p55 nowa seria Sharpa (LC-26P55E, LC-32P55E, LC-37P55E)

k_b

New member
SerwisSharp bardzo dziękuję za to wyjaśnienie, przecież to są bardzo ważne informację dla klientów zarówno tych co już posiadają ten TV jak i dla tych którzy potencjalnie mogą go kupić. Dlaczego producent nie informuje o takich sprawach jasno i wyraźnie?
pozdrawiam
K_B
 

SerwisSharp

New member
Dobre pytanie. Nie wiem. Pewno dlatego, HDMI z HDCP w TV z napisem HD ready było traktowane jako oczywistość.
pzdr
SS

PS czekamy (a przynajmniej ja czekam) na ciąg dalszy relacji z użytkowania, do czego podłączone, co oglądane itd, itp
 

k_b

New member
No tak, opisuję więc co zaobserwowałem i w jaki sposób.
TV podłączony mam do prostego kina domowego Philipsa (wszystko w jednym), do kablówki Aster + podłączam czasami Laptopa analogowym kablem RGB.

Nie jestem doświadczonym użytkownikiem i nie mam porównania w temacie LCD, tak więc będę bardziej pisał o odczuciach i o funkconalności.

Obraz z kablówki: wybrałem ten TV w dużej mierze dlatego że bardzo często ogladam standardowy program TV. jakość wyświetlanego obrazu oczywiście zależy od sygnału danego programu i na jednym programie jest lepsza a na innym trochę gorsza, ale muszę przyznać że obraz jest więcej niz akceptowalne, oglądam z odległości 2,5m i jestem bardzo zadowolony z odbioru. W porównaniu do tego co można zobaczyć w sklepach to obraz jest dużo lepszy. Programy 4:3 najbardziej pasują mi gdy oglądam w trybie "Kinowy 14:9", obraz obcięty jest troszkę z góry i dołu, rozcięgnięty na cały ekran ale za to prawie nie zniekształcony.

Obraz z DVD: kino podłączyłem chyba bardzo dobrym kablem EURO-EURO (Prolink Exclusive) innego połączenia mój zestaw DVD nie ma. Tutaj obraz w porównaniu z tym z kablówki jest o klasę lepszy. Widzę różnicę pomiędzy poszczególnymi płytami DVD, niektóre sa słabo nagrane a raczej obraz lekko skompresowany i to od razu widać :). Te które są nagrane w dobrej jakości są wprost rewelacyjne. Mam np. trzypłytową dyskografię teledysków japońskiej gwiazdy i tutaj obraz po prostu mnie powalił.

Obraz z PC: Obraz z PC podłączam tylko przez łącze analogowe RGB i on jest bardzo ostry, wyraźny i bez zniekształceń. Niestety TV obsługuje tylko standardowe rozdzielczości (4:3) 1024x768, 800x600, 600x480, tego właśnie nie rozumiem czemu na tym wejściu TV nie obsługuje żadnej rozdzielczości panoramicznej? Ale oczywiście da się to obejść jeżeli chcemy obejrzeć film z komputera na pełnym ekranie. Na TV rozciągam obraz na szerokość, a na kompie w programie do odtwarzania rozciągam obraz w pionie (transformacja-proporcje ekranu 16:9) i w efekcie na LCD jest obraz bez znikształceń na całym ekranie. Filmy DivX wyglądają bardzo dobrze na full ekranie i bez problemu i bardzo komfortowo można je sobie obejrzeć. Puściłem również materiał HDTV z kompa przez to samo wejście. Pomimo że obraz przesyłany był przez kabel analogowy RGB to jego jakość była wyrażnie lepsza niż z DVD, ilość czegółów i kolory rewelacyjne.

Jakie mam jeszcze spostrzeżenia co do samego telewizora SHARP P55? Brakuje mi dodatkowego trybu, takiego który by automatycznie rozciągał obraz ale według tego co ja mu ustawie, według moich preferencji dla poszczególnych proporcji obrazu źródłowego, TV pamięta jaki ostatnio tryb na danym źródle wybrałem i taki włącza, oraz jeśli w obrazie jest informacja jaki jest obraz to też go dostosowuje, ale mnie jest to jeszcze za mało :).
Dodatkowy plus za jakość pilota, jest on bardzo prosty, ale materiał z jakiego jest wykonany wygląda bardzo porządnie, zobaczymy jak będzie to wyglądac na przestrzeni czasu :).
pozdrawiam
K_B
 

Grisza

New member
A nie myślałeś o TV z większą rozdziałką ? Pytam, bo jestem szczerze zdziwiony, że gdy większość zaślepiona jest full HD i namawia wszystkich wokoło, ktoś potrafi się naprawde cieszyć mając 960x540...
 

