Optoma HD700x

l0st

New member
hmm to moze z tad te roznice w cenach :/ w dixonie w UK mozna kupic hd65 za 425 a hd700x za 365 ale rok gwarancji mi odpisali na maila ze daja chociaz angole czesto nie wiedza co mowia, w kazdym razie troche mnie ta roznica wstrzymala od kupna hd700x ( w w w . digitalversus.com/duels.php?ty=4&ma1=101&mo1=81&p1=3330&ma2=101&mo2= 77&p2=3113&ph=10 ) i sie bardziej nastawiam na hd65 teraz ale mam jeszcze 2 dni do zastanowienia i poszperania :D
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Z tego co szperałem po sklepach w UK, to wszędzie dają rok gwarancji na Optomę. Więcej za dopłatą.

Kupujesz w UK, czy wysyłkowo z UK? Dixons jak pamiętam wysyła only mainland, ewentualnie to islands (North Ire and Channel Islands).

W ogóle, tam gdzie 700X była poniżej 390 GBP, to wysyłają tylko w UK, poza granice już nie...
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
jesli juz tak patrzycie na gwarancje, to zwroccie uwage na gwarancje na lampe, gdyz jesli juz cos siada w projektorze, to wlasnie glownie lampa!
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Obiegowa opinia głosi, że po kilkuset godzinach świecenia producenci i tak nie uznają reklamacji na lampę, zwalając winę na niewłaściwe użytkowanie. Jak jest naprawdę? Nie wiem.

Sanyo na Z5 daje 3 lata gwarancji na lampę, podobnie Epson, ale swoje też kosztują...
 

l0st

New member
wiatrak napisał:
Z tego co szperałem po sklepach w UK, to wszędzie dają rok gwarancji na Optomę. Więcej za dopłatą.

Kupujesz w UK, czy wysyłkowo z UK? Dixons jak pamiętam wysyła only mainland, ewentualnie to islands (North Ire and Channel Islands).

W ogóle, tam gdzie 700X była poniżej 390 GBP, to wysyłają tylko w UK, poza granice już nie...

Kupuje w UK ;)
 

ookon

New member
hey.optoma super spoko:)nie bede narazie wrzucał fotek bo stoje przed zakupem ekranu.niestety sciana w ciemnym kolorze ale da sie oglądać ,ja jestem mega zadowolony:)do tego ps2 mmmm....polecam naprawde,menu w języku polskim wiec spoko,duzo ustawien.jak tylko bedzie ekran to wrzuce fotki
 

luuzak

New member
Ok, dzięki wielkie :) ja czekam na swoją Optome Tez HD700x , ma mi przyjść w tym tyg z tego co mnie poinformowano :))) .. a jaki ekran sobie kupiłeś ?? ja mam ale taki z allegro bo używałem go na poprzednim projektorze i się po roku czasu pofalował na bokach i mnie to trochę drażni. Zastanawiam się nad ekranem Optoma o wymiarach do HDTV 16:9, on kosztuję coś 330zł i jest podobno świetny i porównywalny do tych droższych :). Czekam na screenshoty :)
 

ookon

New member
chcę kupić optomę ds-9092pm ale teraz jestem tylko 3 dni w polsce wiec odloze zakup ekranu na koniec pazdziernika.kupiłem tylko 7,5 m kabla vga bo te w komplecie są krótkie
 

luuzak

New member
Ja tak samo ten ekranik będę kupował w październiku :) Mogłeś sobie kupić kabel HDMI, chyba że podłączasz go do PC to Component-vga , jest w tedy duuużo lepsza jakość uwierz mi sam kiedyś kupiłem najpierw sam VGA a potem component i jest różnica bardzo duża. Ja się denerwuję bo zamówiłem w PIXmani mojego HD700x i dostawa od producenta przedłużyła im się prawie tydzień ;/ ;/ jestem masakrycznie wkurzony bo myślałem że będe miał już ją w tym tyg.. :( a wyśla ją do mnie dopiero może w czwartek :( tak to jest właśnie jak chce się zaoszczędzić.. Może ktoś z użytkowników forum jeszcze ma Optome HD700x ?? jeżeli tak to proszę żeby się włączyli do tematu :))) i zamieścili jakieś informacje o niej od siebie :)
 

