Optoma HD700x

luuzak

New member
wszystko super, ale niemam jak zrobić im przelewu w Euro bo niemam konta walutowgo w banku .. :( wysłałem do PIXmani wiadomość aby zwrócili mi pieniądze ..
 

ookon

New member
troche wiary:)ja tez nie mam konta walutowego,konto walutowe jest po to ze mozesz trzymac na nim inne waluty.przelew zrobilem ze zwyklego konta w m-banku,i powiem szczerze ze to był mój pierwszy przelew za granice,jesli sie zdecydujesz to moge Ci pomóc odnosnie jak wypełnic przelew do nich,sam mialem obawy ale udalo sie;)
 

luuzak

New member
ookon napisał:
troche wiary:)ja tez nie mam konta walutowego,konto walutowe jest po to ze mozesz trzymac na nim inne waluty.przelew zrobilem ze zwyklego konta w m-banku,i powiem szczerze ze to był mój pierwszy przelew za granice,jesli sie zdecydujesz to moge Ci pomóc odnosnie jak wypełnic przelew do nich,sam mialem obawy ale udalo sie;)

To co zamawiać już tą Optome HD700x z http://www.beamer-discount.de ?? Czy czekać tydzień aż będzie dostępna i dopiero wysłać przelew ? Z tego co mówiłeś to Ty jak zamawiałeś to nie była dostępna u nich i tydzień u nich niedostępnego produktu to rzeczywiście tydzień czy więcej :p ??
 

ookon

New member
zamówienie złożyłem 22.08 a otrzymałem optomę 09.09.własnie sprawdziłem na poczcie archiwum,ups dostał od nich paczke do wysyłki 05.09.hmm myślałem ze to było krócej:)ale powiadamiają o każdej zmianie w zamówieniu,kiedy wysyłają,kiedy otrzymali kase itd.ups dostarczył mi ja w 4 dni a nie w 3 jak pisałem wczesniej.skąd kupowac?hmm wiem ze ten sklep jest rzetelny i nie jest to zadna sciema.przy zerowej różnicy cenowej brałbym z niemiec,ale tylko dlatego że przebywam za granicą i wiem co polak potrafi:):):)
 

luuzak

New member
No tak, tylko że wszystko było by pięknie ale ja nie mogę zrobić im przelewu bo nie mam konta walutowego . Mam konto Integrum w BGŻ i nie mogę robić przelewów międzynarodowych. Dużo zamieszania jest z tym zakupem z zagranicy.. nie wiem czy nie poczekam aż będzie dostępny HD700x w pixmani ten projektor i od nowa im wyśle kasę tyle że bez dopłacania 160zł za "umowa spokojne zakupy" i wyjdzie mnie ok 1880zł a nie 2076 zł .. Różnica jest minimalna między zakupem z niemiec a tutaj przez PIXmanie a i tak w tym sklepie niemieckim niemają dostępnego jeszcze tego projektora i trzeba czekać do 9 dni .. Patrzyłem na Optome HD65 na ebayu w UK tylko 475GBP ale jak zapytałem ile za przysłkę do polski to koles mi krzyknął 65GBP :O masarka ok 260zł za wysyłkę do polski ...
 
Ostatnia edycja:

ookon

New member
tak jak pisałem,ja tez nie mam konta walutowego a moge robic przelewy zagraniczne.zapytaj sie w banku czy z Twojego konta jest taka mozliwosc bo wydaje mi sie ze jest
 

luuzak

New member
Ale niema sensu, gdyby mieli dostępny ten projektor to bym zrobił tak, a tak to niema prawie żadnej różnicy w cenie pomiędzy tą niemiecką stroną a PiXmanią , a w pixmani piszą że będą mieli jutro ten projektor czyli na moje oko to w piątek może.. i tam kupię bez żadnego chodzenia po bankach..
 

luuzak

New member
Mam nadzieję że nie pożałuję zakupu :) Jak tylko będzie dostępny w PIXmani to go kupuję .. pewnie zejdzie do 2 tyg zanim do będę miał w rękach ehh.. dzięki za pomoc :) jak będziesz mógł to zamieść jakieś zdjęcia z projekcji i kilka zdjęć hd700x jak wygląda dokładnie ;):)
 

ookon

New member
chetnie bym to zrobił ale jestem teraz od 2 dni w norwegii.zanim wróce to napewno juz bedziesz miał swoją maszynę:)pozdrawiam
 

YABBA235

New member
Zakupy w beamer-discount.de

Witam !
ja brdzo polecam ten sklep, zwłaszcza ich dostawcę projektorów czyli projectorAG czy jakość tam - kiedy chciałem kupić moją optomę hd800x to niestety okazało się że nie moge wykorzystać swojej karty poprzez paypal, napisałem więc do nich że chciałbym zobić przelewe bankowy. dostałem maila że nie mam sprawy, w załączniku był pdf z faktura po angielsku, wysyłka do Polski 20 Euro. Mam mkonto w mbanku więc nie byo problemów z zrobieniem przelewu w euro ( nie mam konta walutowego, bank sam to przewalutowuje ), porzelew szedł dwa dni, czekałęm ok, tygodnia i kurier dostarczył mi optomę.
Naprwadę polecam ten sklep ( no i optomę którą mam :) ).
Pozdr.
 

