p55 nowa seria Sharpa (LC-26P55E, LC-32P55E, LC-37P55E)

PLASTI

New member
Cavallino napisał:
1. Mam gwarancję sprzedającego (jego firmy), co w praktyce pewnie oznacza że ja w razie czego oddaję mu wadliwy sprzęt a on wiezie go do naprawy w Niemczech, jako że tam TV był kupiony.
.

No ja kupilem z tego samego zrodła....;o)
I jak by co...bardzo polecam, zaopatruje sie u tych ludzi od dawna ...

Ale teraz mam pytanie szczegolnie do kolegi Artura / SS/ o ustawienia. Prosze odezwij sie na GG lyb SKYPE.

A z uwag po 1 dniu ogladania jest bardzo pozytywnie.
TV jest cichutki, praktycznie bezglosny, a balem sie mruczenia czy bureczenia ktore wystepuje w innych, mam nadzieje ze sie to nie zmieni.

JEdyny negatyw jaki zauwazylem to, jakby BRak WYSTARCZAJACEJ ILOSCI KOLOROW. Nie wiem zczego to wynika, jakby paleta barw byla za mala.
oczywiscie przy ogladaniu z odleglosci wiekszej niz 2 m problem znika.....

Noo i tez jak kolegom brak mi autoformatowania, ktore ma PAnas, ale to mozna przezyc, funkcje zmiany formatu dostapne sa bezposrednio z pilota
bez wchodzenia do Menu
Ladny dzwiek, ale brak basu, wiec az sie prosi zeby ktos wpadl na pomysl zeby dodawac malutki SUB do takiego TV...np. jak w zestawaqch komputerowych, to zalatwiloby sprawe.

Narazie tyle.....
 

Cavallino

Banned
PLASTI napisał:
Noo i tez jak kolegom brak mi autoformatowania, ktore ma PAnas

A co to takiego?
Bo jeśli chodzi Ci o funkcję WSS to ona działa (przynajmniej z innych źródeł niż naziemna antena, jako że polskie telewizje takie sygnału widać nie podają) bardzo ładnie - zarówno dvd jak i tuner Cyfry dobrze steruje przełączaniem między 4:3 i 16:9.
 

kg2000

Member
Też się poważnie przymierzałem do LC-37P55E , ale po przeczytaniu entuzjastycznych opinii na sąsiednim forum o plazmowym Panasonicu 37PV60 wpadłem w zwątpienie :confused:
Cena praktycznie ta sama a wszyscy tam twierdzą, że żaden LCD nie umywa się do tej plazmy. Ponieważ tam są właściciele i czciele plazm to mogą bajdurzyć ;)
Czy ktoś porównywał te dwa telewizory i mógłby się podzielić swoją opinią ?
 

Fipaczek

New member
Nowy Sharp P50E

Wiem, iż wątek nosi nazwę P55, ale przy oczywistych drobnych różnicach, praktycznie w detalach pomiędzy P55 a modelem P50, pozwole sobie przekazać kilka opinii, na świeżo, po kilku dniach użytkowania.

1. OBRAZ TV - bardzo poprawny, mimo zwykłej TV z kabla - prędziutko zmieniam na wersji DIGITAL, ale nawet teraz większość kanałów jest jak to ktoś wcześniej określił "więcej niż poprawna", nie ma co się powtarzać - dla TV ten ekran jest solidny :cool:

2. OBRAZ DVD - znaczna poprawa, a Pan w MM zapewniał, że jakakolwiek platforma cyfrowa zapewnia dokładnie zbliżone doznania dlatego z niecierpliwością czekam na instalacje CYFROWEJ KABLÓWKI (TKP POZNAŃ). Wracając do DVD - aktualnie Manta Emperor III połączona przez średniej jakości kabel - aż chyba przesadą będzie nazwanie go componentem, ale taki właśnie jest pomimo swojej jakości i marnej ceny. Docelowo jakieś porządne DVD (też dla DIVIXA) - może ktoś ma coś godnego polecenia? - połączone przyzwoitym ProfiGoldem po COMPONENCIE.