mart

New member
Ja również jestem posiadaczem P55 i potwierdzam to co napisał k_b - jakość kablówki jest ok , dvd -wiadomo lepiej ; dodatkowo podłączyłem komputer poprzez dvi-hdmi -obraz na filmach 1080i i 720p jest super- trudno zauwazyć jakąś różnicę z 1366x768- obraz wyświetlany poprzez hdmi obejmuje cały ekran , nie trzeba zmieniać ustawień tak jak to jest w przypadku vga. W moim przypadku kupiłem ten lcd głównie do oglądania kablówki i dvd- tutaj radzi sobie bardzo dobrze , filmy hd chodzą super , a w momencie upowszechnienia full hd i tak zmienię tv na znacznie więcej " i pełną rozdziałkę -ceny powinny być wtedy zdecydowanie niższe.
Podsumowując -jestem zadowolony z dokonanego zakupu, ponieważ sharp spełnia obecnie swoje zadanie w 100%, a to co będzie to czas pokaże...
 

bax

New member
Potwierdzam to co powiedział MART. Tak naprawdę różnica w HD między tym panelem (ja akurat mam 37p50), a 1366X768 jest w momencie oglądania podpisów pod ikoną WinXP. Ale czy tv do tego służy. Za to w PAL p50 wali resztę na głowę. Mam pytanie do k_b. Piszesz o podłączeniu pc przez analog rgb. Rozumiem że masz na myśli złącze vga w p55, czy tak? MART, rozumiem, że mimo istnienia vga w p55, używasz kabla dvi-hdmi? Czy próbowałeś vga? I jaka jest różnica między połączeniem pc-vga, a pc-hdmi.Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

mart

New member
bax , podłączałem pc przez vga i dvi-hdmi- widzę sporą różnicę na korzyść hdmi - obraz jest wyraźniejszy ,ma wiecej szczegółów i co ważne wypełnia cały ekran -nie trzeba go rozciągać itp.Przy połączeniu przez vga obraz jest jakby ściśnięty- trzeba go manualnie dopasować do ekranu. Przy podłączeniu przez hdmi nie ma problemu- obraz wypełnia cały ekran i jest naprawdę super- nie wiem jak to jest , ale nie widzę żadnej różnicy z innymi lcd w wyższej rozdziałce:), a sporo ich widziałem przed zakupem.Wybierając ten lcd nie kierowałem się suchymi danymi technicznymi , ale subiektywnym wrażeniem i powiem Ci , że naprawdę jestem zadowolony. Co dziwne, dla mnie , filmy nagrane w 720p ,wyglądają lepiej na tym lcd, puszczone w 1080i( mimo niższej rozdzielczości) , a dvd w 1080i z komputera również wygląda super?!!Pzdr
 

k_b

New member
Pisząc o wejściu komputerowym analog RGB miałem oczywiście na myśli VGA.
Osobiście przy zakupie kierowałem się analogicznymi powodami co "mart", dodatkowo chyba gdzieś tutaj na forum wyczytałem że w Uni Europejskiej kraje mają nakaz rozpoczęcia nadawania TV publicznej w HDTV najdalej w roku 2015 :) (znając nasz kraj możemy nie zdążyć :D) Przypuszczam że wtedy te wszystkie telewizory LCD które teraz sa na topie i kosztują naprawdę duże pieniądze będa zabytkami :).
Na chwilę obecną P55 spełnia w 100% moje oczekiwania, kosztuje jak na LCD bardzo rozsądne pieniądze, lepszego LCD w chwili obecnej oraz najbliższej przyszłości i tak bym osobiście nie wykorzystał.
Jeśli ktoś ogląda głównie kablówkę i DVD, to warto ten TV rozważyć pośród wielu innych :) natomiast każdy musi zdecydować już sam, co mu się podoba i co potrzebuje.
K_B
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nowa linia LCD 65" Sharpa

1114_b.jpg
 

wopek

New member
Sharp P55E - super obraz

Witam wszystkich szanownych forumowiczów,

Do tej pory raczej tylko przyglądałem się różnym opiniom na tym forum (już prawie pół roku :) ). Ale w końcu przyszedł czas podzielić z innymi uzytkownikami moimi spostrzeżeniami.

Przez długi czas szukałem modelu 23 calowego HD-Ready, jednak przed miesiacem zdecydowaliśmy się z żoną na model 26 calowy.

Oglądaliśmy masę różnych modeli, jednak na większości było puszczane ładne demo, a na pytanie o jakość obrazu normalnej TV dostawałem wykrętne odpowiedzi. Na nielicznych modelach z podłączoną telewizją jakość obrazu w porównaniu do stojacych obok CRT była po prostu gorsza.

Jednak dzięki temu wątkowi, a szczególnie foumowiczom k_b i mart przyjrzałem się bliżej pomijanemu dotychczas ze względu na niska rozdzielczość modelowi Sharpa 26P55E. I stwierdziłem, że to jest jest to!!!

Wczoraj miałem pokaz w domu modelu sharp 32P55E i po podłączeniu kablówki (ZTP Zielona Góra należąca do grupy ASTER) okazało się że jakość obrazu praktycznie wszystkich kanałów (oprócz MangoTV) jest więcej niż OK! I to bez wgłębiania się w tajniki regulacji i włączania różnych opcji.

