p55 nowa seria Sharpa (LC-26P55E, LC-32P55E, LC-37P55E)

grygiel

New member
ANDREW napisał:
Ciekawi mnie jak to jest z tymi ms czy jestesmy w stanie odróznic 6ms od np 12 jak to sie mierzy i jaki to ma naprawde wplyw na jakosc obrazu?Ciekawe kiedy taka matryca osiagnie wartość 0ms ;)
Powiadają że dobra matryca 16 ms jest lepsza od kiepskiej 8ms , czyli jedno zaprzecza drugiemu tak logicznie myśląc , staję się to chyba powoli chwytem marketingowym a nie danymi które mają wpływ na szybkośc matrycy.
 

Tom0000

New member
To , ze jakas matryca 16ms jest lepsza od 8ms wynika z technologi pomiaru tego czasu. Jakby wziac i obie pomierzyc w identycznych warunkach i zalozeniach to okazaloby sie pewnie ze 16tka jest 12stka , a 8maka to wlasnie 16tka.

Co do matryc sharpa, to sa uwazane za najlepsze.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
niestety nie ma standaryzacji badań ,więc robią różne labolatoria badania wg. własnych pomysłów.
Potwierdzenia te docierają od różnych producentów.
Własne oczy to najlepszy system oceny.
http://www.nowetrendy.pl/index.php/news/id/1091
Prym Sharpa - bez zmian .Nadawanie tonu nowych technologii.
Sharp to firma której zawsze można zaufac, to firma która nadaje ton przemianom technologii CRT.
pozdrawiam
 

leb

New member
Całkiem fajny jest ten P55. I dostał się w krąg moich zainteresowań :) albowiem mam zamiar nabyć na drodze kupna w najbliższym czasie jakis LCD 32". Tylko martwią mnie jego dwa parametry, a mianowicie: jasność: 450 cd/m2 i kontrast: 800:1. Przykładowo nowy Samsung LE 32R71B ma odpowiednio jasność 500 cd/m2 i kontrast 5000:1. Czy ktoś z kto miał już do czynienia z LCDkami może powiedzieć co to oznacza w praktyce?
 

chrzanek

New member
Samsung R71 ma owszem kontrast 5000:1 ale dynamiczny a nominalny na poziomie 800:1. Najwyzsze wskaznik kontrastu ma zawsze LG 1200:1 a nawet wiecej, pytanie jak oni to mierza bo po obraznie nie widac specjalnie roznicy. Tak wiec kontrast na poziomie 800:1 to bardzo przyzwoicie
 

Tom0000

New member
Nie wiem czym sie rozni kontrast od kontrastu dynamicznego, pewnie tym czym kultura od kultury fizycznej.

Jednak jesli producent stosuje takie chwyty aby oszukac klienta, to trzymalbym sie od takich produktow z daleka.

Z tego co pamietam nawet podswietlenie diodami led nie pozwoli na uzyskanie takiego kontrastu. Nie sadze aby oled tez na to pozwolil.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharp P 55 - zdecydowanie wyraźniej rysuje obraz .
Do nowych modeli dojdzie cała nowa seria -
37 Ga 1
32 PV 6 - / 2 x HDMI / - czarny.
 

helper

New member
Cena rzeczywiście niska, ale ktoś na Forum pytał o jakość usług sklepu WegaTV i opinie, o ile pamiętam, nie były najmilsze.
Lepiej kupić dobrze niż tanio !
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Aquos HD Ready 20" LCD TV

1.jpg


http://www.akihabaranews.com/news-11194-Aquos+HD+Ready+20%22+LCD+TV.html
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

k_b

New member
Witam,
tak jak obiecywałem pokrótce opiszę mój zakup.
Zdecydowałem się na TV SHARP 32 P55E, zgodnie z wcześniejszym moim postem zamówiłem go w Topmarket dnia 29.03, dostałem informację że czas oczekiania na ten TV to do 5 dni co mi pasowało. Ku mojemu zdziwieniu na drugi dzień (czyli 30.03) dostałem telefon że telewizor juz jest do odbioru. Acha, w zamówieniu zaznaczyłem ze chcę odebrać go osobiście :). Odebrałem go pomimo szybiej reakcji sklepu, tak jak planowałem w poniedziałek 3.04 (czyli wczoraj). Na miejscu dostałem fakturę VAT tak jak wcześniej prosiłem, oryginalną polską gwarancję SHARP na 24 miesiące, oraz zaproponowano mi bym spokojnie obejrzał TV :). Pracownik firmy przyniósł oryginalnie zapakowany karton i wspólnie telewizor rozpakowaliśmy, obejrzałem go sobie dokladnie z kazej strony i dopiero wtedy zapłacić cene z dnia zamówienia czyli 4299zł. Następnie TV został zapakowany i miły pan pomógł mi załadować go do autka :).
W domu wszystko rozpakowałem, zmontowałem, ustawiłem i podłączyłem kablówke + DVD. Musze powiedzieć że po 1 dniu oglądania jestem bardzo zadowolony ze zrobionego zakupu.
k_b
 

Flapu

New member
Prośba o więcej...

Witam
Tez jestem baaaaardzo zainteresowany tm modelem ale wersja 37 cali....
... bardzo oczekuje dalszej części testu.

Pozdrawiam
 

barpoz

New member
witam

Nie rozumiem, czemu jest taka różnica cenowa pomiędzy tymi TV jak coś wchodzi na rynek to jego poprzedniki tanieją a tu nowy tańszy od starego to jakieś dziwne
 
Ostatnia edycja:

k_b

New member
HDMI z HDCP

Witam.
dodam jeszcze jedną i chyba bardzo istotną informację dotyczącę SHARP'a serii P55, z tego co podaje niemiecka strona Sharpa, bo na polskiej tego nie znalazłem :) http://www.sharp.de/php/p.php?par=18_no_no_1239 seria P55 oraz P70 posiada złącze HDMI z obsługą HDCP !!! Przy poprzednij serii P50 takiej informacji nigdzie nie znalazłem, czyli przyjmuje że nie ma HDCP. Jeśli się mylę to proszę o sprostowanie.
K_B
 
Do góry