3. OBRAZ PC - u mnie przez wyjście S-VIDEO laptopa nie jest to coś powalającego. Uważam, że w próbkach HDTV, które mam w kompie, TV powinien lepiej wypaść, bo zgodnie z opisami kolegów HDTV nie powinna niekiedy ustępować tej z LCD o wyższych parametrach, ale pretenensji mieć nie mogę, bo rozdzielczość dokładnie znałem. Może to brak podłączenia przez DVI-HDMI? Takiego jednak nie mam, no chyba, że jakieś kombinowane przejściówki. W każdym razie jednak - troszkę się zawiodłem, ale nie zmieni to mojego podejścia do tego TV, bo nie do HDTV był on przeznaczony.

PODSUMOWANIE:

Krótko: -= POLECAM =-

Szerzej: to dobry TV, ładny design (wiadomo, kwestia gustu), dobra firma, nie odczułem problemów z opisywanymi gdzieś zwisami pilota przy włączonym OPC, ani też z brakiem teletekstu (który Panowie moim zdaniem w ogóle odpada przy jakiejkolwiek platformie cyfrowej i ichniej tunerowej OSD). Oglądałem sporo modeli, ale w tej klasie i relacji wielkość / cena, uważam to za udany zakup. Zobaczymy jak będzie.

Pozdrawiam
Marcin
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
wszystko zależy do przeznaczenia sprzetu
LCD - Sharp P 55 - w dzień , wykorzystenie bez rygorów - to jego domena
Plazma - więcej kolorów lepsza czerń , w nocy lepiej gra niż LCD .
Poproś o prezentacje - lepszej mozliwosci nie ma.
pozdrawiam
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Sharp 55 E

Witam.
Na początek chcę sie przywitać;) , a teraz od razu pytanie:) ,zamówiłem właśnie Sharpa 26 55 E , w Szczecinie gdzie mieszkam właśnie była promocja w Euro i wszystkie wykupili:( .
Trzeba trochę poczekać - myślę że warto.
Ponieważ jestem antytalentem technicznym:) proszę o wyrozumiałość ale myślę że Koledzy znający się pomogą;)
Żeby nie tracić czasu w oczekiwaniu na nowy nabytek juz przygotowałem sobie moje DVD do podłączenia , na tylnym panelu w DVD ( Grundig ) mam do dyspozycji wyjscie Euro , s-video oraz ........no i właśnie nie wiem czy to jesy komponent : jest oznaczone trzema kolorami - czerwony , zielony i niebieski i opisane jako Pr/Cr , Y oraz Pb/Cb - czy to jest to wyjcie przez które należy podłączyć DVD z TV Sharp ? Czy może skorzystać z któregoś z tamtych tzn. euro lub s-video.
I czy w telewizorku też jest takie samo wejscie oznaczone tymi kolorami ?
Dziekuję za ewentualną pomoc.
 

Flapu

New member
Witam
Tak, jest to komponent - tak podłączając uzyskasz najlepszą jakość obrazu w porównaniu z pozostałymi wyjściami które posiadasz w odtwarzaczu.
W telewizorze wejście będzie tak samo oznaczone - podłczasz trzema niezależnymi kabelkiami wyglądajacymi ja CINCH'e.
 

