p55 nowa seria Sharpa (LC-26P55E, LC-32P55E, LC-37P55E)

Robertus64

New member
Bez reklam
Witam.
Od kilku dni posiadam Sharpa z serii 55 E o przekątnek 26" i nie mam absolutnie zadnego smużenia - obraz jest po prostu wspaniały !!!!!!!!
O wiele lepszy niz na CRT - filtr antyszumowy DNR działa cuda , u mnie zniknęły różne mankamenty kablówki.z DVD po komponencie rewela a licze że kiedyś po zmianie DVD na taki z wyjsciem HDMI będzie jeszcze lepszy.
Polecam ten TV jako dobry odbiornik do potocznych zastosowan domowych.
Podobno sama wielkośc matrycy ma podstawowe znaczenie , tak słyszałem że w matrycach do 26" nie ma absolutnie problemu.
Mam tez małego Philipsa 20" o czsie reakcji 16 ms i tez chodzi jak burza:)
 

Marmaj

New member
kiki napisał:
Obraz po DVI - Hdmi -powienien sie pokazać na ekranie sam.
Zacznij od początku.
Rozumiem ,że komputer jest sprawny.
-czy sprawdziłeś przewód ?
-czy masz inne złącze z komputera - np. komponent aby sprawdzić czy działa złącze w telewizorze
-wprowadź najniższą rozdzielczość w komputerze.
-podłącz przewód DVI -Hdmi

jakie błędy popełniane powodowały u nas brak sygnału:
- uszkodzony przewód
- wybór niewłaściwej rozdzielczości
- wybór niewłaściwej częstotliwości
ale eliminujemy szybko błędy -podłączenie po inny telewizor , innym przewodem, porównanie z innymi źródłami.
Jeśli nic nie pomoże - ruszaj do serwisu.
pozdrawiam

Komputer sprawny.
Kabel ? no właśnie tu nie moge byc w 100% pewny, poprostu kupiłem z allegro, powinien byc dobry, no ale wiadomo jak to jest.
Niestety nie mam w kompie komponentu.
Kurcze, nie mam żadnych znajomych z takim sprzętem :(
Hmmm... bedzie trzeba chyba wybrać się z kompem i kablem może do Media i poprosić o podłączenie do jakiegoś LCD a najlepiej do takiego samego. Ehhh.... :( no nic, trzeba jakoś dojść co jest grane.
Dziękuję za podpowiedzi.
 

Marmaj

New member
Dzieki za poprzednie odpowiedzi, ale jeśli można to Was jeszcze trochę pomęczę ;)
Czy mógłby mi ktoś napisać o co chodzi z ustawieniami HDMI ?? :
- RGB
- YCbCr 4:4:4
- YCbCr 4:2:2
który typ syganału powinien byc ustawiony jezeli podłączam kompa przez DVI - HDMI ?

ps. próbowałem wszystkich i nic, no ale warto wiedzieć zeby nie kombinować

Pozdrawiam
 

numi114

New member
p55

Mam pytanie do kikiego,dlaczego podałeś czas reakcji różny dla modeli
32p55(12ms)a dla modelu 32p70(8ms),skoro na stronie producenta te dwa
telewizory mają identyczne czasy reakcji
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Między seria 55 a 70 jest tylko różnica w tunerze cyfrowym który to posiada seria 70 a 55 nie , a tak to identyczne maszyny.czas reakcji jest taki sam i w zupełności wystarczajacy - Sharp ma doskonałe matryce , sam czas reakcji to nie wszystko , widziałem LG z niby mniejszym czasem i co z tego jak elektronika sie nie wyrabia.
 