Podłączylem też na chwilę laptopa poprzez złącze D-Sub i odpaliłem płytkę DVD oraz Divixa. Obraz super (trzeba się tylko pobawić i ustawić odpowiedni format). Muszę jednak przyznać, że do pracy jako monitor komputerowy raczej się nie nadaje (sprawdzałem przy rozdzielczości 1024x768). To jest jednak telewizor i do tego ma słuzyć.

Z materiałów sprzedawcy wyczytałem też że jakość obrazu HD jest zbliżona do tych modeli z matrycą 1366x768 ze wzgledu na fakt że rozdzielczość nominalna matrycy tego Sharpa (540) jest po prostu połową rozdziałki 1080. Powoduje to podobno bardzo łatwe dopasowanie obrazu HD do tej matrycy. (niestety nie miałem możliwości sprawdzenia).

Tak więc po krótkiej prezentacji podjęliśmy decyzję i za 2 dni powinniśmy mieć już naszego Sharpa 26P55E :D . Wtedy też podzielę się moimi wrażeniami z normalnego użytkowania tego TV.

Pozdrawiam
Wopek
 

Flapu

New member
Sharp P55

Witam
Z niecierpliwościa oczekuję dalszej cześci...
... tez mam zamiar kupić ten model (37 cali) ale po tym co przeczytałe kilka postów wyżej zacząłem sie zastanawiać - według jednego z uzytkowników wypadł najsłabiej w porónaniu z Panasonikiem PV60 i Samsungiem.

Pozdrtawiam
 

k_b

New member
Witam,
pozdrawiam cię wopek :). Bardzo się cieszę że posty tutaj zamieszczane dają do myślenia, każdy musi sam obejrzeć różne TV i dopasować pod swoje potrzeby. Ja przez kilka miesięcy byłem nie tyle napalony co wręcz zecydowany na zupełnie inny telewizorek, ale jakoś czytając to forum, analizując ceny na rynku i patrząc na odbiór, stanął u mnie w pokoju Sharp :)
pozdrawiam
k_b
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
rozmiawiałem ze specjalistami do sygnału antenowego.
Okazuje sie ,że moc sygnału nie ma wiele wspólnego z jego jakoscią ,
Więc tym bardziej sprawdzenie w domu zakupu przed podjeciem decyzji jest jakby koniecznoscia dobrego wyboru..
Znam troche osób którzy kupili Sharpa P 55 i mają rewelacyjna jakość obrazu - z Cyfry +
Ale sprawdź też nowy model P 70
Właśnie od jutra jest super promocja Sharpa.

Wopek - również dotyczy modelu 26 P 70 .
pozdrawiam
 

Banan

New member
Jestem zainteresowany kupnem Sharpa P55 37' szukalem w necie cen i najnizsza cena to 6.129zł jest to sklep MEGAMEDIA czy ktoś może mi powiedzieć cos na temat tego sklepu - sprawdzony??? porządny??? czy robiący "wałki" ??? dzieki za odpowiedz - ewentualnie podanie innego miejsca z taką bądź niższą:))) ceną.
POZDRAWIAM
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
sprawdź dobrze - byś później nie żałował. Zapytaj o serwis ?
Nie ma tak ,że nagle tylko jedna firma w Polsce ma wszystko taniej. Bo w tej cenie nie zawiera się wile składowych , które kiedyś mogą dodatkowo obciażyć Twoje konto.
Ale sprawdź ceny na nowość 37 P70 . Dostaniesz wyjatkową cenę.
pozdrawiam
 

barpoz

New member
witam
czy jest jeszcze jakaś różnica między p55 a p70 poza tym że p70 ma naziemny tuner cyfrowy(gdzie i doczego można wykożystać go) ?
 

helper

New member
Cześć,

P70 ma trochę inny kolor obudowy. Nie srebrno - czarny, a raczej tytanowo - czarny (wygląda bardziej dostojnie). Ma też moim zdaniem ładniejszy pilot sterowania.

Cena minimalnie wyższa od P55 - o ok. 500 pln, wyższe jest też zużycie energii, ale już tylko o niecałe 6W.
 

Cavallino

Banned
Component

O co biega z componentem w Sharp P55?
Idzie przez to podłączyć np. dvd albo hdtv?
W instrukcji jest napisane jak byk, że dvd można, ale nic się nie dzieje po podłączeniu (za pomocą przejściówki component->vga dołączonej do telewizora), telewizory (w 3 różnych sklepach) nie wykrywają obrazu.

A może zamiast tego Sharpa jest coś lepszego w podobnej cenie?
 
Ostatnia edycja:

mart

New member
W P 55 component idzie przez wejście vga- jest dołączona przejściówka- nie mam żadnego problemu z połączeniem dvd przez component. Wystarczy ustawić wejście EXT 4 i ewentualnie( jeśli to wejście jest przestawione na pc) zmienić ustawienia w menu( do wyboru jest component i pc ) i po sprawie, wszystko chodzi ok.
 
Do góry