p55 nowa seria Sharpa (LC-26P55E, LC-32P55E, LC-37P55E)

Cavallino

Banned
mart napisał:
W P 55 component idzie przez wejście vga- jest dołączona przejściówka- nie mam żadnego problemu z połączeniem dvd przez component. Wystarczy ustawić wejście EXT 4 i ewentualnie( jeśli to wejście jest przestawione na pc) zmienić ustawienia w menu( do wyboru jest component i pc ) i po sprawie, wszystko chodzi ok.

Przejściówka oczywiście była użyta, tyle że efektu żadnego.
Ale fakt - nic w menu nie było grzebane, mówisz że po zmianie powinno wystartować?
Niech szlag trafi tych handlarzy w MM - żeby nie umieć odpalić TV, po co oni tam są?
Będę musiał jutro tam wrócić i spróbować.

A propos - na tym componencie sygnał HD też łyka? Do 1080p włącznie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
po zmianach w menu - działa znakomicie.
Porównanie w testach z Panasonic 32 LX 60 - trzeba dobrze wytężać wzrok i nieźle kombinować aby uzyskać przewagę któregoś z nich.
Ostatnio w sprzedaży - przewagę uzyskał Sharp.
 

SerwisSharp

New member
Witam,
Co zrobic żeby uzyskać sygnał component w P55:

Podłączamy przejściówkę do wejśœcia VGA (EXT4).
Uwaga!: Domyœślnie wejście pracuje w trybie VGA, należy więc uruchomić menu TV, wejœść w opcje, potem wybór sygnału i wskazać KOMPONENT.

Szczerze mówiąc nie podłaczaliśmy 1080 po componencie. Za to podłączaliśmy po DVI-HDMI.
Chodziło. Nawet bardzo ładnie chodziło. :)


A dlaczego nie ma logo HD READY?
Aby TV miał to logo musi spełniać kilka warunków. Jednym z nich jest rozdzielczość matrycy min 720 linii
P55 ma 540 linii.

Co to znaczy:
Z jednej strony źle bo sprzęt nawet nie próbuje udawać że jest telewizorem HD.
Z drugiej strony dobrze bo według mnie obraz przeskalowany z 1080 na 540 jest dużo lepszy niż w wielu modelach w których zastosowano natywną matrycę 786 linii.

No, ale jak wszystko w ocenach TV jest to moja absolutnie subiektywna opinia.

pzdr
SS
 

Cavallino

Banned
SerwisSharp napisał:
Z drugiej strony dobrze bo według mnie obraz przeskalowany z 1080 na 540 jest dużo lepszy niż w wielu modelach w których zastosowano natywną matrycę 786 linii.

Osobiście wątpię, widziałem wczoraj ten TV postawiony obok jakiegoś LG w podobnej cenie i podłączony do sygnału HD i wyraźnie widoczna była siatka - czyli rozdzielczość matrycy jest zbyt mała na sygnał HD.
Na LCD LG (z matrycą 768) obraz był idealny, podobnie na stojącej obok plaźmie LG.
Za to kolory zdecydowanie najlepsze miał Sharp - w efekcie po odsunięciu się na 2-3 m od telewizorów (siatka przestawała być widoczna) już jego obraz był zdecydowanie najładniejszy.
 

tk79

New member
Reasumujac co wybrac w tym przedziale cenowym, głównie do tv z kabla i dvd???
Sharp p55-----czy-----Panasonic 32lx60???
Bardzo prosze o opinie gdyz jestem na kupnie tv dla znajomych.
 

Czaja

New member
Witam. Rowniez jestem zainteresowny zakupem modelu P55 badz P70. Czy waszym zdaniem warto doplacac do P70?? W kregu moich zainteresowan zostaje tez Samsung R71. TV glownie do Cyfry+ (80%), filmow z DVD oraz HDTV z kompa. Prosze o rade.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Cavallino

Banned
Czaja napisał:
Witam. Rowniez jestem zainteresowny zakupem modelu P55 badz P70. Czy waszym zdaniem warto doplacac do P70?? W kregu moich zainteresowan zostaje tez Samsung R71. TV glownie do Cyfry+ (80%), filmow z DVD oraz HDTV. Prosze o rade.
Pozdrawiam

Jeśli nie jest Ci niezbędny tuner DVB-T to IMO dopłacać nie warto.
A za radę niech wystarczy moja konkluzja - ja dzisiaj kupuję 32P55.
4000 zł - nówka przywieziona z Niemiec.
A zapotrzebowanie miałem dokładnie takie samo jak Ty.
 
