Panasonic 2013 - nowa seria telewizorów LCD LED - seria E6.

PanBaran

New member
Mam pytanie do użytkowników tego telewizora i specjalistów.
Czy wasz telewizor też strzela?
Zachęcony opiniami na forum i nie tylko kupiłem 2 tygodnie temu tx-l39e6ek.
W sumie wszystko jest ok tylko kilka dni temu zauważyłem, że obudowa telewizora wydaje niepokojące odgłosy. Nie wiem czy dzieje się tak od początku bo pod TV znajduję się konsola PS3 której plastiki strzelają niemiłosiernie i na początku zwalałem to na nią.
Teraz jestem pewien, że to TV. Odgłos pochodzi dokładnie z wypukłego miejsca poniżej wejścia kabla zasilającego (chyba obudowa głośnika). Chodzi o odgłos trzeszczącego, strzelającego plastiku. W trakcie oglądanie TV strzela sobie tak raz na 30', pod konsolą jakby częściej i donośniej. Trochę to irytujące w całkowicie nowym sprzęcie. Może ktoś powiedzieć czy to normalne? Bo nie wiem czy coś jest nie tak czy to ja za dużo oczekiwałem od nowego TV.
 

dominlesne

New member
Mam pytanie do użytkowników tego telewizora i specjalistów.
Czy wasz telewizor też strzela?
Zachęcony opiniami na forum i nie tylko kupiłem 2 tygodnie temu tx-l39e6ek.
W sumie wszystko jest ok tylko kilka dni temu zauważyłem, że obudowa telewizora wydaje niepokojące odgłosy. Nie wiem czy dzieje się tak od początku bo pod TV znajduję się konsola PS3 której plastiki strzelają niemiłosiernie i na początku zwalałem to na nią.
Teraz jestem pewien, że to TV. Odgłos pochodzi dokładnie z wypukłego miejsca poniżej wejścia kabla zasilającego (chyba obudowa głośnika). Chodzi o odgłos trzeszczącego, strzelającego plastiku. W trakcie oglądanie TV strzela sobie tak raz na 30', pod konsolą jakby częściej i donośniej. Trochę to irytujące w całkowicie nowym sprzęcie. Może ktoś powiedzieć czy to normalne? Bo nie wiem czy coś jest nie tak czy to ja za dużo oczekiwałem od nowego TV.

Nie spotkałem się z takim problemem w PS3, więc może przyczyna nie leży w sprzęcie. Może to duża różnica temperatur - blisko masz grzejnik, okno?
 

PanBaran

New member
To, że plastiki strzelają w PS3 wersji Slim to norma - moja też strzela, ale jak pochodzi i się nagrzeje to strzela po wyłączeniu.
Ale ja nie o tym.
TV od nowości strzela po tym jak się go włączy - na zimno, nawet częściej niż ostatnio napisałem i w tym leży mój problem.
Na razie czekam na podbitą kartę gwarancyjną ze sklepu żeby zgłosić sprawę do serwisu.
Ogólnie to mam wrażenie, że jakoś lipnie złożona jest obudowa bo po namierzeniu konkretnego strzelającego miejsca zauważyłem, że podobnym strzelaniem reaguje na dotyk właśnie tam. Nacisk na inne miejsca obudowy nie powoduje takiego dźwięku.
 

dominlesne

New member
Nie taka norma z tym PS3, bo ja takiego problemu akurat nie mam w slim-ie. Dziwne, że strzela w tv skoro z tyłu jest blacha, a nie plastik... Może spróbuj dogadać się ze sprzedawcą na wymianę, jeśli nie chcesz mieć nowego tv po naprawie w serwisie.
 

PanBaran

New member
Moje PS3 strzela podobnie jak wielu innych użytkowników. Ale kupiłem je używane za śmieszne pieniądze więc mnie to nie boli bo poza tym działa bez zarzutu.

