Panasonic 2013 - nowa seria telewizorów LCD LED - seria E6.

Eric_PSA

New member
Test jest skończony. Jeszcze kilka poprawek jutro zdjęć bo wyszły nie ostre.
Będzie jutro wisiał.
Ale na pytania mogę już odpowiadać ...

Cos mi to przypomina... jak philips wprowadzajacy tvn player...

Czekam za testem juz 2 tygodnie, a w domu nie ma na czym ogladac TV...
 

maczekg

New member
A ja i tak bym go kupił, bez względu na testy, bo jest ładny. Brakuje mi w nim tylko tunera sat.
Może mi coś podpowiecie, co prócz Philipsa i Samsunga warto w zbliżonej cenie i designie?
 

golgotham

New member
Mój nowy E6E 42 cale stanął godzinę temu na szafce. Odpaliłem go z czeskiej instrukcji bo polskiej nie ma. Wyszukał automatycznie cyfrową naziemną. Poza tym nic jeszcze nie ustawiałem.
Pierwsze wrażenie fatalne. Widzę mrowienie obrazu zarówno z naziemnej jak i z DVD. Czy to tak ma być? To mój pierwszy LCD i nie mam porównania w codziennym użytkowaniu. Przesiadłem się ze 100 - hercowego pudła. U mojej mamy czasami oglądam samsunga LCD 100 Hz z analogowej kablówki nie ma tego mrugania. Czy ja się do tego przyzwyczaję czy może coś nie tak z ustawieniami?
 

golgotham

New member
Ruch mikroskopijnych kropek zwłaszcza na większych jednokolorowych płaszczyznach. Coś jak mrówki widziane z dużej odległości.
 

golgotham

New member
Na HD też. Zobaczymy po kilku dniach. Myślę, że to kwestia przyzwyczajenia wzroku. W końcu dotychczas patrzyłem na 29 cali. Jak podłączę u mamy naziemną to będę miał pełne porównanie.
I jeszcze jedno: po przełączeniu na TVP HD wyskakuje na kilka sekund komunikat: 1080p/50 Hz. Czy odświeżanie ma coś wspólnego z nadawanym sygnałem? Przepraszam za głupie pytania ale ten temat to dla mnie kosmos.
 

Riv11

New member
Bez reklam
Na HD też. Zobaczymy po kilku dniach. Myślę, że to kwestia przyzwyczajenia wzroku. W końcu dotychczas patrzyłem na 29 cali. Jak podłączę u mamy naziemną to będę miał pełne porównanie.
I jeszcze jedno: po przełączeniu na TVP HD wyskakuje na kilka sekund komunikat: 1080p/50 Hz. Czy odświeżanie ma coś wspólnego z nadawanym sygnałem? Przepraszam za głupie pytania ale ten temat to dla mnie kosmos.

Odświeżanie nie ma nic wspólnego z sygnałem jaki dostaje tv. Pewnie chodzi ci o te 50 hz, spoko każdy ma taką informacje, to nie ma nic wspólnego ze 100hz odświeżania.
 

Karol PL

New member
Co nie zmienia to faktu że tv posiada 50Hz matrycę i na zagranicznych stronach piszą że są trochę rozczarowani takim rozwiązaniem ze strony Panasonica, ale cóż 2000zł za nowy w tym wypadku 39"tv, nie możemy wymagać cudów pomimo właśnie tej 50Hz matrycy, tv i tak bardzo dobrze wypada w recenzjach
Czekamy na test hdtv
 

golgotham

New member
Sprzedam Tx-L42e6e. Cena 2099 zł. Kupiony wczoraj w Avans Katowice. Dowożę w promieniu 50 km od Katowic. W piątek jadę do Warszawy więc tam też mogę dowieźć. I wszędzie po drodze. Można też usiąść u mnie na kawie i przed zakupem popstrykać pilotem. Tego nie zaoferuje Ci żaden sklep internetowy :) kontakt: golgotham@interia.pl
 

Riv11

New member
Bez reklam
Co nie zmienia to faktu że tv posiada 50Hz matrycę i na zagranicznych stronach piszą że są trochę rozczarowani takim rozwiązaniem ze strony Panasonica, ale cóż 2000zł za nowy w tym wypadku 39"tv, nie możemy wymagać cudów pomimo właśnie tej 50Hz matrycy, tv i tak bardzo dobrze wypada w recenzjach
Czekamy na test hdtv

Dlatego pisałem, że warto się zastanowić nad dołożeniem kilku set złotych do ET5. Jednak nie zgodzę się, że E6 ma złe opinie, tutaj już podano kilka linków do testów E6, które są bardzo pochlebne dla tego tv. Tylko trzba pamiętać, że seria E to nie to samo co ET, bo faktycznie można się rozczarować, jeżeli od taniego TV serii E będzimy wmagać takich samych cech jak od droższej serii ET.
 

jigsaw87

New member
Telewizor w końcu do mnie dotarł. Ogólnie jestem zadowolony. Czerń jak na LCD wydaje się być naprawdę dobra. Świeci bardzo przyzwoicie. Telewizja naziemna -cyfrowa wygląda bardzo dobrze. Szczerze powiedziawszy to nie spodziewałem się takiej wyrazistości. Jeżeli chodzi o kąty, to da się odczuć różnicę w odcieniach, gdy stanie się nieco bardziej z boku, ale nie jest to na tyle dokuczliwe by płakać z tego powodu. Smart działa bez przycięć. Nie ma problemów z odtwarzaniem filmów po dlna. Jedynie nie ogarnąłem jeszcze jak uruchomić napisy. Oczywiście Flasha nie obsługuje. Ale jest sporo aplikacji, które pozwalają oglądać filmy online: iplex.pl , ipla , eurosport player , youtube i kilka innych.
Jeżeli chodzi o football to nie odnotowałem widocznego smużenia. Może oczy już nie te :p albo nie chcę widzieć :p Generalnie, jak za tę cenę to myślę, że to przyzwoity zakup.
 

kasperek

Klub HDTV.com.pl
VIP
jigsaw87 a masz polskie litery w EPG? U mnie w 47PFL6067 i Panasonicu 42E6 mam krzaki i nie wiem czy to wina telewizorów czy kablówki. Tylko, że po dekoderze technisata są polskie litery i w jakimś starym Lg-ku też.

A tak na marginesie to Philips powinien uczyć się od Panasonica jak zrobić szybkie menu i smart.
 
Ostatnia edycja:

martinus123

New member
:blagam:Ten test będzie chociaż w strefie klubowej, czy raczej już przepadł :D

Moim zdaniem kiiki się pomylił i miał na myśli test ET60, o którym też tydzień temu pisał, że jest gotowy tylko zdjęcia nieostre. Ten test został opublikowany wczoraj.
Podobno jest też gotowy test jakiegoś Thomsona, ostatnio kiki nic nie pisał o E6
 

bochaczyk

New member
Dłużej trwał test ST 60

001_P1500777.JPG


Niezwykłe możliwości - w extra cenie.

Panasonic E6. Jutro zaczynam test.

Myślę że niema mowy o pomyłce - raczej o niespełnionych obietnicach ;(
 
Do góry