Panasonic 2013 - nowa seria telewizorów LCD LED - seria E6.

jigsaw87

New member
A Ja myślę , że zostaliśmy po prostu olani. Rozumiem, że każdy ma różne obowiązki, rodzinę, jakąś dodatkową działalność... Jak inaczej nazwać jak, ktoś coś obiecuje, spóźnia się 3 tygodnie i nawet nie raczy napisać nic o opóźnieniu. Pierwszy i ostatni raz zakupiłem dostęp do strefy klubowej.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Spokojnie E6 - model się sprzedał kilka dni temu a następna dostaw pojutrze dopiero , więc będzie.WIęcej niż
połowę już zrobiłem - więc na pytania mogę odpowiadać.
Na razie jest ET60, ST60 i kończę VT60 i DT60.
 
Ostatnia edycja:

jigsaw87

New member
Kiki! Zamierzam w tym tygodniu zamówić sobie kablówkę z UPC . Czy testowałeś może E6 pod kątem współpracy z modułem CI ? Czy chodzi to tak jak cyfrowa naziemna czy może gorzej ? Wolał bym brać opcję bez dekodera, ale niestety nie mam rozeznania jak taka konfiguracja spisze się na E6.
 

zoren86

New member
Zastanawiałem się nad tym modelem w rozmiarze 50" bo 47" nie będzie ,a 42" to dla mnie za mały i ukazał już się w ofertach, ale cena pozostawia dużo do życzenia... w MM PANASONIC TX L50E6 za 4299 zł. ten sam model w rozmiarze 42" to wydatek rzędu 2200 zł. także sporo trzeba dopłacić za dodatkowe 8".
Liczyłem że ten model o przekątnej 50" będzie w granicy 3000 zł.,gdyż mam poprzednika model E5 i za 47" płaciłem około 2800zł.

Kiki! Zamierzam w tym tygodniu zamówić sobie kablówkę z UPC . Czy testowałeś może E6 pod kątem współpracy z modułem CI ? Czy chodzi to tak jak cyfrowa naziemna czy może gorzej ? Wolał bym brać opcję bez dekodera, ale niestety nie mam rozeznania jak taka konfiguracja spisze się na E6.

Mogę ci jedynie powiedzieć że w modelu E5 (czyli z 2012r.) moduł CAM działa bezproblemowo. Niektórzy użytkownicy skarżą się na nie wyświetlanie polskich znaków w EPG, ale jak się okazuje to wina nadawcy (czyli kablówki).
 

bithmore

New member
Czy ktoś może się wypowiedzieć nad porównaniem panasonica tx-l32e30 z tx-l32e6 ? akurat tego pierwszego musiałem oddać ojcu, a sobie planuje kupic ten drugi. Chodzi mi przede wszystkim o jakość obrazu (bo design jest lepszy w e6 wg mnie). E6 ma też 100Hz, a E30 ma 200Hz, ale nie wiem czy to będzie miało duże znaczenie, bo ja w E30 w opcjach włączyłem bez tego większego odświeżania (nie lubie nadmiernej płynności bo wtedy mi się obraz wydaje jakby byla animacja komputerowa).

Kiki lub ktoś kto się zna, bardzo proszę o podpowiedź czy z E6 będę tak samo zadowolony jak z E30. Przede wszystkim czy obraz nie będzie gorszy.

Z góry dzięki.
 

Riv11

New member
Bez reklam
To sam musisz zdecydować czy obraz E6 będzie ci odpowiadał. E30 ma matrycę IPS Alpha, a E6 VA.
Ja bym raczej wybrał serie ET, albo pozostał przy E30.
 

bithmore

New member
Niestety, ale ET60 nie ma w 32 calach, a to TV do sypialni. Musiałem kupić E6, bo E30 oddałem ojcu. Obraz faktycznie lepszy w E30 i te 200Hz też trochę dodaje, ale aż tak bardzo dużej różnicy nie ma. Na e6 obraz mi się wydaje bardziej rozmyty niż był na E30. Design na plus oczywiście w e6, cienka ramka mi się podoba, mniej miejsca trochę zajmuje jak wisi na ścianie pod kątem :)
 

SNV

New member
Ten Samsung 5300 46, co do obrazu, to co kto lubi, mi akurat do gustu nie przypadł ( ale jak dla mnie wszystkie Samsungi to maskara), ale za to wygląd to trochę jakby z innej epoki. Jestem ciekaw jak on wygląda na ścianie i czy ktoś w ogóle go próbował to "cudo" powiesić? Z wyglądu Samsung 5300 to "sportowa wersja" Rubina.
Można być oszczędnym i wybierać tanie i dobre TV ,ale te ES5000 i ES5300 to już chyba skrajność. Jak już ktoś musi oszczędzać to lepiej brać E6 ze wzgledu i na wygląd i wifi i obraz .