pionio

New member
polsat cyfrowy a obraz na lcd sharp

pisałem o moich problemach z sharpem p70 (mrówki itp)
w MM byli na tyle mili że zajęli sie mną i wymienili mi telewizor na nowy (tym razem p55) i ...
... niestety :D mrówki są dalej...
zauważyłem że mrowienie zmniejsza sie (mróweczki zwalniają) kiedy włączę DNR.
zauważyłem też różnicę w kablach. kupiłem kabelek component-vga firmy Monster Cable i natychmiastowa poprawa. Nic nie jest w stanie wyprowadzić z równowagi mojego telewizorka przy sygnale z dvd :) zadnych mrówek !a na kablu za 50 zł były
Po podłączeniu laptopa kablem vga (dell) obraż żyleta. trailery hd grają super! mimo rozdzielczości
Mam więc pytanie do forumowiczów:
Czy jeśli podłączę zamiast kablówki np polsat cyfrowy to czy jakość chociaż zbliży się do dvd?
No i jaki tuner wybrać?
czy te proponowane przez PC sa dobre (mam na myśli Echostara i Samsunga)
Bardzo proszę o info bo niestety oglądanie mojej kablówki na tym telewizorze jest wątpliwą przyjemnością

Pozdrawiam
Pionio
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Witaj Pionio;)
Kablówki wiadomo jakie są:) ja mam np. doskonały obraz na wszystkich TVN-ach a 1i2 TVP już niestety nie.Jakość obrazu w kablówkach bywa bardzo różna , oczywiście jeżeli dasz sygnał z satelity obraz się poprwi bez dwóch zdań:) W przekazie analogowym z kablówki często oprócz obrazu jest brud , różne sianie ,zakłócenia,kaszka - sygnał ten jest bardzo podatny na zakłócenia i mało kto ma idealną kablówkę.Ale jest nadzieja na zmiany , jeszcze w tym roku mają się pojawić oferty kablówek cyfrowych i wtedy obraz powinien być o wiele lepszy.Przynajmniej moja kablówka mnie o tym poinformowała.Też myślałem o TV SAT ale się wstrzymam.
A co do jakości kabla to jedno jest pewne - nie ma dobrego i taniego kabla , też tak kiedyś myślałem ale za dużo mam w szufladzie kabli które miał być dobre i tanie.Kabel kupuje się raz - od razu dobry i masz spokój.
Pozdrawiam właścicieli Sharpa z serii 55.
 

radolo

New member
Robertus64 napisał:
Między seria 55 a 70 jest tylko różnica w tunerze cyfrowym który to posiada seria 70 a 55 nie , a tak to identyczne maszyny.czas reakcji jest taki sam i w zupełności wystarczajacy - Sharp ma doskonałe matryce , sam czas reakcji to nie wszystko , widziałem LG z niby mniejszym czasem i co z tego jak elektronika sie nie wyrabia.

Przepraszam za laickie pytanie, ale zastanawiam się nad wyborem pomiędzy p55 a p70. Czy ten tuner cyfrowy na coś mi się przyda jeżeli mam kablówkę UPC?
 

kamil

New member
32P55E - Czy w ogóle opłaca się to kupowac ?

Wiele osób poleca mi ten TV. Podobno doskonała jakośc z kablówki i DVD.
Kiki mówił także, że jest niezły w HD ?

Jakieś opinie urzytkowników tego modelu ? Czy jakaś alternatywa w klasie cenowej 4000 pln ?
80 % to polsat cyfrowy 20% DVD
 

nowy66

New member
daniel26-78 napisał:
Też chciałbym się dowiedzieć po co ten tuner.:(

DVB-T czyli cyfrowej telewizji naziemnej. Musisz poszukać w necie czy tam gdzie mieszkasz są transmisje DVB-T jeśli nie- to bez sensu jest przepłacać. Nie wiadomo czy, kiedy i w jakim systemie będa nadawane transmisje cyfrowo ze stacji naziemnych.
Chociaż imo 70 jest po prostu ładniejszy.

pzdr
 

-bienek-

New member
Sharp 32p55 a konsole.