pionio

New member
kupiłem lc 32p70

po długich poszukiwaniach, przeglądaniu tego forum i forów zagranicznych (głownie avforums.com) kupiłem dzisiaj lc32p70 w Mediamarkcie...
Mimo że długo przyglądałem sie temu (i innym tez) telewizorowi w różnych sklepach i z różnymi sygnałami to mimo wszystko nie do końca byłem przekonany, ale w zasadzie w sklepach trudno cokolwiek porównywać...
Od razu spodobał mi sie design, kolory i to że ten lcd wygląda na solidny przynajmniej wśród tv do 5000.
Cały czas miałem jednak pewne wątpliwości (wyrażane zresztą przeze mnie na tym forum) co do jakości obrazu. Zastanawiały mnie "mrówki" i "ziarno" na ekranie ale zostałem uspokojony przez uczestników forum że to wina sklepowego sygnału.
Uff...
Kupiłem więc spokojny o jakość obrazu i... zawiodłem się
U mnie ziarno niestety też widać, a w trakcie meczu wokół zawodników biegały mrówki :x
Byłem tak bardzo zajęty poprawianiem ustawień, że nie widziałem nawet bramek dla Ekwadoru :x
Po zjechaniu w dół wiekszości parametrów obrazu mrówek prawie nie było widać, a ziarno widzę już tylko w swojej głowie ( tak twierdzi moja żona)
Wszystko byłoby ok, gdyby nie fakt, że teraz obraz wygląda jak na starym Rubinie a nie o to chodziło!
Mój philips crt 21 gra po prostu o niebo lepiej:sad:
DVD podłączone po komponencie wygląda ok, chociaż nie wiem w czym jest problem ale na niektórych filmach obraz wygląda jak kiepsko skompresowany divx. Co ciekawe odtwarzałem też kilka filmów divx z tego samego odtwarzacza philipsa i jakość wcale nie jest gorsza od tych dvd
Mam wielką prośbę do forumowicz ów którzy mają p55 lub p70 o pomoc. Może robię coś źle, a może muszę sie przyzwyczaić do ziarna, a może mój panel jest wadliwy i powinienem go reklamować, a może musze zamienić ten tv na jakiś inny
Pomóżcie proszę !:blagam:
podzielcie sie swoimi doświadczeniami z tym tv, bo jak szybko czegoś z tym nie zrobie to mnie żona z domu wywali razem sharpem :(
od telewizora siędze równo 2,6 m
Kablówka Spray, dvd Philips DVP 632
 

Fipaczek

New member
Ja DVD do mojego P50 podłączyłem kablami PROLINKA. TV zwykłe z gniazdka. Myśle, że każda przesiadka z CRT na LCD wymaga chwili na przestawienie. Ja uważam, że obraz z TV mam przyzwoity...mimo średniej jakości kablówki. Sprawdź czy nie podłączyłeś go przypadkiem do gniazka radiowego oferowanego przez osiedlowe kablówki ;) ZAPEWNIAM, że jest różnica :D mnie się trafiło :p !

Dużo korekcji, szczególnie wieczorami, zapewnia OPC. Mimo, że kradnie jasność i dynamikę obrazu, tonuje go na tyle sprawnie, że znosi część szumów, przynajmniej u mnie. W dzień latam bez OPC.

Jak chcesz się upewnić, że wszystko z Twoim TV jest ok, to podjedź z nim do kogoś kto ma Cyfrę albo Polsat i wszystko się wyjaśni (albo najlepiej sam sobie spraw taką platformę). Na pewno na tym nie stracisz, bo jeśli to nic nie pomoże to wymieniasz TV, a następny znowu będize wymagał od Ciebie przyzwoitego, a podejrzewam, że to właśnie kwestia źródła.
 

liko

New member
witam! potrzebuje dla kumpla instrukcje po polsku,czy ma ktos w wersji elektronicznej SHARP LC-32P55E,z gory dziekuje. likopl@poczta.onet.pl

LC-37P55E.jpg
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Fipaczek - ma duzo racji.
W przypadku pal - ta odległość to odległość graniczna.
Co to znaczy ? Ano tyle ,ze dla jednych bedzie jeszcze extra a dla innych już nie. To prezentacje - które prowadzimy u klientów upoważniaja nas podawania opinii.
Teraz na podstawie choćby jednego takiego przypadku widać ajk cenna jest pomoc w postaci prezentacji. Wiele osób niezadowolonych sie przyznaje do złago wyboru , ale wiele osób mimo złego wyboru - twierdzą ,że się przyzwyczają. a po co. Przecież jeśli ktoś trafi na taki egzemplarz - http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=6641
zawsze bedzie zadowolony
jeśli na taki - http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=6398
zawsze bedzie niezadowolony.

Sprawdziłem więc wiem - i cena nie usprawiedliwia marnej jakosci.