Ostatnia edycja:

Czaja

New member
Cavallino napisał:
Jeśli nie jest Ci niezbędny tuner DVB-T to IMO dopłacać nie warto.
A za radę niech wystarczy moja konkluzja - ja dzisiaj kupuję 32P55.
4000 zł - nówka przywieziona z Niemiec.
A zapotrzebowanie miałem dokładnie takie samo jak Ty.

To w takim razie poprosze o wrazenia z odbioru nowego TV. Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
dziś na życzenie jednego z członków forum spędziłem porównując
TV Samsunga 32 R 72 , Sharpa 32 P 55 .
Wzorem do porównania były stojace obok Sharp 45 GD1 / full HD,
JVC 56 HD ILA oraz Toshiba 36 CRT.
Najpierw porównanie.
Przez kilka godzin na siłę próbowałem wynaleźć różnice między tymi telewizorami. Raz przewaga przechylała się na jedna stronę - innym razem na drugą.
Osoby przypadkowe oglądające porówniania - miały podobny pogląd.
Najpierw chwyciłem się podstepu . Wszystkie telewizory podłączone były po Komponencie a Tylko Sharp po HDMI.
I wszyscy którzy mieli wybrać najlepiej grajacy model - bez wyjątku wybierali Sharpa 32 P 55.
Okazało się ,ze nawet najtańszy model i z najgorszą matrycą może pokazać niesamowita jakość jeśli otrzyma dobry sygnał , dobry przewód i wykorzysta złącze cyfrowe.
Ale do rzeczy - Czerń wydaje się lepsza w Sharpie co widać wyraźnie z bliższej odległości. Ilość szczegółów wypatrywana na siłę - też w Sharpie
Kontrast i ostrość - w Samsungu. / wszystkie obrazy w HD/
w Palu z obrazów dynamicznych mimo chęci dokopania którmuś z telewizorów - różnice nie istotne.
W takiej sytuacji - o wyborze winien decydować kupujący .
Może design, może Firma , moze miejsce produkcji a moze trwałość urządzeń.
pozdrawiam
 

Cavallino

Banned
Czaja napisał:
To w takim razie poprosze o wrazenia z odbioru nowego TV. Pozdrawiam

Bardzo pozytywne.
Dobrze odbiera nawet słaby sygnał z naziemnej anteny - jakość jest przyzwoita nawet na TVP2, na którym poprzedniemu TV zdarzało się nawet kolorów nie łapać.
Cyfra - wiadomo, jaki kanał taki obraz, generalnie bardzo dobrze.
Nawet wyświetlanie divx-ów z Manty się znacznie poprawiło, a przy okazji odkryłem że sygnał component mam też na złączu VGA w dvd, więc nie muszę się bawić przelotkami.

Uważam tylko że dźwięk dla wejścia component w Sharpie powinien być do wyboru z wejścia jack lub 2*RCA - teraz trzeba koniecznie podłączać jack.
To się przydaje przy komputerze, ale przy dvd to nieporozumienie, dobrze że miałem taki kabel.
 