Jetem nowym użytkownikiem forum więc witam wszystkich. Mam pare pytan odnośnie telewizora Sharp z serii p55 (32 cale) i konsol do gier. W tej chwili posiadam PS2 i chcialbym wiedziec jak ta konsolka sie sprawuje w polaczeniu z sharpem (chodzi o snuzenie i ogolną jakość obrazu) ? Moze ktorys z forumowiczów ma taki zestawi i podzieli sie wrazeniami. W przyszlosci na pewno kupie PS3 i tez chcialbym wiedziec jaka jest jakosc obrazu w polaczeniu przez HDMI z nextgen (w tej chwili mozna sprawdzic z Xboxem 360 z PS3 powinno byc podobnie). Oczywiscie konsole to nie wszystko. Na tym telewizorze mam tez zamiar ogladac C+. I teraz pytanie do Was.Czy ten telewizor bedzie Waszym zdaniem dobrze sie nadawal do okreslonych przezemnie funkcji? (PS2/3 i C+) Czy moze poszukac czegos innego. Cena jaka moge przeznaczyc na telewizor to ok 4000 zł. Bardzo proszę was o pomoc. Pozdrawiam
 

MarcinN

New member
Witam serdecznie

Przeszukiwałem forum w poszukiwaniu sprzętu , który byłby dobry rozwiązaniem za rozsądną cenę. Przeczytałem opinie o LC-32P55E i trochę się zapaliłem . Najtańszą ofertę znalazłem przez skąpca za około 3600 pln brutto i tu niespodzianka, dostałem info że już go nie ma bo ten model wychodzi ze sprzedaży i będzie jego następca ??? Czy możecie , jako znawcy tematu mi to potwierdzić ??? Jaki wybrać inny model w tym obębie cenowym żeby cieszyć się z atrakcyjnego obrazu na PolsacieC i DVD ? Czy 70 ? Proszę o pomoc . Pozdrawiam

Marcin
 

jarwisz

New member
Bez reklam
MarcinN napisał:
Witam serdecznie
już go nie ma bo ten model wychodzi ze sprzedaży
Marcin

mi też tak sprzedawca powiedział - nie będzie więcej tego modelu - na wystawie stoi ostatnia sztuka,a że ostatnia więc sobie darowałem i skupiłem się na 37P55
ale doszedł wczoraj nowy kandydat LG40" - ja nigdy chyba nie kupię tego LCD:-?
 

Ćwiras

New member
LCD Sharp p55 + DVD Panasonic S52 / ustawienia

Witam serdecznie

mam pewien problem z ustawieniami w zestawie LCD Sharp p55 + DVD Panasonic S52. Zestaw polaczyłem za pomocą HDMI ( ponoć najlepsza jakość ) a tu delikatnie mówoiąc kicha. Stary zestaw z Philipsem 737 hulał o niebo lepiej !!! Obraz jakiś taki z delikatnymi "szumami", dobiero z 3 metrów da się oglądać Zapewne jest to związane z jakimiś tajemniczymi dla mnie ustawieniami (przeploty ?, progresje ? jestem laikiem w tych tematach a instrukcja do DVD nie ułatwia niczego )
Mam jeszcze pytanie dot samego LCD - jak skonfigurować ustawienia obrazu na kablówce? Wczoraj wieczorem w TVN-ie goście mieli na zmianę fioletowe i różowe włosy - raczej kiepsko
Prosze o pomoc
 

kuciapka

New member
Witam
Mam zamiar połączyć PC z Tv LCD.Oczywiście mam problem bo mam zamiar połączyć Pc (DVI) z LCD (i tu problem)problem bo w swoim TV Sharp LC-32P55E mam wejście HDMI ale w mojej instrukcji nic nie pisze że mogę go podłączyć do tego gniazda,więc mam problem czy ryzykować i kupić kabel DVI-HDMI czy lepiej inny.I tu proszę was o rade,może ktoś posiada ten model i może mi pomóc. Z góry dziekuję.
 
Do góry