A samsung es5500 ZAPOMNIALES o nim, wygład super Czy nie jest lepszy od panasonica e6e 39 cali. Bo cena podobna
 

Riv11

New member
Bez reklam
Jest bardzo podobny, jeżeli chodzi o parametry, do E6. samsung es5500 nie ma w wersji 39 calowej, jest tylko 37 calowy, albo 40.
Ciężko mi powiedzieć, który lepszy. Ja poprostu dołożyłbym do serii ET, wtedy masz mniej kompromisów. Przy rozmiarze 40 cai, to matryca 50 Hz, szczególnie w HD wypada dość słabo, i to jest kolejny powód aby zastanowić się nad 100 Hz ET.
 

seth12

New member
Witam, kupiłem tv 42e6e i dziwnie wyświetla rzeczy,osoby itp na 2gim planie. Tzn za taką jakby mgłą. Te tv tak mają czy to wina jakiś ustawień?
 

SNV

New member
Jest bardzo podobny, jeżeli chodzi o parametry, do E6. samsung es5500 nie ma w wersji 39 calowej, jest tylko 37 calowy, albo 40.
Ciężko mi powiedzieć, który lepszy. Ja poprostu dołożyłbym do serii ET, wtedy masz mniej kompromisów. Przy rozmiarze 40 cai, to matryca 50 Hz, szczególnie w HD wypada dość słabo, i to jest kolejny powód aby zastanowić się nad 100 Hz ET.


Nie mam dodatkowej kasy żeby dołożyć do ET, No dobrze jeżeli mówisz że przy 40-42calach matryca 50hz źle będzie się spisywała tzn. nie dostanę ostrego zachwycającego obrazu bez smużenia.
To może philips 42PFL4007 który ma 200Hz !!!!!
Najbardziej załeży mi super obrazie w filmach
 

martinus123

New member
Philips 42PFL4007 na pewno nie ma matrycy 200 Hz
Sama matryca ma 50 lub 100 (nie interesowałem się tym modelem więc nie jestem pewien) reszta to elektroniczny wspomagacz.
Jeśli już myślisz nad Philipsem z 2012 roku to bierz coś serii 5 np 5007 (bez 3D) lub 5507, 5527 (mają 3D aktywne)
Podobno są problemy z softem, ale matryca jest na pewno 100Hz i zarówno w testach jak i opiniach użytkowników jakość obrazu jest bardzo dobra.
Możesz też zaczekać, aż ET 60 trochę stanieje, albo kupić ET5 (jeśli nie przeszkadza ci jego wygląd), ma cenę w granicach 2500.
 

Riv11

New member
Bez reklam
Nie mam dodatkowej kasy żeby dołożyć do ET, No dobrze jeżeli mówisz że przy 40-42calach matryca 50hz źle będzie się spisywała tzn. nie dostanę ostrego zachwycającego obrazu bez smużenia.
To może philips 42PFL4007 który ma 200Hz !!!!!
Najbardziej załeży mi super obrazie w filmach
Ten Philips tez ma matrycę 50 Hz, te 200 Hz to jest odświeżania, E6 ma 100 Hz BLB. Jeżeli chcesz telewizor 32 calowy, to różnicy pomiędzy 100 a 50 nie odczujesz. Napisz konkretnie jaki chcesz telewizor i w akich warunkach oglądasz , to na pewno ktoś ci dobrze doradzi.
 

krompac

New member
Potrzebuję kupić telewizor dla matki. Nie może być większy niż 40 cali bo cała wojna że to i tak za dużo. 39E6 wydaje się dobrym wyborem. Wyczytałem gdzieś, że wszystko jest OK w tym modelu poza ruchem. Meczów mama nie ogląda więc to aż tak chyba nie jest ważne. Czy ktoś używa tego telewizora i mógłby się wypowiedzieć? Jakie ewentualne inne TV w cenie do 2K brać pod uwagę?
 

amk67

New member
Witam, kupiłem tv 42e6e i dziwnie wyświetla rzeczy,osoby itp na 2gim planie. Tzn za taką jakby mgłą. Te tv tak mają czy to wina jakiś ustawień?
Tez to zaobserwowałem, oglądałem w dwóch sklepach na różnych ustawieniach, chyba tak ma ten rodzaj matrycy?.Ogólnie to ten TV mnie rozczarował, oczywiście oprócz wyglądu ale to rzecz gustu.
 

marcin-kk

New member
Czy wśród aplikacji dostępnych w tym TV (TX-L42E6) jest Eurosport Player? Czy do tego trzeba mieć wyższy model?

@kiki: Nie wiem jak test tego modelu, ale pisałeś, że był przeprowadzany i można pytać. To aktualne? Jeżeli tak, to otworzyłem sobie test Philipsa 4007 i czy mógłbyś napisać coś w temacie testowanych tam szczegółów i w odniesieniu do tego Philipsa:
- skalowanie sygnału SD (z DVB-T);
- ostrość i płynność pozioma;
- czerń przy kątach bocznych (z innych testów wynika, że na wprost bardzo dobrze);
- ruch w czasie rzeczywistym (test ze stołem bilardowym);
- blokada szumów i blokada drgań skrośnych.
 
Ostatnia edycja:
Do góry