Onkyo TX-RZ830. W końcu 7.1.4 (11.1)!

ketyso

New member
w NAD mam moduł DAC z USB i OPTICAL, słucham Tidala, Spotify z maca po usb tylko nie wiem na ile jest to dobre źródło, a do kina przełączam zworki :)
Chyba, że masz jakiś lepszy pomysł.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
@ketyso

Onkyo ma port rs232 i Nad można zbudować kontroler który włączy nada.
Pilot uniwersalny typu one for all lub Logitech.
 

Arek

Member
Koledzy, czy ktoś z Was używa pełnego zestawu 7.1.4 z RZ-830 / 840 z podczepioną końcówką mocy / wzmacniaczem? Jeśli tak, to czy jesteście zadowoleni i ile trzeba przeznaczyć PLNów na taki 2 kanałowy wzmacniacz aby napędzić sufitowe Klipsche, np: CDT 5650II ?

Chciałbym narzucić sobie jaką logiczną rozbudowę systemu, ale przynajmniej w dwóch taktach.

Dziś używam z wielkim powodzeniem TX-NR929 z set'em 7.2 Klipscha RP i za nic nie zrezygnuję z tego ustawienia. Dla mnie tylne i boczne surroundy to must have, podobnie jak dwa suby które w końcu zlikwidowały problem rezonansów w najniższych rejestrach ;) Z kolei w suficie podwieszanym cierpliwie czekają fioletowe purple rain na swoją kolej, zarówno nad frontami (wiem że lepiej byłoby w 1/3 pomieszczenia ale tak musi zostać) jak i nad kanapą (tutaj to samo).

Ponieważ lubię dozować zakupu sprzętu audio, kombinuję tak:
- dokupić 2 x CDT 5650 C-II i podpiąć je na razie jako front high (929 obsłuży 9.2.)
- przeczekać trudny czas (brak dostępnych ampli RZ) , a potem albo kupić RZ-840 albo jego następcę
- dokupić wzmacniacz 2 kanałowy i razem z nim dwa kolejne CDT 5650 C-II nad kanapę odsłuchową , bo to bez sensu mieć atmos tylko z frontu :smile::-o
- w najgorszym razie przejść do stajni marantz/denon (np X6700) , ale to raczej nie moja liga, wolałbym set onkyo 4,5k + wzmak 1,5-2k

Pochwalcie się doświadczeniami z 7.1(2).4 :mrgreen:
 

Arek

Member
Nikt nie próbował podłączyć wzmacniacza/końcówki? Na forach zagranicznych czasem polecają sprzęt za 140-180 dolarów jak AMP100VS, ale u nas wszystko co widzę to powyżej 2 tyś. Czy ma to znaczenie przy sufitowych głośnikach jaką jakość tej końcówki podłączymy?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Teraz zauważyłem Twoje wpisy.
Spójrz do mojej galerii, tam masz Onkyo z wzmakiem właśnie w konfiguracji 7.1.4
Łączyłem też z końcówkami itp.
http://www.hdtv.com.pl/forum/members/armanig-albums-moje-zabawki-tv-80-marantz.html

Musisz tylko pamiętać, że przy konfiguracji 7.1.4 (czyli 11.1) ten dodatkowy wzmacniacz (który tani też nie jest), będzie się marnował.

Onkyo, niestety nie daje możliwości przekierowania swoich końcówek na sufitowe - które z oczywistych względów nie są tak wymagające jak reszta skrzynek i tym zewnętrznym wzmakiem będziesz je zasilał. Gdyby się dało je przekierować (tak jak u Marantza/Denona), to mógłbyś się pokusić o lepszy (droższy) wzmak, zasilić nim fronty, a końcówki z frontów ampli, przekierować na zasilenia pary sufitowych.

Do Twoich rozwiązań, dobrym rozwiązaniem jest dokupienia taniego wzmaka.
Spokojnie wystarczy do sufitowych.
Dobrze kombinujesz, pisałem o tym wielokrotnie.
 

Arek

Member
ok, podjąłem decyzję że pójdę w tym kierunku co napisałem. Czy do pomieszczenia 25m2 otwartego z jednej strony wystarczy na suficie CDT-5650-C-II czy lepiej dołożyć do CDT-5800-C-II ?
 

Master-78

Member
Czołem,

Czy ktoś z Was spiął głośniki w systemie SONOS'a, np Symfonisk (Ik*a) z tym Onkyo?

Pytanie, czy da się takowe podpiąć po WiFi z naszymi Onkyo i użyć jako tylne/górne/etc. - pod system ATMOS???
 

Arek

Member
Dobrze słyszeć, właśnie stoję przed decyzją zakupu używanego RZ830 w miejsce TX-NR929. Naczytałem się na Amazonie opini o reklamacjach i usterkach, najczęściej z modułami DSP odpowiedzialnymi za porty HDMI. Kiedyś zresztą w moim 616 też po gwarancji padły , ale EIC sprawnie wymienili za gwarancji producenta, bezpłatnie. A teraz czytam że bywają przypadki odmowy naprawy, czyżby brak części zamiennych czy taka polityka polskiego nowego dystrybutora ?
 

Arek

Member
Ok, tak zrobię.
A możecie polecić jakiś niedrogi wzmacniacz z funkcją końcówki mocy do RZ830, tak aby po kalibracji sterować głośnością całego 7.2.4 z pilota amplitunera?
Najchętniej Onkyo, ale nie mogę takich znaleźć, może być coś innego, jak już w tym wątku padało parę razy nie warto inwestować w napędzenie dwóch tylnych Atmosów (tylko)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Loool. To onkyo 830 jeszcze ci sie nie zespół? xD xD

A co do wzmacniaczy na końcówkę mocy. Najtańsze zawsze były od Pioneera.
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Takie połączenie ze wzmacniaczem A-30 będzie miało niestety jeden drobny minus. A-30 (wyższe modele pewnie też) nie chce gadać z sygnałem wejściowym trigger więc nie ma opcji, że ręcznie włączysz amplituner przyciskiem i włączy Ci się wzmacniacz. Działa natomiast włączanie obu urządzeń jednym pilotem. Ja tak mam, włączam pilotem amplituner i razem z nim startuje A-30 w trybie końcówki mocy. Z onkyo nie wiem czy tak zadziała, ale powinno, bo Onkyo to bliźniacza konstrukcja Pioneera VSX. Poza tym małym mankamentem wszystko będzie działać.
 

Arek

Member
O tym trigerze nie pomyślałem. Fajny trop ten pioneer, dużo lepszy niż jakiś chińczyk. Thx
 
Ostatnia edycja:
Do góry