

Natomiast zauwazylem ze gdy ogladam np Panorame na tvp hd, caly obraz jest ok, a dolny pasek jest rozmazany, że nie mozna przeczytac co tam jest napisane, nie wiem czy to wina tv czy sygnalu.

Czy moglby ktos potwierdzic czy ma podobnie?
 

lajkonik122

Klub HDTV.com.pl
vip
Ja na E6 takich problemow nie mam chociaz mi sluzy aktualnie jako monitor, mozesz sie przejsc do sklepu i zobaczyc czy identyczny model tez ma taki obraz jak nie to serwis.
 

gtifan

New member
Mam Panasonica 42E6EK parę dni i co do ostrości to nie ma najmniejszych problemów, suwak ostrości działa i dużo zmienia bo czytałem, że są w tym problemy u mnie nie ma. Ustawienia obrazu dźwięku mam osobiste, nic z wgranych ustawień. Telewizor jest po aktualizacji oprogramowania. Smuży- tak ale wg mnie mniej niż Samsung czy LG z tej grupy cenowej. Programy HD z nc+ są wg mnie bardzo dobre są wśród nich lepsze i gorsze ale ogólnie dbd. Obraz z PS3 super jak dla mnie ostry i kontrastowy, jak odpaliłem GT5 na nowym TV to miałem wrażenie jak bym dostał GT6. Smart funkcja wszystkie u mnie działają bez problemu, sterowanie Nexusem 7 czy Note 2 po pobraniu aplikacji Viera Remote2 bez najmniejszych problemów wszystko działa. YouTube filmy także z tabletu czy smartfona wrzuca szybko i w naprawdę dobrej jakości (to oczywiście zależy od filmu YT), bardzo przyjemnie się to ogląda. Zdjęcia z aparatu wyglądają bardzo dobrze, można sterować całym aparatem i filmami z aparatu z pilota TV bez problemu (mam Panasonic TZ30). Ogólnie po paru dniach użytkowania jestem bardzo zadowolony z tego TV. Za 2100 zł. wg mnie rewelacyjny wybór tym bardziej jak komuś tak jak mi zależy na opcjach Smart. iPla, TVNplayer, pogoda, kalendarz, notatki, wszystko działa. Pendrajw :) także czyta szybko i bez problemów. Jak macie dodatkowe pytania- piszcie, sprawdzę u siebie i odpiszę.
 

dominlesne

New member
Jak oceniasz podświetlenie? Poprzedni - E5, miał wyraźne zmętnienie. Na zagranicznych forach piszą o "brudnym" obrazie. Najlepiej to zauważyć na wyświetlonym jednolitym kolorze np. białym, jeśli chciałbyś to sprawdzić.
 

gtifan

New member
Podświetlenie- ja mam ustawione na 90% i tak mi najbardziej pasuje.
Ziarno prawdy jest w tym tzw. brudnym obrazie ale na ustawieniach nadanych przez producenta, przy ustawieniach własnych można sobie ustawić naprawdę świetny obraz. Oczywiście ogromną rolę ma program, który oglądasz lub sygnał z urządzenia zewnętrznego, który wpływa. Na nc+ są kanały HD lepsze i gorsze i jak byś nie kręcił tego nie przeskoczysz, natomiast telewizor za te pieniądze jest godny polecenia.
Co do 42E5 to mój brat ma ten TV i szczerze po wypakowaniu z pudełka i pierszym uruchomieniu szału nie było.
Diabeł tkwi w osobistych ustawieniach ponieważ te nadane wg. mnie są bardzo słabo skonfigurowane.
42E5 na chwilę obecną także wyświetla bardzo przyzwoity obraz bez tzw. brudnego białego.
Moim zdaniem jest nieco ogólnej przesady na forach z opiniowaniem sprzętu przez maniaków którzy widzą rzeczy których nawet ogarnięty użytkownik nie zobaczy pomijając przeciętnego Kowalskiego.
Najważniejsze jest to aby wybrać optymalny sprzęt w mocno określonym przedziale cenowym. Ja osobiście wybierałem pomiędzy samsungiem F6400 a E6. E6 wygrał wyłącznie przez możliwość sterowania i zarządzania TV i Smartem z każdego urządzenia mobilnego a nie tylko z Samsungowych.
 
