Onkyo TX-RZ830. W końcu 7.1.4 (11.1)!

Fanek

New member
Bez reklam
RZ 850 będzie kiedyś czy onkyo już się zwineło ?ktoś coś .......


Szukam ampli nowego pod atmos 5.1.4, chciałem Onkyo ale nie ma nigdzie czarnego i w sumie dokąłdnie nie wiadomo kiedy będzie. Są nawet plotki że mogą zawinąć się na pół roku, nie ma nawet części na naprawe.


No i pewnie wezme Denon X3700H w sierpniu premiera z hdmi 2.1
 

duber

New member
Ja poprostu wygooglowalem wszystkie sklepy z ceneo i google bylo ich z50. Dzwonilem do kazdego i znalazlem
Bede w domu dam namiar sklepu, pamiętam ze gdzieś 50km kolo Wadowic
Univex Rybnik moze jeszcze mają...
 
Ostatnia edycja:

Fanek

New member
Bez reklam
Ja poprostu wygooglowalem wszystkie sklepy z ceneo i google bylo ich z50. Dzwonilem do kazdego i znalazlem
Bede w domu dam namiar sklepu, pamiętam ze gdzieś 50km kolo Wadowic
Univex Rybnik moze jeszcze mają...


Podaj jak będziesz w domu, a mówisz o 840 ? kolor czarny?
bo srebrne to znalazłem 3, ale nie pasuje mi.
i jaka cena? bo wszystkie był ok 5k zł... przegięcie, Denona nowego lepiej w tej cenie.
 

duber

New member
Zacytowałeś mój post a tam wszystko pisze hmm
Tak czarny 5199zl rz840
Jak nie znajdziesz u kogos na sklepie to zero szans...
o targowaniu sie nie ma mowy,wiedzą co sie dzieje przez wirusa to są cwani
 

k0j0t

New member
Ja zdecydowałem się na Marantza SR7013, właśnie do mnie idzie. Mam nadzieję, że będę zadowolony z dźwięku i w kinie i w stereo.

Zadowolony z SR7013 ?
Polowalem na RZ840 bardzo dlugo, ale chyba dam sobie spokoj..
Jesli chodzi o Marantz - wg specyfikacji jest duzo bardziej slabszy od 840 (np S/N czy pasmo).
Bardzo bym chcial sie dowiedzic jak wrazenie z odsluchu.. jesli jeszcze masz 4ohm glosniki - to ta wiedza dla mnie juz calkowicie bedzie bezcenna (bylego posiadacza RZ830).
:)
 

ketyso

New member
Panowie, możecie polecić jakiś wzmacniacz do podpięcia po pre out pod RZ830 dla polepszenia stereo, front to Dali Zensor 5
 

rabit

Active member
Bez reklam
Jeżeli NAD ma triger out, nic nie zdziałasz. I niestety, żeby wykorzystać możliwości wzmacniacza, musisz za każdym razem wyciągać z tyłu rca i podłączać zworki.
 

ketyso

New member
no tak, zgadza się, ale czy jest taki wzmacniacz z +12 Trigger In, Main IN, zmianą źródła w rozsądnych pieniądzach i żaby zgrał się z Dali Zensor 5 ? Ja i tak w większości słucham stream Tidal, Spotify także raczej nie przepinam zworek a stereo poprawiło się znacznie na +.
 
Ostatnia edycja:

rabit

Active member
Bez reklam
Czyli wykorzystujesz przedwzmacniacz z amplitunera i NAD nie był najlepszym wyborem, ponieważ dalej słuchasz ONKYO, tylko z lepszą końcówką. Nie jest to wygodne, a i NAD się marnuje. Myślę, że dużo lepszym rozwiązaniem dla Ciebie byłby zakup końcówki mocy (nie musiałbyś nic włączać/przełączać). Ewentualnie, gdybyś chciał usłyszeć jak gra ten wzmacniacz, to musisz dokupić jakiś streamer i podłączyć go bezpośrednio do wzmacniacza, lecz wtedy zaczynają się problemy z przepinaniem zworek.
Pzdr
 
Do góry