luuzak

New member
kupujesz kabel vga - component , i końcówkę VGA wpinasz jako drugi monitor w komputerze a component do wejścia componenty w HD700x :)) tylko pamiętaj jeżeli kabel będzie kierunkowy to żeby miał końcówki component jako sygnał wyjściowy a VGA jako wejściowy :) naprawdę jest bardzo duża różnica.. Jeżeli masz karte graficzną z obsługą HD to pownienes miec tam wyjście cos w stylu s-video (takiego kształtu) i tam wpina się taką przejściówkę która Ci to rozdziela na Component i w tedy potrzrebujesz sam kabel Component-component i masz rozdzielczości HD :)) ja tak miałem podłączony poprzedni projektor. Kontrast się poprawia niesamowicie :)
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Luuzak, pierwsze słyszę że w kartach graficznych dają wyjścia komponent. Co nie znaczy że nie dają, może tylko nie słyszałem... ;)

W tym gnieżdzie "a ala S-Video" to pewnie komponent i jest (skoro wypróbowałeś) ale wątpię żeby na wyjściach VGA (D-Sub) tak było...

Ale też mogę się mylić... Znasz taką możliwość z autopsji czy np ze specyfikacji karty?

//

Możesz zapodać jakiś typ karty z taką funkcją?
 
Ostatnia edycja:

l0st

New member
To w koncu przez co najlepiej podlaczac projektor z pc -.- ja bede mial karte radeon 4870 ona ma 2x dvi i 1 s-video ale mam przejsciowke z dvi na hdmi wiec chyba lepiej dokupic kabel hdmi niz przez vga?
 

ookon

New member
mam laptopa z s-video wiec jesli kupie allegro pl/item434504363_359_adapter_video_svhs_7pin_na_3xrca_hdtv_svhs.html i kabel component bedzie tak jak powinno?
w opisie tej aukcji jest ze ta przejsciowka to svhs
 

Attachments

  • s.video.jpg
    s.video.jpg
    7,1 KB · Wyś: 317

wiatrak

Active member
Bez reklam
Jeśli masz w laptopie w gnieździe S-Video sygnał komponent, to z tą przejściówką będzie dobrze...

>>10st

Skoro na karcie masz wyjście DVI to przez przejściówkę i do HDMI, VGA da słabszy obraz...
 

luuzak

New member
Wiatrak, mam do Ciebie pytanie bo z PIXmani mi napisali że będą mi musieli odesłać pieniądze przelane bo niemają tego projektora na skłądzie a producent cały czas zmienia datę dostawy.. no i jest problem bo zostaje mi tylko BenQ W500 w tym przediale cenowym 2100zł i sam już niewiem bo niechce mi się czekac na Ta optome miesiąc czasu ;/ nie mogę przekroczyć kwoty powyżej 2100zł .. z zamawianiem z zagranicy niema mowy bo w PP mi odrzucili karte bo trzeba do nich jakies dokumenty przesyłac itd .. a przez niemiecką taka strone Breamer... to jest zapłata tylko kartą kredytową i pewnie będzie ten sam problem co z PP w UK. Niewiem czy brać tego Benka czy czekać na ta Optome.. ? Co do tego gniazda w karcie graficznej to jest to gniazdo s-video na 7 bolców takie jakies inne:p i przez nie akurat mogę puścić sygnał w rozdzielczości HD przez przejściówkę na component..
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Beamer Discount, jeśli się nie mylę, akceptuje płatność za pobraniem.
A kartą chyba nie. Za to jest PayPal...
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=28585
Napisz do Yabba, kupował w Beamer.
Ale teraz piszą że na HD700X trza czekać tydzień, też nie mają na stanie...
P-P z kolei pisze że to co mają, to ostatnie egzemplarze i nowych nie będzie...
Ja dopiero co niemal kupiłem Mitsu 1100, ale wyszły... :( Wymiana modeli...

Poprawka, P-P pisał, nie otwiera mi się ich strona...

Co do pytania czy brać Benq'a. Jak nie chcesz czekać to bierz. Bo pojawia się następne pytanie, na ile różnica pomiędzy HD700X a W500 będzie dla Ciebie znacząca? Jeśli poprzedni projektor był z tych prezentacyjnych, to Benq i tak będzie stanowił postęp.
 

luuzak

New member
Niewiem sam już.. pozostaje mi w takim razie albo czekać na hd700x albo kupić benq w500. Napewno nie jestem początkującym z projektorami i różnicę bym pewnie zauważył miedzy benkiem a optoma .. Jeżeli chodzi o hd65 to niemogę kupić ponieważ mam tylko 2100zł i niemogę tego przekroczyć niestety ..
 
Do góry