Panasonic 2013 - nowa seria telewizorów LCD LED - seria E6.

Riv11

New member
Bez reklam
Jeżeli to kwestia kasy, to może poszukać ET5, w stosunku do E6 będzie droższy o jakieś 300-500 zł. ET60 to już różnica ok 1000 zł, więc większa. Tylko, że ET5 to prawdopodobnie już ciężko dostać.
Na pewno jeżeli, jednak, zdecydujesz się na E6 nie będziesz rozczarowany. Jeżeli obraz ci odpowiada, a wiadomo w domu go jeszcze skalibrujesz, to tez będziesz zadowolony. Prawda jest taka, że nigdy nie będziesz stawiał, w domu, obok siebie telewizorów E6 i ET60, więc różnicy i tak nie odczujesz, bo różnicę widać, gdy postawisz dwa tv obok siebie. a skoro preferujesz matrycę VA to tym bardziej i nie ma co na siłę iść w IPS. Parametry parametrami, ale każdy ma też swój gust i tyle.
Dla dzieci E6 będzie dobrym wyjściem, bo też ma WiFi, SmartViera to tez kilka aplikacji z bajkami itd. Dla dzieci to może będzie brakować 3D, ale jak nie masz blu ray czy kanału Canal+3D, to i tak nie będziesz korzystał z 3D ( konwersja 2D na 3D mija się z celem). Tak, że oceń sam czy obraz ci odpowiada, o kątach zapomnij bo i tak nikt nie ogląda TV pod kątem 170 stopni.
Generalnie, jeżeli chcesz wydać stosunkowo mało i nie masz wygórowanych wymagań to E6 powinna być dobra. W tej cenie, to raczej nic lepszego nie znajdziesz.
 

amoorek78

New member
@Riv11 No cóż zdecydowałem się na ET60.
A decyzję podjąłem dzięki cenie.
Najtaniej do tej pory było w MediaExpert za 3599zł, ale teraz (tej nocy) do 6:59 cena w MediaExpert spadła do 3108zł!
Aktualnie ET5 jest droższy.
A 42" E6 kosztuje 2200zł najtaniej i nie oczekuję aby 50" kosztowało mniej niż 3200zł.

Testów na tym forum się nie doczekałem (przeczytałem inne), ale pewnie nie pożałuję wyboru.
Niby ten E6 w testach zagranicznych jakoś lepiej wypadał (dostaje bardziej excellent oceny), ale 42" o dla mnie za mało jednak a 50" byłoby pewnie za drogo.
Coś z tym VA chyba jest bo np Samsung 32EH5000 na hdtvtest.co.uk dostał aż Highly Recommended obok Sony HX853 a z taką oceną jest tylko kilka telewizorów.
Szwagier ma 40EH5020 i jakoś w SD szału nie ma (ale to może już inna matryca).

Przesiadka z tego co mam aktualnie (19" CRT) na ten tv pewnie będzie przejściem w inny wymiar.
Żonie na pewno spodoba się ramka :)
 

amoorek78

New member
No tak, ale trzeba pewnie jeszcze mieć w TV dekoder DVB-S i w połączeniu z tym modułem daje to pożądany efekt ?
Bo tak to nic nie daje włożenie tej karty do TV przecież.
 

zoren86

New member
Jeśli korzystasz z satelity to tv musi być wyposażony w tuner dvb-s, a jeśli korzystasz z telewizji kablowej to w dvb-c.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

jigsaw87

New member
A testu dalej pomimo obietnic nie ma:( A specjalnie wykupiłem dostęp do klubu. Zdążyłem już zamówić. Jak przyjdzie to sam podzielę się wrażeniami co i jak.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Test jest skończony. Jeszcze kilka poprawek jutro zdjęć bo wyszły nie ostre.
Będzie jutro wisiał.
Ale na pytania mogę już odpowiadać ...
 

golgotham

New member
Miałem możliwość dzisiaj zobaczć w MediaExpert ET60 42 cal , powiem że wykonanie o lata świetlne gorsze od ET50 taki ubogi klon , kąty tak reklamowane ani przez chwile nie zachwyciły a z matrycy w niektórych ujęciach przebijał fiolet ! tak wiec zachwytu nie ma a powiedziałbym nawet ze ogromny zawód !

Czy zwróciłeś może uwagę na kolor ramki w TX-L42ET60? Na zdjęciach wygląda na srebrną jak w TX-L42E6E ale to może być mylące. Dla mnie to ma znaczenie. Proszę o odpowiedź wszystkich, którzy mieli okazję widzieć ten telewizor na żywo.
 

paeru

New member
Bez reklam
Czy zwróciłeś może uwagę na kolor ramki w TX-L42ET60? Na zdjęciach wygląda na srebrną jak w TX-L42E6E ale to może być mylące. Dla mnie to ma znaczenie. Proszę o odpowiedź wszystkich, którzy mieli okazję widzieć ten telewizor na żywo.

Srebrny, bardzo podobny do E6.
 

golgotham

New member
Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Niestety jeden ze sklepów internetowych poprawił już pomyłkę w cenie więc zamawiam E6E. Ma być na jutro :)
 

beny

New member
A ja mam pytanie a innej beczki jak sprawdzacie np.w markecie sobie tv to na co zwrocic uwage - chodzi mi macie jakis plik ze zdjeciami na usb penie np. bo wiem czern itd to ciezko przy takim oswietleniu ale jak sie wlaczy jakias plansze to mozna cos wychwycic macie jakies takie dema itd.Chcialbym na dniach pojechac i potestowac patr tv i niebardzo wiem jak sie za to zabrac a na demach HD to kazdy bedzie super grał ...:)
 
Do góry