Ale nowy telewizor za 2 koła który jak trafnie zauważyłeś ma najprawdopodobniej metalową obudowę i strzela to już trochę lipa.
Sprzedawca nie wymieni od ręki bo od zakupu minął już prawie miesiąc i potrzebują opinii serwisu...więc może być lipa bo serwis pewnie uzna że jakieś normy hałasu nie są przekroczone czy coś ;)
 

PanBaran

New member
Jak już pisałem odgłos pochodzi z wypukłego miejsca poniżej wejścia kabla zasilającego po lewej stronie obudowy (chyba obudowa głośnika) . Chodzi o odgłos trzeszczącego, strzelającego plastiku.
 

blach0r

New member
Hej wszystkim,

Jestem posiadaczem 32-calowego E6 (matryca IPS) i od jakiegoś czasu widzę w lewym i prawym górnym rogu prześwitujące światło lampy przez małe szczeliny w obudowie (mogę dostarczyć zdjęcia jak wrócę do domu). Nie jest to zbyt nahalne ale widoczne, gdy spojrzy się dłużej w róg ekranu. Natomiast wczoraj postanowiłem dotknąć palcem ekranu i okazało się że jest on ruchomy - czyli rusza się około 0.5cm jak go lekko przycisnę. Nie zauważyłem strat w jakości obrazu po poruszaniu ekranu, ale zastanawiam się czy to światło z pomiędzy szczelin i ruchomy ekran to nie jest podstawa do oddania telewizora na gwarancję? Podejrzewam ze obie przedstawione przeze mnie defekty są powiązane (dociskając ekran nie widziałem prześwitu światła w rogach). Sprzęt posiadam od bodajże sierpnia 2013.
 
Ostatnia edycja:

iras_gt

New member
może jeszcze jakieś propozycje ustawienia obrazu koledzy aby wykrzesać z PANASA jak najwięcej mile widziane :blagam:
 

WojciszPL

New member
Witam,

czy ktoś z was doświadczył problemów z odtwarzaniem filmów o bardzo wysokim bitrate z dysku usb ?? Ostatnio odpaliłem Avatara 1080p i pierwszy raz zaobserwowałem, że obraz nie był całkowicie płynny. Tak jakby kilka fps za mało.

pozdrawiam
 

pasza120

New member
Zastanawiam się nad zakupem Panasa z serii e6. Myślę o wersji 39 i 42 calowej.

TV będzie oglądany z dość małej odległości i zastanawiam się, czy nie zdecydować się na 39 i mieć lepszej jakości obraz. Czy dobrze rozumiem, że w 39 jest 100Hz, a w 42 50Hz?

Czy są jakieś inne różnice w specyfikacji w tych dwóch rozdzielczościach (poza rozmiarem oczywiście). Niestety specyfikacje na stronach, porównywarkach, itp. są baardzo różne...
 

pasza120

New member
ratunku!

Jak wyłączyć w e6e dźwięki systemowe? zaraz oszaleję, dźwięk ppogłaszania, ściszania, przesuwania do przodu, zatrzymywania, itp. doprowadzają mnie do szału,a nigdzie nie mogę znaleźć opcji ich wyłączenia...
 

Rybul

New member
Witam wszystkich.
W tym tygodniu kupiłem wspomniany wyżej model 39E6E, aby korzystać z niego wyłącznie jako monitora do PC. Na biurku prezentuje się fajnie , ale obraz mam do kitu. O ile filmy czy fotki jeszcze ujdą, to czytanie czegokolwiek jest męczące. Wiem, że właściwe ustawienia zlikwidują problem, ale nie mogę wpaść na właściwe. Czy jest ktoś , kto może mi pomóc? Będę wdzięczny za pokierowanie krok po kroku. Poprzednio miałem taki sam problem z LG i udało się wyśmienicie. Pozdrawiam i z góry dziękuję.
 

rott319

Member
Szukam TV posiadającego jakość obrazu porównywalną do Panasonic 42E6, ale pozbawionego jego największej wady tj. fatalnego odwzorowania ruchu.
Czy istnieje taki TV w cenie do 2000 zł?
 

rott319

Member
Kiki, zaskoczę Cię.
W tej same cenie co Panasonic TX-L42ET60E jest "bestseller" Panasonic AS600 tj. 2200 zł.
Panasonic E6 kosztuje 1700 zł, ale nie odważyłbym się go kupić z powodu smużenia.
 
Ostatnia edycja:
Do góry