ela

New member
kiki napisał:
Najpierw chwyciłem się podstepu . Wszystkie telewizory podłączone były po Komponencie a Tylko Sharp po HDMI.
I wszyscy którzy mieli wybrać najlepiej grajacy model - bez wyjątku wybierali Sharpa 32 P 55.
Okazało się ,ze nawet najtańszy model i z najgorszą matrycą może pokazać niesamowita jakość jeśli otrzyma dobry sygnał , dobry przewód i wykorzysta złącze cyfrowe.
Ale do rzeczy - Czerń wydaje się lepsza w Sharpie co widać wyraźnie z bliższej odległości. Ilość szczegółów wypatrywana na siłę - też w Sharpie
Kontrast i ostrość - w Samsungu. / wszystkie obrazy w HD/
w Palu z obrazów dynamicznych mimo chęci dokopania którmuś z telewizorów - różnice nie istotne.
W takiej sytuacji - o wyborze winien decydować kupujący .
Może design, może Firma , moze miejsce produkcji a moze trwałość urządzeń.
pozdrawiam

a jak to wszystko sie mialo bez zastosowania podstepu ? :confused:

z testu wynika ze jest prawie remis miedzy tymi dwoma modelami LCD, czy kontrast i ostrość lepsza w Samsungu przechyla szale na jego korzysc ?

Pozdrawiam
 

Cavallino

Banned
ela napisał:
z testu wynika ze jest prawie remis miedzy tymi dwoma modelami LCD, czy kontrast i ostrość lepsza w Samsungu przechyla szale na jego korzysc ?

Pozdrawiam

A jak porównałeś te parametry?
Chyba nie sugerujesz się "dynamiczną stopą kontrastu" którą posługuje się Samsung, a która nic nie mówi o faktycznym kontraście?

Porównanie ich obu na żywo też nie wykazuje przewagi Samsunga (co prawda widziałem tylko R71, ale to chyba żadna różnica).
 

Cavallino

Banned
ela napisał:
Cavallino, jakie masz za i przeciw po obejrzeniu Samsunga w akcji ?

Za i przeciw Samsungowi?
Aż tak mnie nie interesował, wygląd był dla mnie dyskwalifikujący (cena oczywiście też).
Porównałem tylko Sharpa P55 z Samsungami R51 i R71 (i to o tyle ile pozwalały warunki w sklepie - po SCART RGB).
R51 był zdecydowanie gorszy od Sharpa, R 71 praktycznie świecił podobnie.

Pewnie z sygnałem HD Samsung prezentowałby się lepiej, ale niestety tego nie sprawdziłem, jako że sprzedawca nie potrafił podłączyć componenta do Sharpa.
 

Banan

New member
Prosze o podanie kilku SPRAWDZONYCH sklepów z cenami do sharp P55 32 i 37 calaczków. W saturnie w arkadii P55 32 4800zł natomiast 37 7500zł , JVC s60 32 5900zł czy to opłacalne???

PS. odwiedziłem stronę sklepową kikiego napisałem na gg (podobno można zadac pytania) niestety nie doczekałem sie żadnej odpowiedzi a szkoda.

POZDRAWIAM
 

Cavallino

Banned
Banan napisał:
Prosze o podanie kilku SPRAWDZONYCH sklepów z cenami do sharp P55 32 i 37 calaczków.

Dla mnie w Polsce było za drogo (interesowałem się 32 calowym) - w sklepach fizycznych 5000-5300, w internetowych 4500-4800, na allegro 4000-4600.

W sklepach internetowych w Niemczech ten TV kosztuje od 920 Euro.
Z dowozem ok. 1000.

Zerknij na www.idealo.de

Kupiłem więc od gościa, który zaoferował mi w Polsce podobną cenę (4000 zł), przynajmniej nie musiałem czekać na dostawę.


P.S.
37" widziałem we wtorek w Mega Avans za 5999.
 
Ostatnia edycja:

helper

New member
1. Czy masz polską gwarancję na tego 32P55?

2. Daj info, w którym Mega Avansie jest cena 5999 na 37P55, bo brzmi to bardziej niż zachęcająco?
 

Cavallino

Banned
helper napisał:
1. Czy masz polską gwarancję na tego 32P55?

2. Daj info, w którym Mega Avansie jest cena 5999 na 37P55, bo brzmi to bardziej niż zachęcająco?

1. Mam gwarancję sprzedającego (jego firmy), co w praktyce pewnie oznacza że ja w razie czego oddaję mu wadliwy sprzęt a on wiezie go do naprawy w Niemczech, jako że tam TV był kupiony.

2. Mega Avans w Starym Browarze w Poznaniu.
 
Do góry