Panasonic 2013 - nowa seria telewizorów LCD LED - seria E6.

krompac

New member
Widziałem dziś w sklepie 39B6E. Nie Wiem czy to ten sam telewizor co E6E ale chyba tak tylko z czarną obudową. Cena jak na sklep stacjonarny przyzwoita 1900 zł co lepsze sprzedawca chciał opuścić 200 zł.

Gdyby to był sklep internetowy pewnie bym wziął bez zastanowienia.:-?

I tu jest pies pogrzebany. Kolejny raz sprawdza się teoria, że najlepiej nie czytać testów tylko iść do sklepu i pooglądać na żywo.

Obraz z tego telewizora i to na TVP1HD to mega porażka. Wyglądało to jak kiepski divx. Wszędzie jakieś brudy i artefakty. Na początku jakieś myśli, że może da się pozmieniać ustawienia, skalibrować. Ale właściwie po co? Skoro w trybie sklepowym gdzie powinno być wszystko piękne była taka kicha.

Sprzedawca powiedział oczywiście, że to tvp1hd to żadne hd i puścił jakiś plik z pendriva na którym miałem zobaczyć prawdziwe HD. No i co? To samo jakieś znów pionowe pasy z artefaktami. Pan powiedział, że stoję za blisko telewizora i mam oglądać z daleka. Noż kurna dziękuję za radę.

Pikanterii dodaje fakt, że obok ten sam sygnał szedł z jakiegoś LG za 1200 zł i z innego dziwnego wynalazku marki mi nieznanej z trzyliterową nazwą jakby TOZ za jakieś grosze i w obrazie tamtych telewizorów takie śmieci się nie wyświetlały. Obraz był prawidłowy.

Tak jak mówię panowie bardzo chcieli obniżyć cenę telewizora o 200 zł ale podziękowałem.

Szkoda bo szukam dalej czegoś w miarę normalnie odbierającego w granicach 39 cali.

Jedno co zaskoczyło pozytywnie to dobre kąty które w testach w internecie opisywano krytycznie. Może rzeczywiście B6E to nie to samo co E6E. Nie mam pojęcia.

Edit.

A jednak B to inny telewizor od E ale zostawię wpis ku przestrodze bo cena w sklepach identyczna i można się naciąć.

http://www.panasonic.net/avc/viera/eu2013_led/

było nawet na forum:

http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...-telewizorow-lcd-led-seria-b6.html#post883002
 
Ostatnia edycja:

d3tr0

New member
Od kilku dni mam tego E6 u siebie, chciałem kupić E5 ale że nie było na magazynie to niech będzie ten E6. Działa dobrze, obsługa intuicyjna nawet bez czytania instrukcji. Nie potrzebuje tego całego SmarTV ale z tym też problemu nie miał, połączył się dość szybko z domowym routerem. Z aktualizacją był mały zgrzyt, pewnie z pobraniem bo po pierwszym pasku było niepowodzenie ale za 3 razem zakończył sukcesem. Wszystkie testowane aplikacje jak pogoda, youtube, browser działały normalnie. Reakcja na pilota lekko z opóźnieniem, ale chyba tak już te typy mają. Co do dźwięku wystarczający ale mam w drugim pokoju Sharpa D44 i wypada przy nim słabo.
 

Dyzma92

New member
Panasonic TX-L42E6E

Witam!! Jestem posiadaczem Panasonica tx-L42E6E. W danych piszą że jest 100 Hz i przez to obraz przy oglądaniu będzie płynny bez efektu spowolnienia. Na moje ja nic nie widzę nie ma tej płynności o czym piszą... Może coś mam nie tak?? Rodzice mają Toshibe 200hz 3d i przy oglądaniu Ja widzę że te ruchy są płynniejsze dynamiczniejsze . A przecież 200 hz jest potrzebne do 3d a 100 hz wystarczające do oglądania cyfrowego. Możę coś wiecie na ten temat ;] ??
 

tdx

New member
Bez reklam
Witam!! Jestem posiadaczem Panasonica tx-L42E6E. W danych piszą że jest 100 Hz i przez to obraz przy oglądaniu będzie płynny bez efektu spowolnienia. Na moje ja nic nie widzę nie ma tej płynności o czym piszą... Może coś mam nie tak?? Rodzice mają Toshibe 200hz 3d i przy oglądaniu Ja widzę że te ruchy są płynniejsze dynamiczniejsze . A przecież 200 hz jest potrzebne do 3d a 100 hz wystarczające do oglądania cyfrowego. Możę coś wiecie na ten temat ;] ??

Wiemy wiemy,
Twój Panasonic jest 50Hz tylko elektronicznie niepodciągnięty do 100Hz (BLB) Dlatego zauważasz różnicę z Toshibą która jest 100Hz elektronicznie podciągnięta do 200Hz :D, ot taki kreatywny marketing od kilku lat obecny na rynku
 

Dyzma92

New member
Jak to nie idzie coś z tym zrobić?? jakieś modyfikacje?? Może jakaś skarga że jest 100 hz napisane a jest 50??
 

tdx

New member
Bez reklam
Najlepiej wymienić na taki który będzie mieć prawdziwe 100Hz jeśli faktycznie tak Ci to przeszkadza w oglądaniu np ET60. Ja np też nie trawię TV 50Hz ale niektórzy tego nie widzą i dobrze im się ogląda.
 