Co do Twojego problemu - poproś administratora o sprawdzenie jakosci sygnału /wiele razy pomogło/
2. kup coś takiego - http://e-panasonic.pl/product_info.php?cPath=73_74&products_id=1167 / galwaniczny separator / wielu osobom już pomógł
3.zmień rodzaj sygnału na cyfrowy - jutro bedę wiedział czy wejdą w Polsce nowe źródła cyfrowe - bo szykuje się jakaś rewolucja w kraju / nie mam na myśli dymisji Zyty Gilowskiej/
pozdrawiam
 

Marmaj

New member
mart napisał:
bax , podłączałem pc przez vga i dvi-hdmi- widzę sporą różnicę na korzyść hdmi - obraz jest wyraźniejszy ,ma wiecej szczegółów i co ważne wypełnia cały ekran -nie trzeba go rozciągać itp.Przy połączeniu przez vga obraz jest jakby ściśnięty- trzeba go manualnie dopasować do ekranu. Przy podłączeniu przez hdmi nie ma problemu- obraz wypełnia cały ekran i jest naprawdę super- nie wiem jak to jest , ale nie widzę żadnej różnicy z innymi lcd w wyższej rozdziałce:), a sporo ich widziałem przed zakupem.Wybierając ten lcd nie kierowałem się suchymi danymi technicznymi , ale subiektywnym wrażeniem i powiem Ci , że naprawdę jestem zadowolony. Co dziwne, dla mnie , filmy nagrane w 720p ,wyglądają lepiej na tym lcd, puszczone w 1080i( mimo niższej rozdzielczości) , a dvd w 1080i z komputera również wygląda super?!!Pzdr

Czy mógłby mi ktoś pomóc w podłaczeniu kompa z TV Sharp 32P55E ?
Z góry przepraszam za opis, bo pewnie wiekszości może wydac się śmieszny, ale jestem laikiem jeśli chodzi o TV LCD i np. HDMI czy komponent :( , z kompem jest już zdecydowanie lepiej :) . Otóż:
w laptopie mam wyjscie DVI, a wiec stosując przejsciówkę DVI- VGA podłaczyłem kablem VGA-VGA (1,8m)do telewizora i tak: obraz jest dobry i wyraźny tylko przy rozdzielczości 800x600, w jakiejkolwiek innej np.1024x768 są dziwne linie przerywane jakieś i tak jakby migotały, przy 1280x600 lub 768 wyswietla tylko info: "poza zasięgiem".
Czytając wypowiedzi na forum zdecydowałem się zakupic na próbe kabel DVI-HDMI, kupiłem dokładnie coś takiego: http://www.allegro.pl/item109215329_kabel_hdmi_dvi_5m_wysylka_gratis_.html
i podłączając go nic kompletnie się nie dzieje, tak jakby TV wogóle nie dostawał jakiegokolwiek sygnału (wiem że kupiłem najtańszy kabel a więc pewnie najgorszy (jest na nim napis: "HDMI Silver Blue made by EAGLE CABLE), ale niestety nie mam skąd pożyczyc aby sprawdzic a to własnie mialo byc do testów i jak by sie sprawdzilo to pewnie poźniej byłby jakiś lepszy docelowo, a może i nie :rolleyes: )
W TV wybór sygnału mam ustawiony [PC(RGB)]
Może trzeba coś jeszcze poprzestawiac w TV ??
Może problem jest w długości kabla ??
Może ma ktoś jakieś sugestje ?

Pozdrawiam
 

andsie

New member
Witam!
Podajecie i testujecie różne parametry paneli Sharpa, ale nigdzie nie znalazłem w Waszych wypowiedziach wzmianki o czasie reakcji matrycy tych modeli ani jak w praktyce odtwarzane są dynamiczne sceny i szybki ruch w sporcie. Uważam, że jest to bardzo ważny parametr, którego nie można przeoczyć i w głównej mierze powinien decydować o przydatności jako telewizor.
Pozdrawiam Andrzej S.
 

helper

New member
Marmaj,
jeśli masz w kompie DVI, to czy nie lepiej zastosować przejściówkę DVI - HDMI oraz kabel HDMI-HDMI ? Wtedy telewizor obsłuży Ci zdecydowanie większą rozdzielczość. Nawet 1080i.
 