Ostatnia edycja:

mgralien

New member
Witam,
mam takie pytanie: podłączyłem głośniki do Panasonica E6E i okazało się, że standardowe przyciski do podgłaśniania na pilocie działają tylko na wbudowane głośniki :/ aby zmienić głośność na wyjściu muszę wchodzi w menu w opcję Słuchawki co jest śmieszne.

Czy wie ktoś jak to obejść?

Pozdrawiam
 

xury

Member
Witam wszystkich.
Przymierzam się do zakupu nowego TV w związku z tym, że stary poczciwy CRT dokonał właśnie żywota :)
Celuję tak mniej więcej od 47 - 55 cali w przedziale cenowym 3000-3500 zł
Nie mam pojęcia o najnowszych tam technologiach czy tam chwytach marketingowych. Skłaniam się ku Panasonic ze względu na to, że uważam ją za najmniej awaryjną. Jednak nie jest to warunek konieczny. Oczekiwałbym też w miarę dobrej jakości obrazu w tym przedziale cenowym. Nie interesuje mnie kompletnie 3D, ani input lag.
Podstawą ma być dobry kontrast, brak smużenia i chmurek. Przydało by się też możliwość podłączenia do LAN po kablu. Może nie być wifi.
W oko mi wpadł TX-L50E6E. Ale jeśli ktoś ma inną propozycję chętnie przyjrzę się innej opinii.
Z góry dziękuję, za sugestie.
 

silcow

New member
Witam!
Zostałem zobligowany do wyboru telewizora dla rodziców (sprawa pilna),
ma mieć 42 cale i kosztować do 2000 PLN. Popatrzyłem trochę w necie i wybrałem:
philips 42PFL4208 i TX-L42E6E
Który z powyższych telewizorów jest lepszy, może jakaś inna propozycja?
 

rozek1899

New member
Czy ten TV jest godny polecenia do 1800zł? Zależy mi na ładnym odświeżaniu i rozmiarze do 42". Proszę o opinie. Ten Panasonic wydaje się być dobrym wyborem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Biorąc wszystkie jego możliwości - to większość jest "mega" zadowolona z jego klasy. Więc w tej klasie przynosi naprawdę moc radości jego użytkownikom. Świetny nowy interfejs, bardzo dobre skalowanie, ma wszystkie najważniejsze aplikacje.
 

utrecht

New member
Witam Serdecznie,
Czy na forum znalazlby się jakiś dobry użytkownik, ktory podałby najlepsze według niego ustawienia obrazu dla modelu E6E. Mam od niedzieli tego Panasonica, dokładnie model 42e6ek, i za nic nie jestem w stanie dobrze ustawić obrazu. O ile na Smart TV obraz jest ok tvn player, youtube, o tyle na DVBT TVP1 HD dostrzegalne artefakty (gubienie pikseli, automatyczne dodawanie je przez TV itp.) , najwidoczniejsze to bylo podczas wczorajszego meczu Polski. Cały obraz TV analogowa lekko jakby za mgłą.
 

digitalus

Banned
Witam.
Jesli to mozliwe to najlepiej korzystac z telewizji cyfrowej.Na probe mozna zainstalowac antene zewnetrzna i odbierac programy z dvb-t.Jakosc obrazu na pewno bedzie lepsza.
Na youtube ktos podal ustawienia , nie sa to ustawienia zaawansowane tylko normalne dla modelu
TX-L42E6

tryb cienema czyli kino,podswietlanie 60,temperaratura kolorow- normalny, kolor 50, vivid color-wylaczony ,kontrast 85,kontrola podswietlania wlaczona,ostrosc 60.Podobno uzytkownik jest bardzo zadowolony z tych ustawien.

First Look at the New 2013 range Panasonic TX-L42E6 - YouTube
na stronie amazon sa ustawienia zaawansowane dla e6 ale nie wszystkim takie ustawienia odpowiadaja.Wlasciciel telewizora twierdzi ze sa bardzo dobre.
http://www.amazon.co.uk/Panasonic-TX-L42E6B-42-inch-1080p-Freeview/dp/B00BHU9CYC
W linku nizej inna propozycja ustawien E6B
http://www.avforums.com/forums/pict...06527-panasonic-tx-l42e6b-picture-set-up.html
 
Ostatnia edycja:
Do góry