Dyzma92

New member
Czyli można powedziec ze źle wydałem pieniądze na zakup tego telewizora. Bo Jescze miałem do wyboru lg 620s czy cos takiego w tej samej cenie i było większe odświeżanie ale pan ze sklepu powedzial że nie bedzie to mialo róznicy bo rożnica bedzie w oglądaniu 3d . Dlatego wybrałem Panasonica bo miał lepszy wygląd ;] . Aha i jescze jedno jak oglądam dłużej tv to po jakimś czasie dźwiek jest wydawany szybciej a ruchy ustami na obrazie sa wolniejsze . ??
 

Dyzma92

New member
To wsumie mógłbym reklamować ze Jestem oszukany bo piszą odświeżanie 100 hz a jest 50?? Tak czy nie?? ;]
 

tdx

New member
Bez reklam
Czyli można powedziec ze źle wydałem pieniądze na zakup tego telewizora. Bo Jescze miałem do wyboru lg 620s czy cos takiego w tej samej cenie i było większe odświeżanie ale pan ze sklepu powedzial że nie bedzie to mialo róznicy bo rożnica bedzie w oglądaniu 3d . Dlatego wybrałem Panasonica bo miał lepszy wygląd ;] . Aha i jescze jedno jak oglądam dłużej tv to po jakimś czasie dźwiek jest wydawany szybciej a ruchy ustami na obrazie sa wolniejsze . ??

Można powiedzieć, że skoro widzisz że TV nie chodzi płynnie, potrzebujesz zainwestować trochę więcej w TV...
Z tym lip synch to jakie masz źródło obrazu?

Na stronie producenta masz napisane przy Twoim TV: Technologia 100Hz Backlight Blinking, tak jak napisałem to producent uprawia kreatywny marketing (zresztą każdy) a zaczęło się od tego że klienci chcieli mieć 100Hz TV za 1600zł
 
Ostatnia edycja:

Dyzma92

New member
Ale wystarczy np.przełączyc na radio i spowrotem albo wyłączyc dekoder lub tv i włączyć spowrotem i jest juz sii ;]. To tak naprawdę mogę zareklamowac ich ze ja hchciałem kupic 100hz a nie 50. To jest na takiej samej zasadzie jak piszą ze jest WIFI a tak naprawę by nie było WIFI hehe.
 

tdx

New member
Bez reklam
Ale wystarczy np.przełączyc na radio i spowrotem albo wyłączyc dekoder lub tv i włączyć spowrotem i jest juz sii ;]. To tak naprawdę mogę zareklamowac ich ze ja hchciałem kupic 100hz a nie 50. To jest na takiej samej zasadzie jak piszą ze jest WIFI a tak naprawę by nie było WIFI hehe.

Możesz spokojnie podejść do sklepu i pogadać ze sprzedawcą o wymienia na wyższy model lub jakiś inny który Ci się bardziej spodoba, a w sklepie nie porównywałeś obrazu?... Co do wifi to tu raczej sprawa jest prosta albo jest albo go nie ma (może wyć TV Wifi ready)
 

Riv11

New member
Bez reklam
Można powiedzieć, że skoro widzisz że TV nie chodzi płynnie, potrzebujesz zainwestować trochę więcej w TV...
Z tym lip synch to jakie masz źródło obrazu?

Na stronie producenta masz napisane przy Twoim TV: Technologia 100Hz Backlight Blinking, tak jak napisałem to producent uprawia kreatywny marketing (zresztą każdy) a zaczęło się od tego że klienci chcieli mieć 100Hz TV za 1600zł
To nie żaden kreatywny marketing tylko jeden z parametrów teleizora.
I to raczej dość istotny. A to, że ktoś nie odróżnia skanowania od odświeżania to zupełnie inna sprawa.
 

Dyzma92

New member
Tylko powedz mi muszę jakoś to mu powedziec ze jest 50 hz a nie 100 . On powie skad to widziałem ze jest faktycznie 50hz a nie 100????
 

tdx

New member
Bez reklam
Tylko powedz mi muszę jakoś to mu powedziec ze jest 50 hz a nie 100 . On powie skad to widziałem ze jest faktycznie 50hz a nie 100????

Powiedz że Ci płynność nie odpowiada. Przecież to Twoje pieniądze i Ty masz być zadowolony z zakupu. Wymieniasz na droższy TV nie na tańszy, więc nikt Ci problemów nie będzie robił ;)
 

Dyzma92

New member
No tak tylko telewizor mam juz z 3 tyg albo z 4. I pojdę powiem że mi płynnosc nie odpowiada to mnie wysmieje i powie to trzeba bylo kupic lepszy hehe ;] musze miec jakis dowod moze ;]
 

tdx

New member
Bez reklam
To wykorzystałem kiedyś do swojej prezentacji z materiałów Panasonika :)

blbf.jpg
 
Do góry