Marmaj

New member
helper napisał:
Marmaj,
jeśli masz w kompie DVI, to czy nie lepiej zastosować przejściówkę DVI - HDMI oraz kabel HDMI-HDMI ? Wtedy telewizor obsłuży Ci zdecydowanie większą rozdzielczość. Nawet 1080i.

Wydaje mi się że właśnie mój kabel jest jedną długą przejsciówką DVI - HDMI. Wolałem już miec kabel w całości a nie kombinowac przez przejsciowki, wydawalo mi sie to logiczniejsze.
Tak czy inaczej w tej chwili telewizor nie obsluguje mi ŻADNEJ :( rozdzielczości - kompletnie nic sie nie pojawia na ekranie i tu w pierwszej kolejnosci potrzebuję pomocy.
Byc moze to wina ustawien kompa, siedze nad tym od rana.
Moze moglby mi ktos podac ustawienia TV jakie mial podczas polaczenia kompa z DVI na HDMI w telewizorze ?
Czy po wejsciu na EXT5 od razu telewizor zareagował wyświetlaniem jakiegokolwiek (nawet zniekształconego obrazu) ??
Proszę o pomoc

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Czasy reakacji , ale jakich modeli ?
seria p 70 - ma 8 ms
seria bv9 / ga 9 - 6ms
seria p 55 - 12 ms

Obraz po DVI - Hdmi -powienien sie pokazać na ekranie sam.
Zacznij od początku.
Rozumiem ,że komputer jest sprawny.
-czy sprawdziłeś przewód ?
-czy masz inne złącze z komputera - np. komponent aby sprawdzić czy działa złącze w telewizorze
-wprowadź najniższą rozdzielczość w komputerze.
-podłącz przewód DVI -Hdmi

jakie błędy popełniane powodowały u nas brak sygnału:
- uszkodzony przewód
- wybór niewłaściwej rozdzielczości
- wybór niewłaściwej częstotliwości
ale eliminujemy szybko błędy -podłączenie po inny telewizor , innym przewodem, porównanie z innymi źródłami.
Jeśli nic nie pomoże - ruszaj do serwisu.
pozdrawiam
 

andsie

New member
Witam!
Oczywiście chodzi o modele serii P55 i P70. Parametry techniczne ściągnę sobie ze strony producenta. Chodzi mi jak to wygląda od strony praktycznej. Wiem, co to znaczy wartość deklarowana przez producenta a praktyka. Obecnie jestem w posiadaniu LCD Philipsa model 37PF9986 Pixel Plus 2 posiadający czas reakcji 12 ms. W okresie, kiedy go kupowałem był to jeden z najlepszych telewizorów na rynku i posiadał najkrótszy czas reakcji matrycy. Kupując opierałem się na suchych danych producenta i nie miałem możliwości ich zweryfikowania. Jak się później okazało telewizor nie bardzo rodzi sobie z szybkim ruchem. Sharp P55 też posiada 12 ms i porównując go z Philipsem 37PF9986 można stwierdzić, że oba modele pod względem tego parametru reprezentują tą samą klasę, ale w praktyce wygląda to inaczej. Dlatego interesuje mnie ten parametr w telewizorach Skarpa. Jest opinia, że w matrycach z czasem reakcji 8 ms nie występuje smużenie. Według przeprowadzonych badań na szybkość reakcji ludzkiego oka na ruchu, wynika że 8 ms jest granicą reakcji i czas poniżej tej wartości nie ma już żadnego wpływu. Na forum przeczytałem, że w matrycach 6 ms występuje smużenie. Dlatego interesuje mnie jak to wygląda w praktyce w telewizorach Sharpa Jest to firma przodującą w produkcji matryc LCD i dba o swój wizerunek i deklarowane przez nią wartości pokrywają się z rzeczywistością.
Pozdrawiam Andrzej S.
.
 
Do góry