Optoma HD700x

Modelicus

New member
Bambolo82 napisał:
Półmrok mówisz. Oglądanie projektora w półmroku. 200" projekcji w półmroku. A byłeś kiedyś w kinie gdzie panował półmrok?

No, kupisz to się przekonasz, bo tak to można Ci wszystko wmówić.

W razie jak zobaczysz ten półmrok i jak to jest naprawdę, to polecam Castoramę. Mają tam tanie rolety podgumowane.
Półmrok to według mnie taka ilość światła, jaką można spotkać kiedy zachodzi słońce. Napisałem tak dlatego, ponieważ na filmiku który dostałem obraz ma ok.150 cali, w pokoju panuje ciemność, a obraz jest jasny i wyrażny. Dlatego tak napisałem.
 

Bambolo82

Banned
Zaprawdę, powiadam wam ze wyobrażenia "na sucho" o projekcji i rzeczywiste doznania po zakupie projektora są od siebie baaaaardzo odległe.

Wrażenia są zdecydowanie na plus. Ludzie są zachwyceni i zdziwieni jak dobrze wypada nowoczesna projekcja, bo kojarzy im się to z zabawkami na slajdy z dzieciństwa.

Ja też, zanim kupiłem projektor, to zadawałem tu, na forum pytania w stylu:
"Jaki projektor wybrać, żeby obejrzeć miecz Polaków z Niemcami, jeżeli w czerwcu o godz. 20:30 (początek meczu) będzie jeszcze jasno z oknem?"

Kupicie, zobaczycie, bo tak naprawdę ciężko Wam to uzmysłowić, że projekcja wymaga zaciemnienia i kropka.

PS. Pamiętam jak zaprosiłem kumpli na ten mecz w czerwcu Polska - Niemcy. Oczywiście miałem już projektor. Zrobiłem im wykład, dlaczego kupiłem żaluzje na okna. Kiwali głowami, ale chyba uważali to za dziwactwo i nie rozumieli.

Nie zgasiłem światła w pokoju i odpaliłem projektor. Na ekranie 92" ukazała się fioletowa plansza z napisem Benq.

Reakcja kolegów: WOW!

Projektor nadal rzucał na ekran fioletową planszę z napisem i logiem Benq. Nagle zgasiłem światło i w pokoju z zasłoniętymi żaluzjami zrobiło się ciemno jak w dupie u murzyna.

Reakcja kolegów: WOOOOOOOOOOOW WOOOOOOOOOOOW!!!!!!
 
Ostatnia edycja:

wujooo

New member
mały problem z optoma

Od jakiegos miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem HD700x, obraz tylko 90 cali i chwilowo na ścianie w kolorze magnolii ale i tak robi super wrażenie. Szczególnie na znajomych z 50" telewizorami:twisted:
Ale jest jeden mały problem - w prawym dolnym rogu pojawiło się jakieś kilkucentymetrowe odbarwienie w kilku odcieniach tęczy. Na filmach tego nie widać, ale na jednolitym tle, szczególnie białym rzuca się w oczy. Ktoś spotkał się z czymś takim? Jakieś sugestie czym to może być spowodowane?
I jeszcze jedno: czym wyczyścić obiektyw?
 

Modelicus

New member
Filmiki

Mam nadzieję, że użytkownik Guzol23 nie będzie na mnie zły. Oto link do dema silnika CryEngine2 (ten z Crysisa) w HD (wpisać www na początku, bo ja jeszcze nie mogę wrzucać linków) 2shared.com/file/4113008/35f5c6fd/Obraz_003.html
 

Modelicus

New member
wujooo napisał:
Od jakiegos miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem HD700x, obraz tylko 90 cali i chwilowo na ścianie w kolorze magnolii ale i tak robi super wrażenie. Szczególnie na znajomych z 50" telewizorami:twisted:
Ale jest jeden mały problem - w prawym dolnym rogu pojawiło się jakieś kilkucentymetrowe odbarwienie w kilku odcieniach tęczy. Na filmach tego nie widać, ale na jednolitym tle, szczególnie białym rzuca się w oczy. Ktoś spotkał się z czymś takim? Jakieś sugestie czym to może być spowodowane?
I jeszcze jedno: czym wyczyścić obiektyw?
Na temat przebarwienia w DLP, to nic nie mogę powiedzieć. Możliwe, że to elektronika, albo koło barwne. Obiektyw najlepiej jest czyścić mikrofibrą, ściereczkami do obiektywów (fotograficznych), płynami do czyszczenia takich powierzchni itd.
 
Ostatnia edycja:

wujooo

New member
Już po problemie:D Dmuchnalem lekko w otwory wentylacyjne z boku i przebarwienie zniknelo, musial wiec to być jakiś paproch tylko że z tego co słyszałem to w dlp wlaśnie optyka jest szczelna więc jak to możliwe że coś się tam dostało i dało się tak łatwo wykurzyć:confused:
 

Modelicus

New member
Meloman69 napisał:
Co ma otwór wentylacyjny do toru wizyjnego projektora?
Powietrze które przechodzi przez projektor chłodzi lampę. Jest to bardzo mało prawdopodobne, ale możliwe, że jakiś paproch osiadł na soczewce za lampą. Jeśli dmuchnięcie pomogło, to według mnie jest to jedyna możliwość.
 
Do góry