luuzak

New member
Hej, mam okazję kupić Mitsubishi HC1500 z przebiegiem 75h za 2000tys, brać czy nie ? co lepsze Mitsubishi HC1500 z 75h przebiegu czy nowa Optoma HD700x ???? Proszę was o szybką odpowiedź :))
 

ciuxxxon

New member
Wczoraj wieczorem na pixmani hd700x pokazał sie jako dostępny w super cenie , więc od razu zamówiłem.
Dzisiejszy status jest jako paczka wysłana....
Zamówiłem opcję z kurierem DPD (4-5 dni) oraz bez ich narzuconego super ubezpiecznia (czyli nie dołozyłem 150zł).
Także koszt ogólny wyszedł 1812zł.
Ciekawe kiedy przyjdzie ?
 

luuzak

New member
Jak nie zapłaciłeś 150zł za "umowa spokoje zakupy" to z tego co czytałem tam jest w tej umowie gwarancja. I chyba nie będziesz miał gwarancji bez tej umowy. Dlatego ja kupiłem przez http://www.beamer-discount.de/ z przesyłką, gwarancją itd za 1840zł , paczką przyjdzie mi w czwartek a wysłali dzisiaj.
 

ciuxxxon

New member
Dotarł już do mnie projektor z pixmani, ale niestety mam problem.
Gdy wyłączam projektor z guzika wiatrak zaczyna ostro kręcić (jak najbardziej prawiłowa rekacja) i pojawia się odliczanie czasu: 6,5,4 itd. Kiedy dochodzi do "0" obraz gaśnie i niestety po 2 sekundach wyłącza się wentylator! (a chyba powinien pochłodzić jeszcze przez conajmniej kilkanaście sekund).
Następnie kiedy ponownie włączam projektor (ze stand by'a) wentylator zaczyna pracować ale obrazu nie wyświetla, więc go ponownie wyłączam i pojawia sie błąd lampy.
Czy użytkownicy tego modelu mogli by napisać jak u nich przebiega moment wyłączenia (przez ile sek. wentylator chłodzi lampę) ?
 

ookon

New member
u mnie po wyłączeniu wentylator chodzi jakieś 10 sekund po czym sie wyłącza.błąd lampy,hmm może coś nie styka w złączu?
 

wujooo

New member
U mnie po pierwszym wcisnieciu Power projektor pyta czy na pewno wylaczyc i wentylator przyspiesza. Potwierdzasz wciskając power po raz drugi i pojawia się odliczanie. Z tego co zauważyłem im puźniej wciśniesz drugi raz przycisk tym krócej będzie odliczał - dlatego że chłodzenie lampy zaczyna już przy pierwszym wciśnięciu. Po odliczeniu do zera projektor wyłącza się razem z wentylatorem. Nie wiem czy to jest prawidłowe ale tak jest u mnie.
 

ciuxxxon

New member
wujooo napisał:
U mnie po pierwszym wcisnieciu Power projektor pyta czy na pewno wylaczyc i wentylator przyspiesza. Potwierdzasz wciskając power po raz drugi i pojawia się odliczanie. Z tego co zauważyłem im puźniej wciśniesz drugi raz przycisk tym krócej będzie odliczał - dlatego że chłodzenie lampy zaczyna już przy pierwszym wciśnięciu. Po odliczeniu do zera projektor wyłącza się razem z wentylatorem. Nie wiem czy to jest prawidłowe ale tak jest u mnie.

U mnie jest tak samo i uważam, że jeest to nieprawidłowa reakcja ponieważ przy odliczaniu od 10 do 0 lampa przecież nie gaśnie a tylko wiatrak zaczyna szybciej pracować.
A może ja się mylę i najnowsze lampy nie potrzebują wyłaczyć się podczas procesu chłoedzenia przy wyłączaniu projektora ......?

A zrób tak:
1. Włącz projektor (niech zacznie wyświetlać obraz)
2a. Wyłącz projektor (niech odlicza do zera)
2b. jak tylko projektor przejdzie do standby'a uruchom go ponownie.
U mnie wtedy zapala się błąd lampy,tak jakbym za szybko włączył projektor po jego poprzednim wyłączeniu.
Natomiast jeśli po wyłączeniu go odczekam 20 sekund, wszystko jest ok.


p.s dzwoniłem do serwisu i odpowiedzieli, że niektóre projektory tak działają, czylli lampa nie musi zgasnąć podczas jej chłodzenia przy wyłaczaniu projektora......uffff, więc chyba wszystko jest ok.
 
Ostatnia edycja:

ewasz57

New member
ciuxxxon dziwię się tylko, że nie powiedzieli Ci w serwisie, że nie należy tak się bawić i włączać niewystudzony projektor ponownie, bo to może wydatnie skracać żywotność lampy.
Jak zgasisz to nie włączaj ponownie przez, powiedzmy kwadrans.
 
Do góry